موزه هنرهای مدرن شهر پاریس

دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

موزه هنرهای مدرن شهر پاریس

موزه هنرهای مدرن پاریس ، چند قدم فراتر از برج ایفل قابل مشاهده است.

این موزه که یکی از بزرگترین موزه های فرانسه به شمار می رود، در سال ۱۹۶۱ میلادی تأسیس شد. آثاری که در این موزه به نمایش گذاشته شده است به قرن بیستم و بیست و یکم تعلق دارند. با بیش از ۱۰۰ هزار اثر از شش هزار هنرمند، این موزه بزرگترین کلکسیون هنرهای مدرن را در اختیار دارد که شامل نقاشی ها، مجسمه ها، نقاشی دیواری، ویدیوها، هنرهای خیابانی و … می شود.

این مجموعه برای نمایشگاه جهانی در سال ۱۹۰۰ ساخته شده بود، در کنار رود سن، میان شانزه‌لیزه و برج ایفل واقع شده است از بالکن آن می توانید نمای زیبایی از برج ایفل را مشاهده نمایید.

آثاری که در اینجا به نمایش گذاشته شده اند، به ترتیب زمان چیده شده اند. ابتدا آثاری به سبک فوویست، کوبیسم و ارفیسم را مشاهده خواهید کرد و سپس آثاری مربوط به دوره های دیگر را خواهید دید. پس از نقاشی ها به بخش آثار ویدیویی و بخش های دیگر می روید.

هر دو سال یک بار بخشی از کلکسیون در دو طبقه به نمایش گذاشته می شود که یک طبقه به آثار سال های ۱۰۹۵ تا ۱۹۶۰ و طبقه دیگر به آثار سال های ۱۹۶۰ تا کنون تعلق دارد.

کشور فرانسه از نظر فرهنگ و هنر کشوری غنی می باشد و به همین دلیل اقامت تمکن مالی فرانسه برای آن دسته از افراد که به دنبال تجربه ی زندگی خاصی هستند یکی از مناسبترین انتخابهای اروپایی است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید