آشنایی با انواع اقامت اروپا

با انواع مختلف ویزای اروپا آشنا شوید
دسته بندی : مهاجرت به اروپا
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

امروزه افراد زیادی به دنبال اخذ پاسپورت هستند. مهمترین سوال برای این افراد آن است که باید از کدام کشور این پاسپورت را دریافت کنند و این گذرنامه جدید امکان سفر به چند کشور بدون نیاز به اخذ ویزا را به آن ها می دهد؟ اگر به کشورهای مختلف بروید و تجربه بیشتری از سفر به نقاط مختلف دنیا کسب کنید، ارزش و اهمیت شهروندی کشوری دیگر را بهتر درک خواهید کرد. در این مقاله به بررسی انواع مختلف اقامت اروپا می پردازیم در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

آشنایی با انواع اقامت اروپا، چند نوع اقامت اروپا داریم؟

اولین گام برای رسیدن به تابعیت و پاسپورت یک کشور، اخذ اقامت موقت آن کشور است. اقامت موقت یعنی شما می توانید از حقوق شهروندی آن کشور استفاده کرده و در آن کشور زندگی، تحصیل و کار کنید.این روش یکی از انواع روش های اقامت اروپا است و دارای محدودیت زمانی می باشد و در ابتدا یک یا دو ساله صادر می شود. متقاضی با رعایت شروط لازم می تواند برای تمدید اقامت اقدام کند.

اقامت اروپا و انواع آن را بشناسید

به جای استیکر ویزا کارتی با برچسب صورتی رنگ به متقاضی داده می شود که می تواند با آن آزادانه به کشور مقصد و سایر کشورهای حوزه شنگن وارد شود. اقامت موقت بسته به قوانین کشور مورد باید هر ساله به  مدت پنج سال تمدید شود. پس از آن متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهد. فراموش نکنید که برای اخذ شهروندی کشوری حتما باید اقامت دائم آن کشور را اخذ کرده باشید.

به یاد داشته باشید که قوانین کشورها برای صدور  اقامت موقت، اقامت دائم و در نهایت پاسپورت با یکدیگر متفاوت هستند. برای اخذ اقامت اروپا می توانید از روش های مختلفی مانند ثبت شرکت، سرمایه گذاری، تمکن مالی و یا بلوکارت اقدام کنید. اقامت تمکن مالی یونان یکی از معروف ترین این نوع اقامت هاست.

ثبت شرکت و انواع دیگر اقامت اروپا

اقامت از طریق ثبت شرکت، آسان ترین انواع اقامت اروپا  

یکی از روش های اخذ اقامت دراروپا، ثبت شرکت است. یکی از نقاط قوت ثبت شرکت در اروپا، مالکیت صد در صدی شرکت است. می توانید از راه های مختلفی مانند ثبت شعبه، نمایندگی کسب و کار خود را راه اندازی کنید ولی برای آغاز فعالیت تجاری خود به صورت قانونی به مجوز اقامت کشور مورد نظر نیاز دارید. این مجوز اقامت در ابتدا به صورت موقت است و اقامت کارآفرینی آلمان یکی از این نوع اقامت هاست.

با انواع اقامت اروپا حق انتخاب با شماست

با رعایت قوانین مثلا پرداخت بیمه و مالیات و یا سودآوری شرکت، می توانید برای تمدید اقامت و اخذ اقامت دائم درخواست دهید. با ثبت شرکت می توانید در مدت کوتاهی اقامت یکی از کشورهای حوزه شینگن را کسب کنید و از امکانات شهروندی مانند افتتاح حساب بانکی استفاده کنید و از فرصت های تجاری بهره مند شوید. برای مثال می توانیم به اقامت کارآفرینی یونان نیز اشاره کنیم.

اقامت سرمایه گذاری، سریع ترین انواع اقامت اروپا

این روش توسط کشورهای مختلفی مانند اسپانیا، یونان، پرتغال برای جذب سرمایه خارجی معرفی شد که یکی از محبوب ترین و مطمئن ترین روش های اخذ اقامت اروپا است. در این روش با خرید ملکی به میزان تعیین شده، می توانید اقامت کشور مورد نظر را به دست آورید. این میزان در این سه کشور مختلف است ( اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو، یونان ۲۵۰ هزار یورو، پرتغال ۳۵۰ هزار یورو). در این روش نه تنها اقامت کشوری را به دست می آورید بلکه با اجاره ملک می توانید درآمد یورویی کسب کنید.

همه چیز درباره انواع اقامت اروپا

شرط حضور در این پکیج بسته به کشور مورد نظر متفاوت است مثلا در اقامت سرمایه گذاری یونان، نیازی به حضور در این کشور نخواهید داشت ولی در اقامت اسپانیا حتما باید حداقل شش ماه در این کشور زندگی کنید.

محبوب ترین نوع اقامت اروپا چیست؟

یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های اخذ اقامت اروپا، اثبات تمکن مالی است. این روش گزینه بسیار مناسبی برای افرادی است که به دنبال جایگاه دوم هستند. در این روش به هیچگونه سرمایه گذاری نیاز ندارید تنها باید درآمد حاصل از سود سپرده بانکی، سود سهام، اجاره ملک و یا حقوق بازنشستگی نشان دهید که مبلغ مشخصی درآمد ماهیانه دارید.  در اقامت تمکن مالی معاف از پرداخت مالیات هستید. از نقاط قوت این پکیج سهولت در تمدید آن است.

توجه داشته باشید در روش های دیگر مانند ویزای تحصیلی در صورتی که بتوانید پس از اتمام ویزای تحصیلی ویزای کاری دریافت کنید، می توانید با داشتن قرارداد کاری، پرداخت بیمه و مالیات و دانش زبان برای اخذ اقامت موقت درخواست دهید. اخذ اقامت اروپا از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری و تمکن مالی راه هایی هستند که سریع تر منجر به اخذ اقامت دائم می شوند به عنوان مثال در خرید ملک یونان با خرید ملک از همان ابتدا اقامت دائم این کشور را دریافت می کنید.  همچنین شرایط نگهداری و تمدید پکیج های تمکن مالی و سرمایه گذاری راحت تر است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۲۲ آبان ۱۳۹۸

اقامت موقت اروپا را بعد از چند سال می توان به اقامت دائم تبدیل کرد؟

  ۲۸ آبان ۱۳۹۸

  لطفا توجه داشته باشید که مدت زمانی پس از اخذ اقامت موقت می توانید برای اقامت دائم درخواست بدهید بسته به قوانین کشور متفاوت است.

۲۲ آبان ۱۳۹۸

بعد از اقامت دائم اروپا چگونه می تونیم پاسپورت اروپایی بگیریم و به نوعی شهروند اروپایی شویم؟

  ۲۸ آبان ۱۳۹۸

  بعد از اخذ اقامت دائم با دانستن زبان کشور مقصد و آگاهی از فرهنگ آن می توانید برای اخذ پاسپورت درخواست بدهید.

۲۲ آبان ۱۳۹۸

اخذ اقامت اروپا کمکی به گرفتن ویزای امریکا یا انگلیس یا کانادا می کنه؟

  ۲۸ آبان ۱۳۹۸

  اخذ اقامت اروپا تاثیر مثبتی بر پروسه ویزای آمریکا، کانادا و .. خواهد داشت.