اقامت تمکن مالی

موسسه حقوقی سایرس

یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های اقامت در اروپا، اخذ اقامت با تمکن مالی است. قانون اقامت تمکن مالی در برخی کشورهای اروپایی، از جمله فرانسه، یونان و اسپانیا اجرا می‌شود. در این روش، متقاضی می‌تواند با ارائه مدارک مبتنی بر داشتن درآمد ثابت در کشور خود و بدون نیاز به کارآفرینی، ثبت شرکت و یا سرمایه‌گذاری اجازه زندگی و اقامت موقت در کشور مقصد را به‌دست آورد.

اقامت تمکن مالی چیست؟

اقامت تمکن مالی اروپا که با نام اقامت خود‌حمایتی نیز شناخته می‌شود. روشی است که در آن فرد متقاضی برای اخذ اقامت اروپا با ارائه مدارک و مستندات لازم، توانایی مالی خود برای زندگی در اروپا را به اثبات می‌رساند. این توانایی با داشتن ملک و مستغلات، سپرده بانکی یا حقوق بازنشستگی اثبات خواهد شد.

کشورهایی که اقامت تمکن مالی می دهند

امکان مهاجرت از طریق تمکن مالی برای همه کشور‌های حوزه شینگن (شنگن) وجود ندارد. دولت در برخی از کشور‌های اروپایی، امکان زندگی افراد متمول را فراهم کرده است تا باعث رشد و گردش اقتصاد شود. فرانسه، ایتالیا، موناکو، اتریش، اسپانیا و یونان سه کشوری هستند که دریافت اقامت تمکن مالی امکان‌پذیر است. قوانین و شرایط اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی با اقامت تمکن مالی اسپانیا و یونان تفاوت دارد. شما می‌توانید با آشنایی و شناخت این قوانین، بهترین مقصد را با توجه‌به شرایط خود انتخاب کنید.

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی اروپا چیست؟

شرط اصلی اخذ اقامت تمکن مالی، اثبات درآمد ثابت ماهیانه توسط متقاضی است. میزان در‌آمد مورد‌نیاز برای هر کشور تفاوت دارد. همچنین، قوانین تمکن مالی اروپا، سالانه با توجه‌به وضعیت اقتصادی و نرخ تورم این کشور‌ها عوض می‌شود.

در عین حال با توجه به اینکه به طور کلی اخذ اقامت نیازمند به حضور شخص در کشور هدف است، باید منابع درآمد شخص به حضور فرد متقاضی نیازی نداشته باشد. به عنوان مثال؛ اجاره ماهیانه دریافتی، سود سپرده بانکی و حقوق بازنشستگی از جمله اثبات تمکن مالی اروپا هستند. همچنین، با دریافت اقامت تمکن مالی، اجازه کار نخواهید داشت. اگر به دریافت حقوق نیاز دارید، باید از روش اقامت کاری اروپا استفاده کنید.

مراحل دریافت اقامت از طریق تمکن مالی

برای اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی، باید درخواست خود را به همراه مدارک لازم به سفارت کشور مورد‌نظر ارائه دهید. روش‌های اثبات درآمد برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان، فرانسه و اسپانیا یکسان است. در صورتی‌که با درخواست شما موافقت شود، مجوز اقامت موقت قابل تمدید به شما ارائه می‌شود. برای تمدید اقامت تمکن مالی نیز باید فاکتور‌های زیر توجه داشته باشید:

  • حفظ درآمد ثابت ماهیانه که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید اثبات شود
  • ارائه آدرس محل سکونت و بیمه پزشکی معتبر

در نظر داشته باشید که در صورت تمایل شما، موسسه حقوقی در تمامی مراحل اخذ اقامت و مراحل بعد از اخذ اقامت مثل تمدید و سایر مراحل، در کنارتان خواهد بود.

اقامت اروپا با تمکن مالی چه مزایایی دارد؟

بسیاری از افراد اقامت تمکن مالی اروپا را با اقامت سرمایه گذاری اروپا به اشتباه یکسان می‌دانند. در اقامت تمکن مالی، شما نیازی به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی بیزینس نخواهید داشت. علاوه‌بر این، با اخذ اقامت اروپا، امکان سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن را دارید. چنانچه بخواهید برای اخذ ویزای کشورهایی مانند آمریکا و کانادا اقدام کنید، به دلیل داشتن اقامت اروپا، شانس بیشتری خواهید داشت. همچنین، همسر و فرزندان شما مجاز به زندگی و تحصیل در آن کشور خواهند بود.

به علاوه، امکان افتتاح حساب بانکی و استفاده از امکانات شهروندی برای دارندگان اقامت وجود دارد. در پکیج‌های تمکن مالی متقاضی امکان استخدام شدن در شرکتی در کشور مورد نظر را ندارد در نتیجه معاف از پرداخت مالیات بردرآمد هستید. البته متقاضی در صورت تمایل می‌تواند به‌عنوان مالک کسب‌و‌کار، بیزینس مورد‌نظر خود را راه‌اندازی کند.

ارائه خدمات موسسه حقوقی سایرس از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق تمکن مالی

در موسسه حقوقی سایرس به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین موسسه‌های حقوقی کشور که در زمینه اخذ و ارائه اقامت اروپا فعالیت دارد، خدمات مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق تمکن مالی کشور‌های فرانسه، یونان و اسپانیا را برای شما فراهم کرده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره 25741-021 در ارتباط باشید تا کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما باشند.

بهترین مزیت اقامت تمکن مالی اروپا چیست؟

یکی از بهترین و مهم‌ترین مزایای اقامت تمکن مالی اروپا امکان سفر آزادانه در تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا است. در عین حال امکان تحصیل فرزندان در بهترین مدارس دنیا، و بهره‌مندی از امکانات رفاهی زندگی در اروپا، از جمله مزایای اقامت تمکن مالی اروپا به حساب می‌آیند.

حداقل درآمد مورد نیاز در ایران برای اثبات تمکن مالی چقدر است؟

این درآمد با توجه به قوانین هر کشور متفاوت بوده و با توجه به این قوانین، میزان درآمد مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی برآورد می‌شود.