مشکلات زندگی در اسپانیا، سختی زندگی در سرزمین ماتادورها

مشکلات زندگی در اسپانیا
دسته بندی : اقامت اسپانیا
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اسپانیا یکی از کهن‌ترین تمدن‌های دنیا را در خود جای داده است. این کشور قرن‌ها پیش، امپراطوری بزرگی بود. اما همچنان به عنوان یکی از بهترین کشورهای اروپایی شناخته می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی شرایط زندگی در اسپانیا برای ایرانیان بپردازیم. اگر شما نیز قصد دریافت اقامت اسپانیا را دارید، در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

اسپانیا، سختی های زندگی در یک کشور اروپایی

معمولا اسپانیا و ایتالیا همیشه از گزینه‌های محبوب دریافت اقامت اروپا به شمار می‌روند. این کشورها توانسته‌اند با روش‌های گوناگون و تسهیل ورود متقاضیان، به یکی از رایج‌ترین مقاصد اروپا تبدیل شوند. در این بین نباید از چالش‌های زندگی در اسپانیا غافل شویم.

مشکلات زندگی در اسپانیا، معایبی که دیده نمی‌شوند

وقتی به سراغ متقاضیان اخذ اقامت اروپا می‌رویم، آن‌ها بیشتر به جنبه‌های مثبت سفر و اقامت در قاره سبز فکر می‌کنند. از روش‌هایی مثل اقامت تمکن مالی اروپا تا اخذ ویزای تحصیلی، همیشه زندگی در یک کشور خارجی چالش‌های زیادی دارد. در اسپانیا، هزینه زندگی، یادگیری زبان، فرهنگ محلی و بروکراسی اداری از جمله این چالش‌هاست.

چالش های زندگی در اسپانیا

زبان اسپانیایی، چالش تازه واردان در سرزمین ماتادورها

زبان یکی از چالش‌های زندگی در اسپانیا است. اگرچه در روشی مانند تمکن مالی اسپانیا نیاز به تسلط بر زبان اسپانیایی یا حتی داشتن مدرک زبان برای اخذ اقامت نیست. اما برای زندگی و ارتباط با مردم به تسلط کامل بر اسپانیایی نیاز داریم. البته به علت توریستی بودن کشور اسپانیا، دانش زبان انگلیسی به میزان قابل توجهی در این خصوص به شما کمک خواهد کرد.

قیمت بالای خانه، مسکن مشکل جدی در اسپانیا

هزینه‌های زندگی در اسپانیا به نسبت کشوری مانند انگلیس چندان بالا نیست. اما تهیه مسکن در اسپانیا بسیار گران است. در حقیقت قیمت مسکن در پی تورم و مشکلات اقتصادی اسپانیا در سال‌های اخیر جهش چشم‌گیری داشته است. اتفاقی که علاوه بر خرید، بر قیمت رهن و اجاره واحدهای مسکونی نیز تاثیرگذار بوده است. به گونه‌ای که قیمت مسکن را می‌توان یکی از چالش‌های جدی زندگی در اسپانیا دانست.

البته این مساله برای متقاضیان اخذ اقامت سرمایه‌گذاری در اسپانیا، چالش محسوب نمی‌شود، چرا که در ابتدای پروسه و با سرمایه‌گذاری ملکی، تا انتهای زمان اقامت، دغدغه‌ای در این خصوص نخواهید داشت.

فرهنگ اسپانیایی، کار سخت تازه واردها برای جلب توجه مردم

اسپانیا کشوری توریستی است. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به این کشور سفر می‌کنند. اما با همه این سفرها و تنوع فرهنگی، هنوز در برخی مناطق دید مثبتی نسبت به خارجی‌ها وجود ندارد. البته به هیچ عنوان نمی‌توان گفت اسپانیا یک کشور نژادپرست است. اما کسانی که به تازگی وارد اسپانیا شده‌اند، کار سختی در انطباق با فرهنگ اسپانیایی و برقراری ارتباط خوب با مردم دارند.

زندگی در اسپانیا و معایب آن

بروکراسی دولتی، سیستم قدیمی در یک کشور اروپایی

اکثر کشورهای اروپایی از سیستم مدرنی برای انجام کارهای دولتی و اداری استفاده می‌کنند. اما اسپانیا هنوز نتوانسته مشکلات بروکراسی خود را حل کند. در حقیقت برای انجام کارهای ساده نیز، مردم و مهاجران به اسپانیا باید کاغذ بازی و زمان زیادی را صرف کنند. این مساله مستقیما بر روی زندگی مردم اسپانیا تاثیر گذاشته است.

کار در اسپانیا، اولویت با بومی هاست

یکی دیگر از مشکلات مهاجران به اسپانیا پیدا کردن کار است. البته در روش‌هایی مانند سرمایه گذاری در اسپانیا، با این مساله مواجه نیستیم. اما کسانی که از طریق روش‌هایی مثل ادامه تحصیل به اسپانیا مهاجرت می‌کنند، با مشکل پیدا کردن کار مواجه هستند. در حقیقت در هنگام پیدا کردن کار، افراد بومی و متولد اسپانیا در اولیت بیشتری هستند. این مساله کار را برای مهاجران و خارجی‌ها دشوار کرده است.

آیا اسپانیا کشوری مناسب برای زندگی است؟

اسپانیا یکی از کشورهایی است که فرآیند پذیرش متقاضیان اخذ اقامت را تسهیل کرده است. در حقیقت با اثبات تمکن مالی یا سرمایه‌گذاری در این کشور که سریع‌ترین روش مهاجرت محسوب می‌شود، می‌توان به سهولت اقامت این کشور را به دست آورد. اما نباید از چالش‌های زندگی در این کشور جذاب غافل شویم. البته کنار این مشکلات، اخذ اقامت در اسپانیا مزایای زیادی دارد. موارد زیر تنها بخشی از مزایای زندگی در اسپانیا است:

  • امکان سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن
  • تسهیل در دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا و کانادا و انگلیس
  • افتتاح حساب بانکی
  • اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
  • بهره مندی از مزایای شهروندی مانند تحصیل رایگان و استفاده از خدمات درمانی گسترده و مناسب
  • دریافت پاسپورت دوم از اسپانیا
دریافت ویزای اسپانیا در موسسه حقوقی سایرس

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید