اقامت کشور فرانسه

از دیرباز فرانسه یکی از مقاصد ایرانیان ترقی‌خواه بوده است. کشوری با نظام توسعه یافته اجتماعی و سیاسی و بالاترین استانداردهای دموکراسی که از هر نظر جزو ابرقدرت‌های جهان امروز شناخته می‌شود. فرانسوی‌ها به غنای فرهنگی خود مشهور هستند و سهم بسزایی در پیشرفت جهان کنونی ایفا داشته‌اند. اقتصاد پیش‌رو، شهرهای مدرن و تسهیلات و خدمات اجتماعی بالا از جمله دلایلی است که فرانسه را به یکی از محبوب‌ترین اقتصادهای حال حاضر جهان بدل کرده است. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس به عنوان معتبرترین موسسه در ارائه اقامت اروپا همراه باشید.

نقش فعال فرانسه در حوزه بین‌الملل

جمهوری فرانسه به مرکزیت پاریس دارای زبان رسمی فرانسوی است. واحد پول رایج در این کشور یورو است. فرانسه از بالاترین سطح مناسبات اقتصادی برخوردار است. این کشور در سازمان ملل متحد، جامعه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه اروپای غربی، گروه 7، سازمان همکاری اقتصادی و شورای عالی اروپا نقش فعالی دارد. لیون، مارسی، لیل، بوردو، تولوز، نانت، نانتس، گرونوبل، نیس، استراسبورگ، نانسی، مونپلیه، والنسین و تولون از جمله مشهورترین شهرهای فرانسه و جهان هستند.

بالاترین خدمات اجتماعی اروپا در فرانسه

بزرگترین سرزمین اتحادیه شنگن و همسایه 8 کشور اروپایی

فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است و دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. فرانسه سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، از شمال با کانال مانش و در غرب با خلیج بیسکای دارد. به علت شکل آن روی نقشه به آن لقب شش ضلعی را داده اند. این کشور سومین کشور در اتحادیه اروپا از نظر وسعت است. پایتخت فرانسه، بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ آن؛ پاریس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های اخذ اقامت فرانسه پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله اقامت تمکن مالی فرانسه داشته باشید.

خوشگذرانی ویژگی همیشگی فرانسوی‌ها

چهارفصل را در فرانسه می توانید مشاهده کنید. هر ناحیه آب و هوای مخصوص به خود را دارد. در بخش‌های شمال و شمال شرقی فرانسه آب و هوای معتدل و مناطق جنوبی آب و هوای مدیترانه‌ای را می بینید. اگر از زندگی در آب و هوای مدیترانه ای لذت می برید، بخش های غربی بهترین مقصد برای شما بحساب می آیند.

فرانسوی ها بسیار پرانرژی و شاداب هستند در تعطیلات به شهرهای ساحل یا کوهستانی  سفر می کنند و از تک تک لحظات خود لذت می‌برند در این مواقع به علت هجوم توریست ها، قیمت هتل ها نیز بالا می رود بنابراین سفر خود را طوری برنامه ریزی کنید که دچار مشکل نشوید. بهار نیز فرصت مناسبی برای سفر به این کشور است.

عضویت فرانسه در اتحادیه شنگن و پیمان آتلانتیک

دومین صادرکننده بزرگ اروپا پس از آلمان

فرانسه اقتصادی پیشرفته و بازار محور دارد که در کنار آمریکا، ژاپن، آلمان و چین یکی از مهمترین قدرت‌های اقتصادی دنیا به حساب می‌آید. اقتصاد فرانسه، سومین اقتصاد اروپا است. سیستم اقتصاد فرانسه از دو بخش دولتی و خصوصی تشکیل شده است. سه بخش یعنی خدمات (حمل و نقل، گردشگری، انرژی و ارتباطات) ، کشاورزی و صنعت در اقتصاد این کشور مهم هستند.

بعد از آلمان، فرانسه دومین صادرکننده بزرگ اروپاست. مهم‌ترین صادرات فرانسه عبارتند از ماشین‌آلات، تجهیزات حمل‌ونقل و هوایی و پلاستیک. در رابطه با ایجاد اشتغال، دولت فرانسه توانسته درسال 2018 حدودا 182 هزار شغل ایجاد کند که 92 هزار شغل به حوزه تجارت مرتبط است. یکی دیگر از فاکتورهای مهم در این زمینه، نیروی کار تحصیلکرده است. میزان تحصیلات نیروی کار فرانسه بالاست به طوری که فرانسه جزو کشورهایی است که بالاترین نسبت نیروی کار تحصیلکرده را در هر هزار نفر دارد. در این بخش با توجه به اینکه به آلمان اشاره داشتیم، خالی از لطف نیست اگر زمانی را برای مطالعه مقاله اقامت بلوکارت آلمان نیز اختصاص دهید.

گردشگری در طبیعت زیبای فرانسه

حمل و نقل ارزان و نامحدود برای جوانان

سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه گسترده، مدرن،  با بازدهی بالا و مقرون به صرفه است. برای سفر به شهرهای مختلف می توانید از قطار یا هواپیما استفاده کنید. سیستم ریلی این کشور نسبتا گسترده است و جایگزین مناسبی برای سفر با خودرو شخصی است. کلیه شهرهای فرانسه به سیستم حمل و نقل عمومی مجهز هستند. لیل، لیون، مارسی، رنه و تولوز همگی به مترو مجهز هستند. می توانید از بلیطی که خریداری می کنید برای وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

از سال 2017 این کشور قوانینی را به نفع جوانان وضع کرد. افرادی که بین 16- 27 سال سن دارند می توانند از بلیط ماهیانه نامحدود به قیمت 79 یورو استفاده کنند.  می توانید از این بلیط در اکثر مسیرهاغ با قطار سریع السیر سفر کنید. در کلیه سطح شهر ایستگاه های تاکسی را خواهید دید. در این بخش از نوشتار اگر قصد گرفتن اقامت فرانسه را دارید، بررسی راه های افتتاح حساب بین المللی نیز خالی از لطف نیست.

پرداخت 100درصدی هزینه‌های درمانی در فرانسه

هزینه های زندگی برای خانواده 4 نفره 4.183 یورو و برای یک نفر 2.422 یورو است. بازار بیمه در فرانسه توسعه یافته و پیشرفته است و رتبه پنجم جهان و رتبه دوم اروپا را به خود اختصاص داده است. فرانسوی ها معمولا خدمات بیمه (بیمه درمانی، خانه، خودرو و آتش سوزی) را از چند شرکت مختلف دریافت می کنند. کلیه افرادی که بیش از 3 ماه در این کشور زندگی کنند می توانند از بیمه دولتی استفاده کنند.

فرانسه توسعه یاقته‌ترین دموکراسی جهان

هزینه های درمانی بر عهده دولت و بیمار است. بخش اعظم آن توسط دولت و بخش کمی توسط بیمار پرداخت می شود. بیمه دولتی 70 تا 100 درصد هزینه هایی مانند ویزیت پزشک و بیمارستان را پرداخت می کند. بیمه 100 درصد هزینه بیمارانی که درآمد کمتری دارند و یا باید تحت معالجات طولانی مدت قرار بگیرندرا پرداخت می کند. بر اساس آمار ارائه شده، دولت فرانسه در مقایسه با کشورهای دیگر بیشترین هزینه را در زمینه ارائه خدمات درمانی و سیستم بهداشت و درمان می کند. پیش از اتمام مقاله توصیه می کنیم اطلاعات خود در زمینه اقامت اروپا از طریق trp را هم کامل تر کنید.

چرا فرانسه؟

فرانسه به عنوان قدرت اقتصادی در بازار اروپا درهایش را به روی مهارت ها، ایده های جدید و کسب و کارها گشوده است. از آنجایی که فرانسه رتبه هفتم در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است، فرصت های متعددی برای سرمایه گذاری و تجارت را برای صاحبان کسب و کار فراهم کرده است. فرانسه بر سیستم آموزشی، به روز بودن متدهای آموزشی و کارآمدی آن تمرکز کرده است.

