بیشتر بدانیـد

کشور ایتالیا

پایتخت : رم / زبان رسمی : ایتالیایی / پول رایج : یورو
ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد , و با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان، سان مارینو، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. بلندترین نقطه ایتالیا کوه مونته بیانکو با ارتفاع 748،4 متر از سطح دریا و کمترین ارتفاع آن دریای مدیترانه ‌است. کوههای آلپ مرزی طبیعی میان ایتالیا و کشور های همسایه غرب و شمال را تشکیل می دهد. دو جزیره بزرگ ایتالیا، ساردینا و سیسیل هر دو غالباً کوهستانی است.
ایتالیا با تابستانهای گرم و خشک و زمستانهای معتدل ، از آب و هوایی مدیترانه‌ای برخوردار است. جزایر سیسیل و ساردینا از بخش اصلی کشور گرمتر و خشک تر است. کوههای آلپ و دره پو زمستانهای سردتر و مرطوب تری دارند در شمال به دلیل وجود رشته‌کوه آلپ سرد، در جنوب خشک و در کل کشوری تقریباً گرم است. مناطق ساحلی نیز دارای زمستان های معتدل و تابستان های عمدتاً خشک هستند. میانگین دما بین 0 در کوه های آلپ و 12 درجه در سیسیل بوده در تابستان ها بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد در نوسان است. تابستانهای نسبتا گرم و زمستانهای معتدل و گاهی سرد همراه با بارش زیاد باران مخصوصا در مناطق شمالی و مرکزی ایتالیا و رطوبت بالا بدلیل همجواری با دریا از خصوصیات بارز اکثر مناطق ایتالیاست.
جمعیت 61 میلیون نفر
مساحت 301000 متر مربع
گردشگر 25میلیون سالانه
دارای 67 دانشـگاه
بیشتر بدانیـد
اقتصاد ایتالیا

امروزه ایتالیا کشوری توسعه یافته است و جزو هشت کشور صنعتی محسوب می شود. از جمله مهم ‌ترین صنایع کشور می‌ توان به صنایع فلز کاری، ماشین‌ آلات، شیمیایی، وسائل نقلیه، مواد غذایی ، منسوجات و البسه، هواپیما سازی، کشتی‌ سازی، پتروشیمی، الکتریکی و ... اشاره نمود. مراکز مهم اقتصادی ایتالیا در استانهای امیلیا رومنیا ، ونتو، پی مونته و لومباردیا واقع شده اند. بطور سنتی شمال ایتالیا و بخصوص شمال شرق این کشور مرکز صنعت ایتالیا است. توریسم ، تجارت و خدمات از مهمترین فعالیتهای اقتصادی در این کشورمیباشند. اهمیت بخش خدمات در حدی است که حدود 68 درصد افراد شاغل وبیش از 5 میلیون شرکت کوچک و متوسط در این بخش مشغول به کار می باشند. این کشور همچنین در صنعت مد پیشرو بوده و با برندهای معروفی همچون پرادا، گوچی، آرمانیو ...شناخته می شود. ازگندم، جو، سیب‌ زمینی، چغندر قند، سیب، ذرت، برنج، انگور، ماهی، گاو نیز مهم ترین محصولات کشاورزی و دامپروری این کشور را تشکیل می ‌دهند.

سبک زندگی مردم ایتالیا

ایتالیا،کشور چکمه ای شکل واقع در جنوب اروپا به معماری بی‌نظیر، فرهنگ غذایی غنی و سبک زندگی پرزرق و برقش شهرت دارد. ایتالیا، کشور لذیذ ترین غذاهای دنیا، سرزمین‌های سرسبز، قایق های شناور در کانال های ونیز و زیباترین و باشکوه ترین بناهای تاریخی جهان است؛ کشور بزرگی که تاریخی ریشه‌دار و غنی دارد و همین مسئله موجب تنوع فرهنگی در این کشور شده است. ايتاليايي ها بسيار اجتماعي و خونگرم هستند. هرچند در برخوردهاي شخصي، تا زماني كه با شما آشنايي پيدا نكرده اند، كمي رسمي جلوه ميكنند. مردم ایتالیا همانقدر كه به غذا اهميت ميدهند، براي شيك پوشي نيز ارزش قائلند. سبک لباس پوشیدن در ایتالیا برخلاف بسیاری از کشورها، معمولا رسمی و مطابق مد روز است. ایتالیایی‌ها به این مشهور هستند که در هر موقعیتی، لباس مناسب آن شرایط را می‌پوشند. در ایتالیا گفتگو یک نوع هنر است و شما همواره مردم را در سنین مختلف می بینید که در حال بحث و مناظره راجع به مسائل مختلف هستند.

این کشور زیبا به سرعت در حال پیشرفت در کلیه زمینه های صنعتی،علمی و … می باشد و جالب اینجاست که بدانید 98 درصد مردم این کشور دارای سواد و تحصیلات هستند و برای افراد کهن سال و بازنشسته حقوق و مزایا بهتری نسبت به دیگر کشور های اروپایی وجود دارد. نکته ای بسیار قابل توجه در مورد این کشور , وجود دارد که در بخش شمال ، فرهنگ مردم ایتالیا بدلیل نزدیکی به کشورهای اروپایی مدرن تر از جمله فرانسه، از لحاظ تکنولوژی و سبک زندگی مدرن تر و پیشرفته تر است و در بخش جنوبی مردمانش زندگی سنتی تری دارند.

فرهنگ مرم ایتالیا

 • خانواده و دید و بازدید از اهمیت زیادی برخوردار است. در شهرهای جنوبی چند خانواده در کنار هم زندگی می کنند که هم از نظر عاطفی و مالی یکدیگر را حمایت می کنند و هم مانند شبکه ای محکم هستند.
 • پوشش در ایتالیا بسیار مهم بوده و در اولویت قرار دارد همچنین نشان دهنده وضعیت و پیشینه خانوادگی فرد است.
 • سلام و احوالپرسی ها رسمی است.
 •  اولین تصویری که در ذهن ایتالیی ها از طرف مقابل ایجاد می شود بسیار مهم است پس مراقب برخوردها و رفتارتان باشید.
 • فوتبال طرفداران بسیاری در این کشور دارد. پس از آن راگبی و والیبال پرطرفدار هستند.
 • هر منطقه با توجه به نوع غذایی که در آن منطقه بیشتر یافت می شود سبک آشپزی مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال اکثرا غذاهای دریایی در مناطق ساحلی طبخ می شوند. در شهرهای مرکزی روغن زیتون، پنیر، پاستا و گوشت قرمز - در شهرهای جنوبی روغن زیتون، سس گوجه و مرکبات - در شهرهای شمالی برنج، ریزاتو و سس خامه مورد علاقه مردم است.

رژیم غذایی ایتالیایی

رژیم غذایی کشور ایتالیا در طی سال‌های گذشته به دلیل تغییرات اجتماعی، فرهنگ غذایی گذشتگان، سفر به نقاط مختلف جهان و آشنایی با چگونگی استفاده ازانواع مختلف مواد خوراکی، شهرتی جهانی بدست‌ آورده است. عواملی نظیر تنوع مناطق مختلف جغرافیایی، تفاوت بیشمار ذائقه‌های مردم و نیز بازدیدکنندگانی که طی چند قرن اخیر، بیش از گذشته به این کشور سفر کرده‌اند، در رشد و توسعه‌ی رژیم غذایی مردم ایتالیا مهم‌ترین نقش را ایفا کرده‌اند.

رژیم غذایی مردم ایتالیا، در حقیقت توصیف کننده‌ی یک اثر زیبا و در عین حال ساده‌ی هنری است که تنها از ترکیب چهار تا هشت ماده‌ی اولیه بدست می آید. در حقیقت، مردم ایتالیا علاوه بر استفاده از مواد اصلی با کیفیت و ایجاد غذاهایی لذیذ و عالی، با تکیه بر ذوق و سلیقه‌ی استادانه‌ی آشپزان خود، باعث حیرت دیگر کشورها شده اند. بخش اصلی و اساس رژیم غذایی مردم ایتالیا استفاده‌ از انواع پنیر و نوشیدنی‌های مخصوصی است که در تهیه‌ی غذا از آن‌ها بهره می‌برند. مواد و ترکیبات اصلی که در تهیه‌ی غذاهای ایتالیا وجود دارند، از تنوع و گوناگونی بسیاری برخوردار است. این ترکیبات گونه‌های مختلفی از میوه‌ها، سبزیجات، سس‌ها، انواع گوشت‌ مانند گوشت گاو، گوسفند، مرغ، ماهی و... را در بر می‌گیرد. معمولا در شمال ایتالیا، گونه‌های مختلفی از ماهی، ماهی باکالا و ماهی کد، سیب‌زمینی‌، برنج، ذرت، طیف وسیعی از سوسیس و پنیرهایی خاص و فوق العاده، مواد تشکیل دهنده‌ی غذاهای تهیه‌شده در این ناحیه است.

حمل و نقل عمومی

ایتالیا زیر ساخت های حمل و نقل پیشرفته و توسعه یافته ای دارد. شبکه ریلی ایتالیا بسیار گسترده و مدرن است که همه شهر ها را پوشش می دهد و شامل قطارهای سریع السیری که به شهرهای اصلی سرویس می دهند نیز می شود. بنابراین بهترین راه برای سفر‌های درون‌شهری ایتالیا، استفاده از ناوگان گسترده راه‌آهن است. قطار‌های سریع السیرهزینه‌ای بین ۳۵ تا ۶۵ یورو برای هر سفر دارند و قطار‌های منطقه‌ای ۶ تا ۲۳ یورو هزینه در بر خواهند داشت. اتوبوس ها به شهرهای بزرگ، کوچک و حومه شهر خدمات بسیار خوبی را ارئه می دهند.خدمات آنها روزهای یکشنبه و در تعطیلات کمی محدودتر از روزهای عادی است. شبکه گسترده مترو در شهرهای میلان، رم، ناپل، تورین و کاتانیا وجود دارد. ایتالیا طولانی ترین خط ساحلی در اروپا را دارد که این امر باعث شده تا بنادر زیادی نیز برای حمل و نقل کالا و مسافرین وجود داشته باشد. انواع گوناگونی از سفر با کشتی یرای مسافران برنامه ریزی شده، از سفرهای چند ساعته گرفته تا سفرهای چند روزه.

فستیوال قایق سواری

زمان برگزاری: اولین یکشنبه سپتامبر

مکان برگزاری: ونیز

مسابقه قایق رانی ونیز فستیوالی است که ونیز را به سال 1489 برمی گرداند. در این روز شهر زیبای ونیز در لباس سنتی دیدنی تر می شود! چهار مسابقه مختلف قایق رانی در این فستیوال برگزار می شود و مردم با لباس های سنتی در این رقابت ها شرکت می کنند.

کارناوال ونیز

زمان برگزاری: ژانویه و فوریه

مکان برگزاری: ونیز

کارنیوال ونیز یکی از معروف ترین فستیوال های ایتالیاست. شهرت این کارنیوال به دلیل مراسم منحصر به فردی که در سطح شهر برگزار می کند می باشد. مردم شهر لباس های سنتی و رنگارنگ پوشیده و ماسک می زنند. در طول این فستیوال قایق ها در سطح شهر پخش هستند، مردم در میدان Saint Mark ماسک می زنند و در روز آخر آتش بازی برگزار می شود.

فستیوال فرش گل

در هفته دوم ماه می، هر سال فستیوال فرش گل اینفیوراتا در نزدیکی رم، ایتالیا در شهر گانزانو برپا میشود که توریستها و بازدیدکننده های زیادی را به خود جلب می کند. این جشنواره هر ساله از سال 1778 در این مکان برگزار میشود و در آن هنرمندان بسیاری نقاشیها و آثار خود را که با گل درست کرده اند، در خیابانها به نمایش می گذارند.

جشنواره نبرد پرتقال

جشنواره نبرد پرتقال ایتالیا در واقع نوعی جنگ با استفاده از پرتقال به شمار می آید که در طول برگزاری کارناوال ایوریا در ایتالیا برگزار می شود. شهر قدیمی و باستانی ایوریا در ایتالیا با برگزاری این کارناوال آزادی خود را جشن می گیرد. شیوه برگزاری این رویداد اینگونه است که دو گروه در دو طرف مبارزه قرار می گیرند؛ یک گروه پرتاب کننده پرتقال سوار بر ارابه که از پرتاب کنندگان برگزیده ای محافظت می کنند که سوار بر ارابه های روبازی هستند که با اسب کشیده می شوند و گروه دیگر پیاده هستند.

فوتبال تاریخی

زمان برگزاری: هفته سوم ژوئن

مکان برگزاری: فلورانس، توسکانا

فوتبال تاریخی نوعی از فوتبال است که در قرن شانزدهم در ایتالیا شکل گرفت. هر سال در هفته سوم ژوئن، سه بازی در میدان Santa Croce انجام می شود. چهار تیم آبی، قرمز، سفید و سبز با هم بازی می کنند. هر بازی 50 دقیقه طول می کشد و بر روی ماسه بازی می شود هر تیم 27 بازیکن دارد.

توریسم در ایتالیا

صنعت گردشگری یکی از مهم‌ ترین منابع اقتصادی ایتالیا به شمار می رود بطوریکه حدود5.5% از تولید داخلی کشور را به خود اختصاص داده‌ است تا جایی که ارزش بالاتری از کل تولید بخش کشاورزی ایتالیا را از آن خود نموده است. رم ، فلورانس ، ونیز ، میلان مهمترین شهرهای توریستی ایتالیا هستند. عواملی که باعث پیشرفت صنعت گردشگری شده است ، نزدیکی این کشور به کشورهای صنعتی مرکز و شمال غرب قاره اروپا و همکاری های اقتصادی این کشور با دیگر قاره‌ها می باشد. تنوع فرهنگی ای که در ایتالیا وجود دارد و نه تنها در گویش آنها بلکه در سبک آشپزی، هنر و معماری، شیوه لباس و ... مردم ایتالیا به وضوح دیده می شود. ایتالیا در واقع فرهنگش نیز قطب گردشگری است! و همه این ها جایگاه صنعت گردشگری در ایتالیا را پر رنگ تر می نماید. برای شناخت کشور ایتالیا تنها بازدید شهرهای معروف توریستی آن کافی نمی باشد، بلکه باید دنیای رنگارنگ به اصطلاح ایتالیای کوچک را که غنی از زیبایی‌های طبیعی و هنری است را با عمقی دیگر سیاحت نمود.

آموزش در ایتالیا

سیستم تحصیلی شامل موارد زیر است:

 • کودکستان (غیراجباری) برای کودکان بین سه تا شش ساله.
 • ابتدایی برای بچه‌های بین شش تا یازده سال.
 • مدارس مقدماتی متوسطه برای بچه‌های بین یازده تا چهارده ساله.
 • مدارس تکمیلی متوسطه که شامل انواع متفاوت تحصیلات است و درحالت کلی شامل دانش‌آموزان پانزده تا نوزده ساله است

آموزش پیش دبستانی

کودکستان که نخستین شکل آموزش بچه‌ها در ایتالیا است، اجباری نیست، اما در جایگاه نخستین سطح تحصیلات قرار می‌گیرد. در طول این دوره معلمان، باید خلاقیت، برخوردهای اجتماعی، استقلال و روش یادگیری کودکان را بهبود بخشند. کودکان سه ساله می توانند اول سپتامبر در کودکستان ثبت نام کنند.

آموزش ابتدایی

تحصیلات اجباری در ایتالیا، با آموزش دوره ابتدایی آغاز می‌شود که پنج سال به طول می‌انجامد و برای بچه‌های بین شش تا ۱۱ سال درنظر گرفته می‌شد. در این دوره دورس بسیاری مانند ریاضیات، جغرافی، زبان ایتالیایی، علوم و زبان انگلیسی را می آموزند. همچنین کلاس های فوق برنامه ای مانند موسیقی، علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی برای آنها برنامه ریزی شده است. ظرفیت کلاسها حداقل 10 نفر و حداکثر 25 نفر می باشد. برنامه‌های آموزش ابتدایی طی آموزش‌های ۲۷ تا ۳۰ ساعته در هفته یا آموزش تمام وقت ۴۰ ساعت در هفته، ارائه می‌شود. مدارس دورة ابتدایی همچنین می‌توانند تحت مالکیت دولت بوده یا خصوصی باشند.

دوره راهنمایی

آموزش اجباری، علاوه بر آموزش ابتدایی شامل مقطع مقدماتی متوسطه نیز می‌شود که سه سال طول کشیده و بچه‌های یازده تا چهارده سال در آن تحصیل می‌کنند. در صورتی که برای دانش آموزان کلاسهای فوق برنامه در نظر گرفته نشده باشد، آموزش آنها در 30 ساعت در هفته ارائه می گردد. در پایان هر ترم برای هر دانش آموز گزارش عملکرد نوشته می شود. در پایان سال سوم از کلیه دانش آموزان امتحان کتبی که شامل زبان ایتالیایی، ریاضیات، علوم و زبان های خارجی است به همراه آزمونی شفاهی از دروس دیگر گرفته می شود. تنها افرادی که نمره قبولی را کسب کرده باشند، امکان ورود به دوره بعدی را دارند. این مدرک بر مبنای طبقه‌بندی ارزشیابی تحصیلی با عناوین عالی، بسیار خوب، خوب و متوسط به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. علاوه بر این والدین دانش‌آموزان نیز از حق ارزیابی تحلیلی کودکان خود برخوردار هستند که در صورت تمایل، توسط کمیته امتحانی صورت می‌گیرد. این دوره یک آموزش نظری عمومی و چارچوبی برای پیشرفت توانایی‌های دانش‌آموزان در تمامی زمینه‌ها را فراهم می‌کند آموزش مقدماتی متوسطه مانند مقطع ابتدایی در مدارس دولتی رایگان است. کودکانی که در مدارس خصوصی درس می‌خوانند هزینه و شهریه را پرداخت می‌کنند. دانش‌آموزان می‌توانند یکی از انواع مختلف رشته‌ها را در پایان دوره متوسطه انتخاب کنند. دانش‌آموزان مدارس مقدماتی متوسطه وابسته به دانشکده‌های هنر و هنرکده‌های موسیقی از امکانات دو تا سه ساعت آموزش فوق‌العاده برنامه‌های هنری و موسیقی برخوردارند.

دوره دبیرستان

دو نوع دوره وجود دارد: 1. مدارس آکادمیک 2. مدارس فنی و حرفه ای

طی دو سال اول کلیه دانش آموزان برنامه آموزشی یکسانی که شامل زبان ایتالیایی، ادبیات، علوم، ریاضیات، زبان های خارجی، تاریخ، مطالعات اجتماعی و تربیت بدنی است را می گذرانند. آموزش درسهای تخصصی از سال سوم آغاز می شود. این دوره ممکن است از 3 تا 5 سال به طول بینجامد. در ذیل به برخی از مدارس متوسطه اشاره خواهیم کرد:

مدارس کلاسیک :

این دوره 5 سال به طول می انجامد و دانش آموزان را برای ورود به دانشگاه آماده می سازد.

مدارس علوم:

تحصیل در این مدارس 5 سال به طول می انجامد. در این دوره به فیزیک، شیمی و علوم طبیعی اهمیت ویژه ای داده می شود همچنین به آنها لاتین و زبانهای جدید نیز آموزش داده می شود.

مدرسه هنرهای زیبا:

این دوره 5 سال به طول می انجامدو دانش آموزانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های هنر من جمله نقاشی، مجسمه سازی، معماری و ... را داشته باشند می توانند در این مدارس به تحصیل بپردازند.

مدارس فنی و حرفه ای:

این دوره 5 سال به طول می انجامد و دانش آموزانی که قصد تحصیل در دانشگاه را دارند می توانند در ای مدارس مشغول به تحصیل شوند. اکثر دانش آموزان جذب این مدارس می شوند و می توانند در رشته های صنعت و تجارت ادامه تحصیل بدهند.

تحصیل در مقطع لیسانس

مقطع لیسانس در کشور ایتالیا 4 ساله است. این دوره به زبان ایتالیایی تدریس می شود که بهتر است در ایران این مدرک را کسب کنید و سپس به کشور ایتالیا مهاجرت تحصیلی نمایید زیرا گذراندن دوره ی کالج زبان ایتالیایی در کشور ایتالیا دوره ای است که سفارت را متقاعد به صدور ویزا می کند. دانشجویان مقطع کارشناسی کشور ایتالیا می توانند 10 ساعت در هفته کار کنند که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

ایتالیا با داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا، سر آمد کشور های اروپایی در بحث آموزش است و به همین دلیل بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر دکترا، کشور ایتالیا را برای اتمام دوره فوق لیسانس خود انتخاب می کنند، چرا که می توانند بصورت کاملا رایگان مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نموده و شانس خود را جهت اخد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا افزایش دهند. دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله است. دروس دانشگاهی کشور ایتالیا به دو صورت ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشوند. همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند.

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در دانشگاههای ایتالیا می تواند یکی از ایده ال ترین مقاصد برای متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور باشد. وجود رشته های متنوع دانشگاهی، بورسیه های مختلف علمی و رقابتی ، وجود دانشگاههای معتبر و با رتبه های بالا در رنکینگ جهانی،امکانات بی نظیر دانشگاههای ایتالیا و مراکز اموزش عالی این کشور،برگزاری دوره های مشترک دانشگاهی با دانشگاههای معتبر سایر کشورهای معتبر اروپایی، امریکا وکانادا از جمله مزایای تحصیل در ایتالیاست. دوره دکتری در ایتالیا حداقل سه سال به طول می انجامد و به زبان ایتالیایی و انگلیسی است. دانشگاه های ایتالیا در مقطع دکتری به دو روش اقدام به پذیرش دانشجو میکنند:

 • بر اساس رزومه تحصیلی
 • آزمون ورودی

برای پذیرش دکتری از طریق آزمون ورودی باید به ایتالیا سفر کنید و امتحان ورودی دهید. بیشتر دانشجویان ایرانی از راه اول اقدام به گرفتن پذیرش میکنند که داشتن رزومه تحصیلی قوی و داشتن مقاله ISI و مصاحبه خوب بسیار در این امر تاثیر گذار است. دانشجویان می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند.

بورسیه دوره دکتری

دانشگاه های ایتالیا در سال 14000-20000 یورو به عنوان بورسیه به دانشجویان مستعد خارجی میدهند ،همچنین میتوانید از بورسیه استانی تا سقف 5200 یورو بهره مند گردید.

بیمه در ایتالیا

بيمه درمانی در ايتاليا به دو صورت مي باشد:

بيمه عمومي که هزينه کمتري در مقایسه با انواع دیگر بیمه دارد و عموما براي گرفتن اجازه اقامت و تمديد آن از اين نوع بيمه استفاده مي شود. به خاطر داشته باشيد که اين نوع بيمه فقط براي امور اورژانسي (جراحی و تصادفات) معتبر مي باشد و براي مابقي امور بايد هزينه‌هاي مربوطه را بپردازيد. نوع دوم بيمه با نام بيمه A.S.L شناخته مي شود. مزیت های این بیمه در این است که پس از اخذ آن، مي توانيد پزشک شخصي خود را انتخاب کنید و همچنین براي امور پزشکي عمومي لازم نیست هيچگونه هزينه اي بپردازید و در صورت تشخيص دکتر، اگر نياز به مراجعه به متخصص باشد، هزينه هاي ويزيت دکتر متخصص به صورت بيمه اي با شما حساب خواهد شد.

لازم به ذکر است که اين بيمه برخلاف بيمه عمومي از ژانويه تا ژانويه مي باشد، يعني شما در هر زمان که اقدام به بيمه کردن خود نماييد، اعتبار آن تا اول ژانويه سال آينده خواهد بود، (مثلا حتي اگر سپتامبر خود را بيمه کنيد، اعتبار آن تا اول ژانويه سال بعد يعني 4 ماه خواهد بود) ولي هزينه کامل را بايد پرداخت نماييد، پس بهتر است در ابتداي سال نسبت به آن اقدام کنيد. بیمه درمانی طی تجدید مجوز اقامت (پرمسو) لغو نمی شود، اما در صورت عدم تمدید مجوز اقامت یا فسخ آن بیمه درمانی نیز لغو می گردد. از بيمه A.S.L در تمام کشورهاي عضو اتحادیه اروپا مي توانيد استفاده نماييد.

رم

رم نه تنها شهری تاریخی و دیدنی است بلکه یک شهر دانشجویی هم هست که از سوی مؤسسه QS بعنوان شصت‌وپنجمین شهر دانشجویی برتر دنیا در سال 2017 معرفی شده است. رم سه دانشگاه در رنکینگ QS دارد که در میان آنها دانشگاه ساپینزا با رتبه جهانی 223 بهترین جایگاه را دارد). University of Rome" Tor Vergata" و Università degli studi Roma Tre دو دانشگاه رمی دیگر این رنکینگ هستند. اگرچه هزینه زندگی در رم نسبتا بالا است اما هزینه پایین تحصیل (شهریه) در دانشگاههای این شهر، تحصیل در این دانشگاهها را از نظر اقتصادی، موجه و مقرون ‌به ‌صرفه ساخته است. از این نظر، شهر رم در رده پنجاه‌ودوم برترین شهرهای دانشجویی جهان قرار گرفته است. بر اساس معیار «تجربه دانشجویی» هم رم چهل‌ودومین شهر برتر دنیا معرفی شده است.

میلان

میلان؛ قطب تجاری ایتالیا و شهری که بیش از هر چیز با صنعت مد و باشگاههای فوتبالش در دنیا شناخته می‌شود، در سال گذشته میلادی از سوی مؤسسه QS بعنوان یکی از 50 شهر برتر دانشجویی دنیا معرفی شده است. میلان یکی از بهترین شهرهای دانشجویی در سرتاسر جهان است که پکیجی کامل رل در اختیار شما قرار می دهد. 1. دانشگاه هایی با سطح کیفی بالا که در رده بندی جهانی جایگاه خوبی دارند. 2. استانداردهای بالای زندگی 3. شناخته شدن آن به عنوان قطب اقتصادی و تجاری کشور. با وجود 8 دانشگاه برتر، میلان بزرگترین جامعه دانشجویی کشور را دارد.

علاوه بر دانشگاه پلی‌تکنیک میلان که در رتبه 187 برترین دانشگاههای دنیا قرار دارد و دهمین دانشگاه برتر دنیا برای تحصیل در رشته هنر و طراحی است؛ نام دانشگاه میلان و 3 دانشگاه دیگر شهر میلان در رنکینگ QS دیده می‌شود. Università degli Studi di Milano , the Università Cattolica del Sacro Cuore , University of Milano-Bicocca , (UNIPV) از دانشگا های برتر این شهر به حساب می آیند. یکی از معیارهای ارزیابی شهرهای دانشجویی، آینده شغلی فارغ‌التحصیلان دانشگاهها است که از این حیث، میلان شانزدهمین شهر دانشجویی برتر دنیا محسوب می‌شود. تحصیل در Università Bocconi یکی از دانشگاههای پیشرو اروپا در زمینه تجارت، فرصت‌های بی‌شماری را برای کارآموزی پیش روی دانشجویان علاقمند قرار می‌دهد.

پیزا

این شهر را با برج پیزا می شناسید ولی زمانی که شروع به گشت و گذار در پیزا می کنید خیلی سریع متوجه می شوید که این شهر چیزی فراتر از این بنا دارد. کاخ ها، پل ها و اماکن تاریخی بسیاری برای بازدید موجود دارند. در تابستان دانشجویان بسیاری می بینید که در کنار رودخانه مشغول صحبت کردن با هم هستند. اکثر جمعیت این شهر را دانشجویان تشکیل می دهند. از دانشگاه های معروف این شهر می توان به دانشگاه پیزا، Scuola Normale Superior, Sant’Anna Schol of Advanced Studies of Pisa با رتبه 192 ؛ سیستم آموزشی پیزا را تشکیل می دهند که به عنوان مرکزی پیشرو در زمینه تحصیل در سراسر جهان شناخته می شود.

بولونیا

اگرچه این شهر برای خارجی ها کمی ناآشناست ولی میان مردم ایتالیا به خاطر سبک آشپزی منحصر به فردش ازشهرت خاصی برخوردار است. در سال ۲۰۰۲، بولونیا به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی شد. همچنین به نام شهر خلاق موسیقی نیز شناخته می شود. بلوگنا شهری دانشجویی است. دانشگاه بولونیا در کنار اینکه قدیمی‌ترین دانشگاه موجود در ایتالیاست، یکی از بهترین دانشگاههای ایتالیا نیزمحسوب می‌شود. دانشگاه بولونیا از لحاظ دانشکده حقوق، جز۵۰ دانشگاه برتر اروپا قرار دارد .

فلورانس

دانشجویان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در رشته‌هایی نظیر آشپزی، هنر، تاریخ و زبان به این شهر می‌آیند. فلورانس یک مقصد فوق العاده برای دانشجویان است .آکادمی هنرهای زیبا دارای دانشکده‌هایی در دو شهر روم و فلورانس است و یک آکادمی فوق العاده در زمینه‌ی مد و طراحی که دارای گزینه‌هایی برای مدارک ۳ ساله و همچنین گزینه‌هایی برای دوره‌های کوتاه مدت است. همچنین دانشگاه فلورانس به سبب تحقیقاتش و اینکه خانه‌ی یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های تاریخ طبیعی است که در سال ۱۷۷۵ ساخته شده است و همچنین دارا بودن باغ‌های گیاه‌شناسی، استخوان‌های دایناسور و دیگر فسیل‌هایی که در منطقه‌ی توسکان کشف شده‌اند مشهور شده است.

محبوب ترین مقاصد توریستی

ایتالیا در مرکز دریای مدیترانه واقع شده‌است، دریایی که تولد تمدن‌های بسیاری را بخود دیده‌است.
ایتالیا دارای تاریخی غنی از تماس‌ها و تبادلاتی می‌باشد که بر مردم، اقتصاد و فرهنگش تأثیر گذاشته‌است.
آمفی تئاتر کلوسئوم
بیشتر بدانیـد
برج کج پیزا
بیشتر بدانیـد
کانال های ونیز
بیشتر بدانیـد
سالن آمالفی
بیشتر بدانیـد
شهر پمپئی
بیشتر بدانیـد
روستای مانارولا
بیشتر بدانیـد
کلیسای سانتا ماریا دل فیوره
بیشتر بدانیـد
رومن فروم
بیشتر بدانیـد
Client 1
Client 2
Client 3
Client 4
Client 5
Client 6

اخبار کشور ایتالیا

آخرین رویدادها و اخبار پیرامون اقامت و توسعه کسب و کار در کشور ایتالیا

امکان ندارد که به اروپا سفر کنید و از تاریخ غنی، آثار هنری، آشپزی متنوع و مناظر زیبای آن متحیر نشوید. علاوه بر همه

...

به دلیل وجود شبکه ای جامع و منظم؛ سفر با اتوبوس بهترین، راحت ترین و مقرون به صرفه ترین

...

امروزه آلمان - یکی از مهمترین قطب های اقتصادی جهان، به کشور محبوب علاقمندان اخذ اقامت اروپا تبدیل شده است.دلایل

...

نوعی دیگر از زندگی را می توانید در کشوری که رتبه دوم " امید به زندگی"  را در سال 2017 به خود اختصاص داده تجربه کنید

...
بیشتر بخوانیـد ...

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه موسسه حقوقی سایروس از پیشنهادات شگفت انگیز ما بهره مند شوید.
بیشتر بدانیـد