اقامت کشور موناکو

اقامت کشور موناکو

طبیعت زیبا، امکانات تفریحی، محیطی لوکس، آب و هوای مساعد و غذای فرانسوی؛ موناکو را به مقصدی رویایی برای ثروتمندان سراسر جهان تبدیل کرده است. موناکو دومین کشور مستقل دنیا بعد از واتیکان است که به هیچ کشوری وابسته نیست. این کشور در سال ۱۲۹۷ میلادی مستقل شد و هر سال روز ۲۷ ژوئیه این روز را به عنوان روز ملی شدن کشور موناکو جشن می گیرند. از سه ناحیه فرانسه همسایه موناکو است و از سوی دیگر هم دریای مدیترانه در جوار این کشور قرار گرفته است. موناکو بعد از واتیکان، کوچکترین کشور دنیاست. شبه جزیره موناکو که مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می کنند، دارای تعداد زیادی مرکز تفریحی، قایق و قوانین آزاد مالیاتی می باشد که ازین رو به آن "بهشت گردشگران" لقب داده اند.

آب و هوا

موناکو یک منطقه ساحلی مدیترانه ای است و تابستان های گرمی دارد و از طرفی هوای اقیانوسی هم می تواند روی آب و هوای این منطقه اثر داشته باشد. میتوانید از بهار و پاییز های دل انگیزی لذت ببرید.

 

سبک زندگی

موناکو دومین کشور کوچک جهان است. مردم موناکو سبک زندگی خاص خود را دارند که تلفیقی از زندگی لوکس و ارامش است. اکثر مردم تابستان ها به قایق سواری می روند و در زمستان ها امکان دسترسی به بهترین پیستهای اسکی را دارند. جاذبه های توریستی منحصر به فرد آن توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. خیابان های سنگ فرش، معماری سبک پاریسی به همراه چشم انداز فوق العاده ای از دریای مدیترانه زیبایی این کشور را دو چندان کرده است. موناکو کشوری چند ملیتی است به همین دلیل سبک زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است. فرهنگ مردم موناکو تحت تاثیر کشورهای همسایه همانند فرانسه، ایتالیا و اسپانیا است. زبان رسمی انها فرانسوی است ولی مردم به زبان های انگلیسی و ایتالیایی نیز صحبت می کنند. ورزش های مورد علاقه مردم فوتبال، راگبی و تنیس است. در طول سال فستیوال های متفاوتی برگزار می شود که گردشگران بسیاری را به این کشور جذب می کند. بر خلاف تصور عموم، مردم موناکو نیز مشغول به کار هستند، ولی به دلیل اینکه ماشین های گران قیمت رنگارنگ و زیبایی های این کشور چشمان توریستها را به خود خیره می کند، اصلا متوجه این مسئله نمی شوند. درصد بیکاری در این کشور صفر است و مشاغل زیادی وجود دارند که حتی امکان اشتغال برای شهروندان کشورهای همسایه در موناکو نیز وجو دارد. تعداد زیادی از مردم در بخش توریسم، خدمات و ساخت و ساز مشغول به کار هستند.

رژیم غذایی موناکو با هویت مدیترانه ای

موناکو واقع در خط ساحلی فرانسه و هم مرز با دریای مدیترانه است و زندگی مردم آن به شدت تحت تاثیرسالمترین فرهنگ غذایی در جهان قرار دارد. موناکو ایده کنترل بخش سلامت خود را مدیون رژیم غذایی متعادل کشور همسایه خود یعنی فرانسه می داند. علاوه بر این، رژیم غذایی معمول مردم موناکو در راستای رژیم غذایی مدیترانه ای و متشکل از میزان فراوانی ازغذاهای دریایی، روغن زیتون و سبزیجات تازه است. این رژیم غذایی فوق العاده سالم و بی ضرر، در کنار طبیعت آرام این کشور باعث شده است که بالاترین نرخ امید به زندگی در میان کشورهای جهان را موناکو به خود اختصاص دهد.

 

توریسم

یکی از دلایلی که موناکو را به مقصدی محبوب برای ثروتمندان اروپایی تبدیل کرده است عدم نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد است. این کشور در فهرست جذاب ترین بهشت های مالیاتی دنیا قرار دارد. درصد بیکاری در این کشور صفر است و بیشترین تعداد بیلیونرهای جهان را دارد. گرانترین خیابان در جهان به نام Avenue Princesse Grace در موناکو واقع شده است. درآمد اصلی موناکو از صنعت توریسم است. صنعت گردشگری سالانه ۴۵۰ میلیون یورو برای موناکو به ارمغان می آورد. البته جالب است که بدانیم توریستهای بسیاری برای سفرهای یک روزه به این کشور می آیند در واقع هر ساله هفت میلیون نفر برای سفری یک روزه به این شاهزاده نشین واقع بر روی صخره ها می آیند. آنچه موجب رشد این صنعت گردشگری انبوه شده، سفرهای دریایی است. ۱۷۰ سفر از ماه مه تا اکتبر انجام می شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۶ آبان ۱۳۹۸

با اخد اقامت موناکو می تونیم در دیگر کشور های اروپای شینگن زندگی کنیم؟

۶ آبان ۱۳۹۸

با اخذ اقامت موناکو می تونیم اقامت اروپای شنگن رو هم بگیریم؟

    ۱۱ آبان ۱۳۹۸

    با اخذ اقامت موناکو با رعایت قوانین اقامت اروپای شنگن را دارید.