محیط کسب و کار در اروپا چقدر رقابتی است؟

محیط کسب و کار در اروپا چقدر رقابتی است؟
دسته بندی : سایرس
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

محیط کسب و کار در اروپا چقدر رقابتی است؟

شاخص‌های مختلفی که نشان دهنده رشد و کارآمدی استراتژی‌های اقتصادی یک کشور است، سالانه در گزارش رقابت جهانی منتشر می‌شود. کشورهای اروپایی معمولا در بالای این جدول قرار دارند ولی ارتقا در این جدول و یا حتی باقی ماندن در رتبه قبلی برای هر کشور بسیار دشوار است.

به عنوان مثال آلمان در زمینه زیرساخت‌ها، رتبه اول را به خود اختصاص داده است. فرانسه در زمینه‌هایی مانند حمل و نقل، ارتباطات و انرژی رتبه بسیار خوبی را کسب کرده است. سوئد، فنلاند و دانمارک هم در زمینه ثبات اقتصادی در فهرست ۱۷ کشور برتر جهان قرار دارند.

کدام شهرها بستر مناسبی برای آغاز کسب و کار هستند؟

پس از بررسی ۵۰۰ شهر و توجه به معیارهایی مانند کیفیت زندگی، مخابرات، دسترسی به بازار، در دسترس بودن و دانش کارکنان، هزینه اجاره دفتر و هزینه قبوض، حمل و نقل و … فهرستی مناسب‌ترین شهرها برای کسب و کار به شرح زیر منتشر شد:

  1. لندن
  2. پاریس
  3. آمستردام
  4. برلین
  5. فرانکفورت
  6. کپنهاگن
  7. مونیخ
  8. دبلین
  9. میلان
  10. وین

البته آنچه آغاز کسب و کار در لندن، پاریس و فرانکفورت را برای سرمایه گذاران در حوزه‌های خاص جذاب می‌کند، ممکن است برای استارت‌آپ‌ها مناسب نباشد. بنابراین بهتر است پیش از آغاز کسب و کار خود، شرایط را به دقت بررسی کنید. یا از مشاوره کارشناسان ما در زمینه سرمایه گذاری و یا اخذ اقامت اروپا بهره مند شوید.

متقاضیانی که تمایل به راه اندازی کسب و کار در کشورهای حوزه شنگن دارند، پس از اخذ اقامت می‌توانند با ثبت شرکت کسب و کار خود را گسترش دهند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید