غذاهای یونان

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

رژیم غذایی یونانی

تاثیر آشپزی یونانی را می توانید در سراسر اروپا و حتی فراتر از آن در جهان مشاهده کنید. غذاهای یونانی در فهرست لذیذترین غذاهای دنیا قرار دارند.

امروزه رژیم غذایی یونانی تحت تاثیر فرهنگ غرب و شرق قرار گرفته است و دستور طبخ غذاها با شیوه سنتی آن کمی متفاوت می باشد. رژیم غذایی یونانی به دلیل وجود دریا، تحت تاثیر سبزیجات تازه، انواع مختلف ماهی و میگو و روغن زیتون قرار گرفته است. طعم غذاهای یونانی همراه با فصل و جغرافیای محل تغییر می کند.

غذا برای مردم یونان اهمیت ویژه ای دارد بدین معنا که طبخ غذا جزء مهمی از زندگی آنها است و وعده های غذایی نوعی مناسبت های اجتماعی به حساب می آیند و معنای واقعی همکاری و همراهی را زنده می کنند. در یونان وعده ناهار یا شام ممکن است ساعت ها به طول بینجامد. هر چه تعداد بیشتری از اقوام و دوستان اطراف یک میز جمع بشوند، غذا بهتر و موضوع برای صحبت کردن بیشتر خواهد بود.

غذای یونانی ساده، شیک، آسان، سالم و متنوع است. تهیه غذای یونانی در هر کجای دنیا، سفری پرماجرا به تمدنی قدیمی و سرزمین خدایان است. کشف، طبخ و مزه کردن غذای یونانی لذت واقعی زندگی است.

موساکا یکی از غذاهای محبوب یونانی ها است. تاریخچه این غذا که به قرن سیزدهم باز میگردد، در اصل دستور طبخی عربی دارد. امروزه موساکا به روش های مختلفی طبخ می شود ولی مواد اولیه همگی آنها شامل بادنجان، سیر و گوشت چرخ کرده است.  برخی، سبزیجات، زیتون، سیب زمینی و کدو نیز به آن اضافه می کنند.

برای تهیه موساکا بادنجان ورقه ورقه شده را داخل ظرف می چینیم سپس سس سفید، گوشت چرخ کرده، سبزیجات و … را اضافه کرده و در نهایت پنیر پیتزا را روی غذا می ریزیم.

همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان میتوانید مطالب مربوط را در سایت سایرس مطالعه کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید