اقامت سرمایه گذاری

موسسه حقوقی سایرس

در بیشتر کشورهای اروپایی امکان خرید ملک و زمین وجود دارد ولی در اکثر کشورها، این سرمایه گذاری ها ختم به اقامت نمی شوند. از بین 26 کشور عضو شینگن، تنها در 3 کشور امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که این 3 کشور شامل اسپانیا، پرتغال و یونان می‌شود. سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک، خرید بیزینس، کارآفرینی و ثبت شرکت امکان‌پذیر است.

اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

منظور از اقامت سرمایه گذاری، جذب سرمایه های خارجی در کشوری جدید است که می تواند در قالب طرح‌های کسب‌و‌کار، خرید ملک، کارآفرینی و یا خرید سهام و اوراق قرضه باشد. درحال حاضر حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت سرمایه گذاری در اروپا، سرمایه‌ای معادل ۲۵۰ هزار یورو در کشور‌های حوزه شینگن لازم است.

 

اقامت اروپا بدون شرط حضور؛ حمایت از ایده‌های نو و کارآفرین

اقامت اروپا بدون شرط حضور، فرصت مناسبی است که برخی از کشور‌های حوزه شنگن برای مهاجران متخصص و علاقه‌مند به سرمایه گذاری در اروپا به وجود آورده‌اند. در این برنامه، شخص متقاضی بدون اجبار به ترک وطن و زندگی خود می‌تواند برای راه‌اندازی کسب‌و‌کاری جدید سرمایه‌گذاری کند. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در اروپا یا کشور موردنظر خود، با کارشناسان موسسه حقوقی سایرس تماس بگیرید.

مهمترین ویژگی های اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

اقامت اروپا با سرمایه گذاری مزایای بسیاری دارد. با داشتن اقامت اروپا می‌توانید به‌راحتی در همه کشور‌های اروپایی حوزه شینگن سفر کنید. در ادامه تعدادی از مزایای اقامت سرمایه گذاری اروپا را معرفی می کنیم:

  • تبدیل اقامت موقت به دائم وابسته به نوع سرمایه گذاری
  • بدون نیاز به ارائه تحصیلات و مدارک زبان
  • اعطای ویزا به فرزند، همسر
  • ارائه ویزا به همسر و فرزندان زیر 21 سال

برخی از کشور‌ها مانند فرانسه امکان دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری را ندارند. با این‌حال، اقامت تمکن مالی یا خود‌حمایتی در این کشور ممکن است.

بهترین کشور اروپا برای اقامت سرمایه گذاری

در موسسه حقوقی سایرس به عنوان معتبرترین شرکت حقوقی در زمینه ارائه خدمات اقامت اروپا، امکان اقامت سرمایه گذاری را در دو کشور اسپانیا و یونان برای شما فراهم کرده ایم که کشور یونان به واسطه رشد اقتصادی مناسب و رفاه بالای اجتماعی بهترین گزینه‌ ممکن برای اخذ اقامت سرمایه گذاری است. به‌همین دلیل، یونان بهترین کشور برای سرمایه گذاری در ملک شناخته می‌شود. فقط کافی است با خرید ملک مسکونی یا تجاری با حداقل ارزش ۲۵۰ هزار یورو، اقامت سرمایه گذاری یونان را دریافت کنید. شما می‌توانید با خرید املاک و مستغلات با حداقل ارزش ۵۰۰ هزار یورو، برای دریافت اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری اقدام کنید.

 

دریافت اقامت سرمایه گذاری اروپا با کمک وکلای مهاجرتی موسسه حقوقی سایرس

تعدد روش‌های اقامت از طریق سرمایه گذاری این امکان را به‌وجود می‌آورد تا هر شخص با شرایط خود بتواند برای دریافت اقامت دائم اروپا اقدام کند. البته شروع مراحل دریافت ویزای سرمایه گذاری اروپا نیازمند شناخت کافی در‌خصوص موانع و فرصت‌های پیش‌رو خواهد بود. به‌همین دلیل، مشورت با وکلای مهاجرتی و کارشناسان موسسه حقوقی سایرس به شما کمک می‌کند تا مسیر آینده خود را به‌روشنی ببینید. شما می‌توانید از طریق تکمیل «فرم درخواست مشاوره» از راهنمای‌های تخصصی کارشناسان ما بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

شرایط اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری چیست؟

در بیشتر کشور‌های اروپایی امکان خرید ملک وجود دارد؛ ولی همه این سرمایه گذاری‌ها ختم به اقامت نمی‌شود و فقط در 3 کشور با سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک امکان اخذ اقامت اروپای شنگن برای شما به‌وجود می‌آید. این کشور‌ها شامل اسپانیا ،پرتغال و یونان است. میزان سرمایه لازم برای خرید ملک نیز با حداقل میزان سرمایه گذاری 250 هزار یورویی شروع می‌شود .

خرید ملک در اروپا منجر به چه سندی می‌شود؟

اسناد مالكيت در اروپا می‌توانند ١٠٠ درصد به نام شخص مقيم باشد و مادام العمر است. به عبارتی دیگر عرصه  و عيان به نام شخص باشد.

شرایط تمدید اقامت از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

با توجه به قوانین مهاجرتی کشور‌های مختلف، شرایط تمدید اقامت سرمایه‌گذاری متفاوت است. درکل حفظ سرمایه در کشور مقصد و پرداخت سالانه حق بیمه پزشکی شما از ملزومات تمدید اقامت محسوب می‌شود.

آیا صرفا این سرمایه گذاری در غالب ملک مسکونی است؟

خیر، بسته به کشور مقصد ملک خریداری شده می‌تواند به صورت یک یا چند ملک تجاری (رستوران ،کافی شاپ) و یا حتی زمین برای ساخت و ساز باشد.

آیا امکان استفاده از وام بانکی برای پروسه‌های سرمایه گذاری وجود دارد؟

خیر، برای گرفتن وام بانکی علاوه‌بر داشتن اقامت، وجود یک پشتوانه مالی از طریق کسب و کار، سند‌های ملکی دیگر یا ضامن معتبر الزامی خواهد بود. از آن‌جایی که در پکیج‌های سرمایه گذاری، اقامت شما وابسته به سرمایه شما است مبلغ حداقلی مورد نیاز باید باید به‌صورت نقدی جابه جا شود.

زندگی در سایر کشورهای اروپا با اخذ اقامت سرمایه گذاری چگونه خواهد بود؟

با توجه‌به قانون اتحادیه اروپا شما قانونا 90 روز اجازه زندگی در کشوری غیر از کشور مقصد در اتحادیه اروپا را دارید. همینطور در قانون سرمایه‌گذاری، اجازه استخدام شدن نه در کشور مقصد و نه درکشور دیگر در اروپا وجود نخواهد داشت. ولی می‌توان کسب‌و‌کاری را راه‌اندازی کنید که در آن به‌عنوان سهام‌دار شناخته شوید. در کشورهای دیگر نیز این امکان وجود دارد؛ اما بسته به کشوری که برای توسعه  کسب‌و‌کارانتخاب می‌کنید، قوانین و ضوابط متفاوتی خواهد داشت.

درپکیج سرمایه گذاری فرزندان تا چه سنی تحت پوشش خانواده هستند؟

در پکیج‌های سرمایه‌گذاری بر‌خلاف اغلب پکیج‌های اقامتی که فرزندان تا 18 سالگی تحت پوشش خانواده هستند؛ تا 21 سالگی تحت تکلف خانواده قرار می‌گیرند.

آیا محدودیتی در انتخاب شهر برای پروسه‌های سرمایه گذاری وجود دارد؟

خیر، در این نوع اقامت با توجه‌به درخواست متقاضی خرید ملک در هر شهر و منطقه امکان‌پذیر است و هیچ‌گونه محدودیتی ندارد.

شرایط دریافت اقامت دائم در پروسه سرمایه گذاری چیست؟

در اغلب پکیج‌های سرمایه‌گذاری برای تبدیل نوع اقامت موقت به دائم، شرط زندگی در کشور مقصد، داشتن بیمه پزشکی و حفظ سرمایه در آن کشور از مهم‌ترین ملزومات برشمرده می‌شود. البته کشور یونان از این قوانین مستثنی است. چرا که یونان ازابتدا اقامت دائم را صادر می‌کند و این اقامت قابل تبدیل به پاسپورت نیز خواهد بود.

تفاوت سرمایه گذاری در خرید پاسپورت‌های کارائیب با سرمایه گذاری‌های اروپا چیست؟

سرمایه گذاری در جزایر کارائیب یک سرمایه گذاری بی بازگشت است. با این نوع سرمایه‌گذاری شما صرفا یک مجوز تردد به‌دست می‌آورید. و امکان افتتاح حساب، تحصیل فرزندان و زندگی در هیچ یک از کشورهای اروپایی و غربی را نخواهید داشت. اما  با سرمایه گذاری در اروپا سرمایه شما قابل بازگشت خواهد بود. علاوه‌بر این، امکان زندگی در کشوری که سرمایه گذاری کرده اید برای شما وجود دارد. همچنین داشتن حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان برای شما امکان‌پذیر است.