فرانسه در زمینه خلاقیت در کسب و کار و استارت آپ عملکرد فوق العاده ای داشته است.فرانسه با کشورهای مختلف مانند اروپا، آفریقا و کشورهای خاورمیانه رابطه خوبی دارد در نتیجه کارآفرینان می توانند از این روابط تجاری گسترده بهترین استفاده را بکنند.

اقتصاد فرانسه

فرانسه نهمین اقتصاد جهان بر اساس برابری قدرت خرید است. حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی حوزه اروپا متعلق به این کشور است. بخش خدمات با بیش از 70 درصد سهم، مهمترین بخش اقتصاد این کشور است. این کشور در حوزه های مختلف اعم از انرژی (Total Alstom و Areva) سـاخت و سـاز (Vinci و Bouygues ) ارتباطات (Orange و -Alcatel Lucent ) خودروسازی ( شرکتهای رنو، نیسان و گروه خودروسازی پژو سیتروئن ) داروسـازی (Aventis-Sanofi )آرایشی و بهداشتی و ( Hermès، Yves Rocher، LancômeClinique ) محصولات شیمیایی (Liquide Air )و بسیاری حوزه های دیگر از جمله کشورهای صنعتی و پیشرو در جهان است. میزان تحصیات نیروی کار در این کشور بالاست؛ به طوریکه فرانسه دارای بالاترین نسبت نیروی کار دارای تحصیلات دانشگاهی در هر هزار نفر نیروی کار در اروپا است و در دهه ی اخیر، بطور مستمر دارای بالاترین رتبه ها در زمینه ی بهره وری کاری در میان تمامی کشورها بوده است.

 

سبک زندگی در فرانسه

فرانسه کشوری است با زیبایی منحصر به فرد ، پر زرق و برق و یک پارچگی مطلق به طوری که سبک زندگی، مردم، فرهنگ و رژیم غذایی آن ها همگی مانند زندگی در رویا است. در این کشور رویاها به تحقق میپیوندند. کشور فرانسه به علت بالا بودن سطح سواد مردم، فرهنگ غنی، برخورداری از وضع مطلوب اقتصادی و بهداشتی و گسترده بودن بیمه های اجتماعی برای تامین امنیت و رفاه اجتماعی و حدود 75 %هزینه ها، در وضعیت خوبی به سر می برد. مردم فرانسه به دلیل سبک زندگی شان معروف هستند. سبک زندگی آنها معمولا بهتر از سایر مردم جهان است. این کشور برای ۵ سال متوالی از سوی مجله ی بین المللی زندگی عنوان بهترین مکان جهان را برای زندگی کسب کرد. نکات خاصی که میتوانیم در مورد فرانسه نام ببریم عبارتند از قطار TGV ،سواحل زیبا، غذاهای مدیترانه ای سالم، پیست های اسکی، امکانات بهداشت و درمان عالی و تختهای بیمارستانی زیاد و در آخر و مهمتر از همه آب وهوای گرم و متعادل. عاوه بر پاریس؛ نیس، لیون، مارسی، نانت، استراسبورگ و تولوز از جمله شهرهایی هستند که مهاجران بیشتری می پذیرد.

 

سیستم آموزش فرانسه

این کشور در دسته کشورهایی قرار دارد که تحصیل در آنها به صورت رایگان می باشد و دارای 84 دانشگاه و موسسه آموزش عالی است. سیستم آموزش فرانسه یکی از موفق ترین سیستمهای آموزشی است. والدین ملزم به ثبت نام کودکان 2-6 ساله خود در مهد کودک میباشند. در این مهد کودک ها کودکان آمادگی های لازم جهت ورود به دبستان را پیدا می کنند. 80 % مدارس دولتی و 20 % بقیه خصوصی هستند که برخی از آنها مدارس بین المللی معروف هستند. در فرانسه سه منطقه وجود دارد. دانش آموزان معمولا 24- 28 ساعت را در 4-5 روز – با توجه به ناحیهای که در آن تحصیل میکنند – در مدرسه میگذرانند. فرانسویان به تغذیه دانش آموزان اهمیت خاصی می دهند و آموزش سالم غذا خوردن به دانش آموزان از اولویت ویژه ای برخوردار است که این نکته باعث شده تا کودکان فرانسوی اضافه وزن نداشته باشند و به دیابت و انواع گوناگون بیماریها مبتلا نشوند. ناهار معمولا از پیش غذا ( سوپ و یا انواع گوناگون سالاد )، غذای اصلی ( گوشت و یا غذای دریایی تازه ) ، دسر و پنیر تشکیل شده است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۱۴ مهر ۱۳۹۸

آیا امکان استخدام شدن در شرکتی با اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه برای ما وجود دارد؟

  ۱۴ مهر ۱۳۹۸

  در اقامت تمکن مالی امکان استخدام شدن در شرکت وجود ندارد ولی در این نوع اقامت شما می توانید کسب و کار خود را در کشور فرانسه راه اندازی نموده و از این طریق کسب درآمد کنید.

۴ آذر ۱۳۹۸

سلام.ممنون از مطالب مفیدتون. سوالی که داشتم این هستش که آیا میتونیم با گرفتن این نوع از اقامت در اونجا تحصیل هم بطور رایگان ادامه بدیم و یا کار کنیم؟؟

  ۵ آذر ۱۳۹۸

  در صورتی که زبان آن کشور را بلد باشید می توانید به صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کنید.

۲۱ آذر ۱۳۹۸

ممنون از اطلاعات خوبتون
اگر این اقامت رو بگیریم حتما باید فرانسه زندگی کنیم؟
چون من در طول سال سفر زیاد میرم و نمیتونم در فرانسه زندگی کنم علاوه بر اینکه کار اصلیم و شرکتم ایران هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید

  ۳ دی ۱۳۹۸

  با تغییراتی که در قوانین تمکن مالی فرانسه ایجاد شده، شرط حضور برای تمدید این اقامت اهمیت پیدا کرده در نتیجه باید در این کشور زندگی کنید و در صورتی که فرزندی داشته باشید فرزندتان باید در مدرسه تحصیل کند.

   ۶ اسفند ۱۳۹۸

   سلام وقت شما بخیر
   من استاد دانشگاه هستم درآمد من حدود ۱۵۰۰۰۰۰۰ در ماه هست چون نمیتونم در فرانسه حضور داشته باشم میتونم از طریق تمکن مالی فرانسه اقامت بگیرم ممنونم؟

    ۶ اسفند ۱۳۹۸

    ببخشید سوال ۲
    اگه از طریق تمکن مالی فرانسه نتوانم بهترین و اسانترین راه برای من با توجه به شرایط فعلی من در ایران چی هست؟
    متشکرم

     ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

     سلام و وقت بخیر

     برای داشتن انتخابی آگاهانه و صحیح باید با مشاورین سایرس در تماس باشید تا با توجه به پرونده شما بهترین گزینه ها به شما معرفی شود.

    ۲۰ اسفند ۱۳۹۸

    سلام و وقت بخیر

    درآمدی که برای پکیج های تمکن مالی باید نشان دهید باید از طریق سود سهام، اجاره ملک، حقوق بازنشستگی و یا سود بانکی باشد. به علاوه شرط حضور برای کشوری مانند فرانسه در این روش پررنگ است. ولی مسیرهای دیگر اقامتی وجود دارند که شرط حضور کم رنگی دارند برای کسب اطلاعات دقیق تر از پکیج های مختلف با سایرس در تماس باشید.

۱۳ اسفند ۱۳۹۸

با سلام وعرض ادب
اینجانب بهمراه همسر و دو فرزند پسرم بسنین ۷و۱۲ ساله متقاضی ویزای خود حمایتی فرانسه از طریق اثبات تمکن مالی بوسیله املاک و مستغلات در ایران میباشیم. لطفا چنانچه در این خصوص خدماتی ارائه میفرمایید خوشحال میشویم که از آن بهرمند گردیم.
با تشکر و سپاس فراوان.
وحید زوار
۰۹۱۴۲۲۲۹۵۳۵