ثبت شرکت در اروپا چگونه ممکن است؟

ثبت شرکت در اروپا چگونه ممکن است؟
دسته بندی : سایرس
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

ثبت شرکت در اروپا

هر کشوری در اتحادیه اروپا برای زندگی و آغاز کسب و کار قوانین مخصوص به خود را دارا است. این نکته‌ای است که متقاضیان اخذ اقامت باید به یاد داشته باشند.

البته در کل اتحادیه اروپا سیاست‌های یکپارچه‌ای در رابطه با تجارت و آغاز کسب و کار دیده می‌شود ولی قوانین اقامتی و شرایط آغاز کسب و کار برای متقاضیان اخذ اقامت در هر کشوری متفاوت است. می‌توان گفت در برخی کشورها آغاز کسب و کار برای متقاضیان اخذ اقامت راحت‌تر است.

ویزای توریستی  کافی نیست

با وجود قوانین متفاوت اقامتی در کشورهای اروپایی برای خارجی‌ها، یک قانون کلی و مهم برای کلیه متقاضیان اخذ اقامت وجود دارد: هر شخصی که شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نباشد، باید برای آغاز کسب و کار خود در کشور مورد نظر ابتدا اقامت آن کشور را اخذ کند. در نتیجه عملا ویزای توریستی برای این شخص کافی نیست.

با کسب و کار موفق اقامت دائم بگیرید

مجوز اقامت کشورهای اروپایی در چند سال اول موقت بوده و در صورتی که متقاضی شرایط و ضوابط را رعایت کرده و کسب و کاری موفق و سودآور داشته باشد، می‌تواند اقامت دائم نیز بگیرد. کسب و کاری که می توانید راه اندازی نمایید ممکن است به چند شکل باشد؛ تاجر مستقل، تاسیس شعبه، شرکت مستقل و یا وابسته و …

لزوم توجه به جزییات در برنامه پیشنهادی

برای آغاز کسب و کار در کشور مورد نظر علاوه بر بررسی پرونده متقاضی، موارد دیگری مانند نوآوری، سودآوری و تاثیر آن در اشتغالزایی و اقتصاد کشور میزبان بررسی می‌شود. در صورتی که کسب و کار شما تاثیر چندانی در اقتصاد، فرهنگ و جامعه مورد نظر نداشته باشد و نکات ریز و ضروری در برنامه کسب و کار(بیزنس پلن) رعایت نشود، امکان اخذ اقامت بسیار پایین خواهد بود، حتی امکان ریجکت شدن متقاضی نیز وجود دارد.

کلیات پروسه ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در هر کشور مراحل مختلفی وجود دارد ولی کلیات پروسه به شرح ذیل است:

  • ثبت کسب و کار در سازمان مربوطه
  • اخذ شماره شناسایی مالیاتی
  • ثبت شرکت در سازمان امنیت اجتماعی
  • علاوه بر این در برخی کشورها باید شرکت در اتاق بازرگانی نیز ثبت شود.

 

در حال حاضر امکان اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی در آلمان فراهم می باشد. به جهت دریافت مشاوره رایگان می توانید کلمه “آلمان” را به شماره ۵۰۰۰۲۳۰۰۰ ارسال کنید.

 

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید