انواع اقامت اروپا

Budapest Hungray

اولین گام برای رسیدن به تابعیت و پاسپورت یک کشور، اخذ اقامت موقت آن کشور است. اقامت موقت یعنی شما می‌توانید از حقوق شهروندی آن کشور استفاده کرده و در آن کشور زندگی، تحصیل و کار کنید. اخذ اقامت موقت یکی از انواع روش‌های اقامت اروپا است و دارای یک ساختار زمانی می‌باشد بدون صورت که در ابتدا یک یا دو ساله صادر می‌شود. متقاضی با رعایت شروط لازم می تواند برای تمدید اقامت اقدام کند. با وجود این مساله و این سوال مطرح می‌شود که با در نظر گرفتن اقامت موقت، چند نوع اقامت و چند مدل دسته‌بندی برای اخذ اقامت وجود دارد؟ سوالی که در ادامه به پاسخ آن پرداخته‌ایم.

آشنایی با انواع اقامت اروپا، چند نوع اقامت اروپا داریم؟

تنوع در روش های اخذ اقامت اروپا موجب می‌شود تا متقاضیان با خیالی آسوده و با توجه به شرایط خود و خانواده‌شان به دنبال بهترین راه برای اخذ اقامت اروپا باشند. ما نیز به نوبه خود در موسسه حقوقی سایرس، به عنوان یکی از معتبرترین موسسه‌های حقوقی فعال در زمینه ارائه مشاوره و اخذ اقامت اروپا، قانونی‌ترین و بهترین روش‌های اخذ اقامت را برای شما فراهم کرده‌ایم. چرا که تعدد همین روش‌های گرفتن اقامت اروپا گاها موجب ایجاد سردرگمی در متقاضیان می‌شود.

لذا بدون داشتن مشاوری مناسب و بستری برای دریافت اطلاعات صحیح و قابل استناد، انتخاب از میان این مسیرها و در نهایت برگزیدن کشور مناسب، بسیار پیچیده می‌باشد. ما در موسسه حقوقی سایرس و با بیش از ۱۵ سال فعالیت خود از میان تمامی روش های قانونی اخذ اقامت، ۴ روش را برای متقاضیان خود برگزیده‌ایم و این ۴ روش را به صورت تخصصی و برنامه‌ریزی شده، در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم. روش‌هایی که عبارتند از:

قدم اول برای انتخاب روش اقامتی، داشتن اطلاعات مناسب از شرایط کلی هر روش و در نهایت بررسی مزایا و معایب آن‌ها نسبت به یکدیگر می‌باشد. البته انتخاب کشور هدف نیز یکی از المان‌های مهم و تاثیر گذار در این پروسه می‌باشد. که ما در موسسه حقوقی سایرس، با داشتن وکلای اقامتی در کشورهای مد نظر، حق انتخاب را برای مشتریان خود به ارمغان آورده‌ایم.

اقامت از طریق ثبت شرکت، یکی از مناسب‌ترین روش‌های اخذ اقامت برای کارآفرینان

یکی از روش‌های اخذ اقامت دراروپا، ثبت شرکت است. یکی از نقاط قوت ثبت شرکت در اروپا، مالکیت صد در صدی شرکت است. می توانید از راه های مختلفی مانند ثبت شعبه، نمایندگی کسب و کار خود را راه اندازی کنید ولی برای آغاز فعالیت تجاری خود به صورت قانونی به مجوز اقامت کشور مورد نظر نیاز دارید. این مجوز اقامت در ابتدا به صورت موقت است و اقامت کارآفرینی یکی از این نوع اقامت‌هاست.

اقامت سرمایه گذاری، سریع‌ترین روش اخذ اقامت اروپا

این روش توسط کشورهای مختلفی مانند اسپانیا، یونان، پرتغال برای جذب سرمایه خارجی معرفی شده که یکی از محبوب‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا است. در این روش با خرید ملکی به میزان تعیین شده، می‌توانید اقامت کشور مورد نظر را به دست آورید. این میزان در این سه کشور مختلف ارائه کننده این بستر متفاوت است ( اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو، یونان ۲۵۰ هزار یورو، پرتغال ۳۵۰ هزار یورو). در این روش نه تنها اقامت کشور مقصد را به دست می آورید بلکه با اجاره ملک می توانید درآمد یورویی کسب کنید.

محبوب‌ترین نوع اقامت اروپا چیست؟

یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا، اثبات تمکن مالی است. این روش گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که به دنبال جایگاه دوم هستند. در این روش به هیچگونه سرمایه گذاری نیاز ندارید تنها باید درآمد حاصل از سود سپرده بانکی، سود سهام، اجاره ملک و یا حقوق بازنشستگی نشان دهید که مبلغ مشخصی درآمد ماهیانه دارید.  در اقامت تمکن مالی معاف از پرداخت مالیات هستید. از نقاط قوت این پکیج سهولت در تمدید آن است.

انواع اقامت در اروپا چیست؟

اقامت در اروپا انواع مختلفی دارد و ما در موسسه حقوقی سایرس اقامت‌های زیر را در کشور های اروپایی در اختیار افراد قرار می‌دهیم:

اقامت تمکن مالی اروپا

اقامت اروپا از طریق کار

اقامت سرمایه گذاری اروپا

اقامت کارآفرینی اروپا

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

بهترین اقامت کاری اروپا چیست؟

بهترین نوع از اقامت کاری در اروپا اقامت بلوکارت یا اقامت کارت آبی آلمان است. شروع روند اخذ این اقامت در موسسه حقوقی سایرس با بررسی و ارزیابی شرایط متقاضیان انجام می‌شود و در صورت فراهم بودن شرایط متقاضی مراحل بعدی طی خواهند شد. با توجه به حساسیت‌های موسسه در هنگام ارزیابی، این روش اقامتی می‌تواند یکی از مطمئن‌ترین روش‌های اخذ اقامت برای افراد مایل به زندگی در کشور آلمان باشد.

امکان تبدیل اقامت تمکن مالی به اقامت دائم وجود دارد؟

بله، بعد از گذشت پنج سال از تمدید اقامت موقت و در صورت رعایت قوانین کشور مقصد، این امکان وجود دارد.

بهترین روش اخذ اقامت اروپا چیست؟

برای این سوال پاسخ مشخصی وجود ندارد و بهترین روش اخذ اقامت اروپا برای هر فردا یا خانواده متفاوت و وابسته به دغدغه‌ها و شرایطشان است. با وجود این یکی از رایج‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا اقامت تمکن مالی یا اقامت خودحمایتی است.

 

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