اقامت کشور فرانسه

اقامت کشور فرانسه

کشور فرانسه شبیه به یک شش‌ضلعی است. بخش وسیعی از کشور فرانسه در اروپای غربی واقع شده است. پایتخت این کشور پاریس، زبان رسمی آن فرانسوی و واحد پولی این کشور یورو است. شعار ملی آن آزادی، برابری،برادری است و پرچم آن از ۳ رنگ عمودی آبی ،سفید و قرمز تشکیل شده است. سرود ملی فرانسه”مارسییز“[Marseillaise] نام دارد که توسط “روژه دولیس” [Rouget de lisle] که یک ژنرال ارتش فرانسه بود، در استراسبورگ به منظور تشویق سربازان برای مواجه با ارتش آلمان سروده شد و از آنجا که سربازان بندر مارسی هنگام بازگشت از آلمان به پاریس این ترانه را زمزمه می کردند به “مارسییز” معروف شد. فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است و دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. فرانسه بیشترین تعداد توریست را در کل جهان دارا است. این کشور از یک سو با فرهنگ و تاریخ غنی خود و از سوی دیگر با ارزش های آزادی طلبانه و جمهوری خواهانه، نقش مهمی در تاریخ جهان ایفا می کند. فرانسه از پیشگامان تاسیس اتحادیه اروپا است و یکی از پنج عضو اصلی شورای امنیت ملی سازمان ملل متحد است. در سال ۲۰۰۹ فرانسه پنجمین قدرت اقتصادی دنیا بوده است. در آخرین سر شماری جمعیت که در اول ژانویه سال ۲۰۱۰ صورت گرفت، جمعیت این کشور ۶۶ میلیون نفر بر آورد شد. شایان ذکر است بیش از ۱% جمعیت جهان در فرانسه زندگی می کنند.

اقتصاد فرانسه

فرانسه نهمین اقتصاد جهان بر اساس برابری قدرت خرید است. حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی حوزه اروپا متعلق به این کشور است. بخش خدمات با بیش از 70 درصد سهم، مهمترین بخش اقتصاد این کشور است. این کشور در حوزه های مختلف اعم از انرژی (Total Alstom و Areva) سـاخت و سـاز (Vinci و Bouygues ) ارتباطات (Orange و -Alcatel Lucent ) خودروسازی ( شرکتهای رنو، نیسان و گروه خودروسازی پژو سیتروئن ) داروسـازی (Aventis-Sanofi )آرایشی و بهداشتی و ( Hermès، Yves Rocher، LancômeClinique ) محصولات شیمیایی (Liquide Air )و بسیاری حوزه های دیگر از جمله کشورهای صنعتی و پیشرو در جهان است. میزان تحصیات نیروی کار در این کشور بالاست؛ به طوریکه فرانسه دارای بالاترین نسبت نیروی کار دارای تحصیلات دانشگاهی در هر هزار نفر نیروی کار در اروپا است و در دهه ی اخیر، بطور مستمر دارای بالاترین رتبه ها در زمینه ی بهره وری کاری در میان تمامی کشورها بوده است.

 

سبک زندگی در فرانسه

فرانسه کشوری است با زیبایی منحصر به فرد ، پر زرق و برق و یک پارچگی مطلق به طوری که سبک زندگی، مردم، فرهنگ و رژیم غذایی آن ها همگی مانند زندگی در رویا است. در این کشور رویاها به تحقق میپیوندند. کشور فرانسه به علت بالا بودن سطح سواد مردم، فرهنگ غنی، برخورداری از وضع مطلوب اقتصادی و بهداشتی و گسترده بودن بیمه های اجتماعی برای تامین امنیت و رفاه اجتماعی و حدود 75 %هزینه ها، در وضعیت خوبی به سر می برد. مردم فرانسه به دلیل سبک زندگی شان معروف هستند. سبک زندگی آنها معمولا بهتر از سایر مردم جهان است. این کشور برای ۵ سال متوالی از سوی مجله ی بین المللی زندگی عنوان بهترین مکان جهان را برای زندگی کسب کرد. نکات خاصی که میتوانیم در مورد فرانسه نام ببریم عبارتند از قطار TGV ،سواحل زیبا، غذاهای مدیترانه ای سالم، پیست های اسکی، امکانات بهداشت و درمان عالی و تختهای بیمارستانی زیاد و در آخر و مهمتر از همه آب وهوای گرم و متعادل. عاوه بر پاریس؛ نیس، لیون، مارسی، نانت، استراسبورگ و تولوز از جمله شهرهایی هستند که مهاجران بیشتری می پذیرد.

 

سیستم آموزش فرانسه

این کشور در دسته کشورهایی قرار دارد که تحصیل در آنها به صورت رایگان می باشد و دارای 84 دانشگاه و موسسه آموزش عالی است. سیستم آموزش فرانسه یکی از موفق ترین سیستمهای آموزشی است. والدین ملزم به ثبت نام کودکان 2-6 ساله خود در مهد کودک میباشند. در این مهد کودک ها کودکان آمادگی های لازم جهت ورود به دبستان را پیدا می کنند. 80 % مدارس دولتی و 20 % بقیه خصوصی هستند که برخی از آنها مدارس بین المللی معروف هستند. در فرانسه سه منطقه وجود دارد. دانش آموزان معمولا 24- 28 ساعت را در 4-5 روز – با توجه به ناحیهای که در آن تحصیل میکنند – در مدرسه میگذرانند. فرانسویان به تغذیه دانش آموزان اهمیت خاصی می دهند و آموزش سالم غذا خوردن به دانش آموزان از اولویت ویژه ای برخوردار است که این نکته باعث شده تا کودکان فرانسوی اضافه وزن نداشته باشند و به دیابت و انواع گوناگون بیماریها مبتلا نشوند. ناهار معمولا از پیش غذا ( سوپ و یا انواع گوناگون سالاد )، غذای اصلی ( گوشت و یا غذای دریایی تازه ) ، دسر و پنیر تشکیل شده است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۱۴ مهر ۱۳۹۸

آیا امکان استخدام شدن در شرکتی با اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه برای ما وجود دارد؟

    ۱۴ مهر ۱۳۹۸

    در اقامت تمکن مالی امکان استخدام شدن در شرکت وجود ندارد ولی در این نوع اقامت شما می توانید کسب و کار خود را در کشور فرانسه راه اندازی نموده و از این طریق کسب درآمد کنید.