مشکلات زندگی در اسپانیا، سختی زندگی در سرزمین ماتادورها

مشکلات زندگی در اسپانیا
دسته بندی : اقامت اسپانیا
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اسپانیا یکی از کهن ترین تمدن های دنیا را در خود جای داده است. این کشور قرن ها پیش، امپراطوری بزرگ بود. اما با گذشت زمان، اسپانیا نتوانسته پا به پای کشورهای اروپایی نظیر آلمان یا فرانسه رشد کند. اما همچنان به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی شناخته می شود. در این مقاله قصد داریم مشکلات زندگی در اسپانیا برای ایرانیان را بررسی کنیم. اگر شما نیز قصد دریافت ویزای اسپانیا را دارید، در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

اسپانیا، سختی های زندگی در یک کشور اروپایی

معمولا اسپانیا و ایتالیا همیشه از گزینه های محبوب دریافت اقامت اروپا به شمار می روند. این کشورها توانسته اند با روش های گوناگون و تسهیل ورود متقاضیان، به یکی از رایج ترین مقاصد اروپا تبدیل شوند. در این بین نباید از مشکلات زندگی در اسپانیا غافل شویم.

مشکلات زندگی در اسپانیا، معایبی که دیده نمی شوند

وقتی به سراغ متقاضیان اخذ اقامت اروپا می رویم، آن ها بیشتر به جنبه های مثبت سفر و اقامت در قاره سبز فکر می کنند. از روش اقامت تمکن مالی اروپا تا اخذ ویزای تحصیلی، همیشه زندگی در یک کشور خارجی چالش های زیادی دارد. در اسپانیا، هزینه زندگی، یادگیری زبان، فرهنگ محلی و بروکراسی اداری از جمله این چالش هاست.

چالش های زندگی در اسپانیا

زبان اسپانیایی، چالش تازه واردان در سرزمین ماتادورها

زبان اولین چالش زندگی در اسپانیا است. اگرچه در روشی مانند تمکن مالی اسپانیا نیاز به تسلط بر زبان اسپانیایی نیست. اما برای زندگی و ارتباط با مردم به تسلط کامل بر اسپانیایی نیاز داریم. معمولا در کمتر از نقطه ای از اسپانیا از زبان های انگلیسی یا آلمانی استفاده می شود. به همین دلیل برای ارتباط با مردم حتما به دانستن زبان اسپانیایی نیاز داریم.

قیمت بالای خانه، مسکن مشکل جدی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا به نسبت کشوری مانند فرانسه، انگلیس یا آلمان چندان بالا نیست. اما تهیه مسکن در اسپانیا بسیار گران است. در حقیقت قیمت مسکن در پی تورم و مشکلات اقتصادی اسپانیا در سال های اخیر جهش چشم گیری داشته است. اتفاقی که علاوه بر خرید، بر قیمت رهن و اجاره واحدهای مسکونی نیز تاثیر گذار بوده است. به گونه ای که قیمت مسکن را می توان یکی از چالش های جدی زندگی در اسپانیا دانست.

فرهنگ اسپانیایی، کار سخت تازه واردها برای جلب توجه مردم

اسپانیا کشوری توریستی است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند. اما با همه این سفرها و تنوع فرهنگی، هنوز در برخی مناطق دید مثبتی نسبت به خارجی ها وجود ندارد. البته نمی توان گفت اسپانیا یک کشور نژادپرست است. اما کسانی که به تازگی وارد اسپانیا شده اند، کار سختی در انطباق با فرهنگ اسپانیایی و برقراری ارتباط خوب با مردم دارند.

زندگی در اسپانیا و معایب آن

بروکراسی دولتی، سیستم قدیمی در یک کشور اروپایی

اکثر کشورهای اروپایی از سیستم مدرنی برای انجام کارهای دولتی و اداری استفاده می کنند. اما اسپانیا هنوز نتوانسته مشکلات بروکراسی خود را حل کند. در حقیقت برای انجام کارهای ساده نیز، مردم و مهاجران به اسپانیا باید کاغذ بازی و زمان زیادی را صرف کنند. این مساله مستقیما بر روی زندگی مردم اسپانیا تاثیر گذاشته است.

کار در اسپانیا، اولویت با بومی هاست

یکی دیگر از مشکلات مهاجران به اسپانیا پیدا کردن کار است. البته در روش هایی مانند سرمایه گذاری در اسپانیا، با این مساله مواجه نیستیم. اما کسانی که از طریق ادامه تحصیل یا سایر ویزاها به اسپانیا مهاجرت می کنند، با مشکل پیدا کردن کار مواجه هستند. در حقیقت در هنگام پیدا کردن کار، افراد بومی و متولد اسپانیا در اولیت بیشتری هستند. این مساله کار را برای مهاجران و خارجی ها دشوار کرده است.

آیا اسپانیا کشوری مناسب برای زندگی است؟

اسپانیا یکی از کشورهایی است که فرآیند پذیرش متقاضیان اخذ ویزا را تسهیل کرده است. در حقیقت با تمکن مالی یا سرمایه گذاری در این کشور که سریع‌ترین روش مهاجرت محسوب می شود، می توان به سهولت ویزای این کشور را به دست آورد. اما نباید از مشکلات زندگی در این کشور جذاب غافل شویم. البته کنار این مشکلات، زندگی در اسپانیا مزایای زیای دارد. موارد زیر تنها بخشی از مزایای زندگی در اسپانیا است:

  • امکان سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن
  • تسهیل در دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا و کانادا و انگلیس
  • افتتاح حساب بانکی
  • اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
  • بهره مندی از مزایای شهروندی مانند تحصیل رایگان و استفاده از خدمات درمانی گسترده و مناسب
  • دریافت پاسپورت دوم از اسپانیا
دریافت ویزای اسپانیا در موسسه حقوقی سایرس

به اسپانیا سرزمین فرصت ها و تهدیدها خوش آمدید

در این مقاله به بررسی مشکلات زندگی در اسپانیا پرداختیم. زندگی در اسپانیا علی رغم همه مشکلات فرصت های جدیدی را نیز برای مهاجران خلق می کند. در حقیقت هر فرد بایستی بر اساس مزایا و معایب زندگی در کشور مقصد تصمیم به اخذ ویزا کند. اسپانیا نیز دقیقا چنین شرایطی را دارد. در اینجا استفاده از نظرات متخصصان و مشاوران برجسته می تواند به انتخاب درست تر کشور مقصد برای زندگی کمک کند. در انتها پیشنهاد می کنیم برای اخذ ویزای اروپا و استفاده از مشورت کارشناسان موسسه حقوقی سایرس با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید. موسسه حقوقی سایرس امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ اقامت اسپانیا می توانید با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید. همکاران ما در سایرس پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید