اقامت ایتالیا

معرفی کشور ایتالیا

کشور ایتالیا در سال های اخیر تبدیل به یکی از بهترین مقاصد ممکن در دنیا برای اخذ اقامت اروپا شده است و هرساله افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا برای اخذ اقامت در این کشور اقدام می کنند. در ادامه با معرفی کامل کشور ایتالیا با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

آشنایی با سرزمین گاوها!

ایتالیا از ریشه یونانی ایتالوس به معنی گوساله می‌آید. ایتالیا به معنای سرزمین گاوها است چرا که قبایل جنوبی ایتالیا، گاو نر را نماد خود می‌دانستند و نام ایتالیا نیز از همین جا نشأت می‌گیرد. کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. این کشور متشکل از دو جزیره سیسیل و ساردنیا در دریای مدیترانه و شبه‌جزیره ایتالیا می‌باشد. ایتالیا جزء هشت کشور صنعتی دنیا و کشوری توسعه یافته است.

نقشه کشور ایتالیا به خاطر شبیه بودن به چکمه معروف است. ایتالیا با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد)، سان مارینو (کشور سان مارینو در شمال خاک ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار دارد)، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و دین ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحیت است. درحال حاضر نیز ایتالیا از جمله کشور های مهاجر پذیر است و امکان اخذ اقامت تمکن مالی اروپا در آن فراهم است. از حمله مهمترین اطلاعات عمومی ایتالیا باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پایتخت:رم
 • زبان رسمی: ایتالیایی
 • شهرهای مهم: رم، میلان، ناپل، ونیز، فلورانس، جنوا
 • واحد پول: یورو
 • پیش شماره تلفن: +39
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نظام سیاسی پارلمانی
 • جمعیت: حدود 60 میلیون نفر
 • منطقه زمانی: +2GMT
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: 165

معرفی ایتالیا

پایتخت کشور ایتالیا رُم می باشد که پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر ایتالیا با دو میلیون و ششصد هزار سکنه و همچنین مرکز ناحیه لاتزیو است. از طرفی رم وسیع‌ترین شهرداری ایتالیا را دارد. رم برای سده‌های پیاپی به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ و از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.

از شهرهای مهم و پرجمعیت ایتالیا می‌توان به میلان، تورنیو، جنوا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و دولت شهرهای واتیکان و سن مارینو اشاره کرد. زبان ایتالیایی از شاخه‌های زبان لاتین است و به دیگر زبانهای نزدیک به زبان لاتین مانند فرانسوی، اسپانیایی، رومانیایی و پرتغالی شباهت های بسیاری دارد. در میان زبان های لاتین، زبان ایتالیایی نزدیک‌ترین زبان به زبان لاتین است، زیرا بیشترین واژگان مشترک با آن را دارد.

موقعیت جغرافیایی ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است که با اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد.  جزایر ساردنی و سیسیل در دریای مدیترانه نیز جزو ایتالیا است. این کشور که بر روی نقشه همانند یک چکمه است حدود 7600 کیلومتر خط ساحلی دارد. تعدادی فلات در ایتالیا وجود دارد ولی اکثر مناطق ان کوهستانی است. مرتفع ترین نقطه با ارتفاع 4808 متر از سطح دریا،  کوه مونته بیانکو است. از نظر جغرافیایی کشور ایتالیا به ۲۰ ناحیه، 110 استان و 8 هزار شهرداری تقسیم می‌شود.

آب و هوای ایتالیا چگونه است؟

آب و هوای ایتالیا در مناطق مختلف آن متفاوت است. تابستان ها، آفتابی و ملایم و زمستان ها به خصوص در ارتفاعات سرد و پر از بارش است. دریاچه های زیبایی که در بخش شمالی ایتالیا قرار دارند با آب و هوای معتدلی گزینه مناسبی برای گذراندن اوقاتی خوش برای مسافران است. بهترین زمان سفر به این منطقه آوریل تا ژوئن است.

شهرهای جنوبی در تابستان گرم و خشک است و دمای هوا به 30 درجه نیز می رسد. در طول تابستان نیز بارش بسیار کم است.

نگاهی به طبیعت ایتالیا

ایتالیا زیباترین مناظر زمین را در خود جای داده است. در بخش شمالی رشته کوه های آلپ را می بینید.  درست در نقطه مقابل آن توسکانی در جنوب، با مناظر زیبا و مزارع گل آفتابگردان محبوب توریست هاست. از رشته کوه های آلپ مرکزی به سمت پایین که برویم، رشته کوه های آپنه را خواهید دید که در نزدیکی رم گسترده می شوند تا کل عرض این کشور را بپوشانند. در جنوب رم این کوه ها باریک می شوند. در این بخش دو دشت یکی مقابل دریای تیریرنی و دیگری دریای آدریاتیک قرار گرفته استاین کوه میزبان طیف وسیعی از حیوانات که در غرب اروپا کمتر دیده می شوند مانند گرازهای وحشی، گرگ، خرس و حشرات مختلف است. در بخش جنوبی، کوه های آتشفشان فعال وجود دارند که گاهی اوقات خاکستر و بخار آنها را می توانید ببینید.

امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو هشت کشور صنعتی محسوب می شود. از جمله مهم ‌ترین صنایع کشور می‌ توان به صنایع فلز کاری، ماشین‌ آلات، شیمیایی، وسائل نقلیه، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، هواپیما سازی، کشتی‌ سازی، پتروشیمی، الکتریکی و … اشاره نمود. مراکز مهم اقتصادی ایتالیا در استانهای امیلیا رومنیا ، ونتو، پی مونته و لومباردیا واقع شده اند. بطور سنتی شمال ایتالیا و بخصوص شمال شرق این کشور مرکز صنعت ایتالیا است. درحال حاضر نیز بهترین راه برای اخذ اقامت ایتالیا اقدام به دریافت تمکن مالی ایتالیا است.

توریسم ، تجارت و خدمات از مهمترین فعالیتهای اقتصادی در این کشورمیباشند. اهمیت بخش خدمات در حدی است که حدود 68 درصد افراد شاغل وبیش از 5 میلیون شرکت کوچک و متوسط در این بخش مشغول به کار می باشند. این کشور همچنین در صنعت مد پیشرو بوده و با برندهای معروفی همچون پرادا، گوچی، آرمانیو …شناخته می شود. ازگندم، جو، سیب‌ زمینی، چغندر قند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو نیز مهم ترین محصولات کشاورزی و دامپروری این کشور را تشکیل می ‌دهند.

توریسم در ایتالیا

ایتالیا رتبه هشتم لیست قدرتمندترین اقتصادهای جهان را به خود اختصاص داده است. مشکلات مختلفی مانند رکود اقتصادی و عدم اصلاح زیرساخت ها باعث شده تا این کشور روند رشد نسبتا کندی را داشته باشد. یکی از مهمترین حوزه های اقتصاد ایتالیا که باعث اشتغال 30% از جمعیت کشور شده، بخش صنعت است. صنایع مهمی مانند منسوجات و چرم، مواد پلاستیکی و شیمیایی، سرامیک، صنعت مد و وسایل نقلیه موتوری در ایتالیا فعالیت می کنند.

صنعت خودروسازی این کشور نیزبا ارائه خودروهایی همچون آلفو رومئو، بوگاتی، لامبورگینی و … در جهان مطرح است. این کشور در زمینه طراحی و ساخت موتور سیکلت نیز شهرت پیدا کرده که از میان آنها می توان به برندهای آپریلیا، ایتال جت، گارللی و دوکاتی اشاره کرد.

مناطق شمالی ایتالیا در مقایسه با سایر مناطق فعالیت صنعتی بیشتری دارند. از مهمترین مراکز اقتصادی ایتالیا می توان به  استان‌های ونتو، لومباردیا، رومنیا و امیلیا اشاره کرد. صنعت مد نیز یکی از بخش های مهم اقتصاد ایتالیا است. این کشور در زمینه مد و فشن فعالیت های زیادی دارد. برندهایی مانند آرمانی، گوچی، پرادا و … در ایتالیا متولد شده اند.

رفاه اجتماعی در ایتالیا چگونه است؟

فاکتورهای مختلفی مانند خدمات درمانی، آموزش، امنیت اجتماعی، سیستم حمل و نقل و … در افزایش رفاه اجتماعی یک کشور تاثیرگذار هستند. در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

بررسی خدمات درمانی ایتالیا

سیستم خدمات درمانی ایتالیا، در فهرست 10 کشور برتر قرار دارد. امید به زندگی نیز نسبتا بالاست (مردان 79.4 و زنان 84.8). استفاده از خدمات حق مردم است و کلیه مردم باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. برای ثبت نام در بیمه باید مدارک شناساسیی مانند کارت اقامت خود را ارائه دهید. همچنین هنگام مراجعه به پزشک نیز ممکن است به ارائه کارت نیاز داشته باشید.

بیمه در ایتالیا به صورت خصوصی و دولتی است. بیمه دولتی پوشش دهی مناسبی دارد.  از جمله خدمات که بیمه ملی ایتالیا ارائه می دهد می تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • خدمات بیمارستانی ( اتاق، خدمات درمانی، جراحی، آزمایش، لابراتوار و دارو در طول دوران بستری در بیمارستان)
 • پزشک عمومی، پشم پزشکی و متخصصان اطفال تا 14 سالگی
 • آزمایشات پیش گیری
 • داروهایی تجویز پزشک تا سقف مشخص
 • بخشی از هزینه های ارتوگپدی، پروتز، عینک، سمعک و …

اگر بخواهید از مزایای بیشتری بهره مند شوید می توانید تحت پوشش بیمه خصوصی قرار بگیرید. هزینه بیمه با توجه به نوع بیمه متفاوت است و حدودا 236 یورو در سال می باشد.

شبکه حمل و نقل عمومی در ایتالیا

ایتالیایی ها برای سفرهای دورن شهری معمولا از خودرو شخصی خود استفاده می کنند. سفر با اتوبوس گزینه خوبی برای تردد در ایتالیا است ولی استفاده از آن به اسانی قطار نیست. بر خلاف قطار، شبکه اتوبوسرای ملی در ایتالیا وجود ندارد. بهترین گزینه برای سفرهای برون شهری، اتوبوس است.

تاکسی: تاکسی وسیله ای ایمن ولی نه چندان ارزان است. حتما سوار تاکسی های شوید که برای شرکت های تاکسی رانی کار می کنند و مجوز دارند. این تاکسی ها معمولا سفید رنگ هستند و روی درب آنها مهرهای منخصوص وجود دارد. علامت تاکسی نیز روی سقف دیده می شود. تاکسی ها در ایتالیا شماره پلاک خاص و رسمی دارند.

هنگام سوار شدن حتما از راننده تقاضا کنید تا تاکسی متر را روشن کند. می توانید در ایستگاه های تاکسی یا از طریق تماس تلفنی سفر خود را آغاز کنید. امکان تاکسی گرفتن در خیابان وجود ندارد. فقط در میلان و رم می توانید از Uber استفاده کنید.

مترو: شهرهای رم، میلان و ناپل به خطوط متروی گسترده و مقرون به صرفه مجهز هستند. قیمت بلیط آن عموماً 1 الی 2 یورو است.

فرودگاه ها: حدود 77 فرودگاه در ایتالیا وجود دارد. در سال 2019 بیش از 191 میلیون مسافر به این کشور سفر کرده اند. یکی از مهمترین فرودگاه های ایتالیا در شهر رم واقع شده که میزبان سالیانه 30 میلیون مسافر است. این فرودگاه در 30 کیلومتری رم واقع شده است. دسترسی به این فرودگاه از طریق حمل و نقل مانند اتوبوس، قطار عمومی راحت است. می توانید از طریق ایستگاه Roma Termini به فرودگاه بروید که حدو.دا 40 دقیقه طول می کشد.

امنیت اجتماعی: با توجه به اینکه ایتایلیایی خونگرم هستند و خیلی زود ارتباط برقرار می کنند معمولا همسایه های خود را می شناسند. در نتیجه اکثر مناطق ایتالیا نسبتا امن است. میانگین جرم و جنایت در ایتالیا بالا نیست اما کیف‌قاپی  در طی سال‌های اخیر دیده شده به خصوص در مناطق توریستی و یا مترو و اماکن شلوغ . بنابراین باید مراقب لوازم خود باشید. بانوان عموما از امنیت بالایی برخو.ردار هستند.

خوشبختانه امنیت در کشور ایتالیا در مقایسه با سال گذشته 23% رششد داشته و این روند سبب شده است که افراد بتوانند با اعتماد بیشتری به این کشور مهاجرت کنند.

تاثیر توریسم در اقتصاد ایتالیا

صنعت گردشگری یکی از مهم‌ ترین منابع اقتصادی ایتالیا به شمار می رود بطوریکه حدود 5.5% از تولید داخلی کشور را به خود اختصاص داده‌ است تا جایی که ارزش بالاتری از کل تولید بخش کشاورزی ایتالیا را از آن خود نموده است. رم ، فلورانس ، ونیز ، میلان مهمترین شهرهای توریستی ایتالیا هستند.

عواملی که باعث پیشرفت صنعت گردشگری شده است ، نزدیکی این کشور به کشورهای صنعتی مرکز و شمال غرب قاره اروپا و همکاری های اقتصادی این کشور با دیگر قاره‌ها می باشد. تنوع فرهنگی ای که در ایتالیا وجود دارد و نه تنها در گویش آنها بلکه در سبک آشپزی، هنر و معماری، شیوه لباس و … مردم ایتالیا به وضوح دیده می شود.

ایتالیا در واقع فرهنگش نیز قطب گردشگری است! و همه این ها جایگاه صنعت گردشگری در ایتالیا را پر رنگ تر می نماید. برای شناخت کشور ایتالیا تنها بازدید شهرهای معروف توریستی آن کافی نمی باشد، بلکه باید دنیای رنگارنگ به اصطلاح ایتالیای کوچک را که غنی از زیبایی‌های طبیعی و هنری است را با عمقی دیگر سیاحت نمود.

ایتالیا،کشور چکمه ای شکل واقع در جنوب اروپا به معماری بی‌نظیر، فرهنگ غذایی غنی و سبک زندگی پرزرق و برقش شهرت دارد. ایتالیا، کشور لذیذ ترین غذاهای دنیا، سرزمین‌های سرسبز، قایق های شناور در کانال های ونیز و زیباترین و باشکوه ترین بناهای تاریخی جهان است؛ کشور بزرگی که تاریخی ریشه‌دار و غنی دارد و همین مسئله موجب تنوع فرهنگی در این کشور شده است.

ايتاليايي ها بسيار اجتماعي و خونگرم هستند. هرچند در برخوردهاي شخصي، تا زماني كه با شما آشنايي پيدا نكرده اند، كمي رسمي جلوه ميكنند. مردم ایتالیا همانقدر كه به غذا اهميت ميدهند، براي شيك پوشي نيز ارزش قائلند. سبک لباس پوشیدن در ایتالیا برخلاف بسیاری از کشورها، معمولا رسمی و مطابق مد روز است.

ایتالیایی‌ها به این مشهور هستند که در هر موقعیتی، لباس مناسب آن شرایط را می‌پوشند. در ایتالیا گفتگو یک نوع هنر است و شما همواره مردم را در سنین مختلف می بینید که در حال بحث و مناظره راجع به مسائل مختلف هستند. این کشور زیبا به سرعت در حال پیشرفت در کلیه زمینه های صنعتی،علمی و … می باشد و جالب اینجاست که بدانید 98 درصد مردم این کشور دارای سواد و تحصیلات هستند و برای افراد کهن سال و بازنشسته حقوق و مزایا بهتری نسبت به دیگر کشور های اروپایی وجود دارد.

جاذبه های توریستی ایتالیا

نکته ای بسیار قابل توجه در مورد این کشور , وجود دارد که در بخش شمال ، فرهنگ مردم ایتالیا بدلیل نزدیکی به کشورهای اروپایی مدرن تر از جمله فرانسه، از لحاظ تکنولوژی و سبک زندگی مدرن تر و پیشرفته تر است و در بخش جنوبی مردمانش زندگی سنتی تری دارند. فرهنگ مردم ایتالیا در یک بررسی کلی را چنین می توان معرفی کرد:

 • خانواده و دید و بازدید از اهمیت زیادی برخوردار است. در شهرهای جنوبی چند خانواده در کنار هم زندگی می کنند که هم از نظر عاطفی و مالی یکدیگر را حمایت می کنند و هم مانند شبکه ای محکم هستند.
 • پوشش در ایتالیا بسیار مهم بوده و در اولویت قرار دارد همچنین نشان دهنده وضعیت و پیشینه خانوادگی فرد است.
 • سلام و احوالپرسی ها رسمی است.
 •  اولین تصویری که در ذهن ایتالیی ها از طرف مقابل ایجاد می شود بسیار مهم است پس مراقب برخوردها و رفتارتان باشید.
 • فوتبال طرفداران بسیاری در این کشور دارد. پس از آن راگبی و والیبال پرطرفدار هستند.
 • هر منطقه با توجه به نوع غذایی که در آن منطقه بیشتر یافت می شود سبک آشپزی مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال اکثرا غذاهای دریایی در مناطق ساحلی طبخ می شوند. در شهرهای مرکزی روغن زیتون، پنیر، پاستا و گوشت قرمز – در شهرهای جنوبی روغن زیتون، سس گوجه و مرکبات – در شهرهای شمالی برنج، ریزاتو و سس خامه مورد علاقه مردم است.

بررسی جشن های فرهنگی و فستیوال های ایتالیا

فستیوال قایق سواری: اولین یکشنبه سپتامبر ونیز مکانی برای مسابقه قایق رانی ونیز فستیوالی است که ونیز را به سال 1489 برمی گرداند. در این روز شهر زیبای ونیز در لباس سنتی دیدنی تر می شود! چهار مسابقه مختلف قایق رانی در این فستیوال برگزار می شود و مردم با لباس های سنتی در این رقابت ها شرکت می کنند.

کارناوال ونیز: کارنیوال ونیز یکی از معروف ترین فستیوال های ایتالیاست. شهرت این کارنیوال به دلیل مراسم منحصر به فردی که در سطح شهر برگزار می کند می باشد. مردم شهر لباس های سنتی و رنگارنگ پوشیده و ماسک می زنند. در طول این فستیوال قایق ها در سطح شهر پخش هستند، مردم در میدان Saint Mark ماسک می زنند و در روز آخر آتش بازی برگزار می شود.

فستیوال فرش گل: در هفته دوم ماه می، هر سال فستیوال فرش گل اینفیوراتا در نزدیکی رم، ایتالیا در شهر گانزانو برپا میشود که توریستها و بازدیدکننده های زیادی را به خود جلب می کند. این جشنواره هر ساله از سال 1778 در این مکان برگزار میشود و در آن هنرمندان بسیاری نقاشیها و آثار خود را که با گل درست کرده اند، در خیابانها به نمایش می گذارند.

مکان های دیدنی ایتالیا

جشنواره نبرد پرتقال: جشنواره نبرد پرتقال ایتالیا در واقع نوعی جنگ با استفاده از پرتقال به شمار می آید که در طول برگزاری کارناوال ایوریا در ایتالیا برگزار می شود. شهر قدیمی و باستانی ایوریا در ایتالیا با برگزاری این کارناوال آزادی خود را جشن می گیرد. شیوه برگزاری این رویداد اینگونه است که دو گروه در دو طرف مبارزه قرار می گیرند؛ یک گروه پرتاب کننده پرتقال سوار بر ارابه که از پرتاب کنندگان برگزیده ای محافظت می کنند که سوار بر ارابه های روبازی هستند که با اسب کشیده می شوند و گروه دیگر پیاده هستند.

فوتبال تاریخی: توسکانا فوتبال تاریخی نوعی از فوتبال است که در قرن شانزدهم در ایتالیا شکل گرفت. هر سال در هفته سوم ژوئن، سه بازی در میدان Santa Croce انجام می شود. چهار تیم آبی، قرمز، سفید و سبز با هم بازی می کنند. هر بازی 50 دقیقه طول می کشد و بر روی ماسه بازی می شود هر تیم 27 بازیکن دارد.

بعد از مدتی زندگی در ایتالیا، سبک زندگی شما تغییر خواهد کرد، چراکه:

 • صرف غذای اصلی در حجم بیشتر و حذف اسنک
 • علاقمندی به شیرینی؛ شیرینی خامه ای، کیک، نان شیرین، بستی و دسرهای خوشمزه تقریبا غیر ممکن است که به شیرینی علاقمند نشوید.
 • صرف قهوه بیشتر؛ فرار از فرهنگ پر کافئین ایتالیایی محال است. در جلسات کاری کوتاه و یا حتی برای یک صحبت کوتاه، حتما قهوه سرو می شود.
 • مردم احساسات خود را بروز می دهند و چیزی را در خود پنهان نمی کنند.
 • خانواده یکی از مهمترن ارکان مهم جامعه در ایتالیا است. اعضای خانواده رابطه صمیم و عمیقی با هم دارند.
 • مردم ایتالیا رابطه نزدیکی با هنر، ادبیات و معماری دارند.
 • مردم ایتالیا نیز مانند ایرانی ها، خونگرم و مهربان هستند و به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می کنند.

سیستم تحصیل در کشور ایتالیا از سن ۶ تا ۱۶ سالگی به صورت اجباری است. هم چنین دوره های غیر اجباری نیز برای کودکان بین ۵ ماه تا ۳ سال به نام مهدکودک یا  Nursery Schoolو برای کودکان ۳ تا ۵ سال  به نام  Pre-school وجود دارد.

 1. مقطع ابتدائی (Primary Education ): تحصیل مقطع ابتدائی در کشور ایتالیا از سن ۶ سالگی به صورت رسمی آغاز شده و اجباری است . به طور کلی در مقطع ابتدائی ، کودکان خواندن و نوشتن را خواهند آموخت و با طیف وسیعی از موضوعات شامل ریاضیات ، جغرافیا ، زبان ایتالیایی ، انگلیسی و علوم آشنا خواهند شد. در این دوره هم چنین دروسی نظیر موسیقی ، علوم کامپیوتر و مطالعات اجتماعی نیز به کودکان آموزش داده خواهد شد.
 2. دوره راهنمایی (Lower Secondary School): تمام دانش آموزان در بازه سنی ۱۱ تا ۱۴ سال می بایست در دوره راهنمایی تحصیل کنند. دانش آموزان در این دوره حداقل بایستی ۳۰ ساعت در هفته دروس رسمی خود را بگذرانند. این درحالی است که بسیاری از مدارس فعالیت های فوق برنامه ای در بعد ازظهرها ارائه می دهند که عموما این کلاس های فوق برنامه در حوزه کامپیوتر ، موسیقی و فعالیت های ورزشی خواهند بود.
 3. دوره دبیرستان (Upper secondary school): در ایتالیا دو دسته از دبیرستان ها وجود دارد: The Liceo) like a British grammar school) که ماهیت آکادمیک دارد و Istituto که فنی و حرفه ای محسوب می شود. در دو سال ابتدائی این دوره ، تمام دانش آموزان در یک سیستم درسی ملی ، دروسی مانند زبان ایتالیایی و ادبیات ، علوم ، ریاضیات ، زبان خارجی ، دینی ، جغرافیا ، تاریخ ، مطالعات اجتماعی و تربیت بدنی را خواهند گذراند. همچنین در سال سوم از تحصیل ، دانش آموزان دروس اختصاصی که Indirizzi نامیده می شوند، خواهند گذراند.

تحصیل در مقاطع دانشگاهی در کشور ایتالیا

تحصیل در مقطع کارشناسی (Laurea) در کشور ایتالیا ، یکی از گزینه های ادامه تحصیل در این کشور است. با توجه به مزایای مختلف تحصیلی در مقطع کارشناسی که کشور ایتالیا ارائه می دهد ، نظیر تحصیل در دانشگاه های معتبر و مورد تائید وزارت علوم ایران ، و همچنین زندگی در کشوری که استانداردهای رفاهی مناسبی دارد ، موجب شده است تا دانشگاه های کشور ایتالیا در سال های اخیر مورد استقبال متقاضیان ایرانی قرار گیرد.

تحصیل در ایتالیا

مزایای تحصیل در مقطع کارشناسی کشور ایتالیا چیست؟ به طور کلی ، مزایای تحصیل در دروه کارشناسی در دانشگاه های ایتالیا را می توان به صورت زیر دسته بندی نمود.

 • تحصیل در دانشگاه های معتبر مورد تائید وزارت علوم ایران
 • زندگی در کشوری با استانداردهای بالای رفاهی
 • امکان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری
 • زندگی در کشوری با فرهنگ غنی و جاذبه های تاریخی و تفریحی فراوان
 • معمولاً دوره کارشناسی در کشور ایتالیا ۳ سال به طول می انجامد
 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا

بهترین مزیت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد کشور ایتالیا نیز تحصیل با شهریه ای معقول است. کشور ایتالیا به عنوان یکی از اعضای اصلی جامعه علمی اتحادیه اروپا ، لینک های ارتباطی بسیار خوبی با دانشگاه های اروپائی و سایر دانشگاه های دنیا دارند و امکان استفاده از فرصت مطالعاتی نیز در اختیار شما قرار می گیرد.

معمولاً دوره کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا  ۲ سال و ۴ ترم به طول می انجامد و شامل ۱۲۰ ECT است. دانشجو در طول دوره کارشناسی ارشد در کلاس های مختلف شرکت خواهد کرد. علاوه بر این ، او می بایست پایان نامه نیز ارائه نماید ارزیابی پایان نامه های کارشناسی ارش  بر پایه کیفیت پایان نامه ای انجام است که در پایان دوره دانشجو ارائه می دهد.

دانشگاه در ایتالیا

آموزش از 6 تا 16 سالگی در ایتالیا اجباری است و از 5 سطح تشکیل شده است. مهدکودک، ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه. آموزش در ایتالیا رایگان است و کلیه شهروندان و دارندگین اقامت ایتالیا می توانند از خدمات آموزشی این کشور بهره مند شوند. سیستم آموزش در ایتالیا دولتی و خصوصی است.

مدارس بین المللی در شهرهای بزرگ مانند رم، ناپل و میلان وجود دارند. اکثر مدارس برنامه تحصیلی بریتانیا را آموزش می دهند  ولی مدارس آمریکایی نیز وجود دارند. برخی مدارس نیز برنامههای دو زبانه دارند. هزینه ثبت نام در مدارس بین المللی از 4 هزار تا 12 هزار یورو متغیر است. برخی از مدارس بین المللی عبارتند از:

 • مدرسه بین المللی میلان
 • مدرسه انگلیسی ناپل
 • مدرسه بریتانیایی سنت جرج در رم
 • مدرسه ماریمونت

مهدکودک: مهد کودک مختص کودکان 3 تا 5 ساله است. این مقطع اجباری نیست ولی اکثر خانواده ها فرزندان خود را در مهدکودک ثبت نام نمی کنند. فعالیت های آموزشی توسط بازرسان بررسی می شوند.

دبستان: این مقطع اجباری است. کودکان 6 تا 11 ساله در این مقطع تحصیل می کنند. دانش آموزان می توانند در مدارس دولتی، خصوص و یا بین المللی شرکت کنند. فرزندان دارندگان کارت اقامت ایتالیا که در مدارس دولتی تحصیل می کنند در کلاس های عمومی کنار سایر دانش آموزان می نشینند.  در بسیاری از موارد مدارس دوره های ویژه ای را به زبان مادری دانش آموز برگزار می کنند. در پایان سال پنجم، دانش آموز در امتحانات نهایی که به صورت کتبی و شفاهی است شرکت می کند و پس از کسب نمره قبولی به مقطع بعدی می روند.

راهنمایی/ متوسطه مقدماتی: دانش آموزان از 11 سالگی تا 14 سالگی در این مقطع تحصیل می کنند. برنامه تحصیلی این مقطع شبیه دوره ابتدایی است با این تفاوت که زبان خارجی به دروس آنها اضافه شده است. ساعت شروع و خاتمه مدارس و کلاس ها به مدرسه بستگی داشته و با یکدیگر متفاوت هستند. در کل هر دانش آموز باید 30 ساعت در هفته آموزش ببیند.

دوره متوسطه پیشرفته/ دبیرستان: پس از نمرات قبولی در امتحانات متوطه مقدماتی، دانش آموزان می تواندد وارد دوره متوسطه تکمیلی شوند. این دوره 3 تا 5 سال طول می کشد و به گروه های مختلف تقسیم می ود که عبارتند از:

 • کلاسیک
 • هنری
 • فنی
 • حرفه ای
 • علوم
 • انسانی
 • مهندسی و …

انتخاب یکی از این رشته ها تاثیر زادی بر رشته دانشگاهی آنها خواهد داشت.

آموزش عالی در ایتالیا: در همه شهرای اصلی ایتالیا دانشگاه دولتی وجود دارد. البته دانشگاههای خصوصی که بر تدریس و تحقیق تاکید دارند در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد نیز وجود دارند. آموزش عالی از سه مقطع تشکیل شده، کارشناسی که طول آن 3 سال است. کارشناسی ارشد که 2 ساله است و دکتری.

دانشگاه های برتر ایتالیا

معتبرترین دانشگاه های ایتالیا عبارتند از:

 • دانشگاه یولونیا – رتبه جهانی 168
 • دانشگاه پادوآ- رتبه جهانی 201
 • دانشگاه ساپینزا رم- رتبه جهانی 251
 • دانشگاه میلان – رتبه جهانی 300
 • دانشگاه فلورانس – رتبه جهانی 351
 • دانشگاه ناپل فدریکو 2 – رتبه جهانی 351
 • دانشگاه Sant’Anna School of Advanced Studies- رتبه جهانی  149
 • دانشگاه Scuola Normale Superiore di Pisa- رتبه جهانی 152

دانشگاه پلی تکنیک میلان

اگر به رشته های مهندسی علاقمند هستید، می توانید در این دانشگاه تحصیل کنید. دانشگاه پلی تکنیک میلان در رشته هایی مانند مهندسی عمران، طراحی، معماری و مهندسی مکانیک عملکرد خوبی داشته است. این دانشگاه، بزرگترین دانشگاه فنی و مهندسی ایتالیا است که میزبان 42 هزار دانشجو است.

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا جزو قدیمی ترین دانشگاه های جهان به حساب می اید و از معتبرترین دانشگاه های ایتالیاست. این دانشگاه از 11 دانشکده تشکیل شده که حدود 35 دوره مختلف مانند کشاورزی، میراث فرهنگی، دامپزشکی، زبان‌های خارجه، حقوق، علوم تربیتی، هنر، علوم انسانی و…  در آن تدریس می شوند.

دانشگاه فلورانس

یکی از دلایلی که باعث شهرت این دانشگاه شده است وجود موزه تاریخ طبیعی، باغ‌های گیاه شناسی، فسیل‌های دایناسورها و سایر موجودات منطقه در سایت دانشگاه است. این دانشگاه از نظر انجام پروژههای تحقیقاتی نیز شهرت زیادی دارد.

آکادمی هنرهای زیبای ایتالیا

هنر در ایتالیا اهمیت زیادی دارد. دانشگاه های ایتالیا در زمینه مد جایگاه بسیار خوبی در سطح جهان دارند. رشته ها به دو زبتن ایتالیایی و انگلیسی برگزار می شوند. 

چگونه درخواست خود را برای تخصیل در ایتالیا ارائه کنم؟

ابتدا باید رشته مورد  نظر را انتخاب کنید و سپس در سایت دانشگاه جستجو کنید. سپس مدارک لازم که به زبان ایتالیایی ترجمه شده اند را بارگزاری کنید و فرم پذیرش را با اطلاعات دقیق و درست تکمیل کنید. پس از ارائه کلیه مدارک، دانشگاه پرونده شما را بررسی می کند و در صورت تایید، نامه پذیرش صادر می شود. در مرحله بعدی باید درخواست وقت مصاحبه با سفارترا بدهید. در جلسه حضور پیدا کنید و  پرونده ای کامل را ارائه کنید. در صورتی که مدارک کامل باشند ویزای شما صادر خواهد شد. دانشجویان معمولا می تواند 2 بار ( سپتامبر و فوریه) در سال مدارک خود را ارائه دهند.

دوره کارشناسی در ایتالیا: دانشگاه ه های دولتی ایتالیا رایگان هستند. طول این مقطع 3 الی 4 سال است. زبان تحصیل معمولا ایتالیایی است که برای پذیرش در دانشگاه باید مدرک ایتالیایی در سطح B2 را داشته باشید. همچنین باید 12 سال تحصیلی را تمام کرده باشید. البته رشته هایی نیز به زبان انگلیسی برگزار می شوند که برای تحصیل در آنها باید آیلتس حداق 6 را داشته باشید. همچنین معدلتان باید بالای 15 باشد. نکته مهم دیگر آنکه برای تحصیل در این مقطع فقط تا 30 سالگی مهلت دارید. هزینه زندگی در ایتالیا در شهرهای مختلف متفاوت است ولی معمولا از ماهی 500 تا 700 یورو متغیر است.

دوره کارشناسی ارشد در ایتالیا: این دوره معمولا 3 تا 4 ترم است. تا 38 سالگی امکان ارائه درخواست برای تحصیل در این مقطع را دارید ولی داشتن گپ تحصیلی بدون انجام کار مرتبط با رشته خود، کار صدور ویزا را کمی دشوار خواهد کرد. چنانچه در دانشگاه های دولتی برای این مقطع پذیرش شوید، تنها مبلغ شهریه که از حدودا 300 یورو است را می پردازید. البته این مبلغ ممکن است با توجه به رشته شما بیشتر شود. برای تحصیل در رشته هایی که به انگلیسی تدریس می شوند، باید مدرک آیلتس 6 و رشته هایی که به زبان ایتالیایی تدریس می شوند مدرک زبان ایتالیایی در سطح B1   و یا B2  را داشته باشید.

 دوره دکتری در ایتالیا: این مقطع 3 الی 4 سال طول می کشد. دانشجو بمستقیما با اتاد خود در ارتباط خواهد بود. پس از انجام تحقیقات لازم در زمینه پیشنهادی و دفاع از آن فارغ التحصیل می شوید. دانش اموزان پس از پذیرش در مصاحبه شفاهی وارد این دوره می شوند. سال تحیلی در پایان سپتامبر و یا اوایل اکتبر برگزار می شود.

بیمه دانشجویی: دانشجویان می توانند از بیمه دولتی یا بیمه ASL استفاده کنند. بیمه دولتی 1 سال اعتبار دارد و دانشجو می تواند با مراجعه به دفاتر پست مراحل لازم را طی کنند. بیمه دولتی پوشش دهی مناسبی دارد.

بیمه‌ی A.S.L حدود 50 یور گرانتر از بیمه عمومی است و خدمات بیتشری را ارئه می کند. این بیمه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا قابل استفاده است. مراحل دریافت این بیمه نیز مانند بیمه دولتی است.

افتتاح حساب بانکی دانشجویی: دانشجویان می‌توانند در بانک‌های unicredit که در دانشگاه است، حساب باز کنند. پس از صدور کارت اقامت امکان افتتاح حساب در بانک مورد نظر و استفاده از خدمات و تسهیلات بانکی وجود دارد.

کار دانشجویی: دانشجویان بین‌المللی برای کمک به هزینه های خود برای کار دانشجویی اقدام می کنند. بسته به مقطع تحصیلی دانشجو می تواند از 20 الی 30 ساعت کار کند. تدریس زبان انگلیسی، مراقبت از کودکان، مترجم و کار در برخی از هتل‌ها و …. از جمله کارهایی هستند که دانشجویان می توانند در ایتالیا انجام دهند. در فصل تابستان نیز که گردشگران زیادی به رم و میلان سفر می کنند، بسیاری از رستوران ها، تورها و … نیروی کار استخدام می کنند.

کارت دانشجویی: دانشجویان می‌توانند در سامانه  هوشمند خدمات دانشجویی ثبت نام کنند و کارت دانشجویی دریافت کنند. با استفاده از این کارت از خدمات مراکز تجاری، خدماتی، رفاهی تحت قرارداد با دانشگاه استفاده کنند. به علاوه دانشجویان می توانند از تخفیفات دانشجویی در مراکز مختلف استفاده کنند.

شرایط سکونت در خوابگاه دانشجویی: خوابگاه ها در ایتالیا به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. هزینه خوابگاههای دولتی پایین است و امکانات خوبی مانند بوفه،  سالن مطالعه، سالن کامپیوتر، اینترنت، امکانات ورزشی و امکانات بهداشتی مانند رخت‌شوی خانه، انبار و…  را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

اتاق ها به صورت تک نفره و دو نفره هستند ولی به علت درخواست بالا بهتر است که پیش از سفر اقدامات لازم برای رزرو اتاق را انجام دهید.

بورسیه تحصیلی: دانشجویان درخواست بورسیه را به همراه درخواست پذیرش به دانشگاه ارسال می کنند. برای دریافت بورسه، معدل و نمره زبان و سوابق تحصیلی دانشجو بررسی می گردد. در صورتی که با معیارهای مورد نظر مطابق بود، بورسیه اعطا می شود. در مقطع کارشناسی دانشجو بعد از 2 ترم و دریافت نمرات درخشان می تواند برای بورسیه اقدام کند ولی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا از همان ابتدا می توانید برای بورسیه اقدام کنید. مبلغ بورسیه با توجه به دانشگاه متفاوت است.

بورسیه در ایتالیا به صورت بورسیه‌های دانشگاهی و استانی ارائه می شود. بورسیه دانشگاهی همان شهریه رایگان است. برای بورس استانی باید مدارک لازم به سازمان بورسیه استانی را در استان محل سکونت وتحصیل ارائه کنید.

معادل سازی مدرک در ایتالیا چگونه است؟

برای پذیرش در مقطع کارشناسی باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • رزومه‌ی کامل تحصیلی و کاری، انگیزه نامه، مدرک زبان، پاسپورت معتبر و عکس پرسنلی
 • تنها چند مرکز در ایران وجو دارند که مورد تایید سفارت ایتالیا هستند. باید ترجمه مدارک خود را به یکی از این مراکر بدهید. به علاوه مدارک باید دارای مهر قوه قضاییه و وزارت امور خارجه باشد. نامه‌ی تأییدیه تحصیلی نیز باید ضمیمه‌ی این مدارک باشد.
 • گواهی ارزشیابی صادر شده از سفارت ایتالیا مبنی بر تطابق سطح تحصیلات دانشجو با سطح مشابه در کشور ایتالیا

مدارک لازم برای مقطع کارشناسی ارشد:

 • اصل مدرک کارشناسی و گواهی ریزنمرات با تاییدیه دانشگاه، مهر قوه قضاییه و وزارت امور خارجه
 • توصیه‌نامه‌ی استاد

مدارک مورد نیاز برای دوره‌ی دکترا

 • طرح تحقیقاتی پیشنهادی در 3 الی 4 صفحه
 • خلاصه پایان نامه فوق لیسانس در 1 یا 2 صفحه
 • مقالات و یا کتاب های منتشر شده

تحصیل پزشکی در ایتالیا

برای تحصیل در رشته های پزشکی در ایتالیا باید در آزمون IMAT قبول شوید. این ازمون سالانه برگزار می شود. هزینه شرکت در آزمون حدود 120 یورو است و از دروسی مانندشیمی، فیزیک، ریاضی و …. به زبان انگلیسی تشکیل شده است.

برای شرکت در این رشته ابتدا باید در آزمون ورودی قبول شوید. این رشته به زبان انگلیسی و ایتالیایی برگزار می شود. برای شرکت در دوره ها به زبان ایتالیایی، به مدرک سطح B2 نیاز دارید و برای شرکت در دوره های انگلیسی به مدرک آیتلس در سطح حداقل 6 و ازمون IMAT نیاز خواهید داشت.

این دوره 6 ساله است. در سال اول دروس پایه و در سال های بعدی دروس تخصصی آموزش داده می شوند. در سه سال آخر باید واحدهای زیر را پاس کنید.

 • اقامتگاه مرکز بهداشت
 • رزیدنسی بیمارستان
 • مراقبت از جامعه و پزشکی عمومی
 • پروژه اختیاری
 • پروژه نهایی
 • تست نهایی

تحصیل دندانپزشکی در ایتالیا

این دوره 4 سال طول می کشد و دروس علوم زیستی و بالینی را در این مدت مطالعه خواهید کرد. 2 سال اول علوم زیستی و روش برقراری ارتباط با بیمار و مراقبت های اولیه بهداشت دهان و دندان تدریس می شود. برای ورود به دوره دندنانپزشکی نیز به مدرک زبان ایتالیایی در سطح B2، آیتلس حداقل 6 یا 6.30 و آزمون GMAT نیازمندید. بهترین دانشگاه ها در رشته دندانپزشکی دانشگاه میلان، ساپینزا رم، پادووا، پاویا و ….. است.

تحصیل معماری در ایتالیا

ایتالیا از نظر معماری شهرت بسیاری در جهان دارد. 13 دانشگاه ایتالیا در این زمینه رتبه زیر 300 را به خود اختصاص داده اند. دوره معماری همم به زبان ایتالیایی هم به زبان انگلیسی برگزار می شوند. دانشگاه پلی تکنیک میلان و پادوا از بهترین دانشگاه های معماری ایتالیا هستند.

هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه زندگی دانشجویی در کشور ایتالیا کاملاً بستگی به شهر محل زندگی دارد اما حدودا ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو در ماه است که می توانید از طریق کار دانشجویی، بورسیه تحصیلی و … به هزینه های خود کمک کنید. ایتالیا نیز در فهرست کشورهایی است که هزینه تحصیل در ان پایین است. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا  حداقل  یورو است که این میزان بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی شما متغیر خواهد بود.

برخی از دانشگاه‌ها نیز شرایط راحت تری را برای دانشجو فراهم کرده اند. به عنوان مثال دانشگاه بولونیا شهریه را برای دانشجویان قسط بندی می‌کنند و کم هزینه دانشجویی برای انها در نظر می گیرد.

هزینه تحصیل و بورسیه در ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت خواهد بود. طبیعی است که شهریه دوره های که به زبان انگلیسی برگزار می شوند ، بالاتر از دوره هایی است که در آن زبان تدریس ایتالیایی است. اکثر دانشگاه های ایتالیا یک حداقل شهریه برای ثبت نام و یک حداکثر شهریه دارند.

شهریه دانشگاه های خصوصی به مراتب بیشتر از شهریه دانشگاه های دولتی است. به طور کلی ، هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع ارشد در دوره های انگلیسی زبان دانشگاه های خصوصی ، سالیانه۱۲ هزار یورو است.

ایتالیا نسبتا یک کشور ارزان به حساب می آید. البته هزینه های زندگی در ایتالیا به عوامی مثل سبک زندگی فرد یا درآمد او هم بستگی دارد اما وقتی به میانگین هزینه در سراسر اروپا نگاه می کنیم، متوجه می شویم که هزینه زندگی در ایتالیا چندان بالا نیست. برای بررسی بهتر برخی از مهم ترین هزینه های زندگی در ایتالیا را زیر ذره بین برده ایم:

هزینه مواذ غذایی در ایتالیا

مواذ غذایی از جمله هزینه های روزمره هر فرد است. این مواذ غذایی از وعده غذایی تا خرید های روزانه از سوپرمارکت ها را شامل می شود. جدول زیر دید بهتری از این هزینه ها در ایتالیا ارائه می دهد:

نوع هزینه حداقل قیمت به یورو حداکثر قیمت به یورو میانگین قیمت به یورو
شیر 0.8€ 1.5€ 1.1€
قرص نان سفید 1€ 2.2€ 1.53€
برنج (1 کیلو) 1€ 3€ 2€
12 عدد تخم مرغ 1.68€ 4€ 2.63€
پنیر 8€ 18€ 11.9€
گوشت مرغ 6€ 12€ 8.22€
گوت گوسفندی 10€ 20€ 15€
انواع میوه 1€ 2.5€ 1.7€
آب معدنی کوچک 0.2€ 0.7€ 0.4€

هزینه رستوان در ایتالیا

رستوران ها در ایتالیا نیز بخشی از سبک زندگی مردم را تشکیل می دهند. از طرف دیگر بسیاری از افراد علاقه مند به تهیه غذاهای ایتالیایی از رستوران ها هستند. در ادامه لیستی از هزینه رستوان در ایتالیا را مشاهده می کنید:

رستوران در ایتالیا قیمت به یورو
یک وعده غذا در رستوران متوسط 15€
یک وعده غذا در فست فودهای زنجیره ای 8€
سه وعده غذا برای دو نفر 50€
کاپوچینو 1.35€
نوشابه (0.33 لیتری بطری) 2.3€
 آب (0.33 لیتر بطری) 1€

هزینه حمل و نقل در ایتالیا

حمل و نقل نیز معمولا بخشی از هزینه های روزانه یک فرد را تشکیل می دهد. در ادامه نگاهی دقیق تر به هزینه متوسط حمل و نقل در ایتالیا داریم:

حمل و نقل در ایتالیا قیمت یورو
یک بلیط یک طرفه (حمل و نقل داخلی) 2.9€
تمدید بلیط سی روزه 33€
تاکسی مرکز شهر 12€
یک لیتر بنزین 1.6€

ایتالیا تاریخی ترین کشور دنیا است. این کشور جذاب بیشترین آمار ثبت شده مکان های گردشگری در دنیا را دارد. تعداد آثار ثبت شده در ایتالیا آنقدر زیاد است که نمی توان همه آن ها را معرفی کرد و حتی برای دیدن همه این آثار باید چند ماهی وقت بگذاریم. اما برای آشنایی بهتر، چند مورد از جاذبه های گردشگری ایتالیا را با یکدیگر مرور می کنیم:

Verona ، شکوه ایتالیا

شهر تاریخی ورونا یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا است. بیشتر شهرت این شهر به آمفی تئاتری برمی گردد که حدود 2000 سال قبل ساخته شده است. سالنی که با گذشت 2 هزار سال کاملا سالم است و گنجایش پذیرایی از 30 هزار نفر را دارد. توریست ها و گردشگران زیادی هر ساله برای دیدن موسیقی زنده در این آمفی تئاتر تاریخی به ایتالیا سفر می کنند.

Verona ، شکوه ایتالیا

قصر داسال، هنر رنسانس ایتالیا 

فصر داسال یکی از بناهای معروف ایتالیا است. این قصر در دوران رنسانس ساخته شده است. در این قصر تعداد زیادی نقاشی های ارزشمند مربوط به دوران رنسانس وجود دارد. این قصر چند سال پیش مورد بازسازی قرار گرفته است و هم اکنون مانند دوران رنسانس نگهداری می شود.

ساسی دی ماترا ، سفر به سززمین انسان های اولیه 

ساسی دی ماترا مجموعه از شهرهای غارمانند است که محل سکونت انسان های اولیه بوده است. این خانه ها بیش از 9 هزار سال قدمت دارند و گردش در آنها بسیار هیجان انگیز است. جالب است که از برخی خانه های تاریخی این منطقه امروزه به عنوان کافه استفاده می شود.

ساسی دی ماترا

دیومو ارویتو ، سه قرن ساخت و ساز 

دیومو ارویتو یکی از جذاب ترین بناهای ایتالیا است. ساخت این کلیسای کاتولیک به دستور پاپ آغاز شده بود و از قرن 14 تا 17 به طول انجامید. این کلیسا در حال حاضر یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مناطق ایتالیا است. سالانه گردشگران زیادی برای دیدن این بنا به ایتالیا سفر می کنند.

ایتالیا به سبب جاذبه های گردشگری، قیمت متوسط زندگی و قوانین مهاجرتی مناسب یکی از کشورهای ایده آل برای اقامت است. موسسه حقوقی سایرس افتخار دارد امکان دریافت اقامت ایتالیا برای ایرانیان را فراهم کرده است.

اقامت تمکن مالی، سفر به سرزمین جذاب اروپا

اقامت تمکن مالی ایتالیا یکی از بهترین راه های اخذ اقامت این کشور جذاب است. در اقامت تمکن مالی، فرد با اثبات توانایی مالی در کشور خود می تواند به راحتی ویزای موقت ایتالیا را به دست آورد. سود حساب بانکی، درآمد از املاک و مستغلات را می توان از جمله راه های اثبات تمکن مالی دانست. در تمکن مالی ایتالیا نیازی به تسلط بر زبان ایتالیایی یا مدرک تحصیلی خاصی نیست. از طرف دیگر با این روش به سرعت می توان اقامت ایتالیا را به دست آورد.

اقامت ایتالیا با سایرس

سایرس همراه شما در اخذ اقامت ایتالیا

موسسه حقوقی سایرس افتخار دارد امکان اخذ اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی را فراهم کرده است. سایرس با بیش از 15 سال سابقه بهترین خدمات دریافت ویزای اروپا را ارائه می دهد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در سایت سایرس تماس حاصل کنید. همکاران ما پاسخگوی سوالات و ابهامات شما هستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

9 اکتبر 2019

فرق تمکن مالی ایتالیا و یونان در چی هست و کدام یک آسانتر و بهتر هستن از نظر کارشناسان شما؟

  9 اکتبر 2019

  در تمکن مالی ایتالیا شرط حضور پررنگ وجود دارد در حالکیه در یونان اینگونه نیست. شرط لازم برای تمدید اقامت ایتالیا، خرید ملک در سال دوم است. در اقامت تمکن مالی ایتالیا، مقدار درآمدی که باید نشان بدهید در مقایسه با یونان بیشتر است. پروسه اخذ اقامت یونان کوتاه تر و آسان تر است.

13 اکتبر 2019

چطوری می توانم اقامت دائم ایتالیا را بگیرم؟

  13 اکتبر 2019

  اگر ۵ سال متوالی در ایتالیا زندگی کنید، می توانید درخواست اقامت دائم بدهید.

13 اکتبر 2019

آیا با تولد فرزند، می توانم اقامت ایتالیا را بگیرم؟

  13 اکتبر 2019

  در صورتی که والدین سیتیزن ایتالیا باشند، فرزند نیز به صورت اتوماتیک سیتیزن ایتالیا خواهد شد.

  ایتالیا قانون خاک ندارد یعنی اگر والدین پاسپورت نداشته باشند با تولد بچه پاسپورت ایتالیایی به فرزند تعلق نمی گیرد.

12 دسامبر 2019

سلام
با گرفتن این اقامت امکان کار کردن هم وجود داره؟

  14 دسامبر 2019

  سلام

  در صورتی که اقامت تمکن مالی ایتالیا را دریافت کنید می توانید صاحب کسب و کار خود باشید و از این طریق کسب درآمد کنید ولی امکان استخدام شدن در شرکتی را ندارید.

15 جولای 2022

با سلام و درود
مبنای محاسبه قیمت یورو در اقامت خود اتکایی چه قیمتی هستش؟ ممنون

  31 جولای 2022

  جناب قهرمانی عزیز سلام
  میزان یورویی که هر خانواده باید در اقامت تمکن مالی یا خود حمایتی نشون بده، بسته به کشور و تعداد اعضای خانواده مشخص میشه. و یوروی محاسباتی هم یورو با نرخ آزاد هست.