بیشتر بدانیـد

کشور کانادا

کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان تشکیل شده‌ است. این کشور با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.
کانادا کشوریست که دارای گونه های مختلفی از گیاهان و حیوانات همچنین دریاچه ها و فضاهای سبز بسیار می باشد.از بهار تا پاییز کانادایی ها درهر کجای کشور که باشند در کنار فعالیت های روزمره شان از این طبیعت بسیار زیبا لذت می برند.در طول زمستان تفریحاتی مثل اسکی و هاکی در بین کانادایی ها بسیار محبوب می باشد.کانادا منابع طبیعی فراوانی دارد. آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور در آن قرار دارد، معتدل است. آبشار نیاگارا، پهناورترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد.

جمعیت 36 میلیون نفر
مساحت 9.985 م متر مربع
گردشگر 18میلیون سالانه
دارای 329 دانشـگاه
بیشتر بدانیـد
اقتصاد کانادا

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود و اقتصاد آن از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار است. کانادا دارای منابع عظیم شناخته شده نفت و گاز و همچنین بزرگترین صادر کننده مواد معدنی در جهان می باشد. با توجه به موقعیت استراتژیک کانادا و نزدیکی آن با آمریکا ،همچنین داشتن روابط نزدیک و دوستانه با کشورهای مشترک المنافع نظیر انگلستان،استرالیا باعث شده تا این کشور بر پایه ی اقتصاد محکمی استوار باشد. کانادا با تولید ناخالص داخلی، در حدود ۱/۷۹ تریلیون دلار در رده یازدهم بزرگترین اقتصادهای جهان در سال ۲۰۱۵ قرار گرفت. کانادا یکی از کشورهای عضو گروه هشت و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه می‌باشد. این کشور دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته (همچون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات) و محصولات فراوان کشاورزی (از جمله گندم،دانه‌های روغنی، میوه و سبزیجات) است.

نزدیکی جغرافیایی این کشور به آمریکا سبب شده تا روابط اقتصادی کانادا و آمریکا بسیار گسترده باشد به نحوی که سیستم اقتصادی آن به ویژه در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متّحده وابسته است. آمریکا و کانادا بزرگ‌ترین رابطه اقتصادی را در جهان دارند و حجم معاملات این دو کشور با هم از معاملات هر دو کشور دیگری در جهان بیشتر است. علاوه برآن منابع طبیعی زیادی در کانادا وجود دارد وهمچنین صنعت کشاورزی کانادا یکی از مهمترین تامین کنندگان مواد غذایی در بسیاری از کشورهای دنیاست.

سبک زندگی

کانادا نیز در فهرست کشورهایی است که پایین ترین آمار جرم و جنایت را دارد. شما با خیالی آسوده و در آرامش می توانید در این کشور زندگی کنید. احترام به آزادی و نظر مردم یک قانون اساسی دراجتماع کاناداست. کانادا یکی از کشورهایست که بالاترین رتبه ی استاندارد جهانی حتی بالاتر از آمریکا را دارد. در آمد هر کانادایی بطور متوسط در سال بالاتر از 38,000$ است. کشورهای کمی در دنیا هستند که از شهروندان خود در مواقع سختی و بحران حمایت می کنند. در مواقع وقوع بیماری های سخت یا بیکاری؛ دولت کانادا از مردم و خانواده ها حمایت می کند و از طریق سازمان های دولتی یا خصوصی مواد غذایی، پوشاک، مسکن، خدمات آموزشی و درمانی در اختیارشان قرار می دهد. در زیر چند نمونه از برنامه های حمایت اجتماعی برای شهروندان کانادایی ذکر شده است:

  • پرداخت مستمری ماهانه برای افراد زیر 18 سال .
  • بیمه بیکاری.
  • کمک های مالی به افراد بالای 65 سال کم درآمد.
  • کمک های مالی به خانواده های کم درآمد.
  • کمک های مالی به افراد بیکاری که توانایی کار کردن را ندارند.

