اقامت بلوکارت آلمان

اقامت بلوکارت آلمان

احتمالا شنیده اید که آلمان، مرکز رشد اقتصادی و قطب اقتصادی اروپا است. همچنین آلمان از لحاظ اقتصادی و امکانات اجتماعی نیز در مقایسه با دیگر کشور های اروپایی جایگاه بالاتری دارد. اما همانطور که میدانید اقدام برای اخذ ویزای کار اروپا در کشور هایی نظیر اسپانیا، کانادا و سوئد بسیار دشوار است. اما آلمان یکی از بهترین کشورهای دنیا برای اخذ اقامت از طریق کار است. در ادامه با بررسی چیستی بلوکارت آلمان همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

اقامت در اروپا با دریافت بلوکارت آلمان

مسلما برای اخذ اقامت اروپا و کشوری نظیر آلمان، راه های بسیاری وجود دارد. اما هیچ یک ساده تر از اقدام به دریافت بلوکارت آلمان نیست. این روش در حقیقت الهام گرفته از گرین کارت آمریکا است و دقیقا مشابه با پرچم اتحادیه اروپا آبی رنگ و همراه با ۱۲ ستاره طلایی است. بلوکارت آلمان در حقیقت بهترین راه برای دریافت اقامت دائم آلمان است و افراد می توانند با صرف کمترین زمان ممکن اقدام به دریافت این نوع اقامت کنند. اما اصلا بلوکارت آلمان چیست؟

دریافت بلوکارت آلمان

بلوکارت آلمان یا کارت آبی آلمان چیست؟

ویزای بلوکارت آلمان نوعی از انواع اقامت اروپا بود که برای جذب نیروهای متخصص با تحصیلات دانشگاهی در نظر گرفته شد. البته این قانون شامل افرادی که دارای تخصص هستند اما فاقد مدرک دانشگاهی اند نیز می شود. بدین صورت که باید حداقل ۵ سال تجربه کار داشته باشند. بلوکارت ویژه افراد متخصص است. به همین دلیل آخرین مدرک تحصیلی متقاضی باید حداقل لیسانس بوده و این مدرک مرتبط با رزومه شغلی شخص نیز باشد.

آشنایی با بلو کارت آلمان

در این پکیج که بالاترین نوع اقامت اروپا از طریق کار می باشد، الزامی به ارائه بیزنس پلان به دولت آلمان وجود ندارد و بیشتر، رزومه شغلی و حرفه ایی متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرد. در واقع اینطور باید نشان داده شود که شخص در استخدام شرکتی در آلمان طبق چهارچوب ها و قوانین بلوکارت می باشد. یکی از نکات قابل توجهی که در مراحل دریافت ویزای بلوکارت آلمان وجود دارد این است که با گذشت ۲۱ ما می توانید برای دریافت ویزای دائم آلمان اقدام کنید.

مراحل دریافت بلوکارت آلمان

شرایط دریافت بلوکارت آلمان چیست؟

مشابه با تمام روش هایی که برای اخذ اقامت اروپا وجود دارد، برای دریافت ویزای بلوکارت آلمان نیز باید دارای شرایط خاصی باشید. در ادامه تعدادی از مهمترین شرایط لازم برای دریافت اقامت بلوکارت آلمان را برای شما آورده ایم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم مقاله نحوه دریافت اقامت تمکن مالی یونان، به عنوان یکی دیگر از بهترین راه های اخذ اقامت اروپا را مطالعه کنید.

 • ویژه متخصصین
 • مدرک تحصیلی حداقل لیسانس
 • بدون نیاز به راه‌اندازی کسب‌وکار در آلمان
 • نیازمند به داشتن سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی در ایران
 • پرداخت بیمه و مالیات ماهیانه به دولت آلمان
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان آلمانی در آغاز پروسه
 • بدون نیاز به ارائه بیزینس‌پلان به دولت آلمان

اقامت Blue card آلمان چه مزایایی دارد؟ بررسی مزایای بلو کارت المان

صاحب کارت آبی یا بلوکارت، قادر خواهد بود به مدت یک سال در کشور آلمان اقامت داشته باشد. پس از گذشت ۱۸ ماه قادر خواهد بود به کشورهای دیگر اتحادیه سفر نماید. متقاضی قبل از پیدا کردن کار در کشور آلمان، نمی­تواند خانواده و همراه خود را وارد خاک این کشور نماید. درصورت یافتن شغل مناسب و حقوق کافی برای پرداخت هزینه ها، برای اخذ اقامت خانواده خود با احراز شرایط ویزای همراه آلمان می­تواند اقدام نماید.

دریافت بلوکارت آلمان در کمترین زمان ممکن

بررسی هزینه بلوکارت آلمان

خانواده صاحب بلوکارت، بدون هیچ محدودیتی حق کار و تحصیل در این کشور را خواهند داشت. آشنایی به زبان آلمانی برای اخذ اقامت دائم آنها کافی می ­باشد. در مقایسه با گرین کارت کشور آمریکا، مدت اعتبار کارت آبی بسیار کم می ­باشد. مدت اعتبار گرین کارت نامحدود است اما کارت آبی بین ۱ الی ۴ سال می­ باشد. در ادامه تعدادی دیگر از مزایای بلوکارت آلمان را آورده ایم:

 • امکان اخذ اقامت دائم اروپای شنگن در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی شخصی و تحصیل رایگان فرزندان
 • بهره‌مندی از یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا به صورت رایگان
 • امکان فعالیت اقتصادی در یکی از بزرگترین قطب‌های اقتصادی دنیا
 • امکان اخذ پاسپورت آلمانی ۲ سال بعد از اخذ اقامت دائم
 • تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا

صاحب کارت آبی باید سه سال صبر نماید تا به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نقل مکان نماید، در صورتی که دارنده گرین کارت به هر یک از ایالت­ های کشور آمریکا می­تواند مهاجرت نماید. داشتن سطح بالا از شرایط و دریافت حقوق بالا، امکان اخذ کارت آبی را خیلی دشوار کرده است.

دریافت ویزای بلوکارت آلمان حتما مدرک دانشگاهی میخواهد؟ طریقه دریافت بلوکارت آلمان

اگر تابحال نمی دانستید، برای دریافت بلوکارت آلمان لزومان نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نیست. حداقل مدرک مورد نیاز شما برای اقدام به دریافت ویزای کار آلمان مدرک کارشناسی است، اما اگر مدرک تحصیلی ندارید نگران نباشید. قوانین آلمان شامل افرادی که دارای تخصص هستند اما مدرک دانشگاهی ندارند هم می شود.

هزینه دریافت بلوکارت آلمان

برای دریافت ویزای کار آلمان بدون مدرک دانشگاهی تنها تخصص کافی است. البته در این روش باید به دولت آلمان مالیات پرداخت کنید و حتما یک قرارداد کاری هم داشته باشید. افرادی که فاقد مدرک دانشگاهی هستند و قصد دریافت ویزای کارب آبی آلمان را دارند، به شرط پرداخت مالیات می توانند بعد از ۳۳ ماه برای دریافت ویزای دائم آلمان اقدام کنند.

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت بلوکارت به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي ميماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد.

در موسسه حقوقی سایرس به عنوان یکی از بهترین شرکت های فعال در زمینه اخذ اقامت اروپا می توانید مشاوره های لازم برای دریافت ویزای اقامت تمکن مالی فرانسه، یونان، اسپانیا و ایتالیا را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های اعلام شده تماس بگیرید.

ساده ترین راه برای اخذ اقامت آلمان چیست؟

یکی از بهترین راه های ممکن برای افرادی که به دنبال اقامت آلمان هستند اقدام برای اخذ اقامت بلوکارت آلمان، یا کارت آبی آلمان است.

منظور از بلوکارت آلمان چیست؟

ویزای بلوکارت آلمان نوعی از اجازه اقامت بود که برای جذب نیروهای متخصص با تحصیلات دانشگاهی در نظر گرفته شد. البته این قانون شامل افرادی که دارای تخصص هستند اما فاقد مدرک دانشگاهی اند نیز می شود. بدین صورت که باید حداقل ۵ سال تجربه کار داشته باشند.

