بیشتر بدانیـد

کشور فـرانسـه

فَرانسه با عنوان رسمی جمهوری فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می باشد که دارای منطقه ها و قلمروهای آنسوی دریاهای زیادی نیز هست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می باشد. بر پایه مساحت بزرگ ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در همه قاره اروپا به شمار می آید.
جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز ۶۷ میلیون تَن است که با این شمار، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت پس از آلمان در اتحادیه اروپا قرار می گیرد. مرکز فرانسه، شهر پاریس است. پاریس بزرگ ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است.
جمعیت 64 میلیون نفر
مساحت 643801 متر مربع
گردشگر 86میلیون سالانه
دارای 84 دانشـگاه
بیشتر بدانیـد
اقتصاد فرانسه

فرانسه نهمین اقتصاد جهان بر اساس برابری قدرت خرید است. حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی حوزه اروپا متعلق به این کشور است. بخش خدمات با بیش از 70 درصد سهم، مهمترین بخش اقتصاد این کشور است. این کشور در حوزه های مختلف اعم از انرژی (Total Alstom و Areva) سـاخت و سـاز (Vinci و Bouygues ) ارتباطات (Orange و -Alcatel Lucent ) خودروسازی ( شرکتهای رنو، نیسان و گروه خودروسازی پژو سیتروئن ) داروسـازی (Aventis-Sanofi )آرایشی و بهداشتی و ( Hermès، Yves Rocher، LancômeClinique ) محصولات شیمیایی (Liquide Air )و بسیاری حوزه های دیگر از جمله کشورهای صنعتی و پیشرو در جهان است.

میزان تحصیات نیروی کار در این کشور بالاست؛ به طوریکه فرانسه دارای بالاترین نسبت نیروی کار دارای تحصیلات دانشگاهی در هر هزار نفر نیروی کار در اروپا است و در دهه ی اخیر، بطور مستمر دارای بالاترین رتبه ها در زمینه ی بهره وری کاری در میان تمامی کشورها بوده است.

سبک زندگی در فرانسه

فرانسه کشوری است با زیبایی منحصر به فرد ، پر زرق و برق و یک پارچگی مطلق به طوری که سبک زندگی، مردم، فرهنگ و رژیم غذایی آن ها همگی مانند زندگی در رویا است. در این کشور رویاها به تحقق میپیوندند. کشور فرانسه به علت بالا بودن سطح سواد مردم، فرهنگ غنی، برخورداری از وضع مطلوب اقتصادی و بهداشتی و گسترده بودن بیمه های اجتماعی برای تامین امنیت و رفاه اجتماعی و حدود 75 %هزینه ها، در وضعیت خوبی به سر می برد. مردم فرانسه به دلیل سبک زندگی شان معروف هستند. سبک زندگی آنها معمولا بهتر از سایر مردم جهان است. این کشور برای ۵ سال متوالی از سوی مجله ی بین المللی زندگی عنوان بهترین مکان جهان را برای زندگی کسب کرد.

نکات خاصی که میتوانیم در مورد فرانسه نام ببریم عبارتند از قطار TGV ،سواحل زیبا، غذاهای مدیترانه ای سالم، پیست های اسکی، امکانات بهداشت و درمان عالی و تختهای بیمارستانی زیاد و در آخر و مهمتر از همه آب وهوای گرم و متعادل. عاوه بر پاریس؛ نیس، لیون، مارسی، نانت، استراسبورگ و تولوز از جمله شهرهایی هستند که مهاجران بیشتری می پذیرد.

سیستم آموزش فرانسه

این کشور در دسته کشورهایی قرار دارد که تحصیل در آنها به صورت رایگان می باشد و دارای 84 دانشگاه و موسسه آموزش عالی است. سیستم آموزش فرانسه یکی از موفق ترین سیستمهای آموزشی است. والدین ملزم به ثبت نام کودکان 2-6 ساله خود در مهد کودک میباشند. در این مهد کودک ها کودکان آمادگی های لازم جهت ورود به دبستان را پیدا می کنند. 80 % مدارس دولتی و 20 % بقیه خصوصی هستند که برخی از آنها مدارس بین المللی معروف هستند.

در فرانسه سه منطقه وجود دارد. دانش آموزان معمولا 24- 28 ساعت را در 4-5 روز - با توجه به ناحیهای که در آن تحصیل میکنند - در مدرسه میگذرانند. فرانسویان به تغذیه دانش آموزان اهمیت خاصی می دهند و آموزش سالم غذا خوردن به دانش آموزان از اولویت ویژه ای برخوردار است که این نکته باعث شده تا کودکان فرانسوی اضافه وزن نداشته باشند و به دیابت و انواع گوناگون بیماریها مبتلا نشوند. ناهار معمولا از پیش غذا ( سوپ و یا انواع گوناگون سالاد )، غذای اصلی ( گوشت و یا غذای دریایی تازه ) ، دسر و پنیر تشکیل شده است.

بیمه در فرانسه

سیستم بیمه درمانی فرانسه از نظر تامین مالی و مزایا بسیار شبیه به بیمه درمانی آلمان است. بیمه درمانی خصوصی نیز در فرانسه وجود دارد که نقش بیمه تکمیلی را در سیستم بهداشتی فرانسه به عهده دارد و هزینه ای را که به طور مستقیم بابت دریافت مراقبت های بهداشتی می پردازند، بازپرداخت میکند. در ژانویه 2016 قانون جدید بیمه ( PUMA ) جایگزین قانون قدیمی ( CMU ) شد که شامل کلیه شهروندان فرانسوی می شود و بر اساس آن افرادی که سه ماه پیاپی در این کشور زندگی کنند در صورتی که بتوانند مدرکی را برای اقامت ارایه دهند باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند.

با توجه به این قانون کلیه افراد بدون توجه به تغییرات شرایط شخصی و یا وضعیت استخدامی خود میتوانند از این بیمه استفاده کنند و این بدان معنی است که افراد دیگر نیازی نیست که سالیانه پوشش بیمه ای خود را تمدید کنند. به خاطر مجموعه بزرگ بیمارستانی که بهترین تجهیزات واحدهای پژوهشی بسیار مشهوری را دارد، امروزه مارسی در میان اولین رتبه های بهداشت و سلامت عمومی قرار دارد.

بوردو

بوردو یک از شهرهای دانشگاهی مهم است: ۶۰۰۰۰ دانشجو، ۴ دانشگاه، ۱۴ مدارس عالی و ۵۰۰۰ پژوهشگر در ۲۰۰ آزمایشگاه است. پتانسیل پژوهش بوردو را در رتبه سوم در کشور فرانسه قرار داده و زمینه های تخصصی (شیمی مولکولی، لیزر قوی، …) این رتبه را تقویت می کنند. در نهایت با زندگی فرهنگی بسیار فعال، بوردو به عنوان یک مرکز بزرگ روشنفکری و هنری مطرح می شود.

لیون

در زمینه پژوهش، شهر لیون ۵۱۰ آزمایشگاه دولتی و خصوصی دارد و امکانات متعددی در زمینه پژوهش بالینی و زیست شناسی انسانی، داروشناسی، مهندسی زیست شناختی و پزشکی، تصویربرداری پزشکی، شیمی مولکولی، علوم مواد در اختیار دارد. ده هزار پژوهشگر منطقه لیون با پیوند نزدیک با ۴ دانشگاه و حدود بیست مدرسه بزرگ این شهر هر ساله حدود یکصد هزار دانشجو را آموزش می دهند.

گرونوبل

شهرت گرونوبل که در جنوب شرقی فرانسه در دامنه کوه و بین رود واقع شده به دلیل دانشگاه های عالی، مراکز پژوهشی، موزه ها و تفریحات زمستانی آن است. این شهر قطب مهم علمی و فناوری فرانسه است. ۵۹۲۰۰ دانشجو در این شهر به تحصیل مشغولند که ۴۷۲۰۰ نفرشان در دانشگاه های UPMF , UJF, INPG و استاندال تحصیل می کنند. درخشش علمی گرونوبل به دلیل سطح بالای آموزش ریاضیات، انفورماتیک، الکترونیک، فیزیک، نانو تکنولوژی و … در دانشگاه ژوزف فوریه و انستیتوی ملی پلی تکنیک گرونوبل و ۹ مدرسه مهندسی آن است. با ۱۸۲۰۰ شغل ، گرونوبل اولین قطب پژوهشی دولتی و خصوصی فرانسه بعد از پاریس است.

لیل

لیل در نزدیکی پاریس قرار دارد. به دلیل فعالیتهای بازرگانی گسترده ای که از گذشته در لیل انجام شده، این شهر به مرکزی برای تبادلات جهانی تبدیل شده است و به این ترتیب حضور شرکت های صنعتی بین المللی متعدد در این شهر توجیه می شود. فعالیتهای اقتصادی اصلی شهر؛ نساجی و پوشاک، تجهیزات صنعتی، هنرهای گرافیک، صنعت اتومبیل و صنعت کشاورزی است. لیل شهری دانشجویی نیز هست؛ بیش از ۹۵۰۰۰ دانشجو در دو شهر لیل و ویلنو داسک (شهر جدید و صنعتی) به تحصیل مشغولند.

با ۴دانشگاه ، ۱۳ مدرسه مهندسی، ۵ مدرسه بازرگانی، یک مدرسه روزنامه نگاری، یک انستیوتوی مطالعات سیاسی، یک انستیتوی مدیریت و ... ؛ لیل به قطب آموزشی نیز تبدیل شده است. تنوع زیاد فرهنگی این شهر پویا به آن عنوان پایتخت اروپایی فرهنگ را در سال ۲۰۰۴ اعطا کرده است.

مارسی

مارسی دومین قطب پژوهش دولتی در فرانسه در زمینه علمی است و قریب ۳۰۰۰ پژوهشگر را در آزمایشگاهها و دانشگاهها گرد هم می آورد. آموزش عالی ۳ دانشگاه، ۳۰ دانشکده و مدرسه بزرگ را در اختیار دارد که ۹۰۰۰۰ دانشجو را تربیت می کنند.

مونپلیه

تخصصهای بسیار دیگری نیز مانند کشاورزی مناطق کرمسیری و مدیترانه، بهداشت ، محیط زیست، فناوری اطلاعات در این شهر گسترش یافته است. ۶۰۰۰۰ دانشجو، ۳ دانشگاه، ۵ مدرسه عالی مهندسی و دهها پژوهشکده در پویایی و کیفیت زندگی این شهر مشارکت دارند. در مونپولیه از هر چهار نفر یک نفر دانشجو است. آگروپلیس، قطب بین المللی تحقیقات و آموزش عالی کشاورزی با بیش از ۲۰۰ واحد و آزمایشگاه ، ۳۰۰۰ پژوهشگر، مدرس – پژوشگر و تکنیسین در مونپولیه و حومه آن اتقرار دارند.

دانشگاه های برتر فرانسه
  • اکول نرمال سوپریور این دانشگاه با رتبه جهانی 23 در اصل برای تربیت معلم تأسیس شده اکنون به آموزش پژوهشگران و استادان دانشگاه و مقامات عالی دولتی و مدیران صنایع و موسسات خصوصی می‌پردازد .
  • پاریستک یا انیستیتوی علم و فناوری پاریس این دانشگاه با دارا بودن ۱۱ دانشگاه مهندسی تقریباً تمام رشته‌های مهندسی را شامل می‌شود. این دانشگاه همچنین شامل ۱ دانشکده تجارت است.
  • دانشگاه پانتئون-آساس یکی از شعب سیزده‌گانه دانشگاه پاریس محسوب می‌شود. عمده دانشجویان این واحد، دانشجوی رشته حقوق هستند؛ اما علاوه بر حقوق رشته‌های مدیریت بازرگانی، اقتصاد، مدیریت، علوم اجتماعی و علوم سیاسی نیز در این واحد دانشگاهی آموزش داده می‌شود.
  • دانشگاه پاریس ۳ یا سوربن جدید عمدتاً رشته‌های هنری و علوم انسانی در این دانشگاه تدریس می‌شود. این دانشگاه در ۹ مرکز متفاوت تقسیم‌بندی شده است.
  • دانشگاه پیر و ماری کوری پیر کوری و ماری کوری از فارغ التحصیلان و استادان دانشکده علوم دانشگاه سوربن (دانشگاه پاریس ۶ حال حاضر) بودند. رشته های پزشکی ، شیمی ، مهندسی شامل کامپیوتر، الکترونیک و مکانیک ، ریاضی ، فیزیک ، زیست شناسی ، علوم زمین و محیط زیست . رتبه در جهان : 35
  • مدرسه عالی هنرهای زیبا نام برجسته‌ترین مدرسه عالی مربوط به هنرهای زیبا در کشور فرانسه است .
  • دانشکده ملی معدن پاریس این دانشکده عضو دانشگاه پاریس تک است.

محبوب ترین مقاصد توریستی

فرانسه ، پرطرفدارین مقصد گردشگری در دنیا می باشد مطابــق گــزارش ســازمان جهانــی گردشــگری این کشور
با جذب 3.8 میلیون گردشگر در سال گذشته میلادی، رتبه اول را در میان کشورهای محبوب گردشگران در جهان به خود اختصاص داد.
جزیره سنت مونت میشل
بیشتر بدانیـد
منطقــه Ventoux-M
بیشتر بدانیـد
کانال میدی تولوز
بیشتر بدانیـد
شهر زیبای کولمـار
بیشتر بدانیـد
پـل سـنگی بوردو
بیشتر بدانیـد
کـاخ Palais Longchamp
بیشتر بدانیـد
میدان بلکور لیون
بیشتر بدانیـد
قلعــه تپــه Chateau du Colline
بیشتر بدانیـد
Client 1
Client 2
Client 3
Client 4
Client 5
Client 6

اخبـار کشور فرانسـه

آخرین رویدادها و اخبار پیرامون اقامت و توسعه کسب و کار در کشور فرانسه

امکان ندارد که به اروپا سفر کنید و از تاریخ غنی، آثار هنری، آشپزی متنوع و مناظر زیبای آن متحیر نشوید. علاوه بر همه

...

به دلیل وجود شبکه ای جامع و منظم؛ سفر با اتوبوس بهترین، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین

...

امروزه آلمان - یکی از مهمترین قطب های اقتصادی جهان، به کشور محبوب علاقمندان اخذ اقامت اروپا تبدیل شده است.دلایل

...

نوعی دیگر از زندگی را می توانید در کشوری که رتبه دوم " امید به زندگی"  را در سال 2017 به خود اختصاص داده تجربه کنید

...
بیشتر بخوانیـد ...

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه موسسه حقوقی سایروس از پیشنهادات شگفت انگیز ما بهره مند شوید.
بیشتر بدانیـد