اقامت سرمایه گذاری یونان

یونان یکی از بهترین کشور های قاره اروپا است که در سال های اخیر هدف مهاجرت بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. یونان به عنوان کشوری مستقل برای اخذ اقامت اروپا، علاوه بر امکان کسب اقامت از طریق تمکن مالی، یکی از بهترین گزینه های مناسب برای اقامت از طریق سرمایه گذاری است. در ادامه با بررسی اقامت سرمایه گذاری یونان با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

سرمایه گذاری یونان، راهی به سوی کسب اقامت اروپاست

کشور یونان، جزو ۳ کشوری است که امکان اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری را در میان کشورهای حوزه شینگن فراهم کرده است. این سرمایه گذاری میتواند در غالب خرید ملک (مسکونی یا تجاری) و زمین برای ساخت و ساز باشد. با سرمایه گذاری به میزان حداقل ۲۵۰ هزار یورو به صورت نقدی امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد.

به همین دلیل اگر به دنبال رسیدن به اقامت دائم اروپا هستید، یونان یکی از بهترین  مقاصد اروپا برای شماست. در حقیقت با سرمایه گذاری یونان امکان کار، تحصیل و زندگی در اروپا به سادگی برای شما در اروپا فراهم می شود.

سرمایه گذاری یونان

اقامت اروپا با سرمایه گذاری یونان

در بین انواع اقامت اروپا و راه هایی که برای آن وجود دارد، اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری بونان کمترین هزینه ممکن را نیاز دارد. حداقل مبلغ در نظر گرفته شده برای سرمای گذاری یونان به هدف اخذ اقامت اروپا، برابر ۲۵۰ هزار یورو است. این سرمایه گذاری می تواند به صورت خرید ملک باشد که حتی اگر از جزایر یونان هم به خرید ملک بپردازید باز هم در لیتس دریافت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری قرار می گیرید.

البته این تنها راه اخذ اقامت یونان نیست و در صورتیکه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می تواند نگاهی به مقاله اقامت خودحمایتی یونان نیز داشته باشید. با این توضیحات می توانیم به بررسی سوال بعدی در زمینه سرایط سرمایه گذاری یونان بپردازیم.

شرایط اقامت سرمایه گذاری یونان

برای گرفتن اقامت سرمایه گذاری یونان مهمترین شرط اقدام برای گرفتن و حفظ این اقامت است. در تمام دوره سرمایه گذاری یونان، مالک باید ملک خود را به صورت قانونی حفظ کرده و ملک را نگهداری کند.  چنانچه سرمایه گذار تصمیم بگیرد که ملک خود را به یک تبعه غیر اروپایی دیگر بفروشد، خریدار جدید می تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند، اما حق اقامت سرمایه گذار اولیه از بین می رود.

این مساله بدین معناست که سرمایه گذاران خارجی برای حفظ اقامت دائم یونان باید برای همیشه صاحب ملکی به نام خود باشند. از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان می توانیم به موارد زیر اساره کنیم:

 • سرمایه‌گذاری نقدی حداقل به میزان ۲۵۰ هزار یورو
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان (یونانی، انگلیسی و…) در آغاز پروسه
 • بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • بدون نیاز به راه‌اندازی کسب‌وکار

در این بخش پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله ویزای طلایی یونان نیز داشته باشید تا اطلاعات خود در زمینه سرمایه گذاری یونان را  تکمیل تر کنید.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

مالیات پرداختی در اقامت سرمایه گذاری در یونان

مالیاتی که در ابتدا باید پرداخت شود، حدودا ۳% است که برای نقل و انتقال سند می باشد. اما در آینده در صورتی که بیش از ۲ ملک به نام شخص خریداری شود، مالک ملزم به پرداخت مالیات است. در غیر اینصورت نگهداری ملک مالیاتی در پی ندارد. همچنین از طریق اجاره دادن ملک، امکان کسب درامد سالانه حداقل ۴% با توجه به ارزش سرمایه گذاری وجود دارد.

مزایای اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

در این برنامه همسر متقاضی و فرزندان زیر ۱۸ سال می توانند شامل پرونده شوند. فرزندان ۱۸ سال به بالا، به شرط محصل و وابسته بودن، می توانند تا سن ۲۱ سالگی شامل پرونده شوند. برنامه اقامت یونان اخیرا شامل پدر و مادر متقاضی اصلی و همسر او شده است. از دیگر مزایا اقامت سرمایه گذاری یونان می توانیم به موارد زیر نیز اشاره کنیم:

 • اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال
 • اخذ اقامت برای ۳ خانواده با یک سرمایه‌گذاری
 • بدون نیاز به شرط حضور
 • امکان اخذ پاسپورت یونان بعد از ۷ سال از آغاز پروسه
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • صدور اقامت دائم یونان از ابتدای آغاز پروسه
 • تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا
 • امکان سرمایه‌گذاری بر ساختمان مسکونی، زمین برای ساخت‌وساز، ویلا، مغازه، دفتر کار ، هتل، رستوران و …
سرمایه گذاری در یونان

نکات اقامت سرمایه گذاری یونان

در نظر داشته باشید با این سرمایه گذاری امکان دریافت اقامت سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال همین طور پدر مادر سرپرست و پدر و مادر همسر وجود دارد. در این نوع اقامت از نظر قانونی برای هیچ کدام از اعضای خانواده شرط حضور وجود ندارد. از دیگر نکات این نوع اقامت یونان موارد زیر هستند:

 • امکان سرمایه‌گذاری در تمام جزایر و شهرهای یونان بدون محدودیت وجود دارد.
 • مدت زمان انجام پروسه ۱ ماه می‌باشد.
اقامت از طریق سرمای گذاری یونان

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي ميماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد. در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با شماره های اعلام شده در تماس بوده و از مشاوره رایگان ما در موسسه حقوقی سایرس بهره مند شوید.

در اقامت سرمایه گذاری یونان مالیات هم وجود دارد؟

مالیاتی که در ابتدا باید پرداخت شود، حدودا ۳% است که برای نقل و انتقال سند می باشد. اما در آینده در صورتی که بیش از ۲ ملک به نام شخص خریداری شود، مالک ملزم به پرداخت مالیات است.

حداقل هزینه لازم برای اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان چقدر است؟

حداقل مبلغ در نظر گرفته شده برای اقامت سرمایه گذاری یونان به هدف اخذ اقامت اروپا، برابر ۲۵۰ هزار یورو است.

بهترین مزیت اقامت سرمایه گذاری یونان چیست؟

در نظر داشته باشید با این سرمایه گذاری امکان دریافت اقامت سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال همین طور پدر مادر سرپرست و پدر و مادر همسر وجود دارد. در این نوع اقامت از نظر قانونی برای هیچ کدام از اعضای خانواده شرط حضور وجود ندارد.

 

ویزای طلایی یونان نام دیگر اقامت یونان از طریق خرید ملک است که یکی از رهت ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش ها در میان سایر پکیج های خرید ملک است. این برنامه در سال 2013 با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی به کشور معرفی شد. در این روش متقاضی می تواند با خرید یک یا چند ملک به ارزش 250 هزار یورو اقامت یونان را اخذ نمایند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

13 نوامبر 2019

در اقامت طلایی یونان یا اقامت سرمایه گذاری یونان چه مدت طول می کشد تا بتوانیم در حوزه اروپای شنگن تحصیل کنیم؟

  20 نوامبر 2019

  پس از اخذ اقامت می توانید از همان ابتدا در دانشگاه تحصیل کنید.

13 نوامبر 2019

مدت زمان پروسه اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در یونان یا همان اقامت طلایی یونان چقدر است؟

  20 نوامبر 2019

  پروسه اخذ اقامت طلایی یونان حدودا ۴ ماه طول می کشد.

13 نوامبر 2019

در اخذ اقامت اروپای شینگن از روش اقامت طلایی یونان بعد از خرید ملک در یونان می تونیم اون ملک را اجاره بدیم؟

  20 نوامبر 2019

  در اقامت طلایی یونان بعد از خرید ملک می توانید ملک خود را به صورت بلند مدت یا کوتاه مدت اجاره بدهید و درآمد یورویی کسب کنید.

11 ژانویه 2020

در ابتدای پروسه پول به حساب چه کسی برای خرید خونه واریز می گردد؟

  8 فوریه 2020

  در اولین سفر شما به یونان برای شما حساب بانکی باز می شود و مبلغ لازم برای خرید ملک به حساب خودتان واریز می شود.

11 ژانویه 2020

شماره حساب در ابتدای پورسه با حضور خود شخص در یونان باز می شود؟ یا توسط وکیل مهاجرتی برای متقاضی اخذ اقامت اروپا به صهورت غیابی شماره حساب بانکی باز می شود؟

  2 فوریه 2020

  برای افتتاح حساب در یونان باید به این کشور سفر کنید و حساب بانکی افتتاح کنید. همکاران ما در سایرس در کلیه مراحل اخذ اقامت همراه شما خواهند بود و در هر قدم شما را راهنمایی خواهند کرد.