کدام کشور ارزانترین ویزای شینگن را دارد؟

ارزان‌ترین ویزای شینگن تضمینی
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

تمدن و فرهنگ غرب همیشه جذابیت خاص خود را برای ملیت های مختلف داشته است. به همین دلیل افراد زیادی تمایل به سفر به اروپای شنگن را دارند. افزایش تعداد درخواست‌های ویزای شینگن باعث ایجاد سختگیری‌های بیشتر برای صدور ویزا شده است ولی برخی سفارت ها برای صدور ویزا سخت گیرتر هستند. با توجه به اینکه مبلغ پرداختی برای ویزای شینگن کلیه سفارت ها یکسان است، بحث ارزان بودن در رابطه با هزینه های جانبی مانند رزرو بلیط، هتل و ترجمه مدارک مطرح می‌شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با بهترین و ارزانترین ویزای شنگن آشنا شوید.

سفر به 26 کشور اروپا با دریافت ارزان‌ترین ویزای شنگن

سفر به ۲۶ کشور با اخذ ارزان‌ترین ویزای شینگن

کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین عضو پیمان شنگن هستند. پیش از ورود به این کشورها باید برای اخذ ویزای شینگن اقدام کنید تا درنهایت موفق به دریافت اقامت اروپا شوید. دارندگان ویزای شنگن امکان سفر در ۲۶ کشور این حوزه را دارند. البته زمانی که راجع به ارائه درخواست ویزا به سفارت ها صحبت به میان می آید، کشورهای حوزه شنگن قوانین محکم و شفافی را وضع کرده اند.

بسیاری از متقاضیان به دلیل نداشتن اطلاعات کافی مسیر اشتباهی را طی می کنند که باعث ریجکت شدن آنها می شود. علاوه بر ارائه مدارک صحیح باید درخواست خود به سفارت درست نیز ارائه دهید. برای ارائه درخواست باید برنامه دقیقی از تاریخ سفر، تعداد روزهایی که در ان کشور سکونت دارید، کشورهایی که از آنها بازدید می کنید و در صورتی که به چند کشور سفر می کنید، اولین کشوری که به آن وارد می شوید را مشخص کنید تا بتوانید با مراجعه به سفارت یا کنسولگری صحیح برای اخذ ویزا اقدام کنید.

بهترین کشور برای دریافت شنگن ارزان

بهترین و ارزان‌ترین کشورها برای اخذ ویزای شینگن

درست که قوانین صدو ویزا در کلیه کشورهای حوزه شینگن تقریبا یکسان هستند ولی برخی درصد ریجکت ویزای شینگن کمتری دارند. با توجه به آمار ارائه شده، کشور زیبای ایسلند، نرخ ریجکت شدن ویزا از این سفارت تنها ۰٫۹۶ درصد بوده یعنی از بین ۷۶۰۰ درخواست تنها ۷۳ مورد ریجکت شده اند. بنابراین می توان گفت که این کشور گزینه راحتی برای دریافت ویزای شینگن است. کشور دیگری راحت ترین ویزای شنگن را دارد، فنلاند است که به خاطر شفق های قطبی اش شهرت داد.

نرخ ریجکتی این کشور ۱٫۱۳ درصد بوده که از میان ۸۲۸ هزار درخواست ویزا، ۹۳۰۰ مورد ریجکت شده اند. کشورهای لیتوانی و استونی با ۱٫۲۱ درصد در فهرست راحت ترین ویزای شنگن قرار دارند. لتونی رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است البته در سال های اخیر قوانین سخت تری را برای صدور ویزای شنگن اعمال کرده است. کشورهایی که در بالا به آن اشاره کردیم نیز در فهرست راحت ترین کشوها برای اخذ ویزای شنگن قرار دارند.

در ادامه به کشورهایی که شرایط بهتری برای صدور ویزا دارند و درصد ریجکتی پایین تری دارند، اشاره می کنیم:

 • لتونی
 • ایسلند
 • لیتوانی
 • استونی
 • فنلاند
 • اسلواکی
 • جمهوری چک
 • لوکزامبورگ
 • یونان
 • لهستان
همه چیز درباره اخذ ارزان‌ترین ویزای شینگن

 مراحل اخذ ارزانترین ویزای شینگن

همانطور که می دانید هر ساله اروپا قوانین سخت تری را برای صدور ویزای شنگن صادر می کند. یکی دیگر از مشکلات اخذ ویزا، تعیین وقت سفارت است که پروسه ای زمان بر است. برای دریافت وقت مصاحبه باید به صورت آنلاین اقدام کنید که خود نیازمند چک کردن سایت سفارت است. از طرف دیگر پر کردن صحیح فرم با اطلاعات درست از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا یکی از دلایل ریجکت شدن ویزا تکمیل فرم به صورت ناکامل یا با اطلاعات غلط است. بنابراین باید در تکمیل فرم و گرفتن وقت مصاحبه دقت لازم را داشته باشید تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری کنید.

سریع‌ترین و ارزان‌ترین راه اخذ ویزای شینگن

محاسبه هزینه‌های صدور ارزان‌ترین ویزای شینگن

هزینه صدور ویزا به نوع ویزای شما بستگی دارد ولی برای ویزای تایپ C که ویزای توریستی است باید هزینه تقریبا یکسانی را پرداخت کنید. هزینه ای که باید برای صدور ویزا به سفارت یا کارگزار صدور ویزا پرداخت کنید برای متقاضیان بزرگسال/ بالای ۱۲ سال ۸۰ یورو، کوکان بین ۱۲- ۶ سال ۴۰ یورو و کودکان زیر ۶ سال رایگان است. لازم به ذکر است که در صورتی که در صورتی که درخواست شما ریجکت شود، این هزینه قابل استراد نخواهد بود.

در اصل نمی توان کشوری را برای ارزانترین ویزای شنگن انتخاب کرد ولی در رابطه با هزینه های سفر، رزرو بلیط و هتل می‌توانید کشورهایی را انتخاب کنید که هزینه های زندگی در آنها پایین تر است بدین گونه می توانید سفری با هزینه های نسبتا مناسب داشته باشید. کشورهایی که ارزانترین ویزای شنگن را دارند عبارتند از: کشور کوچک لاتویا، لیتوانی، ایسلند، ایتالیا، یونان، اسپانیا، ایتالیا، جمهوری چک، لهستان و پرتغال است. البته به این نکته توجه کنید که برای اخذ ویزای شینگن باید مدارک کامل و معتبری را ارائه دهید زیرا نقص در پرونده باعث افزایش شانس ریجکت شدن شما می شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

19 می 2020

بعد از صدور ویزای شینگن، تا چه مدت می تونم در این منطقه بمانم؟

  19 می 2020

  این سوال ارتباط مستقیم با نوع ویزای صادره و کشور صادر کننده ویزا دارد و با توجه به هدف و ماهیت سفر شما ممکن است برخی محدودیت ها برای شما در نظر گرفته شود. رایج ترین نوع ویزای شینگن که برای مسافرین صادر می شود، ویزای تایپ C است. مدت زمانی که متقاضی اجازه حضور در یکی از کشورهای حوزه شنگن را دارد در استیکر ویزا درج می شود و ممکن است یک هفته، ده روز و یا یک ماه اعتبار داشته باشد. به یاد داشته باشید که باید پیش از انقضای تاریخ اعتبار ویزا از این حوزه خارج شوید. اقامت در این منطقه بیشتر از تاریخ اعتبار ویزا، دلیلی برای ریجکت شدن درخواست شما در سفرهای آتی خواهد بود.

19 می 2020

برای درخواست ویزای شینگن باید شرایط خاصی داشته باشم؟

  19 می 2020

  هر فردی که بتواند مدارک لازم مانند سند ملکی، گردش حساب خوب و … را ارائه دهد و توانایی پرداخت هزینه های سفر و اقامت را در طول سفر داشته باشد، می تواند برای دریافت ویزای شینگن اقدام کند.

19 می 2020

ویزای یکپارچه شینگن چیست؟

  19 می 2020

  سفارت کشور مقصد با در نظر گرفتن هدف متقاضی از سفر به این کشور و حوزه شینگن، ویزای یکپارچه شینگن را در دو تایپ A و C برای متقاضی صادر می کند.در ادامه این دو ویزا را برایتان توضیح خواهم داد:
  ویزای شینگن تایپ A: این ویزا همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است و مختص افرادی است که قصد سفرهای بین المللی از طریق حوزه شینگن را داشته ولی قصد ورود به یکی از کشورهای این حوزه را ندارند.
  ویزای شینگن تایپ C: این ویزا، ویزای کوتاه مدت است که امکان اقامت در یکی از کشورهای حوزه شینگن را تا پایان تاریخ اعتبار ویزا فراهم می کند.

19 می 2020

ویزای ترانزیت فرودگاهی با ویزای ترانزیت یکی هستن؟

  19 می 2020

  ویزای ترانزیت فرودگاهی ویزای تایپ A و ویزای ترانزیت ویزای تایپ B است. ویزای ترانزیت فرودگاهی برای افرادی است که قصد سفر بین المللی را از طریق یکی از کشورهای حوزه شینگن دارند ولی به این کشور وارد نمی شوند. ویزای ترانزیت مختص مسافرانی است که قصد سفر به یکی از کشورهای خارج از حوزه شینگن را با اتوبوس، هواپیما، ماشین و … از طریق کشورهای حوزه شینگن دارند. این ویزا به مسافر اجازه می دهد تا در ظرف کمتر از ۵ روز از این حوزه تردد کند.

19 می 2020

ویزای شینگن سینگل با ویزای شینگن مولتی چه فرقی داره؟

  19 می 2020

  ویزای سینگل، امکان ورود به حوزه شینگن را تنها یک بار برایتان فراهم می کند. زمانی که از این حوزه خارج شوید، ویزای شما دیگر اعتباری خواهد داشت حتی اگر ویزایتان همچنان اعتبار داشته باشد. از طرف دیگر دارندگان ویزای مولتی می توانند به دفعات به حوزه شینگن وارد و یا از آن خارج شوند.