تاسیس شرکت در آلمان و کسب اقامت، یک تیر و دو نشان

تاسیس شرکت در آلمان
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آلمان یکی از پویاترین اقتصادهای دنیا را دارد. اقتصاد آلمان سالانه پذیرای تعداد زیادی شرکت تازه تاسیس است. بسیاری به امید ساختن یک زندگی بهتر و همچنین کسب اقامت آلمان اقدام به ثبت شرکت در این کشور می‌کنند. در این مقاله می‌خواهیم با تاسیس شرکت در آلمان آشنا شویم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

آلمان، اقتصاد بزرگ قاره سبز

معمولا برای تجار و فعالان حوزه کسب و کار به دنبال بهترین اقتصادها برای فعالیت هستند. در حقیقت اقتصادهای پویا، وعده سود مناسبی را هم به افراد می‌دهند و فرصت‌های اقتصادی بیشتر را پیش پای کارآفرینان قرار می‌دهند. تمامی این ویژگی‌ها را در اقتصاد آلمان می‌توان مشاهده کرد. از طرف دیگر تاسیس شرکت در آلمان منجر به دریافت اقامت اروپا می‌شود. این مساله نیز به جذابیت های تاسیس شرکت و سرمایه گذاری در آلمان کمک کرده است.

انواع شرکت در آلمان، نکاتی که باید بدانید

زمانی که به دنبال اقامت کارآفرینی اروپا، سرمایه‌گذاری یا تاسیس شرکت می‌رویم باید با تمامی قوانین و مقررات آشنا شویم. در گام اول شناخت انواع شرکت‌ها می تواند به سرمایه‌گذاری بهتر کمک کند. چراکه هر شرکت از نظر حقوقی و قانونی تفاوت‌های زیادی با دیگر شرکت‌ها دارد و در هنگام تاسیس شرکت در آلمان باید به این نکته دقت کنیم. در ادامه انواع شرکت در آلمان را به طور کامل بررسی می‌کنیم:

شرکت سهامداری یا (Gmbh)، مناسب شرکت‌های کوچک

شرکت‌های سهامداری Gesellschaft mit beschrankter Haftung- Gmbh از اولین شرکت‌هایی هستند که به سراغ آن‌ها می‌رویم. در این نوع شرکت‌ها، سرمایه‌گذار می‌تواند با حداقل ۲۵۰۰۰ یورو اقدام به تاسیس شرکت کند. این شرکت‌ها برای بیزنس‌های کوچک مناسب است. البته این نکته قابل ذکر است که سهامداران کوچک نمی‌توانند در تصمیم‌گیری‌های کلان شرکت نقشی ایفا کنند و تمامی مسئولیت‌ها بر عهده مدیر مسئول است.

انواع شرکت در آلمان

شرکت سهامداری Aktien Gesellschaft – AG، همه چیز تحت کنترل

در شرکت‌های AG حداقل سرمایه مورد نیاز ۵۰۰۰۰ یورو است. اختیار سرمایه‌گذاران و سهامداران در این شرکت‌ها بسیار محدود است. در حقیقت حسابرس‌ها و هیئت مدیره بیشترین تاثیر را بر روی تصمیمات دارند و همه تصمیمات توسط آن‌ها گرفته می‌شود. در حقیقت در شرکت‌های AG همه چیز کاملا قانونی و تحت نظارت کامل اداره می‌شود.

شرکت‌های Offene Handels Gesellschaft – OHG، سرمایه‌گذاری بر روی پروژه‌ها

افراد در شرکت‌های OHG به صورت مشارکتی و بر روی یک پروژه اقتصادی یا کارآفرینانه سرمایه‌گذاری می‌کنند. در حقیقت این نوعی سرمایه‌گذاری نوعی از مشارکت است و سرمایه‌گذار می‌تواند در حین پیشرفت پروژه نظرات خود را به تیم اجرایی منتقل کند. نکته‌ای که درباره این شرکت‌ها وجود دارد، ریسک بالای ضرر و زیان است. در حقیقت در این نوع سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه در مقابل هزینه‌ها و ضررهای سرمایه گذاری هیچ تعهدی ندارند.

شرکت KOMMANDIT GESELLSCHAFT- KG، شرکای اصلی و عمومی

یکی دیگر از انواع شرکت‌ها در آلمان می‌توان به شرکت kg اشاره کرد. در این نوع شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران به دو نوع شرکای اصلی و عمومی تقسیم می‌شوند. در این شرکت‌ها صرفا شرکای اصلی می‌توانند تصمیمات مهم شرکت را اخذ کنند. البته به خاطر همین مسئولیت، تمامی ضرر و زیان‌های احتمالی نیز بر عهده شرکای شرکت است.

تاسیس شعبه، توسعه بیزنس در آلمان

یکی دیگر از انواع تاسیس شرکت در آلمان را می‌توان تاسیس شعبه دانست. بسیاری از بیزنس‌ها برای توسعه خود به دنبال ثبت شعبه در آلمان هستند. خبر خوب اینکه دولت آلمان امکان تاسیس شعبه را فراهم کرده است. البته هزینه ثبت شعبه بسته به نوع بیزنس و میزان سرمایه گذاری متفاوت است. همچنین تمامی ضرر و زیان‌های احتمالی در صورت ثبت شعبه بر عهده شرکت مادر است.

قوانین ثبت شرکت در آلمان

هزینه ثبت شرکت در آلمان چقدر است؟

هزینه تاسیس و ثبت شعبه در آلمان بسته به نوع شرکت متفاوت است. از طرف دیگر در کنار هزینه‌های تاسیس شرکت باید هزینه‌های اولیه‌ای مثل استفاده از خدمات حقوقی را نیز لحاظ کرد. اما با توجه به توضیحات و انواع شرکت‌ها در آلمان، حداقل هزینه ثبت شرکت در آلمان برابر با ۲۵۰۰۰ یورو است.

مراحل ثبت شرکت در آلمان چگونه است؟

در اولین گام باید مدارک قانونی را تهیه و درخواست و طرح تجاری خود را به دولت آلمان ارائه کنیم. پس از بررسی و تایید طرح سرمایه گذار باید تمامی مدارک تکمیلی را برای بررسی به دولت آلمان تحویل دهد. با طی کردن این مراحل و پس از حضور در آلمان امکان ثبت شرکت وجود دارد.

(پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با سایر راه های اخذ اقامت اروپا مقاله بهترین رشته های تحصیلی در اروپا را مطالعه بفرمایید.)

چطور می‌توان با تاسیس شرکت، اقامت آلمان را به دست آورد؟

پس از تاسیس شرکت، متقاضی اقامت موقت آلمان را به دست می‌آورد. با گذشت زمان لازم و در صورت رعایت تمامی قوانین امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد. معمولا فرآیند دریافت اقامت دائم آلمان ۵ سال به طول می‌انجامد. البته این فرآیند دریافت اقامت در اخذ اقامت سایر کشورها از جمله تمکن مالی یونان نیز وجود دارد. در حقیقت تنها روندی که بلافاصله امکان دریافت اقامت دائم را فراهم می کند، اقامت سرمایه‌گذاری یونان است.

ثبت شرکت در آلمان با موسسه حقوقی سایرس

تاسیس شرکت در آلمان با موسسه حقوقی سایرس

در صورتی که تمایل به ثبت شرکت و یا اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در آلمان را دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید