دلایل ریجکت ویزای شینگن چیست؟

دلایل ریجکت ویزای شینگن
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

فرقی ندارد از کدام یک از کشورهایی اروپایی قصد ورود به حوزه شنگن را دارید، زمانی که درخواست ویزای شما از سوی یکی از سفارت های اروپا رد شود تا مدتی نمی توانید از سایر کشورها نیز برای گرفتن ویزای شنگن اقدام کنید. ریجکت شدن ویزا به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که رایج ترین آن ها ارائه مدارک ناقص و قانع نشدن کنسول است. ریجکتی ویزا اتفاق جالبی نیست ولی به آن معنا هم نیست که دنیا به آخر رسیده و دیگر نمی توانید به اروپا سفر کنید. در  این مقاله در موسسه حقوقی سایرس به بررسی دلایل ریجکت ویزای شینگن خواهیم پرداخت.

مهمترین دلایل ریجکت ویزای شینگن

اکثر سفارتخانه های کشورهای حوزه شنگن از قوانین یکسان برای بررسی مدارک استفاده می کنند. ارائه مدارک ناقص در رابطه با هر یک از موارد زیر باعث ریجکت شدن ویزای شما می شود. بنابراین بهتر است با دریافت اطلاعات به روز از متخصصان پرونده کاملی را آماده کرده و از ریجکت شدن ویزای جلوگیری کنید.

پیش از آنکه به بررسی دلایل ریجکت ویزای شینگن بپردازیم خالی از لطف نیست اگر نگاهی به مقاله معرفی انواع ویزای شینگن برای ایرانیان نیز داشته باشید. دلایلی که موجب ریجکت شدن ویزا می شود، عبارتند از:

 • ارائه اسناد نامعتبر مسافرتی
 • توضیحات ناقص در رابطه با هدف شما از سفر به کشور
 • پاسپورت آسیب دیده
 • گذرنامه نامعتبر( اعتبار کافی نداشته و یا حداقل ۲ صفحه خالی ندارد)
 • عدم ارائه برنامه سفر(مانند رزور بلیط رفت و برگشت، وچر هتل در روزهای اقامت)
 • وجود مشکل در فرم درخواست (تاریخ هایی که با هم مغایرت دارند یا امضا)
 • مدارک مالی ناقص مانند پرینت حساب و نامه تمکن مالی
 • عدم ارائه مدارک ملکی
 • ارائه بیمه مسافرتی که سقف هزینه ها و یا زمان سفر را پوشش نمی دهد
 • گواهی نامعتبر تولد و ازدواجتان
 • دارا بودن سابقه کیفری
رفع ریجکتی ویزای شینگن

چرا درخواست ویزای شینگن شما ریجکت می شود؟

پس از درخواست ویزا، مدارک شما توسط سفارت به دقت بررسی می شود و پس از حدود دو هفته نتیجه به شما اعلام می شود. در صورتی که ویزای شما صادر باشد استیکر ویزا که شامل نام و نام خانوادگی، نوع ویزای صادر شده مثلا سینگل یا دبل و مدت زمان اعتبار ویزا در پاسپورت دیده می شود. اما زمانی که درخواست شما ریجکت شده باشد، برگه ای به نام ” برگه ریجکتی” یا refusal note به همراه پاسپورت به متقاضی ارائه می شود. اطلاعات بیشتری را در مقاله ویزای شینگن چیست مشاهده نمائید.

رفع ریجکت یعنی چه؟

در این نامه چند گزینه وجود دارد که دلایل ریجکت شدن درخواست ویزا را توضیح داده است، موردی که تیک خورده باشد دلیل اصلی ریجکت شدن ویزا شما عنوان می شود. موارد ذکر شده در برگه ریجکتی عبارتند از:

 • مدارک ارائه شده تقلبی یا مخدوش هستند
 • هدف سفر و شرایط اقامت مشخص نیستند
 • شرایط مالی شما برای سفر و اقامت در کشور مورد نظر مناسب نیست
 • در سفرهای قبلی با داشتن روادید متحد الشکل، بیش از ۹۰ روز در حوزه شنگن اقامت داشته اید
 • در سیستم اطلاعات شینگن، پذیرش شما در مدت زمان درخواست مورد قبول واقع نشده است.
 • بنا بر اعلام نظر یکی از کشورهای حوزه شینگن، حضور شما در این منطقه برای نظم عمومی، امنیت داخلی یا روابط بین المللی تهدید جدی محسوب می شود.
 • بیمه درمانی معتبر با سقف پوشش دهی لازم در طول سفر ارائه نشده است.
 • اطلاعات ارائه شده برای قصد سفر کافی و کامل نیستند
 • عدم اطمینان به قصد شما از ترک خاک کشورهای شینگن قبل از خاتمه اعتبار ویزا
 • عدم ارائه شواهد کافی برای علت درخواست سفر
 • صرف نظر از درخواست روادید توسط خود متقاضی

نامه ریجکتی شینگندر صورتی که به دنبال اطلاعات بیشتری در زمینه ویزای شینگن هستید و یا به دنبال راه های رفع ریجکت ویزای شینگن می گردید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به نوشتار رفع ویزای شینگن در چند گام ساده داشته باشید.

در صورت ریجکت شدن ویزای شنگن باز هم شانسی هست؟

متقاضیان به دلیل نداشتن اطلاعات لازم و به روز از مراحل و شرایط اخذ ویزا، پرونده ای ناقص را به سفارت ارائه می دهند. همین امر باعث ریجکت شدن آنها می شود ولی ریجکت شدن مانع سفر شما به اروپا نمی شود. می توانید بار دیگر  برای گرفتن ویزای شینگن درخواست بدهید. البته ریجکت شدن شانس شما برای اخذ ویزا را تا حدی پایین می آورد. بهتر است در صورت رد شدن تقاضا مدتی بعد و با فاصله زمانی معین دوباره اقدام کنید.

بهترین زمان ارائه درخواست مجدد پس از رد شدن ویزای شینگن

ابتدا باید برگه ریجکتی را به دقت مطالعه کنید تا از علت ریجکت شدن خود آگاهی کامل داشته باشید زیرا باید پرونده ای کامل و بدون نقص و معتبر ارائه دهید. می توانید چند روز بعد از اعلام نتیجه، دوباره درخواست بدهید ولی دقت داشته باشید که باید از انجام هر کاری که شانس ریجکت شدن شما را افزایش می دهد به شدت اجتناب کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم که چند ماه صبر کنید و دوباره اقدام کنید. بهترین زمان ارائه درخواست ویزای شنگن ۶ ماه پس از اعلام ریجکتی است. راه دیگری نیز وجود دارد، می توانید نامه اعتراض خود را به سفارت ارسال کنید و نسبت به دلایل ذکر شده در نامه اعتراض کنید.

اعتراض به نامه ریجکتی ویزای شینگن

صدور ویزا امری نسبی است. ممکن است پرونده ای کامل و بدون نقص ارائه دهید و باز هم ریجکت شوید. بنابراین برای شنیدن هر نتیجه ای آمادگی کامل داشته باشید. فراموش نکنید که با ریجکت شدن ویزا دنیا به پایان مسیر نمی رسید.

پس از اعلام نتیجه یک ماه فرصت دارید تا به تصمیم کنسول اعتراض کنید. نامه اعتراض را با توجه به قوانین آن سفارت می توانید به سفارت ایمیل کنید یا به صورت مکتوب به همراه مدارک تکمیلی به آدرسی که در نامه مشخص شده ارسال کنید.

شیوه های اعتراض به رد شدن ویزای شنگن

به هر حال پروسه رسیدگی به اعتراض جهت رفع ریجکتی، زمان بر و طولانی خواهد بود. راه دوم آن است که ۶ ماه بعد از اعلام ریجکتی نقص پرونده را کامل کرده و مجددا درخواست بدهید. این روش زمانی امکان پذیر است که دلیل ریجکت شدن درخواست شما، عدم ارائه مدارک لازم بوده باشد. پیش از پایان مقاله برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم نگاهی به مقاله ویزای طلایی چیست؟ نیز داشته باشید.

چند نکته کلیدی در ارائه اعتراض به درخواست ریجکتی ویزای شینگن

نامه اعتراض به ریجکت شدن ویزا باید حاوی یک سری مطالب صحیح باشد. به یاد داشته باشید که موارد ذیل را در نامه خود ذکر کنید.

 • ارائه اطلاعات کامل شخصی
 • ارائه تاریخ دقیق ریجکتی
 • توضیح دلیل ریجکت شدن ویزای شینگن
 • ارائه دلایل واضح و روشن اعتراض به ریجکت شدن ویزا
 • امضاء درست و معتبر

ارائه درخواست ویزای شینگن شاید در نگاه اول کاری راحت به نظر برسد، ولی فراموش نکنید قوانین در حال تغیر هستند و با توجه به توضیحات بالا باید مدارک شما کامل، معتبر و دقیق باشند. بنابراین برای جلوگیری از ریجکت شدن و اتلاف وقت بهتر است قبل از هر کاری با متخصصان این کار که به کلیه مراحل آشنایی دارند تماس بگیرید و در راه درست گام بردارید. به همین منظور توصیه می کنیم با شماره های اعلام شده در تماس باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس استفاده کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

13 نوامبر 2019

برای رفع ریجکتی ویزای اروپا شما می تونید کمکم کنید؟

  19 نوامبر 2019

  برای مشاوره بیشتر با مشاورین سایرس تماس بگیرید.

13 نوامبر 2019

اقدام برای اقامت اروپا می تونه ریجکتی ویزای اروپای شنگن رو برطرف کنه؟

  19 نوامبر 2019

  برای اخذ اقامت اروپا بهتر است که ریجکتی ویزای شنگن نداشته باشید.

13 نوامبر 2019

ریجکتی ویزای اروپا در اخذ اقامت اروپا تاثیری داره یا از گرفتن اقامت اروپا جلوگیری می کنه؟ یعنی اگر کسی ریجمتی ویزا داشته باشه نمی تونه اقامت اروپا بگیره؟

  19 نوامبر 2019

  در صورتی که ریجکتی ویزای اروپا داشته باشید طبق قانون ۶ ماه بعد باید اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات به روز و دقیق با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

26 ژانویه 2020

تا حالا ۲ بار ریجکت شدم
تا چند بار می تونم اقدام کنم؟

  26 ژانویه 2020

  در کل ریجکت شدن درخواست شما اتفاق خوبی نیست ولی به معنای بسته شدن همه مسیرها نیز نیست. برای اینکه این اتفاق مجددا تکرار نشود بهتر است با متخصصین این کار در تماس باشید و از راهنمایی های آنها استفاده کنید زیرا به روز بودن اطلاعات و ارائه مدارک کامل و صحیح از مهمترین مسائل هستند که احتمال ریجکت شدن را پایین می آورند. بهترین زمان برای ارائه درخواست مجدد ۶ پس از اعلام ریجکتی است.

24 ژانویه 2023

سلام
در مورد علت های ریجکت شدن در پروسه اقامت هم میشه راهنمایی بفرمایید؟

  24 ژانویه 2023

  جناب یاری عزیز سلام
  بر خلاف ویزای شنگن که عمده دلایل ریجکتی مربوط میشن به اینکه شما نتونستید تیم تصمیم‌گیرنده ویزا رو بابت علت سفرتون راضی کنید. در پروسه‌های اقامتی، عمده دلایل ریجکتی مربوط میشن به اشتباه در تکمیل مدارک.
  برای همین هم ما همیشه پیشنهاد می‌کنیم که در همه پروسه‌های اقامتی، از اقامت دانشجویی تا اقامت تمکن مالی، همیشه با یک تیم معتبر و متخصص همراهی کنید تا بهترین نتیجه رو بگیرید.