ویزای مولتی یا چندگانه چیست؟ چه تفاوتی با انواع ویزا دارد؟

اخذ ویزای مولتی اروپا صد درصد تضمینی
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اگر با هدف بازدید از یکی از کشورهای حوزه شنگن به این محدوده سفر می کنید باید ویزای تایپ C دریافت کنید. این ویزا به سه زیرمجموعه تقسیم می شود؛ ویزای سینگل یا یک‌بار ورود، ویزای دو بار ورود و ویزای مولتیپلکس یا چند بار ورود. ویزای سینگل همانطور که از نامش پیداست مجوز یک بار ورود و خروج شما از این محدوده است. با ویزای دبل می توانید ۲ بار در این حوزه تردد کنید و با ویزای مولتی می توانید با رعایت قوانین به دفعات در این منطقه تردد کنید.

دریافت ویزای مولتی شنگن در سریع‌ترین زمان

آشنایی با ویزای مولتی

هر یک از ۳ نوع ویزای مولتی یا چندگانه می‌تواند به‌ صورت مولتیپل صادر شوند. برای مثال، دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل و اقامت اروپا نیاز به ویزای تایپ D  دارند. این ویزا به دانشجو اجازه می‌دهد تا برای مدتی مشخص  در تمامی کشورهای این منطقه به دفعات تردد کنند. انواع ویزای مولتی شامل موارد زیر می شود:

 • ویزای توریستی
 • ویزای بیزنسی
 • ویزای تحصیلی

ویزای مولتی تایپ C نیز معمولا با هدف گردشگری صادر می شود و به دارنده آن اجازه می‌دهد که تا حداکثر ۹۰ روز در یک بازه ۶ ماهه در این منطقه اقامت داشته باشد. نکته  ای که درباره ویزای مولتی باید به آن توجه کنید آن است که مهلت ۹۰ روزه این ویزا می‌تواند در یک نوبت سفر طی شود و یا طی چند بار سفر خاتمه یابد.

ویزای مولتی شنگن اروپا بگیرید

چه افرادی می توانند ویزای مولتی بگیرند؟

ویزای مولتی اروپا عموماً برای متقاضیانی صادر می شود که پیش از درخواست ویزای تایپ C مولتی یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود داشته و به کشور مورد نظر سفرکرده‌ باشند. البته گاهی اوقات ارائه  دعوت‌نامه‌ از یک شرکتی معتبر با توضیح دلایل سفر می تواند در صدور ویزای مولتی تاثیر مثبت داشته باشد. در کل داشتن سابقه سفر بالا، تمکن مالی، ارائه دلایل قانع کننده از سفر و برنامه سفری منظم و واضح  از فاکتورهای مهم در صدور ویزای شینگن به خصوص ویزای مولتی است.

معایب و مزایای ویزای مولتی شنگن اروپا

مزایای ویزای مولتی اروپا چیست؟

وجود ویزای شینگن در پاسپورت هر شخص بسیار ارزشمند است و فاکتوری مهم برای صدور ویزای کشورهایی مانند کانادا و آمریکا به حساب می آید. پاسپورت هایی که ویزای مولتی دارند که طبیعتا ارزش بیشتری دارند. دارندگان ویزای مولتی می توانند در سفرهای خود از هر کشوری که می خواهند وارد این محدوده شوند. به عنوان مثال اگر ویزای ۵ ساله مولتی هلند را دریافت کرده باشید، در سفر اول باید از هلند وارد اروپا شوید، اما از سفر بعد بدون نیاز به اخذ ویزا می‌توانید از هر کشور دیگری بدون محدودیت وارد حوزه شینگن شوید.

همچنین متقاضی تنها یکبار اقدامات اولیه برای اخذ ویزا مانند تکمیل فرم در خواست، ارائه مدارک به سفارت را انجام می دهد. در سفرهای بعدی نیازی به طی این مراحل ندارید و بدین صورت در زمان و هزینه ها صرفه جویی می کنید. همچنین نگران ریجکت شدن درخواست خود در طول مدت اعتبار ویزای مولتی نخواهید بود. علاوه بر این می توانید با این ویزا به سایر کشور های عضو شینگن بدون محدودیت سفر کنید. پیشنهادی میکنم به بررسی دلایل ریجکت ویزای شینگن نیز بپردازید.

تمدید فوری ویزای مولتی شنگن اروپا

آیا ویزای مولتی شینگن قابل تمدید است؟

پس از پایان اعتبار ویزا مولتی می توانید مجددا برای اخذ ویزای مولتی درخواست بدهید و اعتبار ویزای خود را افزایش دهید. به عنوان مثال اگر بار اول ویزای مولتی ۳ ماهه دریافت کردید، می توانید دفعه بعدی ویزای ۶ ماهه یا یک ساله مولتی درخواست کنید. با ویزای مولتی شینگن می توانید با رعایت قوانین به دفعات در مدت اعتبار این ویزا به کشورهای حوزه شنگن سفرکرده و به دیدار اقوام، گشت و گذار، انجام پروژه های کاری و یا مسائل پزشکی بپردازید. به یاد داشته باشید که برای اخذ ویزای مولتی تایپ C  پس از پایان اعتبار آن باید مدارک لازم را تهیه کرده و مجددا درخواست بدهید.

مدت اعتبار ویزای شینگن مولتیپل

اعتبار ویزای سینگل از چند روز تا چند هفته است این در حالیست که ویزای مولتی یک تا پنج سال اعتبار دارد. در ویزای سینگل یک بار امکان ورود و خروج به حوزه شنگن را دارید و در ویزای دبل دو بار امکان ورود و یا خروج از این محدوده را دارید. در ویزای مولتی می توانید چندین بار و بدون محدودیت البته با رعایت قانون به این محدوده تردد کنید. اولین مقصد شما بعد از دریافت ویزای شینگن مولتیپل باید همان کشور صادر کننده باشد.

همانطور که می دانید ویزای مولتی شنگن محودیت هایی را ایجاد می کنند. به عنوان مثال با این ویزا می تونید به راحتی در این محدودهتردد کنید و امکان استفاده از مزایای شهروندی مانند تحصیل رایگان را نخواهید داشت. اگر به دنبال راهی مطمئن برای تردد و زندگی در اروپا هستید با مشاورین سایرس تماس بگیرید. مجموعه سایرس همراه شما در کلیه مراحل اخذ اقامت از طریق تمکن مالی، کارآفرینی، بلوکارت آلمان و سرمایه گذاری است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

5 جولای 2022

من ویزای آلمان رو گرفتم ک دوماه ویزا گرفتم و ویزاDو مولتی بود ک ۳۱ روز مولتی بود.من فکر کردم فقط در آن دوماه میتوانم ۳۱ روز در آلمان بمانم.و فقط ۳۱ روز از ویزا رو استفاده کردم.
یعنی من نمیتونستم دوماه رو بمونم؟درسال بازم میتونم از ویزام استفاده کنم یا باید باز درخواست بدم.

  9 آگوست 2022

  خانم سپیددست عزیز سلام
  در خصوص ویزاهای مولتیپل انتری، شرایط به این صورت هست که شما محدودیتی برای تعداد ورود یا خروج ندارید و می‌تونید در بازه زمانی که ویزا معتبر هست، به میزان روز درج شده در ویزاتون سفر داشته باشید.

24 ژانویه 2023

سلام.وقت بخیر . در مورد ویزای اقامت دائم میشه راهنمایی بفرمایید؟

  24 ژانویه 2023

  گیتی عزیز سلام
  ویزا و اقامت رو بهتر هست که جدا از هم ببینیم. اقامت مجوز شما برای زندگی در یک کشور اروپاییه و ویزا (مثل کارت اقامت یا در برخی موارد پاسپورت) مجوز شما برای تردد.
  ویزا معمولا به صورت یک بار ورود یا چند بار ورود صادر میشه اما در مورد اقامت، به عنوان مثال، با سرمایه‌گذاری ملکی یونان، شما می‌تونید اقامت دائم رو دریافت کنید.