مجله خبری سایرس

مراکز خرید اسپانیا (بارسلون)

مراکز خرید اسپانیا (بارسلون)

آیا قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارید؟ در صورتی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارید، سفر به اروپا و بازدید از شهرهای اروپا پیش از اقامت، می تواند به تصمیم گیری هر چه بهتر و آگاهی هر چه بیشتر شما کمک کند.

اگر مشغول برنامه ریزی تعطیلات خود هستید و در جستجوی اطلاعاتی راجع به اسپانیا و مراکز خرید اسپانیا به خصوص بارسلون می باشید، این مقاله می تواند به شما کمک بسیاری کند.

بارسلون

 

بارسلون یکی از مقاصد خرید مهم دنیا است. شهر پر از فروشگاه‌های لوکس است. این شهر توجه سلیقه های مختلف را به خود جلب می کند؛ از مد و لباس و لوازم خانه گرفته تا بازارها، سوپرمارکت‌ها، عتیقه فروشی ها و صنایع دستی. سرامیک کاری، صنایع دستی معروف بارسلونا است. مجسمه‌های سرامیکی به خصوص طرح سوسمار بزرگی که در پارک گوئل قرار دارد یا مجسمه‌های سرامیکی کولی‌های اسپانیایی، از محبوب‌ترین سوغاتی‌های شهر است. بازار های رنگارنگ مواد غذایی،  پنیر های مزارع اطراف یا شکلات‌های مرغوب دست‌ساز را نباید فراموش کرد.

خیابان گراسیا

گران‌ترین خیابان بارسلونا که به همراه خیابان‌های اطرافش یک بهشت خرید تمام‌عیار برای علاقمندان به خرید را می‌سازند، گراسیا است که از میدان بزرگ کاتالونیا در مرکز شهر شروع می‌شود و دو طرفش پر از بوتیک، مغازه و فروشگاه است. طراحان مد معروف دنیا مانند بربری، کارتیه، شنل و برند‌های لوکس دیگر در این خیابان شعبه زده‌اند. در کنار آن‌ها مارک‌های درجه یک اسپانیایی  مانند زارا، آدولفو دومینگز، کاراملو و مانگو هم حضور دارند. در خود میدان کاتالونیا هم یک فروشگاه زنجیره‌ای ۹‌طبقه به نام ال کورته اینگلس وجود دارد که شعبه اصلی آن در مادرید است و همه چیز از مد و لباس و لوازم خانگی گرفته  تا مواد غذایی در آن پیدا می‌شود. اجناس آن اغلب تولید اسپانیا هستند و ۱۰ درصد تخفیف هم برای توریست‌های خارجی دارد.

خیابان دیاگونال

 این خیابان یکی از مهم‌ترین و بلندترین خیابان‌های بارسلون است که به شکل یک خط مورب شهر را به دو بخش تقسیم می‌کند. دیاگونال محل تجمع بیشتر هتل‌ها، شرکت‌های بزرگ و برج‌های تجاری- اداری است. اگر دنبال خرید از مارک‌های بین‌المللی هستید می توانید در این خیابان چند مرکز خرید خیلی خوب پیدا کنید.  لیا، دیاگونال مار و گلوریِس سه مرکز خرید بزرگ و مدرن هستند که هر کدام حدود ۲۰۰ مغازه و فروشگاه، رستوران، کافه، سینما و پارکینگ دارند و از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز هستند. 

مرکز خرید مارِماگنوم

مارماگنوم مرکز خرید بزرگی به سبک آمریکایی است که روی یک اسکله قدیمی ساخته شده و علاوه بر مغازه و بوتیک، رستوران و کافه، سینما و مراکز تفریحی دارد. یک زمین گلف هم روی سقف مرکز خرید ساخته شده است. یکی از فروشگاه‌های رسمی باشگاه بارسلونا هم در طبقه صفر این مرکز خرید قرار گرفته که برای طرفداران فوتبال هیجان‌انگیز  است.

مرکز خرید لا ماکینیستا

ماکینیستا بزرگترین و جدیدترین مرکز خرید کاتالونیا است؛ بنایی زیبا، دل‌باز و بدون سقف در سه طبقه که ۲۲۵ مغازه، یک سینما، یک سالن بولینگ،  رستوران ها و کافه های  رنگارنگ دارد. همه نوع برندی  را هم می توانید آنجا پیدا کنید؛ از مارک‌های لوکس طراحان مد گرفته تا برند های متوسط. اگر اهل مد و لباس باشید فروشگاه‌های تامی هیلفیگر، کالوین کلین، گس، اچ‌اند‌ام، لاکوست و کلی فروشگاه دیگر ساعت‌ها مشغولتان می‌کند. در این مرکز خرید،  یک فروشگاه اپل و یک شعبه از هایپر مارکت فرانسوی کارفور هم دارد.

 مرکز تجاری گران ویا ۲

 

مرکز تجاری بزرگی در منطقه مون‌جوییک در جنوب بارسلونا است که از مرکز شهر نسبتا دور است و تنها مرکز خرید این منطقه محسوب می‌شود. گران ویا در سال ۲۰۰۲ افتتاح شده و حدود ۲۰۰ فروشگاه و ۲۰ رستوران دارد. بسیاری از برند‌ های جهانی آشنا را اینجا پیدا می‌کنید.