اقامت اروپا

Budapest Hungray

به‌طور‌کلی، دریافت دو نوع اقامت دائم و موقت اروپا برای متقاضیان امکان دارد. به صورت کلی اولین گام برای رسیدن به تابعیت و پاسپورت یک کشور، اخذ اقامت موقت آن کشور است. اقامت موقت یعنی شما می‌توانید از برخی از حقوق شهروندی آن کشور استفاده کرده و در آن کشور زندگی، تحصیل و کار کنید. در اقامت موقت اروپا، ویزا با انقضای یک یا دو‌ساله صادر می‌شود که در صورت رعایت قوانین و شرایط اقامت موقت، قابل تمدید است. اقامت دائم اروپا نیز بدون محدودیت صادر می‌شود و علاوه بر شرایط راحت‌تر در زمان تمدید، مانند اقامت موقت، به شما امکان تردد به همه کشورهای اروپایی را می‌دهد.

بهترین روش‌های دریافت کارت اقامت اروپا

راه‌های بسیاری برای مهاجرت و دریافت اقامت اروپا وجود دارد. در موسسه حقوقی سایرس، ۴ روش برای دریافت اقامت اروپا به‌طور کاملاً تخصصی ارائه شده است. این روش‌ها در ادامه بیان شده‌اند.

  • اقامت تمکن مالی اروپا
  • اقامت اروپا از طریق کار
  • اقامت سرمایه گذاری اروپا
  • اقامت کارآفرینی اروپا

قدم اول برای انتخاب روش اقامتی، داشتن اطلاعات مناسب از شرایط کلی هر روش و در نهایت بررسی مزایا و معایب آن‌ها نسبت به یکدیگر است. البته انتخاب کشور هدف نیز یکی از المان‌های مهم و تاثیر‌گذار در این پروسه خواهد بود. که ما در موسسه حقوقی سایرس، با داشتن وکلای اقامتی در کشورهای مد‌نظر، حق انتخاب را برای مشتریان خود به ارمغان آورده‌ایم.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی؛ دریافت اقامت موقت با اقامت خود حمایتی اروپا

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی، یکی از محبوب‌ترین روش‌های اخذ اقامت موقت اروپا است که با عنوان خود حمایتی نیز شناخته می‌شود. در این روش شما باید درآمد ماهانه ثابت و مشخص داشته باشید و این مقدار را به دولت ثابت کنید. این در‌آمد‌ها می‌تواند از طریق دریافت سود بانکی، اجاره ملک، حقوق بازنشستگی یا مجموع آن‌ها به‌دست آیند. با دریافت اقامت اروپا با تمکن مالی، نیازی به کار در اروپا یا پرداخت مالیات نخواهید داشت.

اقامت کاری اروپا؛ اقامت اروپا از طریق کار ایرانیان

یکی دیگر از روش‌های دریافت اقامت کشور های اروپایی، اقامت اروپا از طریق کار است. این برنامه برای افراد متخصص غیر‌اروپایی ایجاد شده تا با دریافت جاب آفر، اقامت کاری اروپا را دریافت کنند. البته این روش دردسر‌هایی نیز دارد که شما می‌توانید با دریافت مشاوره از وکلای موسسه حقوقی سایرس به‌طور کامل با شرایط آن آشنا شوید.

شرایط اقامت کاری در اروپا

برای دریافت اقامت کاری در اروپا، باید ابتدا به دنبال کارفرمای اروپایی بگردید که قصد استخدام نیروی غیر‌اروپایی داشته باشد. برای این‌کار، کارفرما باید ابتدا به مدت ۳ ماه، درخواست استخدام نیرو مورد‌نیاز را آگهی کند تا در‌صورت امکان، نیروی اروپایی جذب شود. اگر در این مدت، هیچ شخص بومی در اتحادیه اروپا جذب نشد، کارفرما می‌تواند برای استخدام نیروی خارجی اقدام کند. هر‌چقدر تخصص و توانایی‌های شما بالاتر باشد، شانس دریافت کار در اروپا نیز افزایش می‌یابد.

اقامت از طریق ثبت شرکت، یکی از مناسب‌ترین روش‌های اخذ اقامت برای کارآفرینان

یکی از روش‌های اخذ اقامت در اروپا، ثبت شرکت است. ثبت شرکت در اروپا مزایای متعددی دارد. یکی از نقاط قوت آن، مالکیت صد‌در‌صدی شرکت است. راه‌های مختلفی برای شروع فعالیت تجاری در اروپا وجود دارد. شما می‌توانید از طریق راه‌های ثبت شعبه و کسب نمایندگی، کسب‌و‌کار خود را راه‌اندازی کنید. ولی برای آغاز فعالیت تجاری خود به صورت قانونی به مجوز اقامت کشور مورد‌نظر نیاز خواهید داشت. این مجوز اقامت در ابتدا به صورت موقت است. برای دریافت اقامت موقت اروپا می‌توانید به‌عنوان یک کارآفرینی و با ارائه مدارک خواسته‌شده از سوی سفارت کشور مورد‌نظر، اقامت کارآفرینی اروپا را دریافت کنید.

اقامت اروپا با سرمایه گذاری؛ سریع‌ترین روش اخذ اقامت اروپا

اقامت اروپا با سرمایه گذاری، توسط کشورهای مختلفی مانند اسپانیا، یونان، پرتغال برای جذب سرمایه خارجی معرفی شده که یکی از محبوب‌ترین و مطمئن‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا محسوب می‌شود. کشور‌های مختلف برای اعطای اقامت اروپا با سرمایه گذاری، راه‌های گوناگونی را پیش‌روی مهاجران قرار داده‌اند. ساده‌ترین راه سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت اروپا، خرید ملک با ارزش تعیین‌شده است.

اقامت اروپا با خرید ملک؛ بهترین کشور برای اقامت سرمایه گذاری در اروپا

در این روش اخذ اقامت اروپا با خرید ملک، باید ملکی به میزان تعیین‌شده خریداری کنید. یعنی ارزش خانه برای اعطای اقامت اروپا از سوی دولت هر کشور مشخص شده است. این میزان در این سه کشور اروپایی که امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک را فراهم کرده‌اند، متفاوت است. برای مثال، اسپانیا با خرید خانه‌ای به ارزش ۵۰۰ هزار یورو، یونان با ۲۵۰ هزار یورو و پرتغال با ۳۵۰ هزار یورو امکان اخذ اقامت اروپا را برای مهاجران فراهم می‌کند. در این روش نه تنها اقامت کشور مقصد را به دست می آورید بلکه با اجاره دادن ملک می توانید درآمد یورویی کسب کنید.

اقامت در اروپا با کمترین هزینه به کمک موسسه حقوقی سایرس

تنوع در روش های اخذ اقامت اروپا موجب می‌شود تا متقاضیان با خیالی آسوده و با‌توجه‌ به شرایط خود و خانواده‌شان به دنبال بهترین روش اخذ اقامت اروپا باشند. ما نیز به نوبه خود در موسسه حقوقی سایرس، به عنوان یکی از معتبرترین موسسه‌های حقوقی فعال در زمینه ارائه مشاوره و اخذ اقامت اروپا، قانونی‌ترین و بهترین روش‌های اخذ اقامت را برای شما فراهم کرده‌ایم. چرا که تعدد همین روش‌های اخذ اقامت اروپا گاها موجب ایجاد سردرگمی در متقاضیان می‌شود.

لذا بدون داشتن مشاوری مناسب و بستری برای دریافت اطلاعات صحیح و قابل استناد، انتخاب از میان این مسیرها و در نهایت برگزیدن کشور مناسب، بسیار پیچیده خواهد بود. ما در موسسه حقوقی سایرس، با بیش از ۱۵ سال فعالیت خود از میان روش‌های قانونی اخذ اقامت، ۴ روش را برای متقاضیان خود برگزیده‌ایم و این ۴ روش را به صورت تخصصی و برنامه‌ریزی شده، در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم. شما می‌توانید همین حالا، برای دریافت مشاوره با «فرم درخواست مشاوره» را تکمیل کنید تا کارشناسان سایرس در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

محبوب‌ترین نوع اقامت اروپا چیست؟

یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا، اثبات تمکن مالی است. این روش گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که به دنبال جایگاه دوم هستند. در این روش به هیچگونه سرمایه گذاری نیاز ندارید تنها باید درآمد حاصل از سود سپرده بانکی، سود سهام، اجاره ملک و یا حقوق بازنشستگی نشان دهید که مبلغ مشخصی درآمد ماهیانه دارید. در اقامت تمکن مالی معاف از پرداخت مالیات هستید. از نقاط قوت این پکیج سهولت در تمدید آن است.

انواع اقامت در اروپا چیست؟

اقامت در اروپا انواع مختلفی دارد و ما در موسسه حقوقی سایرس اقامت‌های زیر را در کشور های اروپایی در اختیار افراد قرار می‌دهیم:

اقامت تمکن مالی اروپا

اقامت اروپا از طریق کار

اقامت سرمایه گذاری اروپا

اقامت کارآفرینی اروپا

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

بهترین اقامت کاری اروپا چیست؟

بهترین نوع از اقامت کاری در اروپا اقامت بلوکارت یا اقامت کارت آبی آلمان است. شروع روند اخذ این اقامت در موسسه حقوقی سایرس با بررسی و ارزیابی شرایط متقاضیان انجام می‌شود و در صورت فراهم بودن شرایط متقاضی مراحل بعدی طی خواهند شد. با توجه به حساسیت‌های موسسه در هنگام ارزیابی، این روش اقامتی می‌تواند یکی از مطمئن‌ترین روش‌های اخذ اقامت برای افراد مایل به زندگی در کشور آلمان باشد.

امکان تبدیل اقامت تمکن مالی به اقامت دائم وجود دارد؟

بله، بعد از گذشت پنج سال از تمدید اقامت موقت و در صورت رعایت قوانین کشور مقصد، این امکان وجود دارد.

بهترین روش اخذ اقامت اروپا چیست؟

برای این سوال پاسخ مشخصی وجود ندارد و بهترین روش اخذ اقامت اروپا برای هر فرد یا خانواده متفاوت و وابسته به دغدغه‌ها و شرایطشان است. با وجود این یکی از رایج‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا اقامت تمکن مالی یا اقامت خود‌حمایتی است.