تنوع غذایی

مواد غذایی در کانادا ارزان قیمت و از کیفیت خوبی برخوردار هستند ،تنوع زیادی در محصولات تولیدی کشور مثل میوه ها ،غلات وحبوبات ، گوشت و لبنیات وجود دارد.بهترین محصولات از سایر کشور ها با قیمت های مناسب در اکثر سوپر مارکت های سراسر کشور یافت می شود. رژیم غذایی مردم کشور کانادا، به‌واسطه‌ی تنوع بی‌نظیری از مناطق جغرافیایی و گستردگی طوایف مختلف در سراسر این کشور، از تنوع وسیعی برخوردار است. نکته‌ی جالب و قابل‌توجه در مورد رژیم غذایی مردم این کشور، تفاوت میان عادات غذایی هر منطقه‌ی جغرافیایی است. در کنار رژیم غذایی که مربوط به ساکنین اولیه‌ی کشور کانادا است، سه رژیم غذایی دیگری در این کشور وجود دارد که می‌توان به رژیم غذایی ساکنان انگلیسی، اسکاتلندی و فرانسوی اشاره کرد. رژیم غذایی سنتی کانادایی- انگلیسی که وابسته به بریتانیا و رژیم غذایی اسکاتلند است و رژیم غذایی سنتی فرانسوی- کانادایی که تکمیل‌شده‌ی رژیم غذایی فرانسوی است.

غذاهای موجود در رژیم غذایی مردم کشور کانادا با انواع مختلفی از غذاها، سبک پخت‌وپز در مناطق مختلف جغرافیایی، روش‌های متفاوت آشپزی در دوران مختلف تاریخی که همگی همراه با موج گسترده‌ای از مهاجران وارد این کشور شده‌اند، شکل گرفته‌اند.

حمل و نقل در کانادا

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان، زیرساخت های هوایی و زمینی وسیعی دارد که به شهروندانش امکان سفر به سراسر کشور یا جهان را می ‌دهد. . آمار نشان می ‌دهد، بیش از ۱۲ میلیون کانادایی از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده می ‌کنند. سیستم حمل و نقل عمومی این کشور بسیار مجهز، مدرن و متنوع است.

هواپیما

کانادا دارای فرودگاه ‌های بین ‌المللی بسیاری است که تمام خطوط هوایی اصلی جهان در آن در تردد هستند. حمل و نقل هوایی کانادایی‌ها عالی‌ترین ارتباطات هوایی با بیشتر کشورهای دنیا را دارند، حدود 100 خط هوایی وجود دارد که سالانه 40 میلیون مسافر را جابه جا می‌کنند. دو مسیر هوایی مونتریال، تورنتو و ونکوور، تورنتو با بیش از یک میالیون مسافر، پر رفت و آمد‌ترین مسیرهای داخلی هستند.

قطار

شرکت راه آهن سالانه حدود 4 میلیون مسافر را جابجا می‌کند. قطارهای شیک و لوکس دارای واگن‌هایی با پنجره‌های بزرگ و چشم انداز وسیع، واگن غذاخوری، و دوش آب گرم هستند. مسیر مونتریال به وینزور بهترین و عالی‌ترین کیفیت شبکه راه آهن کانادا را دارد. تعداد قطارها در ساعات شلوغ و پر رفت و آمد زیاد و سریع هستند. قطارهای کانادا در مقایسه با اروپا کند هستند چون قطارهای کانادا آهسته حرکت می‌کنند، فرصت یک سفر آرامش بخش و به دور از دغدغه های زندگی روزمره و لذت بردن از چشم اندازهای طبیعی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

اتوبوسهای بین شهری

در شهرهای کانادا و حومه آن علاوه بر اتوبوسهای داخل شهر، شبکه گسترده‌ای از اتوبوسهای بین شهری نیز وجود دارد. این اتوبوسها ارزان ترین وسیله حمل و نقل برای مسافرتهای بین شهری و نیز سفر به آمریکا هستند. ترمینال‌های اتوبوسرانی دارای خدمات مختلفی مانند رستوران، آژانس مسافرتی خدمات حمل بار، فروش بلیط، سرویس‌های بهداشتی، و قفسه‌های قفل‌دار برای نگهداری موقت بار و وسایل شخصی هستند. با بلیت اتوبوسهای مسافرتی می‌توانید از تخفیف رستوران‌های ترمینال‌ها، هتل‌های نزدیک، خوابگاه‌های شبانه‌روزی جوانان و تورهای گردشگری بهره‌مند شوید.

معمولا باید بلیت خود را قبل از سوار شدن به اتوبوس، از ترمینال اتوبوسرانی یا دفتر مرکزی آن خریداری کنید. اطلاعات لازم مربوط به کرایه آنها را کسب کنید. همیشه در مورد تخفیف‌های موجود سوال کنید چون ممکن است تبلیغ نشده باشد. می‌توانید بلیت‌های بدون تاریخ را از ترمینال‌ها یا آژانس‌های مسافرتی خریداری کنید. علاوه بر اینکه مسافران می‌توانند در ترمینال‌ها سوار اتوبوس شوند، ایستگاه‌های معینی هم هستند. در این ایستگاه‌ها مسافر پرچمی را برای راننده اتوبوس تکان می‌دهد تا اتوبوس توقف کرده و مسافر سوار شود. در اتوبوس‌های بین شهری کولر، بخاری، دستشویی، صندلی خم شو و چراغ مطالعه وجود دارد.

شبکه حمل و نقل شهری

شهرهای بزرگ کانادا دارای شبکه حمل و نقل شهری و حومه شهری در سطح بسیار عالی هستند، خدمات این شبکه سریع، متناوب و متشکل از اتوبوس، مترو، منوریل‌ها و در برخی از شهرها کشتی است. بلیت ها برای استفاده در تمامی وسایل نقلیه شبکه حمل و نقل شهری معتبر هستند. مسافران با نشان دان آن از یک وسیله نقلیه عمومی به نوع دیگری بروند. بلیت ها ممکن است یک‌طرفه و یا برای چندین بار استفاده معتبر باشند. معمولا در وسایل حمل و نقل عمومی شهری نمی‌توانید چیزی بخورید یا بنوشید و به رادیو یا سی دی گوش کنید. ورود حیوانات به جز سگهای راهنما یا حیواناتی که در قفسهای مخصوص حمل می‌شوند، به وسایل حمل و نقل عمومی ممنوع است. در بعضی از قطارها و اتوبوس ها می‌توانید دوچرخه را به داخل و یا به جلو آنها آورده و نصب کنید. معمولا به کودکان زیر 14 سال، دانش‌آموزان، دانشجویان، و سالمندان تخفیف داده می‌شود. هنگام پرداخت نقدی کرایه باید بلیت خود را تا رسیدن به مقصد نگه دارید.

تاکسی

در کانادا تاکسی به نسبت ارزان است و در بیشتر شهرها به تعداد فراوان در دسترس است. معمولا در شهرهای بزرگ به آسانی می‌توان تاکسی‌ها را تشخیص داد. مثلا تاکسی‌های شرکت رنگ زرد روشن دارند، البته در بیشتر شهرها شرکت‌های مختلف تاکسیرانی یا تاکسی‌هایی به رنگ‌های مختلف هم هستند. تنها وجه مشترک در تمامی آن‌ها تابلوی پلاستیکی است که بر روی سقف آن‌ها قرار دارد وقتی که چراغ روی سقف روشن است بدین معنی است که در اختیار مسافر دیگری نیست و می‌توانید از آن استفاده کنید.

بیمه در کانادا

به محض اینکه وارد کانادا میشوید بایستی برای کارت بهداشت اقدام کنید. همه اعضای خانواده حتی نوزادان بایستی کارت بهداشت مخصوص خود را داشته باشند.برای در خواست کارت بیمه خدمات درمانی با وزارت بهداشت استان و یا منطقه ای که زندگی میکنید تماس بگیرید. در بیشتر استانها به محض درخواست کارت بیمه خدمات درمانی میتوانید از خدمات درمانی استفاده کنید ولی در استانهای بریتیش کلمبیا، انتاریو، کبک و نیوبرانزویک بعد از گذشت سه ماه مشمول استفاده از مزایای کارت میشوید. کانادا دارای طرح بیمه وابسته به دولت (Medicare) است که مراقبتهای بهداشتی اولیه را به شهروندان ، ساکنان دائم و ... به صورت رایگان عرضه می کند. در برخی ایالتها این خدمات رایگان است ( یعنی هزینه ان از محل مالیاتهای عمومی تامین می شود.) ، درصورتیکه در سایر ایالتها باید قسمتی از هزینه ها را پرداخت کرد.

بیمه عمر

با توجه به میزان پوشش، ممکن است مبلغ پرداختی برای تامین بودجه خانواده در دوران نداشتن درآمد مناسب باشد. مقدار قیمت بیمه عمر بستگی به سن و وضعیت سلامتی فرد تحت پوشش دارد.

بیمه از کار افتادگی

بیمه از کار افتادگی، درآمد شخص بیمه شده را، در زمانیکه شخص بعلت نیاز به مراقبت پزشکی یا از کارافتادگی ناشی از آسیب یا بیماری، مجبور به ترک کار شده باشد، تامین می نماید. مقدار قیمت بیمه از کار افتادگی بستگی به سن ، وضعیت سلامتی ، و درجه ریسک شغل فرد دارد.

آموزش در کانادا

دوره ی ابتدایی و دوره ی متوسطه هر کدام 6 سال به طول می انجامد یعنی فرد در پایان متوسطه باید 12 مرحله را طی کرده باشد. تحصیل برای کودکان کانادایی اجباری و در سراسر کانادا به صورت رایگان می باشد

مدرسه ابتدایی

کودکان باید از اولین سپتامبری که وارد پنج سالگی می‌شوند، مدرسه خود را شروع کنند. معمولا مدارس ابتدایی مختلط اند و دانش آموزان تا سن 11 سالگی (از پایه اول تا ششم) در این مقطع مشغول به تحصیل هستند. پس از پایان دوره ابتدایی دانش آموز وارد دوره متوسطه اول که شامل سه سال اول بعد از دوره ابتدایی است، می‌شود. مطالب درسی دوره ابتدایی در مدارس مختلف متفاوت است و به اهداف آموزشی مدرسه و انجمن‌های محلی بستگی دارد. برای ارتقا از یک پایه تحصیلی به بالاتر از دانش آموزان امتحان گرفته می شود و دانش‌آموزی که عملکرد ضعیفی دارد، ممکن است یک پایه تحصیلی را دوباره تکرار کند. از طرف دیگر دانش‌آموزان تیزهوش می‌توانند به‌صورت جهشی به دو پایه تحصیلی بالاتر بروند. در مقطع تحصیلی ابتدایی آموزشهایی در زمینه مهارت خواندن و نوشتن، ریاضیات، تاریخ، جغرافی، کاردستی، موسیقی، علوم، هنر و تربیت بدنی داده می‌شود. فرانسه و زبانهای خارجی که در دبیرستان آموزش داده می‌شد، در حال حاضر در بعضی مناطق در سال‌های آخر مقطع ابتدایی آموزش داده می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید فرزند خود را از پایه پیش دبستانی یا کلاس اول ابتدایی به مدرسه فرانسه زبان بفرستید.

مدارس متوسطه

دانش آموزان در پایه‌های تحصیلی 7 تا 11 به دبیرستان و سپس به مدت دو یا سه سال به کالج‌های عمومی یا فنی حرفه‌ای می‌روند. مدارس متوسطه نیز مانند مدارس ابتدایی مختلط هستند. دبیرستانهای تخصصی در زمینه‌های مختلف علمی یا فنی و حرفه‌ای نیز وجود دارند. این دبیرستان ها دانش آموزان را آماده ورود به رشته‌ای خاص در دانشگاه یا کالج‌های فنی حرفه‌ای می‌کنند. معمولا این دروس شامل انگلیسی (فرانسه)، ریاضیات، علوم، بهداشت، ورزش و علوم اجتماعی است. علاوه بر دروس اجباری، دانش آموزان می‌توانند دروس انتخابی را نیز با توجه به رشته‌ای که در آینده قصد ادامه ی تحصیل در آن را دارند، انتخاب کنند. در پایه‌های تحصیلی 9 تا 12 نیمی از دروس انتخابی هستند. در پایه تحصیلی نهم، به دانش آموزان مشاوره‌های شغلی عرضه می‌شود تا بتوانند برای شغل آینده خود برنامه ریزی و دروس مرتبط را انتخاب کنند.

ورزش در مدارس کانادا بسیار اهمیت دارد و بیشتر به‌عنوان برنامه فوق‌العاده انجام می‌شود. تیم‌های دبیرستانی در معرض توجه عموم هستند و برای بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستانی عضویت در تیم ورزشی مدرسه بسیار مهم‌تر از دانش‌آموز ممتاز بودن است. در صورتی که نمرات یک دانش‌آموز از سطح مورد نیاز پایین‌تر باشد نمی‌تواند عضو تیم ورزشی مدرسه شود. مدارس زیادی علاوه بر فعالیت‌های تیمی ورزشی، فعالیت‌های فوق برنامه دیگری مانند انجمن علمی، گروه‌های سرود، موسیقی، گروه‌های هنری و نمایش و ... وجود دارند.

آموزش عالی در کانادا

دانشگاه‌های کانادا دانشجویان را بگونه ای تربیت می‌کنند که قابلیت تفکر تحلیل‌گر در آنها پرورش بیابد تا بتوانند خود را با فن‌آوری‌های روز تطبیق دهند و در مشاغل حرفه‌ای، قدرت مدیریت و یافتن راه‌حل را داشته باشند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید دانشگاه‌های کانادا مهد نوآوری‌هایی نظیر طراحی تلفن‌های همراه، صفحات نمایشی تخت و مونیتورهای هوشمند بوده‌اند. در دانشگاه‌های این کشور همچنین تحقیقات بسیار خلاقانه‌ای در زمینه سلامت، نانوتکنولوژی، زیست‌فناوری، محاسبات پیشرفته، فن‌آوری محیط زیست، صنایع غذایی و دارویی و سوخت‌های تجدیدپذیر انجام می‌شود.

در نظام آموزش عالی این کشور، سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود که دوره کارشناسی سه تا چهار سال،‌ کارشناسی ارشد یک تا دو سال و دکتری سه سال به طول می‌انجامد. در دانشگاه‌های کانادا بیش از 10 هزار دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در 95 دانشگاه دولتی و غیردولتی ارائه می‌شود. در این کشور همچنین فرصت ارائه واحدهای عملی و دوره‌های انترنی نیز وجود دارد و دانشجویان بین‌المللی اغلب در کنار تحصیل خود، کار هم می‌کنند. شهریه‌های تحصیلی در دانشگاه‌های کانادا سالانه از هشت الی 26 هزار دلار کانادا و بسته به نوع رشته تحصیلی متغیر است.

سال تحصیلی

در کانادا سال تحصیلی از ماه سپتامبر (شهریور) تا ماه مِی (اردیبهشت) است. برخی از دانشگاه‌های این کشور در هر سال تحصیلی، دارای یک ترم و برخی دیگر دارای سه ترم اند و تمامی دروس نیز در ترم تابستان ارائه می‌شوند.

شهرهای دانشجویی کانادا

کالج ها و دانشگاههای کانادا به خاطر استانداردهای بالا، امنیت دانشجو و کیفیت آموزش در جهان شناخته شده هستند. دانشگاههای کانادا جدیدترین سیستم آموزش با فناوری اطلاعات مجهز را ارائه می دهند بنابراین دانشجویان همیشه پیشرو هستند. خیلی از شرکتهای جهانی IT کارمندان خود را از بین فارغ التحصیلان دانشگاههای کانادا استخدام می کنند. تمام شهرهای بزرگ کانادا دارای دانشگاههای خوب هستند که برخی از آنها به شرح ذیل می باشند:

مونترال

مونترال به عنوان پایتخت فرهنگی کانادا شناخته می شود و ترکیب زرق و برق اروپایی و پیتزای آمریکایی در این شهر به ندرت در جای دیگر یافت می شود. به عنوان یک دانشجو شما همواره انتخاب های زیادی برای گذراندن اوقات فراغت خود خواهید داشت مانند : تئاتر، موسیقی، جشنواره های کمدی و همچنین فستیوال آتش بازی مونترال که بزرگترین فستیوال آتش بازی در جهان می باشد و اماکن تفریحی و دیدنی بی شمار دیگر.

مونترال بزرگترین شهر استان فرانسوی زبان کبک و همچنین دومین شهر بزرگ کانادا یکی از بهترین شهرهای دانشجویی کانادا به شمار می رود. این شهر رتبه بندی جهانی ۷ را در بین شهرهای بزرگ تحصیلی دارد. شهر مونترال دارای 4 دانشگاه، 7 مرکز آموزش عالی با مجوز اعطای مدرک و 12 کالج فنی حرفه ای می باشد که از این حیث، بیشترین تعداد دانشجو را در میان شهرهای واقع در آمریکای شمالی در خود جای داده است.

در میان دانشگاه های مونترال، دانشگاه مک گیل با رتبه 21 جهانی (دومین دانشگاه معتبر کانادا) و همچنین دانشگاه مونترال با رتبه 83 جهانی و دانشگاه کنکوردیا با رتبه 461-470 جهانی وجود دارند که شهر مونترال را به یکی از بزرگترین شهرهای دانشجویی کانادا تبدیل کرده اند. دوره ها در دانشگاه مک گیل و کنکوردیا به زبان انگلیسی برگزار می شود ولی به علت جامعه فرانسوی زبان این شهر، دانشگاه های بسیاری فقط به زبان فرانسوی تدریس می کنند. مونترال در سال 2014 در لیست 10 شهر برتر دانشجویی جهان قرار گرفت.

تورنتو

تورنتو پایتخت استان اونتاریو و بزرگترین شهر کانادا است که با حدود 3 میلیون نفر مهاجر به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای چند ملیتی جهان محسوب می شود. این تنوع فرهنگی به خوبی در فضای شهر به چشم می آید. از تورنتو همچنین به عنوان مرکز اقتصادی کانادا نام برده می شود که بازار سهام تورنتو و 5 بانک بزرگ کانادا را در خود جای داده است و همچنین در زمینه تفریحی، رسانه ای و نوآوری و خلاقیت از مراکز مهم جهان می باشد. طبق بررسی QS، تورنتو با وجود ۳ دانشگاه برتر رتبه سیزدهم را در جهان دارد. دانشگاه تورنتو با رتبه جهانی 20 معتبرترین دانشگاه کانادا به شمار می رود و همچنین دانشگاه یورک و دانشگاه ریرسون از دانشگاه های معروف این شهر می باشند.

ونکوور

شهر نسبتا جدید ونکوور که در قسمت غربی کانادا واقع شده، مقصد مناسبی برای افرادی می باشد که تمایل دارند زندگی شهری را با گشت و گذار در طبیعت ترکیب کنند. طبیعت ونکوور به معنای واقعی مثال زدنی می باشد که شامل جنگل های سرسبز، دریاچه های زیبا و رشته کوههای مشهور راکی می شود. شهر ونکوور به عنوان سومین کلانشهر بزرگ کانادا همواره در لیست بهترین شهرهای دنیا از نظر کیفیت زندگی قرار دارد و یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در کانادا به شمار می رود. ونکوور همچنین یکی از برترین شهرهای دانشجویی کانادا است و دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه 43 جهانی و دانشگاه سیمون فریزر با رتبه 222 جهانی در این شهر قرار دارند. جزیره ونکوور همچنین دارای دانشگاه ویکتوریا با رتبه 290 جهانی و دانشگاه ونکوور آیلند می باشد.

کبک

کبک در حال حاضر پایتخت استان کبک و قسمت فرانسوی نشین کانادا می باشد که رتبه جهانی ۵۵ را از طرف QS به خود اختصاص داده است. بافت قدیمی شهر با خیابانهای سنگفرش شده و تنها دیوارهای دفاعی حفاظت شده در آمریکای شمالی به عنوان یک اثر تاریخی در سازمان یونسکو ثبت شده، و به صورت کلی این شهر دارای اماکن تاریخی و جاذبه های معماری فراوان می باشد به طوری که 37 اثر تاریخی کشور کانادا در شهر کبک وجود دارند. دانشگاه لاوال و دانشگاه کبک معتبرترین دانشگاه های این شهر می باشند. اکثر رشته هایی که در دانشگاه های شهر کبک تدریس می شود به زبان فرانسوی است.

ادمونتون

شهر ادمونتون پایتخت استان آلبرتا است که به خاطر فستیوال های سالانه اش به “شهر فستیوال” مشهور شده است. همچنین از دیگر دلایل شهرت این شهر، وجود بزرگترین مرکز خرید قاره آمریکای شمالی است. با وجود قرار گرفتن در شمال کانادا، آب و هوای ادمونتون به نسبت اکثر شهرهای جنوبی کانادا معتدل تر می باشد، همچنین مانند دیگر مناطق غربی کانادا این شهر نیز دارای منابع طبیعی بسیار است، به علاوه شهر ادمونتون دارای جاذبه های فراوان می باشد. ادمونتون همچنین یکی دیگر از شهرهای دانشجویی کانادا است و مهمترین دانشگاه این شهر، دانشگاه آلبرتا با رتبه 84 جهانی می باشد. دیگر دانشگاه های ادمونتون عبارتند از:

  • Northern Alberta Institute of Technology
  • NorQuest College
  • MacEwan University
  • The King’s University College
  • Concordia University College of Alberta

محبوب ترین مقاصد توریستی

کانادا کشوری امن، تمیز، دوستانه و چندملیتی است که یکی کشور‌های مناسب زندگی معرفی شده است.
گستره‌ی طبیعت کانادا از کوه‌ها، یخچال‌های طبیعی، دریاچه‌ها و مزارع کشاورزی فرا‌تر رفته و جنگل‌های بکر را نیز در بر گرفته است که در جهان کم‌نظیر است.
آبشار نیاگارا
بیشتر بدانیـد
خلیج فاندی
بیشتر بدانیـد
شفق قطبی (Aurora)
بیشتر بدانیـد
فستیوال و کارناوال‌ها مونترال
بیشتر بدانیـد
برج سی ان (CN)
بیشتر بدانیـد
اولد کبک
بیشتر بدانیـد
کلگری استمپید
بیشتر بدانیـد
پارک استانی دایناسور
بیشتر بدانیـد
Client 1
Client 2
Client 3
Client 4
Client 5
Client 6

اخبار کشور کانادا

آخرین رویدادها و اخبار پیرامون اقامت و توسعه کسب و کار در کشور کانادا

امکان ندارد که به اروپا سفر کنید و از تاریخ غنی، آثار هنری، آشپزی متنوع و مناظر زیبای آن متحیر نشوید. علاوه بر همه

...

به دلیل وجود شبکه ای جامع و منظم؛ سفر با اتوبوس بهترین، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین

...

امروزه آلمان - یکی از مهمترین قطب های اقتصادی جهان، به کشور محبوب علاقمندان اخذ اقامت اروپا تبدیل شده است.دلایل

...

نوعی دیگر از زندگی را می توانید در کشوری که رتبه دوم " امید به زندگی"  را در سال 2017 به خود اختصاص داده تجربه کنید

...
بیشتر بخوانیـد ...

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه موسسه حقوقی سایروس از پیشنهادات شگفت انگیز ما بهره مند شوید.
بیشتر بدانیـد