بیشتر بدانیـد

کشور یونـان

پایتخت : آتن  /  زبان رسمی : یونانی  /  امید طول عمر : 76 سال  /  پول رایج : یورو
کشور یونان با مساحت 131940 کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و چندین هزار جزیره تشکیل شده است. یونان که در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است از قسمت شمالی با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در بخش شرقی با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی می باشد. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه گردیده و ازبخش غربی به دریای یونان محدود می شود. یونان حدود سه هزار جزیره دارد که تنها سیصد جزیره آن مسکونی است.
آب و هوا و شرایط جوی در کشور یونان از اوایل بهار تا تابستان متناسب است.در کل این کشور دارای زمستان های تقریبا معتدل و بارانی و برفی و تابستان های گرم است.دمای هوا در فصل تابستان معمولا حدود 30 درجه سانتیگراد است.
جمعیت 10.8 میلیون نفر
مساحت 131940 متر مربع
گردشگر 27میلیون سالانه
دارای 20 دانشـگاه
بیشتر بدانیـد
اقتصاد یونان

یونان کشوری نسبتا توسعه یافته است که طیف وسیعی از فعالیت های اقتصادی آن (حدود 85 درصد) در بخش خدمات متمرکز است. بخش صنعتی با 12 درصد و بخش کشاورزی با 3 درصد در رده های بعدی قرار دارند. يونان از نظر توليد گندم، جو، ذرت، چغندرقند، ميوه، سبزي و پنير تقريباً خودكفاست. بخش صنعتي به سرعت در حال توسعه است و شامل فرآوري منابع طبيعي از جمله نفت و گاز طبيعي و ... است. صنعت توريسم و ناوگان بزرگ كشتيهاي تجاري منابع مهم درآمد ارز خارجي است.

سبک اشپزی در یونان

آنچه آشپزی یونان را خاص و متفاوت با سایر کشورها می کند؛ مواد غذایی، فلسفه و نوع تغذیه آنها است. یونانیان رژیم غذایی مدیترانه ای دارند که یکی از بهترین و سالمترین رژیم های غذایی جهان است . در رژیم غذایی آنها انواع و اقسام سبزیجات به چشم می خورد و در واقع بشقاب غذایی آن ها پر از رنگ است. همچنین روغن زیتون، میوه ها، روغن ماهی، غلات کامل و مغزها هم در این رژیم غذایی نقش بسیار مهمی دارند. غذا در قسمتهای مختلف یونان با روشهای نسبتا متفاوتی طبخ می شود. معمولا غذاها را گریل کرده و یا در آرام پز طبخ می کنند. در غذاهای یونانی از ادویه ها و سبزیجات متنوعی مانند رزماری، شوید، گشنیز، رازیانه، دارچین، جوزهندی، وانیل، فلفل، سیر و روغن زیتون بسیار استفاده می شود. در میهمانی ها غذا با توجه به سلیقه و طبع میهمانان طبخ می شود و معمولا میزبان در هنگام صرف غذا راجع به نحوه طبخ غذا و موادتشکیل دهنده آن صحبت می کند تا نشان دهند که میهمان تا چه اندازه برایشان اهمیت دارد.

سبک‌های پوششی در یونان

در این کشور بسیار مهم است که شیک و آراسته به نظر برسید. مردان در یونان همواره از کت، شلوار و پیراهن اسپرت استفاده می‌کنند و در مواقعی کراوات نیز می‌بندند. در حالی که زنان تمایل دارند کت‌هایی رسمی با دامن بپوشند.

توریسم در یونان

توریسم در اقتصاد یونان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حدود 20% از GDP یونان از این صنعت تامین میشود. این کشور در سال 2014، 13 میلیون یورو در آمد از 18.5 میلیون توریست کسب کرده است. یوناندر فهرست 15 کشوری است که در دنیا بیشترین تعداد گردشگران را داشته و دومین کشور در اروپا است که بیشترین بازدید کنندگان را دارد. محیطی امن با آمار جرم و جنایت پایین و مهمان نوازی مردم این کشور از جمله دلایلی است که توریست های بسیاری این کشور زیبا را به عنوان مقصد خود انتخاب میکنند. 85 % سفرها در سراسر دنیا در ماه های می تا اوکتبر انجام میشود که بیش از نیمی از این مقدار یعنی حدود 43% این سفرها به یونان ختم میشود. مسافران در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر به خاطر طبیعت و سواحل زیبای شهر به یونان سفر میکنند.

گذران اوقات فراغت تجاری در یونان

در یونان وعده‌های غذایی کاری، نقش مهمی در ایجاد چرخه ارتباطات مهم ایفا می‌کند. این فرصت‌ها ممکن است به راحتی در هنگام صرف ناهار یا شام به وجود آید. ساعت ناهار معمولا از 2 بعدازظهر شروع شده و تا 4 یا 4:30 به طول می‌انجامد و زمان شام نیز حدودا قبل از 8:30 آغاز شده و 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد. در هنگام صرف غذا، تا زمانی که همکار یونانی تان راجع به مسائل کاری صحبت نکرده، درباره این موارد چیزی نگویید و صبر نمایید که خودش صحبت را شروع کند. غذاهای کاری معمولا فرصت مناسبی برای تحکیم روابط شخصی با طرف مقابل است. این فرصت نشان می‌دهد که شما فرد مناسبی برای انجام معامله هستید، یا خیر.

آموزش پیش دبستانی

آموزش پيش دبستاني اختياري بوده وبراي كودكان سنين 5/3 تا 5/5 سال طراحي شده كه دو سال به طول مي انجامد . اکثر مهد کودک ها دولتي و رایگان هستند اما تعداد معدودي نيز توسط بخش خصوصي اداره مي شوند.در مورد اول، اولويت ثبت نام با كودكاني است كه در اطراف محل مهد كودك زندگي مي كنند. هدف مهدكودكها كمك به رشدهمه جانبه،هماهنگ ومتعادل كودك ومهارتهاي رواني آنان، رشدعاطفي، اخلاقي ،پرورش مهارت ها ورشد ذهني در محیطی ارام و امن مي باشد .

آموزش ابتدایی - ساختار آموزشی

آموزش ابتدايي براي كودكان5/5 تا 12سال درنظرگرفته ميشود که یا دولتي و يا خصوصي هستند. انتخاب این که کودکان به مدرسه دولتي يا خصوصي بروند بر عهده والدين است. در صورتی که والدین موسسه دولتي را انتخاب نمایند، كودك بايد در نزديك ترين مدرسه به محل اقامت دائمي خود حضور يابد.

مدارس دولتی شهریه ای را دریافت نمی نمایند. كتابهاي درسي نيزرايگان است. كلاسهاي دانش آموزان بر حسب سن تعيين مي شود. زبان خارجه، تريت بدني ودروس هنري توسط معلمان متخصص تدريس ميشوند. مدارس ابتدايي پنج روزدرهفته باز هستند .تعدادساعت درسي هفتگي، از25تا 30ساعت متغير است ، کلاسها از30/8 صبح آغاز و 30/1 بعد از ظهر خاتمه می یابد ودرمناطقي كه مدارس مختلف ، ساختمان مشتركي داشته باشند، برنامه زماني نوبت بعد ازظهر از2بعد ازظهر تا 7عصر خواهد بود سال تحصيلي175روز از11سپتامبر تا 15ژوئن طول مي كشد.

دروس كلاسهاي اول ودوم عبارتند از: زبان يوناني جديد، رياضيات، علوم طبيعي، تاريخ، تربيت بدني ، آموزش هنر وزندگي، دركلاس هاي سوم وچهارم برنامه ي درسي شامل : زبان يوناني جديد، رياضيات ،علوم محيطي ، دين وتاريخ ،تربيت بدني ودركلاس چهارم ،سه ساعت آموزش زبان خارجي در هفته ويك ساعت آموزش زندگي وفرهنگ مدرسه درهفته وموسيقي. علاوه بر آن دوره هاي فعاليتهاي خلاقانه براي كودكانی که والدين شاغل دارند پس ازساعات مدرسه ، دوره هاي براي گروه هاي اجتماعي خاص ، و... نيز وجود دارد.

آموزش ابتدایی - ارزيابي تحصيلی

ارزيابي دانش آموزان مدارس ابتدايي مبتني بر امتحانات شفاهي روزانه ومشارکت كلي دانش آموزان در فرايند يادگيري و فعالیت های کلاسی است، پيشرفت آنها برحسب معيارهاي ارزيابي ونتايج فعاليتهاي انجام شده درمدرسه يا منزل برسی می شوند. درنيم سال نخست، دانش آموزان، تحقيق مختصري را راجع به موضوعات مختلف انجام مي دهند كه با ياري معلم تكميل شده ودر كلاس ارائه ميگردد. درتمامي كلاسها، نوعي ارزيابي توصيفي دانش آموزان نيزوجود دارد كه به معلمان امكان مي دهد اطلاعات کاملی در باره فعالیت های دانش آموزان در مدرسه، توانايي ها ، استعدادها و نقاط ضعف آنها را به خود دانش آموز و والدين ارائه می کنند .

علاوه بر ارزيابي توصيفي دركلاس هاي چهارم وسوم ، مقياس نمره گذاري به شرح ذيل نيزبه كار ميرود :

عالي ، خيلي خوب ، خوب ، نسبتاً خوب

در كلاس هاي پنجم وششم مقياس ذيل به كار ميرود : عالي (10-9) خيلي خوب (8-7) خوب (6-5) و نسبتاً خوب

نتايج ارزيابي دانش آموزان در جلسه اي بررسي شده و در پايان هرسال تحصيلي به دانش آموزان كلاسهاي 1.2.3.4.5 گواهي پيشرفت وبه دانش آموزان كلاس ششم گواهي تحصيلي براي ثبت نام درمدرسه راهنمايي داده مي شود.دانش آموزان به طور خودكار به كلاس بعدي راه پيدا مي كنند و تنها زمانی مجبور به تجديد دوره مي شوند كه كمتراز نصف سال تحصيلي در

آموزش متوسطه - ساختار آموزشی

آموزش مقدماتي متوسطه در دو نيمسال تحصيلي است. مقطع راهنمايي ، سطح مقدماتي آموزش متوسطه است. حضور درمدرسه راهنمايي اجباري است اين دوره 3سال طول مي كشد و مختص دانش آموزان 12 تا 15سال است. فارغ التحصيلان مدارس ابتدايي به طور خودكار و بدون امتحان در كلاس اول راهنمايي پذيرفته مي شوند.حضور در اين مدرسه رايگان بوده و كتاب هاي درسي دانش آموزان ومعلمان نيز به طور رايگان توزيع مي گردد. معلمان مي توانند به مدت يك ، دو يا سه سال را با كلاس هاي يكساني بگذرانند اما هيچ قاعده كلي در اين رابطه وجود ندارد .مدرسه راهنمايي پنج روزه در هفتهه وبرنامه هاي آنها از 33 تا 35ساعت درهفته متغييراست. سال تحصيلي از اول سپتامبر تا 30 ژوئن طول مي كشد . .

آموزش متوسطه - ارزيابی تحصيلی

سال تحصيلي به سه ثلث تقسيم مي شود.در هرثلث معلمان عملكرد دانش آموزان را از طريق امتحانات كتبي وشفاهي مي سنجند وبه علاوه آزمون هاي كتبي15دقيقه اي هم هست كه براي ارزيابي درك يك درس خاص توسط دانش آموزان به كار مي آيد. در صورتی که نمره نهايي كليه دروس دانش آموزان به طورمتوسط بالاي 10 از بيست باشد، می توانندبه كلاس بالاتر راه بيابد. اگر دانش آموزان نتوانند اين نمره را در يك يا چهار درس کسب کنند، باید در امتحانات تجديدي سپتامبر شركت كند. اگر نمره زير10در بيش از 4 درس باشد ، دانش آموز ملزم به تکرارهمان پايه تحصيلي است. دانش آموزاني كه بیش از حد مجاز غيبت داشته باشند نيز در همان پايه مي مانند. در صورتی که بیش از حد مجاز غیبت کرده باشند ولی نمره ميانگين حداقل 15 را کسب کنند، براي شركت در امتحانات تجديدي كليه دروس سپتامبر معرفي ميگردد .براي كسب گواهي فراغت از تحصيل دانش آموز قاعدتاً بايد ميانگين كليه دروس بالاي 10 از 20 باشد.

آموزش تکميلي متوسطه

دانش آموزاني كه به اتمام مقطع آموزش مقدماتي متوسطه نائل آيند، مجاز به ثبت نام درمراکزآموزش تکميلي متوسطه بدون آزمون ورودی مي باشند. از جمله مهمترين مراکز آموزش تکميلي متوسطه به شرح ذیل می باشد:

دبيرستان

دبيرستان هاي روزانه ونيز شبانه ( مخصوص دانشجویان شاغل) وجود دارند که 3سال طول ميكشد. دردبيرستان دولتي،حضور دركلاس رايگان بوده وكتاب هاي درس نيز از سوي دولت به رايگان درميان دانش آموزان توزيع ميگردد.از جمله انواع دبيرستانهاي موجود کشور يونان ميتوان ازدبيرستان فني حرفه اي،دبيرستان جامع،دبيرستان كلاسيك، دبيرستان ديني،دبيرستان موسيقي و دبيرستان هاي ورزشي اشاره نمود.

دبيرستان عمومی

دانش آموزان بايد به مدت سه سال، 6 روز( 30 ساعت) دركلاس حضور يابند. دركلاس سوم دروس به2دسته A آموزش عمومي وB تحصيلات پيش دانشگاهي تقسيم مي شوند . برنامه هاي درسي شامل هسته اي مشترك ازدروس عمومي (دين، فلسفه، تاريخ، مباني علوم سياسي ، شهروندي مردم سالاري ، زبانهاي خارجي، تربيت بدني) است.

دبيرستان فنی حرفه ای

هدف از اين دبيرستان ، علاوه بر اهداف دبيرستان عمومي ، ارائه دانش فني وحرفه اي لازم به دانش آموزان است تا بتوانند مهارت هاي خود را پرورش داده وپس از فارغ التحصيلي با موفقيت در حوزه فني يا حرفه اي خاصي مشغول به كار شوند. در هر هفته 34 ساعت آموزشي وجود دارد . دركلاس اول تمامي دانش اموزان برنامه درسي مشتركي دارند( 21ساعت دروس عمومي و13 ساعت دروس توجيهي).اين دروس پایه دروس و یا دوره های تخصصي است كه كلاس هاي دوم وسوم ارئه می گردند، اما براي دانش آموزان اين امكان هم هست كه دركلاس سوم يكي ازمسيرهاي انتخابي دبيرستان عمومي را برگزينند.دركلاس دوم 19ساعت دروس عمومي و15ساعت دروس حرفه اي هست.

دبيرستان جامع

اين دبيرستان حاصل تركيب آموزش عمومي وآموزش فني است که از لحاظ کیفی متفاوت است. دانش آموزان دبيرستان جامع امکان تحصیل در هر دوره ای که می خواهند را دارند ( آموزش حرفه اي كه به اشتغال فني مي انجامد يا آموزش دروس عمومي پيش دانشگاهي براي ورود به آموزش عالي). دركلاس اول تمامي دانش آموزان يك برنامه درسي مشترك دارند.

برنامه درسي مشترك شامل :دين، يونان معاصر، تاريخ، رياضيات، رايانه ، فن آوري اطلاعاتي، فيزيك، شيمي ، استان وجامعه ،فن آوري وتوليد با بوم شناسي ومحيط زيست ،اصول اقتصاد ، تربيت بدني، زبانهاي خارجي است.

دبيرستان كلاسيك

اين دبيرستان علاوه بر پیروی از اهداف دبيرستان عمومي، درصدد توسعه دانش دانش آموزان درزمینه مطالعات كلاسيك مي باشد. برنامه درسي معمول به مدت 30ساعت در كلاس اول ودوم تدريس ميگردد.علاوه بر دروس دبيرستان عمومي، لاتين وآلماني را نيز تدریس می شوند. درسال سوم ،10ساعت دروس عمومي و20ساعت دروس اختصاصی سوم وچهارم وجود دارد.

دبيرستان موسيقي

درصد تربيت وآماده سازي جوانان علاقمند به اشتغال درحوزه موسيقي بدون غفلت ازآموزش عمومي آنهاست.در مواردي اين جوانان نهايتاً رشته ديگري را بر ميگزينند.دو دبيرستان موسيقي موجود است .

دبيرستان ورزشي

نخستين دبيرستان ورزشي به طور آزمايشي درسال تحصيلي 93-1992آغاز بكار كرده است. در اين مراکز تمامي دروس برنامه درسي دبيرستان از جمله تربيت بدني تدريس ميشود .دانش آموزان حاضردراين گروه ها، ترجيحاً ازميان اعضاي تيمهاي ملي يا گروه هاي تمريني تيمهاي ملي ، فارغ التحصيلان گروه هاي ورزشي مدارس راهنمايي و ورزشكاران برجسته از باشگاههاي ورزشي انتخاب شوند.

ارزيابي تحصيلي

در هرثلث معلمان دانش اموزان را با امتحانات كتبي وشفاهي مشابه مدرسه راهنمايي ارزیابی مي كنند. به علاوه در پايان هرسال تحصيلي در ماه ژوئن ، دانش آموزان در آزمون های كتبي رسمي مربوط به هر درس شركت مي کنند. نمره نهايي هر دانش آموز براساس نمره ميانگين ارزيابي شفاهي او و نمرات امتحانات كتبي درپايان سال است.اتحاديه معلمان تصميم گيرنده نهايي درباره رفتن به كلاس بالاتر واعطاي مدارك مربوط است .

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در یونان در مقطع کارشناسی باید دارای گواهی دوره دبیرستان باشد. مقطع لیسانس در دانشگاه های یونان معمولا 3 تا 4 سال به طول می انجامد که تحصیل در این مقطع به صورت رایگان است و دانشجویان می توانند از خدمات درمانی رایگان نیز بهره مند می شوند. تحصیل در یونان در مقطع فوق لیسانس 2 سال به طول می انجامد. هدف این مقطع تحصیلی افزایش سطح اطلاعات تخصصی دانشجو در رشته خود می باشد. اکثر دروس به زبان یونانی ارائه می گردند اما برخی از رشته ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردند. یکی از شروط پذیرش در این مقطع داشتن حداقل یک مدرک زبان انگلیسی یا یونانی می باشد. دانشجویانی که مدرک زبان یونانی ندارد در صورت نیاز در دانشگاه های یونان دوره های یکساله آموزش زبان یونانی برگذار می شود.

شرایط تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در یونان در مقطع دکتری به زبان انگلیسی و یونانی امکان پذیر است . داوطلبان این مقطع باید در ابتدای پروسه اخذ پذیرش ، موضوع پایان نامه خود را به دانشگاه ارائه داده و در صورت قبولی ، در پایان دوره دکتری از موضوع گفته شده دفاع کند . طول دوره تحصیل در یونان در این مقطع با توجه به رشته متغیر است و حدود 3 تا 5 سال به طول می انجامد. اجازه کار در طول این دوره به دانشجو داده می شود و فرد می تواند 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند .

به دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس در یونان کارت های خاص ارائه می شود که با استفاده از آن می توانند از تخفیف های ویژه در وسایل حمل و نقل عمومی، تئاتر، سینما، موزه و گالری هنری استفاده نمایند. هم چنین امکان استفاده از وام هم برای دانشجویان هر سه مقطع در یونان وجود دارد.

بیمه در یونان

بیمه تامین اجتماعی که شهروندان یونانی و اتحادیه اروپا را تحت پوشش قرار می‌دهد، یکی از الزامات در کشور یونان محسوب می شود که هر شهروندی باید از این امکان بهره مند گردد. این کشور قراردادهای دوجانبه بیمه‌ای را با کشورهایی مانند: سوئیس، امریکا، کانادا، نیوزلند، برزیل، آرژانتین، ونزوئلا، اوروگوئه، مصر، لیبی و هلند به امضا رسانده است. در یونان شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی وجود دارند که به بیمه شدگان خدمات متفاوتی ارائه می‌کنند ولی در این میان سه شرکت IKA، OGA، و OAEE مهم‌ترین شرکت‌های بیمه گذار هستند. شرکت IKA خدمات بیمه‌ای کارمندان، OGA خدمات بخش روستایی و OAEE به کارگران مشاغل آزاد خدمات ارائه می‌کنند. سایر شرکت‌ها نیز وکلا، کارمندان بانک و خدمات دولتی را تحت پوشش قرار می‌دهند. وزارت رفاه و بهداشت و نیز وزارت کار و امور اجتماعی بر فعالیت شرکت‌های بیمه‌ای در یونان نظارت می‌کند. مزایای بیمه تأمین اجتماعی در یونان به افرادی تعلق می‌گیرد که در شرکت‌های مربوطه ثبت نام کرده و ماهانه حق بیمه تعیین شده را پرداخت می‌کنند.

طبق قانون بیمه در یونان، اشخاصی که از سوی سازمان بیمه تأمین اجتماعی یونان تحت پوشش بیمه هستند در فهرست دریافت کارت بیمه سلامت اروپا قرار می‌گیرند. هر یک از شهروندان یونانی (اعم از کارمند، کارفرما، مستمری بگیر، اعضای خانواده و نیز کودکان) به شماره شناسایی کارت نیاز دارند تا در قالب دفترچه بیمه آن را دریافت کنند. به طور کلی کارمندان فعال در بخش صنعت، تجارت، مشاغل آزاد به عنوان مثال هنرمندان، مطبوعات، حسابداران و مشاغل مرتبط نیز تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار می‌گیرند. برخی مشاغل مانند کارگران بخش کشاورزی و کشتی رانی، پزشکان و دندانپزشکان، مهندسان، کارکنان دفا‌تر اسناد رسمی، کارمندان بخش‌های دولتی، تجار و صنعتگران می‌توانند داوطلبانه و بر اساس شرایط موجود به اختیار تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

حمل و نقل عمومی

حمل و نقل شهری در آتن از طریق اتوبوس، اتوبوس برقی، تراموا و مترو امکان پذیر است. بلیط‌ها در ترمینال اتوبوس‌ها و یا کیوسک‌های خیابانی به فروش می‌رسند. می توانید از طریق دستگاه‌های نارنجی که در ایستگاه‌های اتوبوس و مترو قرار دارند بلیط های خود را شارژ کنید. بلیط‌های یک‌روزه، سه‌روزه، پنج‌روزه و ماهانه برای استفاده در کل شبکه حمل و نقل شهری وجود دارد.

اتوبوس‌های آبی و سفید در طی روز در حرکت هستند و سرویس‌های محدودی نیز شب‌ها در مسیرهای اصلی دارند. در بخش‌های پربازدید شهر نیز چندین اتوبوس برقی زردرنگ در خطوط حرکت می‌کنند.

تاکسی

می‌توانید از تاکسی‌های زردرنگ عمومی که در خیابان هستند استفاده کنید. شرکت‌های تاکسی رانی خصوصی فعال در آتن Hellas و Ikaros هستند. در ساعات شلوغی، این غیرمعمول نیست که بصورت اشتراکی (البته نه در کرایه) با دیگران سوار شوید. تاکسی‌ها در اینجا باتوجه به استاندارهای اروپا ارزان هستند. انعام دادن هم مرسوم نیست.

دانشگاه ACG

این کالج آمریکایی که در سال 1875در آتن احداث گردید؛ در فهرست قدیمی ترین و بزرگترین دانشکده های معتبر آمریکا در اروپا است. برنامه آموزشی مقطع کارشناسی در رشته های علوم انسانی، هنرهای نمایشی و در رشته های کسب و کار و تجارت و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته هایی همانند روانشناسی و روان درمانی ، روان شناسی کاربردی آموزشی ، ارتباطات استراتژیک و روابط عمومی ، ارتباطات دیجیتال و رسانه های اجتماعی ، کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی ارائه می گردد. این دانشگاه با دارا بودن بودجه سه میلیون یورویی بورس های زیادی را جهت تحصیل دانشجویانی که استطاعت مالی ندارند ارائه می دهد .

دانشگاه فنی ملی آتن

دانشگاه فنی ملی آتن بالاترین رتبه را در بین دانشگاه های یونان دارد و در سال ۱۷/ ۲۰۱۶ در رتبه ۳۹۵ دنیا قرار گرفت. این دانشگاه در سال ۱۸۳۷ تاسیس گردیده ، دانشگاه فنی ملی آتن با 10000 دانشجو یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در یونان است. طیف وسیعی از رشته های مهندسی و همچنین معماری و ریاضیات کاربردی و فیزیک در این دانشگاه تدریس می گردد. دوره ها اغلب به زبان یونانی است اما دانشجویان بین المللی نیز می توانند در برخی رشته ها و مقاطع خاص به زبان انگلیسسی تحصیل نمایند .

دانشگاه ارسطو

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در یونان و همچنین یکی از بزرگترین دانشگاه ها در جنوب شرقی اروپا محسوب می گردد که در سال 1925 تاسیس گردید. پردیس اصلی بزرگ آن در تسالونیکی واقع شده که در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد طیف گسترده ای از رشته ها ارائه می دهد.

دانشگاه ملی آتن

این دانشگاه که در سال 1837 تاسیس شده؛ معمولا به نام”دانشگاه آتن” و دانشگاه ملی شناخته می شود. در آن حدود ۶۵،۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل بوده اند ، رشته هایی از جمله حقوق ، زبان ، علوم سلامت ، فلسفه ، علوم سیاسی و علوم طبیعی ارائه می شود که این دانشگاه متشکل از چهار دانشکده اصلی که در محله های مختلف آتن واقع شده می باشد.

دانشگاه کرت

دانشگاه کرت در سال ۱۹۷۳ تاسیس شد و به سرعت توسعه یافت. امروزه در حدود ۱۸۵۰۰ دانشجو در پنج دانشکده مشغول به تحصیل می باشند. دانشکده های آموزش و پرورش ، فلسفه و علوم اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی در آن قرار دارد ، هراکلیون دارای دانشکده های علوم و مهندسی و پزشکی است و سابقه ای درخشان در زمینه تحقیقات بین المللی دارد. اگر چه همه دوره های کارشناسی دانشگاه به زبان یونانی تدریس می شود ، اما برای همکاری های بین المللی و یکپارچه سازی و تبادل دانشجو با بیش از ۲۰۰ دانشگاه برخی دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می گردند.

محبوب ترین مقاصد توریستی

یونان به دلیل زیبایی های طبیعی و تاریخ شگفت انگیزش معروف است.
مکانهای تاریخی باستانی، جزایر بی شمار، سواحل شنی، و آب و هوای مطبوع مدیترانه، یونان را به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری اروپا تبدیل می کند.
باغ ملی آتن
بیشتر بدانیـد
موزه جدید آکروپلیس
بیشتر بدانیـد
موزه ملی باستان‌شناسی
بیشتر بدانیـد
معبد المپیک زئوس
بیشتر بدانیـد
ارچتیوم (Erechtheum)
بیشتر بدانیـد
پلاکا (Plaka)
بیشتر بدانیـد
پارتنون (Parthenon) آکروپلیس
بیشتر بدانیـد
کوه لیکابتوس
بیشتر بدانیـد
Client 1
Client 2
Client 3
Client 4
Client 5
Client 6

اخبـار کشور یونـان

آخرین رویدادها و اخبار پیرامون اقامت و توسعه کسب و کار در کشور فرانسه

امکان ندارد که به اروپا سفر کنید و از تاریخ غنی، آثار هنری، آشپزی متنوع و مناظر زیبای آن متحیر نشوید. علاوه بر همه

...

به دلیل وجود شبکه ای جامع و منظم؛ سفر با اتوبوس بهترین، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین

...

امروزه آلمان - یکی از مهمترین قطب های اقتصادی جهان، به کشور محبوب علاقمندان اخذ اقامت اروپا تبدیل شده است.دلایل

...

نوعی دیگر از زندگی را می توانید در کشوری که رتبه دوم " امید به زندگی"  را در سال 2017 به خود اختصاص داده تجربه کنید

...
بیشتر بخوانیـد ...

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه موسسه حقوقی سایروس از پیشنهادات شگفت انگیز ما بهره مند شوید.
بیشتر بدانیـد