مجله خبری سایرس

حمل و نقل یونان

حمل و نقل یونان

به دلیل وجود شبکه ای جامع و منظم؛ سفر با اتوبوس بهترین، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای بازدید از شهرهای مختلف و حتی روستاهای کوچک یونان است. همچنین کشتی های بسیاری امکان عبور و مرور به جزیره های مختلف و منحصربه فرد این کشور را فراهم نموده اند. علاوه بر آن یونان  به شبکه هوایی گسترده ای مجهز است. وجود فرودگاه های متعدد با پروازهای مستقیم به کشورهای مهم در جزایر یونان علاوه بر آتن، امکان سفر آسان را برای توریست ها فراهم کرده است.

اتوبوس

حمل و نقل یونان

اتوبوس های راه دور جدید و ایمن هستند. روستاها معمولا روزانه سرویس حمل و نقل مناسبی را به مسافرین ارائه می دهند. قیمت بلیط ثابت است و با توجه به افزایش تقاضا تغییر نمی یابد. زمانی که اتوبوس ها پر هستند؛ اتوبوس های اضافه برای حمل و نقل مسافرین در نظر گرفته می شوند.

قطار

حمل و نقل یونان

شبکه ریلی یونان کامل و گسترده است و خدمات خوبی را با استانداردهای بالا به متقاضیان ارائه می دهند. علاوه بر آن تابلوی اعلانات در هر ایستگاه وجود دارد که زمان دقیق رسیدن هر قطار به همراه خط مربوطه را نشان می دهد. قیمت هر بلیط تک سفره 1.5 یورو است که 90 دقیقه اعتبار دارد و می توان برای رفت و آمد با سایر وسایل نقلیه نیز از آن استفاده کرد.  بلیت ۲۴ ساعته ۳ یورو و ۷ روزه ۱۰ یورو است.

شبکه هوایی

15 فرودگاه بین المللی برای پروازهای داخلی و خارجی در یونان وجود دارند. پروازهای داخلی توسط 4 ایرلاین انجام می شود. اکثر پروازهای داخلی توسط ایرلاین المپیک انجام می شود. ایجین ایرلاین، اسکای اکسپرس و آتن ایرویز از ایرلاین های مهم یونان هستند.

سفرهای دریایی

حمل و نقل یونان

شبکه دریایی مکررا از ماه های مارچ تا اکتبر به مسافرین خدمات خوبی را ارائه می دهند. همه نوع قایق و کشتی در اختیار مسافرین قرار می گیرند از کروزهای لوکس گرفته تا قایق های تندرو و فری. این خدمات در تابستان که توریستهای بیشتری به یونان سفر می کنند بیشتر و با فاصله زمانی کمتر است و در طول زمستان خدمات محدودترند. هر جزیره خدمات مستقل مربوط به خود را دارد.