اقامت کشور یونان

اقامت کشور یونان

پایتخت : آتن / زبان رسمی : یونانی / امید طول عمر : 76 سال / پول رایج : یورو کشور یونان با مساحت 131940 کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و چندین هزار جزیره تشکیل شده است. یونان که در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است از قسمت شمالی با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در بخش شرقی با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی می باشد. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه گردیده و ازبخش غربی به دریای یونان محدود می شود. یونان حدود سه هزار جزیره دارد که تنها سیصد جزیره آن مسکونی است.

اقتصاد یونان

یونان کشوری نسبتا توسعه یافته است که طیف وسیعی از فعالیت های اقتصادی آن (حدود 85 درصد) در بخش خدمات متمرکز است. بخش صنعتی با 12 درصد و بخش کشاورزی با 3 درصد در رده های بعدی قرار دارند. يونان از نظر توليد گندم، جو، ذرت، چغندرقند، ميوه، سبزي و پنير تقريباً خودكفاست. بخش صنعتي به سرعت در حال توسعه است و شامل فرآوري منابع طبيعي از جمله نفت و گاز طبيعي و … است. صنعت توريسم و ناوگان بزرگ كشتيهاي تجاري منابع مهم درآمد ارز خارجي است.

 

سبک زندگی در یونان

سبک اشپزی در یونان

آنچه آشپزی یونان را خاص و متفاوت با سایر کشورها می کند؛ مواد غذایی، فلسفه و نوع تغذیه آنها است. یونانیان رژیم غذایی مدیترانه ای دارند که یکی از بهترین و سالمترین رژیم های غذایی جهان است . در رژیم غذایی آنها انواع و اقسام سبزیجات به چشم می خورد و در واقع بشقاب غذایی آن ها پر از رنگ است. همچنین روغن زیتون، میوه ها، روغن ماهی، غلات کامل و مغزها هم در این رژیم غذایی نقش بسیار مهمی دارند. غذا در قسمتهای مختلف یونان با روشهای نسبتا متفاوتی طبخ می شود. معمولا غذاها را گریل کرده و یا در آرام پز طبخ می کنند. در غذاهای یونانی از ادویه ها و سبزیجات متنوعی مانند رزماری، شوید، گشنیز، رازیانه، دارچین، جوزهندی، وانیل، فلفل، سیر و روغن زیتون بسیار استفاده می شود. در میهمانی ها غذا با توجه به سلیقه و طبع میهمانان طبخ می شود و معمولا میزبان در هنگام صرف غذا راجع به نحوه طبخ غذا و موادتشکیل دهنده آن صحبت می کند تا نشان دهند که میهمان تا چه اندازه برایشان اهمیت دارد.

سبک‌های پوششی در یونان

در این کشور بسیار مهم است که شیک و آراسته به نظر برسید. مردان در یونان همواره از کت، شلوار و پیراهن اسپرت استفاده می‌کنند و در مواقعی کراوات نیز می‌بندند. در حالی که زنان تمایل دارند کت‌هایی رسمی با دامن بپوشند.

 

توریسم در یونان

توریسم در اقتصاد یونان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حدود 20% از GDP یونان از این صنعت تامین میشود. این کشور در سال 2014، 13 میلیون یورو در آمد از 18.5 میلیون توریست کسب کرده است. یوناندر فهرست 15 کشوری است که در دنیا بیشترین تعداد گردشگران را داشته و دومین کشور در اروپا است که بیشترین بازدید کنندگان را دارد. محیطی امن با آمار جرم و جنایت پایین و مهمان نوازی مردم این کشور از جمله دلایلی است که توریست های بسیاری این کشور زیبا را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند. 85 % سفرها در سراسر دنیا در ماه های می تا اوکتبر انجام میشود که بیش از نیمی از این مقدار یعنی حدود 43% این سفرها به یونان ختم میشود. مسافران در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر به خاطر طبیعت و سواحل زیبای شهر به یونان سفر میکنند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۱۷ دی ۱۳۹۸

در ویزای کار آفرینی برای اخذ اقامت اروپا آیا می توان ثبت شرکت انجام داد و با ان شرکت اقدام به فعالیت در حوزه اروپای شنگن کرد؟

    ۲۶ بهمن ۱۳۹۸

    در اقامت کارآفرینی یونان باید شعبه شرکت خارجی را در یونان به ثبت برسانید. برای آگاهی از قوانین و اطلاعات به روز اقامت کارآفرینی یونان با مشاورین سایرس در تماس باشید.