برای دریافت اقامت بلوکارت آلمان حتما نیاز به مدرک دانشگاهی داریم؟

برای دریافت بلوکارت آلمان لزوما نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی نیست. حداقل مدرک مورد نیاز شما برای اقدام به دریافت ویزای کار آلمان مدرک کارشناسی است، اما بدون مدرک هم می توان کارت آبی اقامت آلمان را دریافت کرد.

 

 

این پکیج یکی از بالاترین سطوح اقامتی است. بلوکارت در اصل مجوزی است که مورد تایید اتحادیه اروپا است. افراد متخصص غیر اروپایی با اخذ این مجوز امکان کار و زندگی را در کشور مورد نظر پیدا می کنند. این سیستم در اصل امکانات و تسهیلات خاصی را در اختیار متقاضیان قرار می دهد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

2 می 2019

سلام و عرض خسته نباشید خدمت تیم خوبتون، یه سوال داشتم:
اشخاصی کا به صورت قاچاقی وارد آلمان شدن ماهانه حقوقی به آنها پرداخت میشود، میخواستم ببینم اگه با ویزای کاری وارد آلمان بشیم دولت تا موقع پیدا شدن کار حمایت میکند؟ یا اصلا شرایت ویزای کار به نحوی است که بعد از ورود به آلمان مشغول به کار میشویم؟ با در نظر گرفتن این که بنده تخصص و سابقه لازمه رو دارم.

  4 می 2019

  سلام ، روزتون بخیر
  زمینه فعالیت موسسه حقوقی سایرس دریافت اقامت از طریق اثبات تمکن مالی ، دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری (خرید ملک و .. ) و همچنین اخذ اقامت از طریق کارفرمائی ( ثبت شرکت ، راه اندازی بیزینس و .. ) می باشد.
  چنانچه شما دارای سابقه تحصیلی خوب و رزومه کاری قوی و قابل توجه در ایران هستید و سابقه کاری شما مرتبط با سوابق تحصیلی شماست و دارای تمکن مالی مناسب هستید ، می توانید به عنوان نیرو متخصص اقدام به دریافت اقامت از طریق بلوکارت آلمان نمائید . در نظر داشته باشید اگر پناهندگی و یا یافتن شغل در کشورهای اروپائی آسان بود وضعیت بسیارمتفاوت بود. چنانچه شرایط نسبی مناسب جهت دریافت اقامت قانونی دارید هرگزسابقه خود با پناهندگی تحت تاثیر قرار ندهید
  در صورتیکه شرایط دریافت بلوکارت را دارید خواهشمندم اطلاعات تماس خود را برای شماره ارسال۵۰۰۰۲۳۰۰۰ بفرمائید تا همکاران ما در اسرع وقت جهت مشاوره تلفنی با شما تماس بگیرند.
  بااحترام

7 اکتبر 2019

برای اخذ اقامت بلوکارت آلمان آیا لازم است از ابتدا زبان آلمانی بلد باشیم؟

  7 اکتبر 2019

  برای اخذ اقامت آلمان از طریق بلوکارت، نیازی نیست که از ابتدا زبان آلمانی بلد باشید ولی بعد از ۲۱ ماه، باید در حد B1 به زبان آلمانی مسلط باشید. اگر تا ۲۱ ماه به هر علتی نتوانستید این زبان را فرابگیرید، ۳۳ ماه فرصت دارید تا خود را به سطح A1 برسانید.

7 اکتبر 2019

برای اخذ اقامت بلوکارت آلمان پرداخت مالیات الزامی است؟

  7 اکتبر 2019

  بله. متقاضی می بایستی ۲۱ ماه بیمه و مالیات خود را پرداخت کند که البته میزان آن بسته به نوع شرکت و فعالیتی که در آن شرکت انجام می شود، متغیر خواهد بود.

25 نوامبر 2019

سلام. وقت بخیر
این نوع اقامت چه تفاوتی با ثبت شرکت دارد؟
و آیا امکان فعالیت با شرکت و با کشور ایران هم وجود دارد؟!
سپاس

  26 نوامبر 2019

  این دو پروسه کاملا با هم متفاوت هستند. در اقامت کارآفرینی باید شرکتی ثبت کنید و بر اساس بیزنس پلن فعالیت تجاری خود را انجام دهید برای تمدید باید گردش مالی داشته باشید و بیمه و مالیات پرداخت کنید ولی در اقامت آلمان از طریق بلوکارت به بیزنس پلن نیازی ندارید و شما به عنوان نیروی متخصص استخدام می شوید. در اقامت بلوکارت بعد از ۲۱ ماه به اقامت دائم می رسید ولی در ثبت شرکت بعد از ۳ سال به اقامت دائم دست پیدا می کنید. با اقامت بلوکارت مجوز استخدام شدن در کل اروپا را خواهید داشت.

12 دسامبر 2019

سلام خسته نباشید
می‌تونیم با داشتن این اقامت شرکت هم داشته باشیم آنجا و اینکه حساب هم داشته باشیم؟

  24 دسامبر 2019

  در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می توانید حساب بانکی باز کنید و صاحب کسب و کار باشید. برای کسب اطلاعات به روز و دقیق با سایرس تماس بگیرید.

31 مارس 2020

سلام و درود بر شما، ایام بکام، تندرست و شادان جاویدان
شرایط و ضوابط و هزینه های مرتبط با موضوع اخذ ویزای کاری و اقامت آلمان بهمراه خانواده چیست 👌آیا امکان اخذ ویزای بلوکارت آلمان وجود دارد، لطفاً عملاً راهنمایی و ساپرت فرمایید ۰۹۱۲۴۲۱۲۹۳۶

28 ژوئن 2020

سلام ،آیا برای مشاغل ساده هم میشه اقامت آلمان رو گرفت مثل شرکتهای بسته بندی و فروشگاه و …یا اینکه حتما تخصص خاصی میخاد

  21 اکتبر 2020

  با توجه به اینکه برای دریافت اقامت بلوکارت شرایط خاصی را باید داشته باشید، جهت آگاهی از اطلاعات دقیق اقامت بلوکارت با سایرس تماس بگیرید.

26 جولای 2020

سلام و عرض ادب
در ابتدا تشکر میکنم بابت اطلاعاتی که داخل سایت قرار داده اید. سوالی داشتم ممنون میشم اگر لطف بفرمایید پاسخ دهید.
رشته تحصیلی بنده کارشناسی ارشد نفت هست. اما سابقه کاری ام بازرگانی هستش. برای مدت ۳٫۵ سال سابقه بیمه دارم ولی در کل قریب به ۶ سال در این زمینه مشغول به فعالیت می باشم. آیا با توجه به این شرایط، میتوانم از طریق بلوکارت اقدام نمایم؟
با توجه به اینکه داخل مقاله نوشته بودید تخصص مهمتر از مدرک تحصیلی برای آنهاست.
با تشکر از وقتی که می گذارید.

  2 سپتامبر 2020

  یکی از نکات مهم برای دریافت بلوکارت انطباق مدرک تحصیلی با فیلد کاری و سابقه کاری شما هست. به علاوه مهارت و تخصص شما در رشته مورد نظر از اهمیت زیادی برخوردار است.

13 ژانویه 2021

سلام میخواستم بپرسم بعد از ۲۱ ماه که اقامت شخص اصلی که کار می‌کند دایم شد بقیه اعضای خانواده کی اقامتشون دایم می‌شود ؟

  2 فوریه 2021

  شرایط دریافت اقامت افراد زیر مجموعه سرپرست از لحاظ زمان اخذ اقامت همانند سرپرست است. جهت کسب اطلاعات دقیق تر با مشاورین سایرس در تماس باشید.

28 آوریل 2021

با سلام و خسته نباشی.آیا برای کارهای ساده.مثل بسته بندی و غیره اقامت میدن یا نه؟

  1 می 2021

  سلام و وقت بخیر

  اگر قصد دریافت ویزای جاب سیکر یا جاب آفر را داشته باشید به یک سری پیش شرط نیازمندید، به عنوان مثال، مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط، سن و … به همین دلیل اول باید ببینیم که شرایط شما به چه صورت هست.

30 آوریل 2021

سلام دوستان گرامی بند میخواهم سرمایه گذاری بکنم چگونه حساب باز بکنم ایا ارز میشه انتقال دادبرای فرانسه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشوم

  9 می 2021

  با توجه به اینکه شرایط شما باید بررسی شود لطفا با سایرس در تماس باشید.