مقایسه زندگی در اروپا با زندگی در ترکیه

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

مقایسه زندگی در اروپا با زندگی در ترکیه

در مقاله زیر به مقایسه زندگی در اروپا با زندگی در ترکیه در برخی بخش ها می پردازیم.

سلامت

اروپا: میانگین امید به زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸، برای مردان ۷۹ سال و زنان ۸۴ سال می باشد.

ترکیه: میانگین امید به زندگی در ترکیه برای مردان ۷۳ سال و زنان ۷۸ سال است.

اقتصاد

اروپا: در سال ۲۰۱۷، رشد اقتصادی اروپا با افزایشی قابل‌توجه مواجه بود و به  ۸/ ۲ درصد رسید که تقاضای داخلی نقش مهمی را در این رشد ایفا کرد. اعتبارات این منطقه نیز رشدی صعودی داشته، نکته ای که در تقویت‌ سودآوری بانک‌های اروپایی موثر است. به گزارش صندوق، چشم‌انداز رشد اقتصادی اروپا برای سال‌های آینده نیز قدرتمند باقی خواهد ماند و به ۲٫۲% خواهد رسید.

ترکیه: کاهش ارزش پول ملی ترکیه در برابر دلار و یورو، مشکلات ساختاری اقتصادی، نرخ بالای تورم و … باعث شده تا این کشور با مشکلاتی مواجه شود. به علاوه صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد که تغییرات ناگهانی همچنان سرمایه گذاری ها را در ترکیه تهدید می کند. این کشور با مشکل خروج سرمایه ها به خصوص خروج سرمایه از بازار وام رنج می برد.

گردشگری

اروپا: بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سازمان گردشگری جهانی، ورود توریست های بین المللی به اروپا در سال ۲۰۱۹ رشدی شش درصدی داشته و به ۷۱۳ میلیون  نفر رسیده است. کشورهای جنوبی و مدیترانه ای رشدی قابل توجه داشته اند. این در حالی است که فرانسه با ۸۷ میلیون نفر، اسپانیا با ۸۲ میلیون نفر، ایتالیا با ۵۸٫۳ میلیون نفر، آلمان با ۳۷٫۷ میلیون نفر و اتریش با ۳۰ میلیون نفر در فهرست کشورهایی هستند که بیشترین تعداد گردشگران را به خود اختصاص داده اند.

ترکیه: در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۶ میلیون نفر از این کشور بازدید کرده اند که در مقایسه با سال های گذشته رشد ۲۲ درصدی در داشته است.

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در ترکیه در ژانویه ۲۰۱۹ معادل ۱۴٫۷% بوده است که حدود ۳% افزایش داشته است این در حالی است که نرخ بیکاری در اروپا ۶٫۸ درصد در سال ۲۰۱۹ بوده است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید