اقامت تمکن مالی فرانسه

اقامت تمکن مالی فرانسه

در دنیای امروز که اخذ اقامت اروپا در بین افراد محبوبیت بسیاری پیدا کرده است، یکی از ساده ترین راه های ممکن برای رسیدن به این هدف اقدام برای اخذ تمکن مالی اروپا در کشور های مختلف این قاره پیشرفته است. اقامت تمکن مالی اروپا در حقیقت ارزان ترین راه برای دریافت اقامت دائم است و در ادامه قصد داریم اقامت تمکن مالی فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

با خودحمایتی فرانسه در کنار برج ایفل زندگی کنید!

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم اقدام برای اخذ اقامت تمکن مالی اروپا یکی از ساده ترین راه هایی است که می توان به برای همیشه در اروپا ماندگار شد. امروزه اقامت تمکن مالی ارزان ترین روش مهاجرتی است که برای مردم کشور ما وجود دارد. فرانسه نیز برای اخذ اقامت اروپا  مقصدی بسیار مناسب و هیجان انگیز است.

اقامت تمکن مالی فرانسه

مسلما راه های بسیاری برای ورود به خاک اروپا و دریافت اقامت وجود دارد، اما ساده تر، سریع تر و ارزان تر از اقامت تمکن مالی اروپا راه دیگری وجود ندارد.

منظور از اقامت فرانسه از طریق خودحمایتی چیست؟

اقامت خودحمایتی یا تمکن مالی نوعی از اقامت است که افراد در آن به ارائه اسناد و مدارک لازم توانایی مالی بالای خود برای زندگی در کشور فرانسه را به اثبات می رسانند. زمانی که برای اخذ اقامت فرانسه اقدام می کنید از شما مدارک و اسنادی مطالبه می شود که به کمک آنها می توانید میزان ثروت خود را نشان دهید. در صورتی که موفق به اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه شوید ویزا موقت شما صادر می شود و با گذشت زمان لازم و تعریف شده از طرف دولت فرانسه، اقامت شما دائم می شود.

چرا اقامت خود حمایتی فرانسه بهترین راه ورود به اروپاست؟

در بحث مناسب بودن اقامت تمکن مالی فرانسه باید چنین گفت که در مراحل دریافت این نوع اقامت دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست. متقاضیان می توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ این اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی نمایند.

این درآمد می تواند از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود. باید در نظر داشت که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند، کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد نیست. این درآمد با توجه به قوانین کشور فرانسه، برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۳۰۰۰ یورو، همسر ۱۵۰۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۷۵۰ یورو میباشد.

هزینه دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه چقدر است؟

در بحث هزینه مورد نیاز برای اقامت تمکن مالی فرانسه اعداد و هزینه های لازم به صورت حدودی ارائه می شوند و در هر سال ممکن است متناسب با نرخ تورم و یا رشد افتصادی فرانسه متغییر باشد. اما بطور کلی و برای مثال یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۵۲۵۰ یورو را به صورتی ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهد. اما فرایند اخذ اقامت اروپا در فرانسه به طریق تمکن مالی چگونه است؟

شرایط اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه چیست؟

با اقدام به دریافت تمکن مالی فرانسه و طی کردن روال کاری و اداری لازم، مسلما در ابتدا نوع اقامت شما موقت خواهد بود، چیزی تقریبا مشابه با اقامت اروپا از طریق کار، اما اقامت تمکن مالی فرانسه برای سرپرست، همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال تا ۵ سال به صورت سال به سال تمدید می شود و برای فرزندان زیر ۱۸ سال با توجه به سن، کارت ۵ ساله صادر می گردد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

بررسی شرایط تمدید اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

شرط تمدید اقامت در هر سال وابسته به ۳ فاکتور مهم است. حفظ درآمد ثابت ماهیانه یکی از این موارد است که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید در حد لازم باشد. یعنی سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال سالانه ۳۶ هزار یورو همسر ۱۸ هزار یورو و فرزندان هرکدام ۹ هزار یورو داشته باشند. به طور واضح تر یک خانواده ۳ نفره با فرزندان زیر ۱۸ سال در زمان تمدید ملزم به نشان دادن درامد سالانه ۶۳ هزار یورو هستند. علاوه بر آن داشتن آدرس معتبر در کشور فرانسه و داشتن بیمه پزشکی معتبر در آن کشوراز شروط الزامی برای تمدید اقامت میباشد.

مدارک و مستندات لازم برای دریافت اقامت خود حمایتی فرانسه

در ادامه مراحل و مدارک مورد نیاز برای گرفتن اقامت فرانسه از طریق اثبات تمکن مالی را آورده ایم تا در یک نگاه کلی به سادگی پی ببرید که چرا این نوع اقامت، ساده ترین راه ممکن است. از جمله مراحل و مدارک مورد نیاز برا دریافت اقامت فرانسه با تمکن مالی عبارتند از:

 • اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان (فرانسوی و انگلیسی و…) در آغاز پروسه
 • عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • بدون نیاز به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار
 • بدون نیاز به پرداخت مالیات به دولت فرانسه

مورد آخر یعنی عدم نیاز به پرداخت مالیات یکی از بهترین ویژگی های این نوع اقامت خاص در فرانسه است. در ادامه نیز تعدادی از مزیت های دریافت اقامت فرانسه با تمکن مالی را آورده ایم.

اقامت تمکن مالی فرانسه چه مزایایی دارد؟

در سال های اخیر برای اقدام به دریافت چنین اقامتی تبدیل به یکی از پرتقاضاترین درخواست ها برای گرفتن ویزای دائم اروپا شده است، اما نه فقط برای فرانسه، اقامت تمکن مالی یونان، ایتالیا، پرتغال و بسیاری دیگر از کشور های اروپایی در صدر انواع دیگر اقامت ها قرار گرفته اند. بهترین مزایا اخذ اقامت مالی فرانسه عبارتند از:

 • اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان استفاده از این اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال به همراه خانواده
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • استفاده از یکی از بهترین سیستم آموزشی دنیا به صورت رایگان
 • صدور کارت اقامت ۵ ساله برای فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان اخذ پاسپورت فرانسوی دو سال بعد از دریافت اقامت دائم اروپای شنگن
 • تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا
اقامت خود حمایتی فرانسه

مراحل درخواست و دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

برای آنکه اطلاعات بیشتری برای دریافت اقامت مالی فرانسه داشته باشید، در ادامه مراحلی که باید به صورت روتین در این فرایند طی کنید را اورده ایم:

 1. بررسی مدارک و شرایط خانواده
 2. عقد قرارداد با موسسه حقوقی
 3. تکمیل مدارک
 4. ترجمه و تایید مدارک
 5. تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از طرف وکیل فرانسوی
 6. مراجعه به سفارت و ارائه درخواست
 7. صدور و دریافت ویزای تایپ D
 8. سفر به کشور فرانسه و ثبت درخواست اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده

مهمترین نکات در تمکن مالی فرانسه که باید به آن توجه داشت!

این نوع اقامت در فرانسه تا ۵ بار به صورت سالیانه تمدید می‌ شود. همچنین بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا بعد از گذشت ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپا و در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم مجود دارد. تمام مدت زمان لازم برای انجام این پروسه نیز ۲ ماه می‌ باشد. با این توضیحات می توانیم به بررسی یکی دیگر از سوالات مهم کاربران بپردازیم.

اقامت در فرانسه از طریق اثبات تمکن مالی

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي ميماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد.

در موسسه حقوقی سایرس به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه اخذ اقامت تمکن مالی، اقامت با ثبت شرکت، اقامت بلوکارت آلمان و اقامت کارافرینی بهترین خدمات ممکن را برای شما فراهم کرده ایم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های اعلام شده تماس حاصل نموده و با ما در ارتباط باشید.

چگونه اقامت خودحمایتی فرانسه بگیریم؟

متقاضیان می توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ این اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی نمایند.

شرایط سنی در تمدید اقامت خودحمایتی فرانسه اثرگذار است؟

اقامت تمکن مالی فرانسه برای سرپرست، همسر و فرزندان بالای ۱۸ سال تا ۵ سال به صورت سال به سال تمدید می شود و برای فرزندان زیر ۱۸ سال با توجه به سن، کارت ۵ ساله صادر می گردد.

با اقامت تمکن مالی فرانسه تا چه مدت در دیگر کشور ها اجازه اقامت داریم؟

در صورتی که موفق به اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی شوید، امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپا برای شما فراهم می شود.

 

اقامت تمکن مالی فرانسه که به نام ویزای خودحمایتی فرانسه نیز شناخته می شود یکی از پرطرفدارترین ترین روش های اخذ اقامت است. این نوع اقامت به متقاضیانی تعلق می گیرد که از تمکن مالی خوبی در ایران برخوردار باشند. این افراد می توانند بدون خارج کردن سرمایه خود از ایران، اقامت کشوری دیگر را اخذ کنند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

6 اکتبر 2019

آیا امکان استخدام شدن در شرکتی با اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه برای ما وجود دارد؟

  6 اکتبر 2019

  در اقامت تمکن مالی امکان استخدام شدن در شرکت وجود ندارد ولی در این نوع اقامت شما می توانید کسب و کار خود را در کشور فرانسه راه اندازی نموده و از این طریق کسب درآمد کنید.

25 نوامبر 2019

سلام.ممنون از مطالب مفیدتون. سوالی که داشتم این هستش که آیا میتونیم با گرفتن این نوع از اقامت در اونجا تحصیل هم بطور رایگان ادامه بدیم و یا کار کنیم؟؟

  26 نوامبر 2019

  در صورتی که زبان آن کشور را بلد باشید می توانید به صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کنید.

12 دسامبر 2019

ممنون از اطلاعات خوبتون
اگر این اقامت رو بگیریم حتما باید فرانسه زندگی کنیم؟
چون من در طول سال سفر زیاد میرم و نمیتونم در فرانسه زندگی کنم علاوه بر اینکه کار اصلیم و شرکتم ایران هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید

  24 دسامبر 2019

  با تغییراتی که در قوانین تمکن مالی فرانسه ایجاد شده، شرط حضور برای تمدید این اقامت اهمیت پیدا کرده در نتیجه باید در این کشور زندگی کنید و در صورتی که فرزندی داشته باشید فرزندتان باید در مدرسه تحصیل کند.

   25 فوریه 2020

   سلام وقت شما بخیر
   من استاد دانشگاه هستم درآمد من حدود ۱۵۰۰۰۰۰۰ در ماه هست چون نمیتونم در فرانسه حضور داشته باشم میتونم از طریق تمکن مالی فرانسه اقامت بگیرم ممنونم؟

    25 فوریه 2020

    ببخشید سوال ۲
    اگه از طریق تمکن مالی فرانسه نتوانم بهترین و اسانترین راه برای من با توجه به شرایط فعلی من در ایران چی هست؟
    متشکرم

     10 مارس 2020

     سلام و وقت بخیر

     برای داشتن انتخابی آگاهانه و صحیح باید با مشاورین سایرس در تماس باشید تا با توجه به پرونده شما بهترین گزینه ها به شما معرفی شود.

    10 مارس 2020

    سلام و وقت بخیر

    درآمدی که برای پکیج های تمکن مالی باید نشان دهید باید از طریق سود سهام، اجاره ملک، حقوق بازنشستگی و یا سود بانکی باشد. به علاوه شرط حضور برای کشوری مانند فرانسه در این روش پررنگ است. ولی مسیرهای دیگر اقامتی وجود دارند که شرط حضور کم رنگی دارند برای کسب اطلاعات دقیق تر از پکیج های مختلف با سایرس در تماس باشید.

3 مارس 2020

با سلام وعرض ادب
اینجانب بهمراه همسر و دو فرزند پسرم بسنین ۷و۱۲ ساله متقاضی ویزای خود حمایتی فرانسه از طریق اثبات تمکن مالی بوسیله املاک و مستغلات در ایران میباشیم. لطفا چنانچه در این خصوص خدماتی ارائه میفرمایید خوشحال میشویم که از آن بهرمند گردیم.
با تشکر و سپاس فراوان.
وحید زوار
۰۹۱۴۲۲۲۹۵۳۵

23 ژوئن 2020

ببخشید کدوم با این روش اقامت شرط حضور نداره؟ اینطور که من خوندم میگن فقط فرانسه هست که شرط حضور نداره ولی شما اینجا نوشتین که داره؟ و سوال بعدی اینکه این روش به گرفتن پاسپورت منتهی میشه یا نه؟ و آیا برای اون زبان فرانسه لازم هست؟

  21 اکتبر 2020

  برای کسب اطلاعات دقیق و بروز در رابطه با اقامت تمکن مالی فرانسه با سایرس تماس بگیرید.

25 ژوئن 2020

سلام خسته نباشید من ۲۳ سالمه و دانشجوی کارشناسی هستم زبان انگلیسی نسبتا قوی دارم میخواستم این روش اقامت را انتخاب کنم و درامدم تا اندازه ی مورد نظر نیست ولی اسناد ملکی دارم , میخواستم بپرشم منم امکان داره بتونم ازین روش استفاده کنم؟ هزینه ها ی این روش اقامت چقدر است

  21 اکتبر 2020

  برای اقامت تمکن مالی به درآمد دریافتی ماهیانه از شرکت نیازی ندارید بلکه این درآمد را باید از طرق مختلف مانند اجاره ملک، سود سهام و … باید نشان بدهید. پاسخ به این سوال به بررسی شرایط شما نیاز دارد، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
با تمکن مالی فرانسه از همه امکانات و تجهیزات رفاهی این کشور برخوردار میشیم؟ یعنی این نوع اقامت محدودیت خاصی نداره؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست گرامی
  پس از اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه ، شما از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار می شوید و می توانید به راحتی به تمامی امکانات رفاهی دسترسی پیدا کنید.

10 جولای 2020

سلام
ممنون برای مقاله خیلی خوب و کاملتون. یک سوال داشتم. در این شیوه اقامتی نیاز به تسلط به زبان فرانسه هست یا نه؟ خیلی سوال مهمیه ممنون میشم پاسخ بدید.

  10 جولای 2020

  سلام دوست گرامی
  در شیوه اقامت تمکن مالی فرانسه نیازی به تسلط بر زبان فرانسوی نیست. در حقیقت این موضوع یکی از مزایای اخذ اقامت تمکن مالی است.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
مقاله بسیار کامل بود. یک سوال داشتم فقط اینکه موسسه سایرس چه مقدار هزینه برای وکالت اقامت تمکن مالی فرانسه دریافت می کند؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  برای اطلاع از هزینه اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه با شماره های اعلام شده در سایت سایرس تماس حاصل کنید. همکاران ما اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار می دهند.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
پس از اخذ اقامت حتما باید در فرانسه زندگی کنیم؟ می تونیم اقامت فرانسه را داشته باشیم اما در یک کشور دیگر اروپایی زندگی کنیم؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  معمولا برای اخذ ویزای دائم باید حداقل مدت زمانی را در کشور مورد نظر زندگی کنید. این شرایط در خصوص ویزای تمکن مالی فرانسه نیز وجود دارد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره اعلام شده در سایت سایرس تماس حاصل کنید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
من یک سال پیش از طریق موسسه سایرس ویزای تمکن مالی فرانسه را دریافت کردم. می خاستم تشکر کنم از خدمات سایرس و تیم بسیار حرفه ای شون. اگر می تونید ویزای تمکن مالی فرانسه رو دریافت کنید، شک نکنید. یکی از راحت ترین و بهترین راه های اخذ اقامت اروپاست.

  10 جولای 2020

  سلام جواد عزیز
  خوشحالیم که در کنار موسسه حقوقی سایرس توانسته اید به اهداف خود دست پیدا کنید و اقامت تمکن مالی فرانسه را به دست آورید. همان طور که شما هم به درستی اشاره کردید، اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه یکی از بهترین راه های دریافت اقامت اروپا است. روزهای خوشی را برای شما همراه گرامی سایرس آرزومند هستم.

6 اکتبر 2020

سلام ، ممكنه لطفا بفرماييد براى خانواده دونفرى شامل زن و شوهرى كه فرزند ندارند، اين تمكن مالى ماهيانه چقدر هست ، وسوال دوم هم اينكه املاكى كه به رهن داده ميشوند ، مبلغ رهن را چطور ميتوان به عنوان تمكن مالى حساب كرد؟ ممنونم

  13 اکتبر 2020

  چنانچه برای دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه اقدام می کنید، برای خانواده ۲ نفری باید مبلغ ۳ هزار یورو برای سرپرست و همسر ۱۵۰۰ یورو نشان بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با سایرس در تماس باشید.

15 اکتبر 2020

سلام.وقت بخیر
در مورد خود حمایتی فرانسه.ایا باید در آنجا حضور داشته باشیم یا خیر؟

  21 اکتبر 2020

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اقامت تمکن مالی فرانسه با سایرس در تماس باشید.

1 نوامبر 2020

سلام،ممنون از اطلاعات مفیدتون.من و همسرم به خاطر آینده ی دخترمون که ۱۳ سالشه.میخوایم اقامت تمکن مالی یه کشور اروپایی رو داشته باشیم از طرفی به خاطر کسب و کارم میخوام تو ایران حضور داشته باشم و به کشور مقصد رفت و آمد کنم.شما چه پکیجی رو پیشنهاد می کنین؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  17 نوامبر 2020

  وقت بخیر

  برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید، ابتدا باید شرایط شما توسط همکاران ما بررسی بشه تا بتونیم بهترین گزینه را به شما معرفی کنیم. لطفا با ما در تماس باشید.