مجله خبری سایرس

توریسم در یونان

توریسم در یونان

آیا می خواهید در زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید؟ آیا به دنبال پایگاه دومی برای زندگی و کار هستید؟ مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. برای آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت به اروپا و اخذ اقامت اروپا را دارند؛ یونان  می تواند یکی از بهترین مقاصد باشد. در این مقاله به تاثیر صنعت توریسم بر اقتصاد کشور یونان  اشاره ای خواهیم داشت.

یونان به کلیه بازدیدکنندگان این فرصت را می دهد تا سبک زندگی متفاوتی را که با در نظر گرفتن تاریخ و فرهنگ غنی این کشور تجربه کنند. توریستها از مهمان نوازی مردم، آب و هوای معتدل مدیترانه ای، غذاهای خوشمزه، تفریحات متعدد، هزینه های نسبتا پایین و طبیعت زیبا لذت ببرند.

 توریسم در یونان

بر اساس آمار ارائه شده از سازمان توریسم جهانی در سال 2017، در طی دو سال گذشته، رشد صنعت توریسم در یونان دو برابر میانگین جهانی یعنی 3.9% بوده است. سازمان توریسم ملی یونان رشد 7% را در سال 2017 در مقایسه با سال 2016 اعلام کرده است.

از هر 5 شغل، 1 شغل مرتبط با صنعت توریسم است که در اقتصاد یونان نقش مهمی را ایفا می کند. سفر هر 30 نفر به یونان به معنی ایجاد یک فرصت شغلی برای یونانی ها است.

وزیر توریسم یونان اظهار داشت: "طبیعت زیبا، تاریخ و فرهنگ شهری یونان، این کشور را به مقصدی منحصر به فرد و خارق العاده برای توریستها تبدیل کرده است. دبیرکل سازمان توریسم جهانی، طالب رایفی اظهار داشت:  "یونان یکی از محبوب ترین و جذاب ترین مقاصد جهانی است که همین امر باعث افزایش علاقه توریستها به این کشور شده است."

در طی دو سال گذشته، یونان برنامه ریزی های جدیدی را در زمینه جذب توریست با گسترش فصل توریسم، محصولات موضوعی، افتتاح بازارهای جدید، تقویت ارتباطات، ایجاد مقاصد جدید، جذب سرمایه و بهبود و ارتقاء زیرساخت ها در زمینه کشتی های کروز اجرایی کرده است که همین امر باعث جذب توریست های بیشتر شده است.

توریسم در یونان

ایجاد پروازها و ارتباطات جدید در یونان سفر به این کشور زیبا را آسان تر کرده است. برای جزایر معروف یونان مانند رودس، میکونوس، سانتورینی، زاکینتوس، کورفو و ... پرواز مستقیم وجود دارد که ارتباط با شهرهای مهم اروپا را سهل الوصول تر کرده است.

توریسم در یونان

همچنین تاکید بر بهبود زیرساختها و جذب سرمایه در بخش کشتی رانی به خصوص کشتی های کروز که یکی از مهمترین بخش ها برای یونان در زمینه جذب توریست است باعث افزایش توریست شده است.