اقامت اروپا با ویزای طلایی اسپانیا

دسته بندی : اقامت اسپانیا
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

سالانه هزاران اروپایی به اسپانیا سفر می‌کنند تا از دریا، سواحل زیبا، هوای آفتابی و تفریحات گوناگون لذت ببرند. زندگی در اسپانیا یعنی آرامش و لذت از لحظات. هزینه‌های زندگی در اسپانیا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپا پایین‌تر است. قیمت خوراک در فروشگاه‌ها و رستوران‌های اسپانیا نسبت به منطقه اسکاندیناوی و بریتانیا مناسب‌تر است. اسپانیایی‌ها معمولا بسیار مهربان، خونگرم و مودب هستند و به مهمان‌نوازی در دنیا شهرت دارند. یکی از راه های ورود به اسپانیا و بطورکلی اخذ اقامت اروپا، گرفتن ویزای طلایی اسپانیا است. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

با ویزای طلایی اسپانیا متفاوت زندگی کنید

در اسپانیا مالیات در مقایسه با بقیه کشورهای اروپا پایین‌تر است، بنابراین می‌توانید پول بیشتری پس‌انداز کنید. هزینه‌ کمتر برای خوراک، مسکن و پوشاک این امکان را به شما می‌دهد تا بیشتر به فکر سلامت، تفریح و بالابردن کیفیت زندگی خود باشید. کودکان‌تان هم می‌توانند در محیطی سالم زندگی کرده و در سیستم آموزشی عالی منطبق با استانداردهای بین المللی پرورش یابند و بدون هیچ مشکلی در بهترین دانشگاه‌های جهان به تحصیل بپردازند.

آسان‌ترین راه اقامت اسپانیا

People walk on the restaurant and palm tree lined Paseo del Mullene Uno waterfront promenade in downtown Malaga Spain at sunset time, with a docked cruise ship in the background.

ویزای طلایی اسپانیا یکی از بهترین راه های ممکن برای اخذ اقامت اروپا است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله اقامت تمکن مالی اسپانیا نیز به عنوان یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت اسپانیا داشته باشید.

برتری اقامت سرمایه‌گذاری نسبت به انواع دیگر اقامت اسپانیا

اجازه کار، ویزای تحصیلی و پکیج‌های اقامتی دیگر همگی روش های مختلف اخذ اقامت اسپانیا هستند که سالانه بسیاری را به این کشور محبوب می‌کشانند. مشکلی که این نوع برنامه‌ها دارند روند زمان‌بر و کاغذبازی زیاد آن‌هاست. دولت اسپانیا برای پرهیز از این مشکلات و وسعت بخشیدن به روند اخذ اقامت و همچنین جذب سرمایه به کشور، برنامه‌های اقامتی جدیدی تدارک دیده است. امروزه از محبوب‌ترین روش‌های اخذ اقامت اسپانیا، ویزای طلایی یا همان اقامت از طریق خرید ملک است.

اقامت اروپا بلافاصله پس از اخذ ویزای طلایی اسپانیا

سادگی و سرعت دو ویژگی اصلی این نوع اقامت است. شما در اسپانیا سرمایه‌گذاری کرده و بلافاصله اقامت این کشور و اروپای شنگن را اخذ می‌کنید. به همین سادگی! ویزای طلایی نوع خاصی از اقامت برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپاست که تمایل به زندگی و تحصیل در این کشور را دارند. یکی از روش های سرمایه گذاری در اسپانیا، خرید ملک اسپانیا است. از ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۸،  ۵۴۶ نفر از طریق خرید ملک موفق به اخذ اقامت این کشور شده‌اند. آمار نشان می‌دهد که بیشتر از همه، چینی‌ها، روس‌ها و ایرانی‌ها برای اخذ اقامت اسپانیا از این طریق اقدام کرده‌اند.

راه‌های سرمایه گذاری و دریافت ویزای طلایی اسپانیا

با سرمایه‌گذاری در اسپانیا علاوه بر دریافت اقامت اروپا می‌توانید درآمد قابل توجهی هم کسب کنید. فرقی ندارد از چه طریقی سرمایه‌گذاری می‌کنید، چه اوراق قرضه بخرید و یا چند آپارتمان همیشه می‌توانید سود حاصل از آن را به جیب بزنید. مثلا آپارتمان‌ خود را اجاره داده و درآمد یورویی هم داشته باشید. در ادامه با روش‌های سرمایه‌گذاری در اسپانیا و دریافت اقامت اروپا آشنا شوید:

 • خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش حداقل دو میلیون یورو
 • خرید درصدی از سهام شرکت اسپانیایی به ارزش حداقل یک میلیون یورو
 • خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در املاک
 • ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار

البته توجه داشته باشید که برای ثبت شرکت حتما باید در اسپانیا اشتغال‌زایی کنید، پروژه شما باید خلاقانه باشد و همچنین بر اقتصاد و منطقه جغرافیای این کشور تاثیر مثبتی بگذارد.

سریه‌ترین راه اقامت اسپانیا

به منظور آشنایی بیشتر با انواع راه های اخذ اقامت اروپا، پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله اقامت تمکن مالی موناکو نیز داشته باشید.

دریافت ویزای طلایی اسپانیا با حداقل ‌هزینه

در سال ۲۰۱۳، اسپانیا ویزای طلایی یا اقامت طلایی را معرفی کرد. براساس این قانون در صورتی که متقاضیان اخذ اقامت ملکی به ارزش ۵۰۰ هزار یورو خریداری کنند، می‌توانند برای خود و خانواده‌شان اقامت این کشور را دریافت کنند. نوع ملک خریداری شده اهمیت چندانی ندارد.

یعنی می‌توانید ملکی مسکونی، تجاری، زمین و یا ترکیبی از چند ملک خریداری کنید ولی توجه داشته باشید که مجموعاً ارزش این املاک باید احداقل ۵۰۰هزار یورو باشند. متقاضی با رعایت قوانین پس از پنج سال می‌تواند اقامت دائم این کشور را هم بگیرد. در بنی انواع ویزا های طلایی برای گرفتن اقامت اروپا، ویزای طلایی یونان نیز می تواند انتخاب مناسبی برای رسیدن به اقامت دائم اروپا باشد.

 شرایط لازم برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری اسپانیا یکی از ساده‌ترین پروسه‌های دریافت اقامت را در اروپا دارد. کافی است مدارک معتبر، عدم سوپیشینه و اسناد مرتبط با سرمایه‌گذاری را ارائه کرده و بلافاصله اقامت اسپانیا و اروپا را دریافت کنید.

 • داشتن سن قانونی یعنی بالای ۱۸ سال
 • نداشتن سابقه کیفری
 • داشتن بیمه درمانی
 • ارائه مدارک مالی معتبر
 • ارائه مدارکی که نشان دهد ملکی را خریداری کرده اید و یا بسته به روش انتخابی یک یا دو میلیون یورو سرمایه گذاری کرده اید.
 • خرید ملک: سند ملک خریداری شده
 • خرید سهام: مدرکی که نشان دهد سرمایه‌گذاری شما در وزارت اقتصاد به ثبت رسیده است، مدارک مالی معتبر و …

همچنین برای تمدید ویزای طلایی اسپانیا باید علاوه بر حفظ ملک یا املاک خریداری شده، حداقل ۶ ماه در این کشور حضور داشته باشید. البته بلافاصله پس از دریافت این ویزا می‌توانید با دریافت اقامت موقت به سرتاسر اروپای شنگن سفر کنید. متقاضیان اخذ اقامت اسپانیا که از طریق ویزای طلایی، اقامت این کشور را اخذ می‌کنند، می‌توانند با ثبت شرکت به فعالیت اقتصادی بپردازند ولی امکان استخدام شدن در شرکتی در اسپانیا را نخواهند داشت. این افراد می‌توانند خود صاحب کسب و کار باشند.

با ویزای طلایی اسپانیا برای خانواده و فرزندانتان اقامت اروپا بگیرید

سرپرست خانواده می‌تواند هر زمان که تمایل داشته باشد، برای اخذ اقامت اسپانیا برای خانواده خود نیز اقدام کند. بدین ترتیب بدون پرداخت هزینه‌های مازاد کافی است سرپرست خانواده ویزای طلایی اسپانیا را بگیرد تا براحتی همسر و فرزندانش هم اقامت اروپا را با بهره‌مندی از کلیه حقوق و مزایای آن تجربه کنند. اعضای خانواده عبارتند از:

 • همسر
 • فرزندان زیر ۱۸ سال
 • والدینی که از نظر فیزیکی به مراقبت متقاضی نیاز دارند.
اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری در اسپانیا

دریافت پاسپورت اروپا پس از اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا

در صورتی که طی پنج سال هر سال شش ماه را در اسپانیا بمانید، بعد از پنج سال می‌توانید برای اخذ اقامت دائم اسپانیا اقدام کنید. پس از ۱۰ سال زندگی در این کشور (هر سال حداقل ۱۸۳ روز) می توان برای دریافت پاسپورت نیز اقدام کرد. دانستن زبان اسپانیایی برای کسب شهروندی مهم است.

با دریافت ویزای طلایی اسپانیا در ابتدا اقامت موقت دو ساله دریافت خواهید کرد. این اقامت قابل مادامی که ملک را که خریداری شده را نگهدارید، قابل تمدید است.

تضمین آینده با ویزای طلایی اسپانیا

NERJA, SPAIN – FEBRUARY 10, 2018 People in costumes celebrating carnival in Malaga province, carnival parade

 مزایای ویزای طلایی اسپانیا

با اقامت اسپانیا نه تنها از زندگی در یکی از بهترین کشورهای جهان لذت می‌برید، بلکه امکان سفر به سرتاسر اروپا بدون اخذ ویزا را خواهید داشت.  از حقوق شهروندی مثل بیمه‌های درمانی، امکان تحصیل فرزندان و تسهیلاتی چون معافیت از پرداخت مالیات هم برخوردار خواهید شد. برخی از مزایای اخذ اقامت اسپانیا به شرح زیر است:

 • امکان سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن
 • امکان دریافت اقامت برای اعضای خانواده
 • امکان افتتاح حساب بانکی جهت سهولت تراکنش های مالی
 • عدم نیاز به اشتغال و یا راه اندازی کسب کار در اسپانیا
 • اخذ اقامت اسپانیا در سریع ترینم زمان
 • عدم نیاز به خارج کردن کل سرمایه
 • معاف بودن از پرداخت مالیات سالانه
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان
 • بهره‌مندی از امکانات شهروندی مانند بیمه پزشکی و …
 • سهولت در اخذ ویزای دیگر کشورها
 • امکان اخذ اقامت دائم اسپانیا
 • امکان اخذ تابعیت کشور اسپانیا پس از مدت ۱۰ سال اقامت قانونی

بدون تردید اسپانیا و سفر به سواحل جنوبی آن، بازدید از مجموعه‌های تاریخی، تفریحی و حتی دیدن مسابقه‌های محبوب‌ترین تیم های فوتبال نظیر بارسلونا می‌تواند هر یک از ما را به بزرگترین آرزوهایمان برساند. با دریافت ویزای طلایی اسپانیا تجربه کیفیت بالای زندگی در اروپا اصلا دور از ذهن نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های اعلام شده در تماس باشید و مشاوره رایگان کارشناسان ما را دریافت کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

30 اکتبر 2019

در اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری اسپانیا نیاز است در سال چند روز در این کشور را ثابت کنیم؟

  30 اکتبر 2019

  در اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری در ملک می بایستی حداقل ۱۰ ماه در سال را در این کشور زندگی کنید.

31 اکتبر 2019

در اقامت سرمایه گذاری اسپانیا یا همون اقامت طلایی اسپانیا حداقل سرمایه یورویی برای یک خانواده سه نفر چقدر است تا هر سه نفر بتوانند اقامت اروپا بگیرند؟

  2 نوامبر 2019

  برای اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا از طریق خرید ملک می بایستی ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو خریداری نمایید.