اقامت کارآفرینی

موسسه حقوقی سایرس

اخذ اقامت کارآفرینی اروپا

اخذ اقامت اروپا، از طریق کارآفرینی روش مورد‌علاقه و پیشنهاد شده به متقاضیانی است که سابقه راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار را دارند. راه‌اندازی کسب‌و‌کار، در یک کشور جدید، امری پیچیده و در عین حال پر چالش است. طراحی و اجرای پلن کسب‌و‌کار (Business Plan) یکی از مراحل اولیه برای اخذ این اقامت محسوب می‌شود که اهمیت بسیار بالایی در فرآیند اخذ اقامت کارآفرینی اروپا دارد. این طرح توجیهی (پلن کسب و کار) باید به دولت کشور مد‌نظر اثبات کند که کسب و کار سود‌آور است.

اقامت کارآفرینی چیست؟

در‌صورتی‌که فردی بخواهد در یکی از کشور‌های اتحادیه اروپا اقدام به راه‌اندازی کسب‌و‌کار کند، به نوعی کارآفرینی شناخته می‌شود. در برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا این روش یکی از راه‌های اخذ اقامت کشور مقصد و در نهایت، اخذ اقامت اروپا است.

در این روش فرد باید با ارائه بیزینس پلنی جامع، کامل و سودآور توانایی خود را به اثبات برساند که علاوه بر راه اندازی کسب و کار، توانایی مدیریت و گسترش آن را دارد.

شرایط و مدارک لازم برای دریافت اقامت کارآفرینی اروپا

برخی از کشور‌های اروپایی برای مهاجران، فرصت ایجاد استارتاپ یا کارآفرینی را فراهم کرده‌اند تا با حمایت آن‌ها، به پیشرفت اقتصادی کشور خود کمک کنند. برای اطلاع از قوانین و شرایط ویزای کارآفرینی اروپا، ابتدا باید کشور مد‌نظر خود را انتخاب کنید. برای مثال، کشور آلمان، امکان ثبت شرکت و دریافت اقامت کارآفرینی را برای افراد علاقه‌مند فراهم کرده است. به این کار ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری می‌گویند. بهتر است برای اطلاع از سایر قوانین و شرایط با موسسه حقوقی سایرس تماس بگیرید.

مراحل اخذ اقامت کارآفرینی اروپا چیست؟

برای اخذ اقامت اروپا از طریق کارآفرینی مراحلی و کارهایی پیش روی شما است که در ادامه به معرفی آنها پرداخته‌ایم:

  • طراحی و تنظیم طرح توجیهی بر اساس استانداردهای کشور هدف
  • تایید طرح توجیهی توسط ارگان‌ها و سازمان‌های ‌‌ذی‌ربط
  • ثبت شرکت به صورت قانونی
  • واریز سرمایه ثبتی شرکت

پس از ارائه بیزینس پلن و تایید دولت، می‌توانید برای ثبت شرکت در کشور مورد‌نظر اقدام کنید. در برخی از کشور‌های اروپایی، با راه‌اندازی کسب‌وکار خود، می‌توانید اقامت موقت دریافت کنید. اقامت موقتی که پس از گذراندن مدت زمان مشخص و رعایت قوانین، می‌توانید آن را به اقامت دائم اروپا و در نهایت پاسپورت اروپایی تبدیل کنید.

هزینه راه‌اندازی کسب‌و‌کار و کارآفرینی در اروپا چقدر است؟

برخی از هزینه‌های اقامت کارآفرینی مربوط به هزینه‌های دولتی و برخی دیگر مربوط به هزینه‌های لازم برای تاسیس شرکت در کشور مقصد است. این هزینه‌ها با توجه به صنعت مد‌نظر، کشور مقصد و سایر موارد تغییر می‌کند. همچنین، هزینه اجاره مکان، بستگی به موقعیت مکانی دارد. به‌علاوه، هزینه‌های استخدام نیرو و پرداخت مالیات نیز باید در‌نظر داشته باشید. حتی نوع بیزینس پلن شما نیز در میزان سرمایه لازم برای شرکت تاثیر دارد.

کدام کشور بهترین گزینه برای اقامت کارآفرینی است؟

پاسخ به این سوال به شرایط و اهداف شما باز می‌گردد. هر پرونده اقامتی با پرونده‌های دیگر متفاوت بوده و جواب این سوال که کدام کشور بهترین گزینه برای اخذ اقامت کارآفرینی است، پس از برگزاری جلسات مشاوره مشخص خواهد شد. با‌این‌حال، کشور‌های یونان و آلمان، جزو کشور‌های حوزه شینگن هستند که امکان دریافت اقامت کارآفرینی اروپا را فراهم کرده‌اند. در کشور یونان شما می‌توانید از طریق برنامه خود‌حمایتی، تمکن مالی خود را اثبات کرده و برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان نیز اقدام کنید.

اخذ اقامت کارآفرینی تضمینی در موسسه حقوقی سایرس

برای اقامت در اروپا، راه‌های متعددی وجود دارد. یکی از این راه‌ها کارآفرینی است. شما برای انتخاب کشور مورد‌نظر باید مسائلی مانند امنیت مالی، شاخص اقتصادی و استاندارد‌های سرمایه‌گذاری در کشور‌های اروپایی را بررسی کنید. پس از بررسی دقیق و جامع هر یک از کشور‌هایی که امکان اهدا اقامت کارآفرینی را دارند، باید نوع شرکت و میزان سرمایه را مشخص کنید. شاید این مراحل به‌نظر سخت و پیچیده باشد ولی در این مسیر، موسسه حقوقی سایرس در کنار شما است تا سوالات شما را پاسخ دهد و راهنمایتان باشد.

شما می‌توانید برای اخذ مشاوره از موسسه حقوقی سایرس، فرم «درخواست مشاوره» زیر را پر کنید تا کارشناسان ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان 02125741