اقامت کشور اتریش

اقامت کشور اتریش

پایتخت : وین / زبان رسمی : آلمانی / امید طول عمر : 73 سال / پول رایج : یورو کوههای آلپ که از مراتع و جنگلها پوشیده شده، دو سوم مساحت اتریش را در بر دارد. زمینهای کم ارتفاع شرق اتریش از تپه‌های کوتاه، آبگیر وین و ناحیه‌ای مسطح و ماندابی در کنار نویزیدلارزه در مرز مجارستان تشکیل شده است. در امتداد مرز چکسلواکی گرانکوه پوشیده از درختانی است که به 1200 متر ارتفاع می‌رسد.

 

اقتصاد اتریش

اتریش با وجود این که حدود 90% از نیاز غذایی‌اش را خود تولید می‌کند، فقط 8% نیروی کار را در بخش کشاورزی دارد. صنایع تولیدی که متشکل است از ماشین آلات و لوازم ترابری، محصولات آهن و فولاد، فرآورده‌های نفتی، سیمان و کاغذ بخش های اصلی اقتصاد این کشور هستند. کوههای آلپ هم در تابستان و هم در زمستان بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند و توریسم سهم مهمی از درآمد ارز خارجی را به خود اختصاص می‌دهد. اتريش داراي اقتصاد توسعه ‌يافته همراه با استانداردهاي بالاي زندگي است. تاكيد بر گسترش صنايع كوچك و متوسط از جهت‌گيرهاي كلان اقتصادي اين كشور به شمار مي‌رود. اتريش برنامه اصلاحات اقتصادي را با هدف رسيدن به فعاليت اقتصادي رقابتي و جذب سرمايه‌گذاري با موفقيت دنبال نموده است. اتريش عموما در زمينه هاي فولاد سازي، قطعه سازي اتومبيل، ريل، توربين، تجهيزات راه آهن، مواد شيميائي، رنگي، داروئي، الكلي، مواد اوليه و نيمه ساخته، ماشين‌آلات صنعتي و نيروگاهي، ماشين‌ بخار، ماشين هاي كشاورزي، ماشين آلات معدني و راهداري، دستگاههاي برقي مخابراتي و غيره تجربه و توان بالائي دارد.

 

سبک زندگی در اتریش

اتریش با داشتن فرهنگ بسیار غنی به یکی از بهترین کشورهای دنیا جهت زندگی تبدیل شده است. طبق بررسی بین المللی مخارج زندگی توسط موسسه بین المللی مرکر؛ اتریش رتبه ۲۱ دنیا را از نظر هزینه های مناسب برای زندگی دارا میباشد. اتریش دارای مناسبترین قیمتها در اروپای مرکزی جهت اجاره مسکن و دفتر کار میباشد و دارای یکی از محکمترین اقتصاد های اروپا است بطوری که نرخ تورم تنها نیم درصد و درصد بیکاری در این کشور بسیار پایین است به همین دلیل مردم به خوبی از پس هزینه زندگی در کشور اتریش بر می آیند. بر اساس آمار در اتریش، ۹۰٪ از مردم از مسکن و امکانات اولیه‌شان راضی هستند.

رژیم غذایی مردم اتریش

رژیم غذایی مردم اتریش، تحت تاثیر رژیم غذایی مردم جنوب شرقی اروپا است و می‌توان دستورالعمل‌ها و روش‌های متنوع آشپزی این ناحیه از اروپا را به وضوح در آشپزی مردم اتریش مشاهده کرد. آنهاعلاقه‌ی زیادی به تهیه‌ی انواع دسر دارند و برای تهیه‌ی این خوراکی‌های لذیذ از روش‌ها و دستورهای اختصاصی خود استفاده می‌کنند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید