اقامت کشور اسپانیا

حتما تاکنون به زندگی در اسپانیا فکر کردید. البته مهاجرت به کشوری دیگر قدمی بزرگ در زندگی است و شک داشتن در مورد اقامت اسپانیا و زندگی در این کشور مسئله ای کاملا طبیعی است. اگر قصد دارید دوران بازنشستگی خود را در این کشور بگذرانید و از آب و هوا و سبک زندگی عالی اسپانیایی‌ها لذت ببرید، مطمئن باشید این کشور بهشت شما خواهد بود. اگر جوان تر هستید تصمیم گیریتان به شغل، تخصص، تسلط به زبان اسپانیایی، شخصیت و انعطاف پذیری شما بستگی دارد. در نهایت انتخاب مقصد دوم برای زندگی کاملا به شما بستگی دارد. در این مقاله با ما در موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات کاملی راجع به زندگی در کشور زیبای اسپانیا کسب کنید.

سواحل رویایی مدیترانه در شرق اطلس

پایتخت کشور اسپانیا مادرید است و مردم آن به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. واحد پول رایج در آن هم مثل تمام اروپا یورو است. بارسلون، مادرید، والنسیا، سویا، مالاگا و ساراگوسا از شهرهای مهم و مشهور اسپانیا هستند و کد تلفن این کشور میز 0034 است.

اسپانیا که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته، یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپاست. فرانسه و پرتغال با این کشورهم مرز هستند. سواحل رویایی دریای مدیترانه در شرق و اقیانوس اطلس در شمال گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. با وجود خط ساحلی طولانی، چشم انداز زیبا و آب های کریستالی می توانید از زندگی در این کشور لذت ببرید.

چرا در اسپانیا همیشه خوش‌ می‌گذره؟

آب‌و هوای بارانی در شمال و 320 روز آفتابی در جنوب

اگر دوست دارید هر روز خورشید را در آسمان ببینید، اسپانیا قطعا مقصد محبوب شما خواهد بود. می‌توانید از 320 روز آفتابی در این کشور لذت ببرید مثلا در ماه اکتبر هوا در اسپانیا همچنان گرم است در حالیکه بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال خرید کاپشن و پلیور هستند.

شمال اسپانیا با بارش های زیاد،  آب و هوای معتدل و بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی با تابستان های گرم و زمستان های معتدل دارای آب و هوای مدیترانه ای است. در بخش های مرکزی، با وجود تابستان های گرم و زمستان های سرد می توانید تجربه کاملا متفاوتی داشته باشید. در این بخش از مقاله توصیه می کنیم اگر به دنبال اطلاعات کاملی در مورد اقامت اسپانیا هستید، به بررسی نوشتار اقامت تمکن مالی اسپانیا بپردازید.

رشد 29 درصدی اقتصاد اسپانیا در 2020

اسپانیا کشوری توسعه یافته با اقتصادی پویا است. کشاورزی، صنایع تولیدی، بانکداری و توریسم در اقتصاد این کشور نقش مهمی دارند. 15% مردم در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. یکی از مهمترین محصولات کشاورزی زیتون و روغن زیتون است. حدود 40% روغن زیتون جهان توسط این کشور تولید می شود. کشتی سازی، اتومبیل، نساجی، کاغذ سازی، صنایع فلزی مانند آهن، مس، نقره و ... از بخش های اصلی در صنایع تولیدی این کشور هستند که در سال های اخیر توسعه پیدا کرده اند. با معرفی برنامه های اقامت سرمایه گذاری مانند ویزای طلایی، این کشور توانسته در بخش ساخت و ساز و عمران نیز از بسیاری از کشورها پیشی بگیرد. با وجود 7 میلیون و پانصد گردشگر در ماه این کشور در صنعت توریسم نیز عملکرد قابل توجهی داشته است. پیش بینی ها نشان دهنده رشد 29 درصدی اقتصاد این کشور در سال 2020 خواهد بود.

اسپانیا، یازدهمین کشور در زمینه رفاه اجتماعی

کشور اسپانیا در زمینه خدمات رتبه دوم در جهان را به خود اختصاص داده است. سهم بزرگی از درآمدزایی این کشور بر خدمات استوار است.  این کشور توانسته در بخش های مختلف رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد به عنوان مثال در بخش تحصیلات عالی موفق شده تا با استانداردهای جهانی پیش برود و دانشگاه های این کشور توانسته اند در رتبه بندی جهانی جایگاه نسبتا خوبی را به خود اختصاص دهند به عنوان مثال در سال 2019 دانشگاه خودمختار مادرید رتبه جهانی 159، دانشگاه بارسلون رتبه جهانی 166 و دانشگاه مادرید رتبه 206 را به خود اختصاص داده اند.

خدمات درمانی و بیمه نیز در این کشور از رتبه خوبی برخوردار هستند به طوری که رشد 15 درصدی را دراین بخش می توانیم ببینیم. این کشور توانسته با سیاست هایی که در پیش گرفته سیستم قدرتمند و فراگیری را پایه ریزی نماید. بیمارستان ها در این کشور لوکس و مدرن هستند. می توان گفت که بیمارستان های دولتی و خصوصی هر دو استانداردهای لازم را رعایت کرده و خدمات خوبی به مردم ارائه می دهند. در نهایت اسپانیا توانسته رتبه یازدهم را در زمینه رفاه اجتماعی به خود اختصاص دهد و در مقایسه با 5 سال گذشته رشدی 60 درصدی داشته باشد.

بالاترین استانداردهای بیمه اروپا در اسپانیا

اگر اسپانیا را برای زندگی انتخاب کرده اید باید بدانید که این کشور یکی از بهترین خدمات درمانی دولتی در جهان را ارائه می دهد. سیستم خدمات درمانی این کشور منطبق با استانداردهای جهانی بوده و خدمات با کیفیتی را ارائه می دهد.  اکثر اسپانیایی ها و حتی افرادی که از هر طریقی، اقامت این کشور را اخذ کرده اند تحت پوشش بیمه دولتی هستند. البته این بیمه کلیه هزینه ها را پوشش نمی دهد. اگر می خواهید بیمه هزینه های دندانپزشکی، دارو، آمبولانس و ... را پرداخت کند،  باید تحت پوشش بیمه خصوصی قرار بگیرید.

بیمه خصوصی جایگزین مناسبی برای پرداخت هزینه هایی از این قبیل است. کشور اسپانیا در زمینه ارائه خدمات برای درمان بیماری های خاص و مراقبت های ویژه از شهرت خاصی در دنیا برخوردار است.

ارزان‌ترین کشور اروپای غربی

از فوتبال تا فستیوال در بارسلونا و مادرید

فوتبال یکی از محبوب‌ترین ورزش ها در اسپانیا است. تیم های باشگاهی فوتبال اسپانیا نظیر بارسلونا و رئال مادرید هم از محبوب‌ترین تیم‌های حال حاضر جهان هستند. کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نظیر انگلستان دارای رفاه اجتماعی بالاتر و میزان جرم و جنایت کمتر است. اسپانیا یکی از امن ترین کشورها است. البته باید توجه داشته باشید که مانند همه کشورها باید از کیف خود در مترو و مناطق شلوغ محافظت کنید. مردم اسپانیا بسیار پر انرژی، شاداب، خونگرم و مهربان هستند. در اسپانیا همه چیز به آرامی انجام می شود و در کل سرعت زندگی در مقایسه با کشورهای پیشرفته مانند آلمان کندتر است.  در طول سال جشن ها و مراسم مختلفی برگزار می شود که اسپانیایی ها در آن به شادی و پایکوبی می پردازند. امید به زندگی در اسپانیا در سال 2019، 83 سال اعلام شده است.

زندگی در اسپانیا ارزان‌‌تر از اروپا

هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با کشورهای دیگر اروپا 20 درصد کمتر است به عنوان مثال هزینه زندگی برای خانواده 4 نفره حدودا 3 هزار یورو و برای خانواده یک نفره هزار و پانصد یورو است که این مقدار با توجه به شهر مورد نظر متغیر است. بارسلون، مادرید، والنسیا ، مالاگا، سویا، گرانادا شهرهایی هستند که هزینه زندگی در آنها مناسب تر است.

پرواز‌های بین‌المللی از فرودگاه‌های محلی

سیستم حمل و نقل عمومی اسپانیا گسترده و متنوع است و شامل مترو، قطارهای سریع السیر، اتوبوس و تاکسی است. شهرهای بزرگ مانند بارسلون، مادرید، بیلبائو، سویا، مالاگا و اسپانیا به مترو مجهز هستند. با بلیط برای یکی از وسایل حمل و نقل عمومی می توانید از وسایل دیگر نیز استفاده کنید. سریع ترین راه برای دسترسی به قسمت های مختلف شهر مترو است. خدمات اتوبوس رانی بسیار خوبی در شهرهای بزرگ ارائه می شود. ارزان ترین راه برای سفرهای بین شهری و درون شهری، اتوبوس است.

سیستم حمل‌ و نقل زمینی اسپانیا منعطف، ارزان قیمت و منظم می‌ باشد و جایگزین مناسبی برای سفر با هواپیما یا خودرو شخصی است. اسپانیا دارای فرودگاه‌ های مجهز، پیشرفته و بزرگ است. حتی پروازهای بین المللی در بسیاری از شهرهای کوچک نیز انجام می شود.

آرامش در سواحل جنوب اسپانیا

آموزش رایگان برای 6 تا 16 ساله‌های اسپانیا

استانداردهای آموزشی طی 25 سال گذشته تغییر کرده است. با توجه به آمار ارائه شده این کشور در فهرست کشورهایی که دانش آموزان به وقت گذراندن در مدرسه علاقمند هستند. تعداد دانش آموزان با توجه به منطقه وسطح آموزش متفاوت است. رابطه معلم با دانش آموزان دوستانه و مهربان است.

مدارس دولتی رایگان هستند و خدمات نسبتا خوبی را ارائه می دهند در برخی شهرها والدین هزینه کتب درسی را پرداخت می کنند.  بهترین و سریع ترین راه برای یادگیری زبان اسپانیایی برای متقاضیان اخذ اقامت ثبت نام فرزندانشان در این مدارس است. اسپانیایی ها و دارندگان اقامت اسپانیا که 16 تا 6 ساله هستند باید در مدارس این کشور ثبت نام کنند. مقامات برنامه هایی را برای آموزش زبان اسپانیایی به دانش آموزان خارجی در نظر گرفته اند.

ساختار سیستم آموزشی اسپانیا به شرح ذیل است:

  • مهدکودک و پیش دبستانی- اختیاری
  • ابتدایی- اجباری
  • متوسطه مقدماتی- اجباری
  • متوسطه پیشرفته- اختیاری

اسپانیا در زمینه کیفیت آموزش عالی توانسته رتبه یازدهم جهانی را به خود اختصاص دهد. این کشور در زمینه هایی مانند انرژی تجدیدپذیر و زیرساخت های مدیریتی رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است.

کشور گاوبازی و جشنواره گوجه‌فرنگی

یکی از جالبترین و هیجان انگیزترین بخش های سفر به ایپانیا، شرکت در فستیوال های مختلفی است که در طول سال برگزار می شود. یکی از فستیوال های پرهیجان این کشور که در کل دنیا شهرت دارد، فستیوال گوچه فرنگی است. در تاین فستیوال که در آخرین چهارشنبه آگوست برگزار می شود مردم چندید تن گوجه را به سمت یکدیگرپرتاب می کنند و از لحظات خود لذت می برند.

همچنین با وجود 320 روز آفتابی، می توانید از سپری کردن اوقات خود در کنار دریا با طبیعت خارق العاده لذت ببرید. اگر به دنبال هیجان و تفریحات آبی هستید قطعا اسپانیا مقصد محبوب شما خواهد شد. اما اگر به دنبال هیاهوی شهری، بازدید از مراکز خرید زیبا، خوردن غذاهای دریایی، آشنایی با فرهنگ اسپانیایی و تفریحات هیجان انگیز هستید حتما به بارسلون و مادرید سر بزنید. در اینجا برای هر سلیقه و سنی چیزی وجود دارد.

مناسب‌ترین راه مهاجرت به اسپانیا

در‌های باز اسپانیا به سوی مهاجران

با مطالعه این مقاله شما را تا حدودی با زندگی در اسپانیا آشنا کردیم. در ادامه به چند روش اخذ اقامت این کشور اشاره خواهیم کرد. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که عبارتند از ویزای تحصیلی، اقامت از طریق ازدواج، اقامت تمکن مالی و گلدن ویزا.

اقامت تمکن مالی اسپانیا

در این روش دیگر نیازی به سرمایه گذاری و یا کارآرفرینی نخواهید داشت. متقاضی با نشان دادن درآمد ماهیانه ثابت از طریق اجاره ملک، سود سپرده و یا حقوق بازنشستگی در ایران میتوانید این اقامت را دریافت کند. این اقامت پس از سال اول، به صورت ۲ ساله تمدید می‌شود و بعد از گذشت ۵ سال در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.

گلدن ویزای اسپانیا

این نوع اقامت که یکی از روش های اقامت سرمایه گذاری اسپانیا است به ویزای طلایی یا اقامت طلایی نیز معروف است. در  این روش متقاضی با خرید یک یا چند مسکونی یا تجاری به ارزش حداقل 500 هزار یورو  می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. این اقامت در ابتدا به صورت ۲ ساله و سپس به صورت ۵ ساله تمدید می‌شود که پس از 10 سال به پاسپورت ختم می شود.

ویزای تحصیلی

در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید. دانشگاه های دولتی رایگان هستند ولی اکثر دوره های خود را به زبان اسپانیایی برگزار می کنند. بهتر برای پیشرفت کار، مدرک زبان اسپانیایی خود را در ایران بگیرید. دوره کارشناسی 4 ساله است و دانشجومی تواند 10 ساعت در هفته کار کند.

مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله و دکترا 5 ساله است. دانشجویان این مقطع می توانند 20 ساعت در هفته کار کنند. ویزای تحصیلی به این گونه است که پس از اتمام دوره دانشجو باید به کشورش ابزگردد. در صورتی که بتواند در شرکتی استخدام شود می تواند درخواست ویزای کاری مرده و در این کشور زندگی کند.

اقامت از طریق ازدواج

در صورتی که با یک اسپانیایی ازدواج کنید، می توانید اقامت این کشور را اخذ کنید. این اقامت در ابتدا موقت می باشد که پس از 5 سال می توان برای اقامت دائم اقدام کرد. برای تابعیت فرد باید تمکن مالی داشته و بتواند از هزینه های دو نفر را پرداخت کند، سوء سابقه نداشته باشد و اثبات کند که ازدواجی کند که ازدواج حقیقی داشته است. برای آگاهی از اطلاعات دقیق تر در رابطه با مهاجرت به اسپانیا با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید