اقامت کشور اسلواکی

معرفی کشور اسلواکی

اسلواکی به عنوان یکی از کشورهای قاره اروپا که در بخش های میانی قاره اروپا قرار دارد مقصد جدید برای افرادی است که قصد رسیدن به اقامت اروپا دارند. مساحت این کشور ۴۹۰۳۵ کیلومتر مربع است که به عنوان صدوبیست و هفتمین کشور جهان از نظر مساحت شناخته میشود. اسلواکی سرزمینی نیمه کوهستانی است. بیشتر سطح اسلواکی با کوهستان‌ها پوشیده شده‌است و این کوه‌ها همگی جزئی از رشته‌کوه‌های بسکید و کارپات هستند. در ادامه با معرفی کشور اسلواکی با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

اسلواکی، دروازه جدیدی به سوی اروپا

اسلواکی به عنوان کشوری در قاره اروپا و بخش مرکزی آن و تحت عنوان کشوری استقلال یافته در بین مردم دنیا شناخته می شود. دلیل این موضوع نیز به سال های پیش از ۱۹۹۳ باز میگردد که با جمهوری چک مشترک بوده و هر دو با نام کشور چکسلواکی شناخته می شدند. کشور اسلواکی امروزی با جمهوری چک و اتریش در غرب، اوکراین در شرق، مجارستان در جنوب و با لهستان در شمال همسایه است. جمعیت آن حدود ۵٫۴ میلیون نفر و پایتخت آن براتیسلاوا میباشد. مردم اسلواک به زبان اسلواک صحبت میکنند که یک زبان هندواروپایی و از خانواده زبان‌های اسلاوی است.

آشنایی با کشور اسلواکی

سال ۲۰۰۴ اسلواکی عضو اتحادیه اروپا شد و مردم اسلواکی در سال ۲۰۰۳ در یک همه‌ پرسی رای مثبت خود را برای پیوستن اسلواکی به اتحادیه اروپا به صندوق انداختند. در همان سال به پیمان ناتو پیوست و در ۲۰۰۷ به حوزه شنگن راه یافت. از آن زمان به بعد امکان اخذ اقامت اروپا در این منطقه نیز برای افراد فراهم شد.

در این کشور هرم جمعیتی به گونه ای می باشد که در آن ۸۱ درصد از مردم آن از جمع اسلواکی تباران و ۸٫۵ درصد از مردم این کشور از طایفه ی مجاری تباران و تنها دو درصد از مردم نیز از روما یا کولیان تشکیل شده اند. کشور اسلواکی از نظر دینی نیز به گونه ای می باشد که ۱۳ درصد از مردم این کشور ادعای بی دینی می کنند. ۱۰ درصد از مردم کشور اسلواکی نیز به گفته ی خود دین و مذهب خاصی را دارا نیستند. باقی مردم در این کشور تابع دین مسیحیت می باشند که بیشتر ان ها نیز پیرو شاخه کاتولیک رومی این مذهب می باشند.

درحال حاضر نیز دولتمردان کشور اسلواکی روش های متنوعی را در اختیار افراد قرار داده اند و یکی از آنها از طریق کار است و بدین ترتیب افراد می توانند به اقدام برای اخذ اقامت کارآفرینی اروپا و از طریق اسلواکی به اروپا وارد شوند.

معرفی کشور اسلواکی

بررسی آب و هوا و موقعیت جغرافیایی اسلواکی

آب و هوای اسلواک معتدل و مرطوب است. میانگین دمای سالیانه کمتر از ۵ درجه سانتیگراد است. میانگین دمای گرم‌ترین ماه کمتر از ۱۵ درجه و میانگین دمای سردترین ماه کمتر از ۵- است. در شمال، نزدیک به مرز لهستان، کوه‌های تاترای قرار دارند که از مناطق محبوب کوهنوردی و اسکی است و بسیاری از دریاچه‌ها و دره‌های خوش‌منظره کشور در این محل قرار گرفته‌است. بلندترین نقطه اسلواکی، یعنی قله گرلاخ که ۲٬۶۵۵ متر ارتفاع دارد و کوه کریوان هستند که از نمادهای اسلواکی اند.

حکومت، سیاست و فرهنگ

حکومت اسلواکی از نوع دموکراسی پارلمانی است. مردم این کشور اعضای پارلمان و رئیس جمهور را انتخاب می کنند. رئیس جمهور مسول اجرای قانون اساسی و تشکیل دولت است. همچنین روز ملی اسلواکی برابر با اول سپتامبر و تصویب قانون اساسی این کشور است. اکثر ساکنان اسلواکی، از نژاد اسلاو هستند. همچنین مجارها نیز ۱۰ درصد از جمعیت این کشور کوچک را تشکیل داده اند. قانون اساسی این کشور حق آزادی های مدنی و دینی را تضمین کرده است. بیشتر مردم اسلواکی پیرو آیین مسیحیت کاتولیک هستند.

اقامت کشور موناکو

طبیعت زیبا، امکانات تفریحی، محیطی لوکس، آب و هوای مساعد و غذای فرانسوی؛ موناکو را به مقصدی رویایی برای ثروتمندان سراسر جهان تبدیل کرده است. موناکو دومین کشور مستقل دنیا بعد از واتیکان است که به هیچ کشوری وابسته نیست. این کشور در سال ۱۲۹۷ میلادی مستقل شد و هر سال روز ۲۷ ژوئیه این روز را به عنوان روز ملی شدن کشور موناکو جشن می گیرند. از سه ناحیه فرانسه همسایه موناکو است و از سوی دیگر هم دریای مدیترانه در جوار این کشور قرار گرفته است. موناکو بعد از واتیکان، کوچکترین کشور دنیاست. شبه جزیره موناکو که مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می کنند، دارای تعداد زیادی مرکز تفریحی، قایق و قوانین آزاد مالیاتی می باشد که ازین رو به آن “بهشت گردشگران” لقب داده اند.

آیا می‌دانید پایتخت هنر، عکاسی و موسیقی جهان کجاست؟ اتریش با کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین کشورها برای کار و زندگی است. پایتخت این کشور وین است که در دهه گذشته در فهرست ۱۰ شهر برتر برای زندگی بوده است. زندگ در این کشور مزایای زیادی را برای شهروندانش به همراه دارد. سیستم بانکداری امن، معاملات ملکی پایدار و چشم انداز زیبای کوهستان و محیطی با امنیت مالی بالا باعث افزایش زضایتمندی شهروندان این کشور شده است. عکاسی از مناظر بکر و طبیعت چشم‌نواز اتریش همیشه طرفداران بسیاری در جهان داشته است. در ادامه با معرفی کامل کشور اتریش با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید

کشور اتریش را چقدر می شناسید؟

اتریش در قلب اروپا از نظر زمانی ۲ ساعت و نیم از تهران عقب تر است. زبان رسمی این کشور آلمانی است ولی زبان های کروات، مجارستانی و اسلوونیایی نیز در برخی مناطق صحبت می شود. واحد پول آن نیز مثل تمام اتحادیه اروپا یورو است. رتبه پاسپورت در سال ۲۰۱۹ عدد  ۳ بوده است.  اتریش کشوری بسیار زیبا در اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. اتریش از شمال با آلمان و چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان و از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس هم مرز است و به واسطه اقتصادی پویا و شرایطی بی نظیر در زندگی همواره از جمله مقاصد محبوب دنیا برای اخذ اقامت اروپا است.

طبیعت بکر و جامعه مدرن اتریش

این کشور به دریا یا اقیانوس دسترسی ندارد و کشوری کوهستانی به حساب می آید. بخشی از رشته کوه های آلپ در این کشور قرار گرفته است. همکاری های اقتصادی با کشورهایی مانند آلمان باعث شده تا قوانین صادرات این دو کشور شباهت های بسیاری داشته باشد. همچنین یکی از چهار مقر سازمان ملل متحد در وین قلب اتریش قرار دارد و از جمله کشور هایی است که امکان اخذ اقامت تمکن مالی اروپا را در اختیار افراد قرار داده است.

طبیعت بکر اتریش در دامنه کوه‌های آلپ

تلفیق کوه ها با دره های عمیق چنان چشم انداز زیبایی را ایجاد کرده که فراموش نشدنی است. معماری خاص ساختمان ها به سبک های باروک و گوتیک نیز به زیبایی شهرها افزوده. اگر به ورزش علاقمند هستید گزینه های متنوعی پیش روی شماست می‌توانید از دوچرخه سواری یا پیاده روی در کوهستان و طبیعت منحصر به فرد این کشور لذت ببرید و یا در زمستان در پیست‌های مجهز اتریش که شهرت جهانی دارند، اسکی کنید.

اتریش قلب صلح و سازمان ملل

آب و هوای اتریش

اگر از زندگی در  کشوری با آب و هوای معتدل اقیانوسی لذت می برید اتریش گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. تابستان از اوایل ماه ژوئن آغاز و تا اواسط ماه سپتامبر ادامه پیدا می کند. تابستان ها معمولا گرم بوده و گاهی به ۳۵ درجه سانتی گراد نیز می رسد.  با توجه به اینکه این کشور کوهستانی است، زمستان های سرد و پربرفی را پیش رو خواید داشت. زمستان از دسامبر آغاز و تا ماه مارچ ادامه دارد. مناطق کوهستانی، زمستان ها طولانی تر ی دارند.

مناطق آلپی با نوسانات شدید آب و هوایی روبه رو هستند. اگر به برف و سرما و  اسکی علاقمند هستید مناطق شمالی اتریش و اگر به دنبال آب و هوایی خشک تر و آفتاب هستید مناطق جنوب شرقی را انتخاب کنید.

انواع روش های اخذ اقامت اتریش

از روش های مختلفی می توانید برای اخذ اقامت اتریش اقدام کنید. به یاد داشته باشید که پس از ۵ سال اقامت موقت می توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهید بعد از ۱۰ سال می توانید برای اخذ پاسپورت و تابعیت اقدام کنید. اخذ اقامت اتریش مانند کشورهای دیگر به روش های مختلفی امکان پذیر است که از آن میان می تواند به روش های زیر اشاره کرد:

 • ویزای تحصیلی
 • اقامت سرمایه گذاری
 • اقامت تمکن مالی اتریش یا ویزای خود حمایتی
 • اقامت اتریش از طریق کارآفرینی
 • ثبت شرکت با استخدام کارمند (قرمز- سفید- قرمز)
 • اقامت اتریش از طریق ازدواج
 • ویزای کاری

پیش از اقدام برای دریافت اقامت در کشور اتریش حتما با وکلا و کارشناسان حوزه اخذ اقامت سایرس تماس بگیرید.

حتما تاکنون به زندگی در اسپانیا فکر کردید. البته مهاجرت به کشوری دیگر قدمی بزرگ در زندگی است و شک داشتن در مورد اقامت اسپانیا و زندگی در این کشور مسئله ای کاملا طبیعی است. اگر قصد دارید دوران بازنشستگی خود را در این کشور بگذرانید و از آب و هوا و سبک زندگی عالی اسپانیایی‌ها لذت ببرید، مطمئن باشید این کشور بهشت شما خواهد بود. اگر جوان تر هستید تصمیم گیریتان به شغل، تخصص، تسلط به زبان اسپانیایی، شخصیت و انعطاف پذیری شما بستگی دارد. در نهایت انتخاب مقصد دوم برای زندگی کاملا به شما بستگی دارد. در این مقاله با ما در موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات کاملی راجع به زندگی در کشور زیبای اسپانیا کسب کنید.

سواحل رویایی مدیترانه در شرق اطلس

پایتخت کشور اسپانیا مادرید است و مردم آن به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و همواره از جمله مقاصد پر طرفدار در بین مردم برای اخذ اقامت اروپا است. واحد پول رایج در آن هم مثل تمام اروپا یورو است. بارسلون، مادرید، والنسیا، سویا، مالاگا و ساراگوسا از شهرهای مهم و مشهور اسپانیا هستند و کد تلفن این کشور میز ۰۰۳۴ است. اسپانیا که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته، یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپاست. فرانسه و پرتغال با این کشورهم مرز هستند. سواحل رویایی دریای مدیترانه در شرق و اقیانوس اطلس در شمال گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

چرا در اسپانیا همیشه خوش‌ می‌گذره؟

با وجود خط ساحلی طولانی، چشم انداز زیبا و آب های کریستالی می توانید از زندگی در این کشور لذت ببرید. خوشبختانه روش های متنوعی برای اخذ اقامت اسپانیا نیز در اختیار افراد قرار دارد و اسپانیا از جمله کشور هایی است که امکان اخذ اقامت تمکن مالی اروپا را در اختیار افراد قرار می دهد.

آب‌و هوای بارانی در شمال و ۳۲۰ روز آفتابی در جنوب، زیبایی زندگی در اسپانیا

اگر دوست دارید هر روز خورشید را در آسمان ببینید، اسپانیا قطعا مقصد محبوب شما خواهد بود. می‌توانید از ۳۲۰ روز آفتابی در این کشور لذت ببرید مثلا در ماه اکتبر هوا در اسپانیا همچنان گرم است در حالیکه بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال خرید کاپشن و پلیور هستند.

شمال اسپانیا با بارش های زیاد،  آب و هوای معتدل و بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی با تابستان های گرم و زمستان های معتدل دارای آب و هوای مدیترانه ای است. در بخش های مرکزی، با وجود تابستان های گرم و زمستان های سرد می توانید تجربه کاملا متفاوتی داشته باشید. در این بخش از مقاله توصیه می کنیم اگر به دنبال اطلاعات کاملی در مورد اقامت اسپانیا هستید، به بررسی نوشتار اقامت تمکن مالی اسپانیا بپردازید.

در‌های باز اسپانیا به سوی مهاجران

با مطالعه این مقاله شما را تا حدودی با زندگی در اسپانیا آشنا کردیم. در ادامه به چند روش اخذ اقامت این کشور اشاره خواهیم کرد. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که عبارتند از:

 • ویزای تحصیلی
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت تمکن مالی
 • گلدن ویزا

در ادامه نیز معرفی های کوتاهی از موارد عنوان شده در اختیار شما می گذاریم.

آرامش در سواحل جنوب اسپانیا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

در این روش دیگر نیازی به سرمایه گذاری و یا کارآرفرینی نخواهید داشت. متقاضی با نشان دادن درآمد ماهیانه ثابت از طریق اجاره ملک، سود سپرده و یا حقوق بازنشستگی در ایران میتوانید این اقامت را دریافت کند. این اقامت پس از سال اول، به صورت ۲ ساله تمدید می‌شود و بعد از گذشت ۵ سال در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.

گلدن ویزای اسپانیا

این نوع اقامت که یکی از روش های اقامت سرمایه گذاری اسپانیا است به ویزای طلایی یا اقامت طلایی نیز معروف است. در  این روش متقاضی با خرید یک یا چند مسکونی یا تجاری به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو  می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. این اقامت در ابتدا به صورت ۲ ساله و سپس به صورت ۵ ساله تمدید می‌شود که پس از ۱۰ سال به پاسپورت ختم می شود.

ویزای تحصیلی

در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید. دانشگاه های دولتی رایگان هستند ولی اکثر دوره های خود را به زبان اسپانیایی برگزار می کنند. بهتر برای پیشرفت کار، مدرک زبان اسپانیایی خود را در ایران بگیرید. دوره کارشناسی ۴ ساله است و دانشجومی تواند ۱۰ ساعت در هفته کار کند.

مقطع کارشناسی ارشد ۲ ساله و دکترا ۵ ساله است. دانشجویان این مقطع می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. ویزای تحصیلی به این گونه است که پس از اتمام دوره دانشجو باید به کشورش ابزگردد. در صورتی که بتواند در شرکتی استخدام شود می تواند درخواست ویزای کاری مرده و در این کشور زندگی کند.

اقامت از طریق ازدواج

در صورتی که با یک اسپانیایی ازدواج کنید، می توانید اقامت این کشور را اخذ کنید. این اقامت در ابتدا موقت می باشد که پس از ۵ سال می توان برای اقامت دائم اقدام کرد. برای تابعیت فرد باید تمکن مالی داشته و بتواند از هزینه های دو نفر را پرداخت کند، سوء سابقه نداشته باشد و اثبات کند که ازدواجی کند که ازدواج حقیقی داشته است. برای آگاهی از اطلاعات دقیق تر در رابطه با مهاجرت به اسپانیا با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

سرزمین یونان از قدیمی ترین تمدن های بشر است. کشور یونان در قاره اروپا واقع شده است و از فرهنگی غنی برخوردار است. یونان به لحاظ فرهنگ و هنری که دارد در دنیا شهرت بسیار زیادی دارد. مردم یونان دارای زبان رسمی یونانی هستند. واحد پول در این کشور یورو است. یونان دارای حکومتی از نوع دموکراسی پارلمانی می باشد. این کشور دارای جزایر بسیار زیبایی است. حدود ۳۰۰۰ جزیره در یونان وجود دارد. آب و هوا در یونان مدیترانه ای بوده و زمستان های معتدل و تابستان های گرم و مرطوبی دارد.

شهر آتن پایتخت این کشور به عنوان پرجمعیت ترین شهر این کشور شناخته شده است. آثار تاریخی و مکان های دیدنی متعددی در یونان وجود دارد که از معروف ترین آنها معبد آکروپولیس، موزه آکروپولیس، معبد دلفی و جزیره سانتورینی است. هزینه های زندگی در یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است. در یونان ورزش دارای ریشه ای قدیمی بوده و ورزشگاه المپیک این کشور که در شهر آتن قرار دارد، معروف ترین ورزشگاه یونان است.

معرفی یونان

از مهمترین اطلاعات کلی یونان باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پایتخت: آتن
 • امید طول عمر: ۷۶ سال
 • دین: مسیحی
 • زبان رسمی: یونان
 • زبان دوم: انگلیسی
 • واحد پول: یورو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری ‌‌پارلمانی
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۳۰
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: ۱۶۵
 • پایتخت: آتن
 • جمعیت: حدود ۱۱ میلیون نفر
 • منطقه زمانی: GMT+3

چرا کشور یونان مکان مناسبی برای زندگی است؟

کشور یونان کشوری است که نخستین تمدن پیشرفته اروپا در آن شکل گرفته است. مرکز این کشور شهر آتن می باشد. این کشور دارای فرهنگی غنی است و شهرت آن در دنیا مربوط به هنر به خصوص هنر تئاتر می باشد. از ویژگی های مهمی که این کشور دارد، این است که یونان اولین کشور آغاز کننده بازی های المپیک بوده است. بنابراین یونان مهد بسیاری از رشته های ورزشی از جمله دو و میدانی می باشد. این کشور دارای ویژگی های تاریخی، فرهنگی و طبیعی است که سبب شده تا گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان برای بازدید از یونان راهی این کشور شوند. واحد رسمی پول این کشور یورو می باشد. زبان رسمی مردم یونان زبان یونانی می باشد و زبان دوم اکثر مردم این کشور زبان انگلیسی است. کشور یونان در منطقه زمانی  GMT + ۲ قرار گرفته است.

موقعیت جغرافیایی یونان

یونان در جنوب شرقی اروپا واقع شده و محل اتصال سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا است. ۸۰ درصد این کشور را کوه ها تشکیل می دهند به علاوه با وجود ۱۶ هزار کیلومتر ساحل، یونان طولانی ترین خط ساحلی اروپا را دارد.  این سرزمین با کوه ها، جنگل ها و دریاها فرش شده ولی آنچه این کشور را در نوع خود منحصر به فرد کرده است، وجود جزایر متعدد آن است.

کشور یونان با مساحت ۱۳۱۹۴۰ کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و شش هزار جزیره  تشکیل شده است. یونان از شمال با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و از شرق با ترکیه مرز مشترک زمینی دارد. یونان که به عنوان مهد تمدن غرب نیز شناخته می شود، در دوران باستان در زمینه هایی همچون هنر، فلسفه، سیاست و ورزش پیشرو بود.

لذت زندگی در آب و هوای دلپذیر یونان

کشور یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای می باشد. روزهای تابستان در این کشور گرم و خشک بوده و غالبا بادهایی که در غروب  می وزند اندکی از گرمای هوا کم می کنند. در شمال جزیره ها و مناطق ساحلی معمولا بادهای بیشتری وزیده می شود. در شهر آتن در فصل تابستان و ماه جولای هوا گرم و خفه کننده می شود و درجه هوا گاهی تا ۴۰ درجه سانتی گراد نیز می رسد. در گذشته بیشتر کشور را جنگل پوشانده بود ولی با گذشت زمان و طی قرن ها درخت ها بریده شدند و از چوب آنها برای مصارف مختلف استفاده شد. حدود ۱۰ پارک ملی در یونان وجود دارد. خط ساحلی طولانی و آب های آبی بسیار تمیز و هزینه های پایین؛یونان را به مقصد محبوب توریست ها تبدیل کرده است.

آب و هوای کشور یونان

در فصل زمستان در قسمت جنوب این کشور هوا معتدل شده و در مناطق کوهستانی هوا بسیار سرد خواهد بود. معمولا در مناطق کوهستانی بارش برف  زیاد بوده و دمای هوا به زیر صفر درجه می رسد. در ماه های نوامبر تا مارس بارش باران به ویژه در جزایر ایونی رخ می دهد. در ماه های ژوئن تا سپتامبر آب دریا برای شنا کردن گرم و مناسب می شود. بهترین فصل ها برای پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان های یونان فصل بهار و پاییز می باشد. در فصل بهار گل های وحشی در مناطق روستایی و حومه شهرها در یونان همه جا را رنگی خواهد کرد. در فصل پاییز درختان این کشور رنگ حنایی به خود می گیرند.

در هر فصلی به یونان سفر کنید می توانید اوقات خوشی را در این کشور داشته باشید. جشن ها و رویدادهای فرهنگی، هنری، ورزشی متعددی در طول سال در یونان برگزار می شوند که هر کدام به گونه ای جالی و هیجان انگیز هستند و توجه گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. بهترین زمان سفر، اوایل خرداد تا آخر شهریور است. تابستان ها گرم و آفتابی( حدود ۳۰ درجه سانتیگراد) و زمستان ها بارانی و برفی است. آب و هوا و شرایط جوی در کشور یونان از اوایل بهار تا تابستان متناسب است. قسمت های شمالی کشور در طول زمستان سرد و مناطق جنوبی ملایم تر هستند.

اگر در جولای و آگوست به یونان سفر کنید، از تفریحات مختلف در فضای باز به خصوص تفریحات آبی مانند قایق سواری، جت اسکی، چتر بازی و … لذت می برید. چنانچه به طبیعت علاقمندید در ماه مارچ به یونان سفر کنید زیرا با بارش باران های زودهنگام ماه مارچ، گل های وحشی را در سراسر کشور خواهید دید. دمای هوا از ماه مارچ کم کم گرم می شود.

 

کشور ایتالیا در سال های اخیر تبدیل به یکی از بهترین مقاصد ممکن در دنیا برای اخذ اقامت اروپا شده است و هرساله افراد بسیاری از نقاط مختلف دنیا برای اخذ اقامت در این کشور اقدام می کنند. در ادامه با معرفی کامل کشور ایتالیا با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

آشنایی با سرزمین گاوها!

ایتالیا از ریشه یونانی ایتالوس به معنی گوساله می‌آید. ایتالیا به معنای سرزمین گاوها است چرا که قبایل جنوبی ایتالیا، گاو نر را نماد خود می‌دانستند و نام ایتالیا نیز از همین جا نشأت می‌گیرد. کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. این کشور متشکل از دو جزیره سیسیل و ساردنیا در دریای مدیترانه و شبه‌جزیره ایتالیا می‌باشد. ایتالیا جزء هشت کشور صنعتی دنیا و کشوری توسعه یافته است.

نقشه کشور ایتالیا به خاطر شبیه بودن به چکمه معروف است. ایتالیا با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان (واتیکان در داخل شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد)، سان مارینو (کشور سان مارینو در شمال خاک ایتالیا و در دل ایالت امیلیا رومانیا قرار دارد)، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و دین ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحیت است. درحال حاضر نیز ایتالیا از جمله کشور های مهاجر پذیر است و امکان اخذ اقامت تمکن مالی اروپا در آن فراهم است. از حمله مهمترین اطلاعات عمومی ایتالیا باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پایتخت:رم
 • زبان رسمی: ایتالیایی
 • شهرهای مهم: رم، میلان، ناپل، ونیز، فلورانس، جنوا
 • واحد پول: یورو
 • پیش شماره تلفن: +۳۹
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نظام سیاسی پارلمانی
 • جمعیت: حدود ۶۰ میلیون نفر
 • منطقه زمانی: +۲GMT
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: ۱۶۵
معرفی ایتالیا

پایتخت کشور ایتالیا رُم می باشد که پرجمعیت‌ترین و بزرگترین شهر ایتالیا با دو میلیون و ششصد هزار سکنه و همچنین مرکز ناحیه لاتزیو است. از طرفی رم وسیع‌ترین شهرداری ایتالیا را دارد. رم برای سده‌های پیاپی به عنوان پایتخت امپراتوری روم و اقامتگاه پاپ و از مراکز سیاسی و مذهبی تمدن غرب بود.

از شهرهای مهم و پرجمعیت ایتالیا می‌توان به میلان، تورنیو، جنوا، پالرمو، فلورانس و کاتانیا و دولت شهرهای واتیکان و سن مارینو اشاره کرد. زبان ایتالیایی از شاخه‌های زبان لاتین است و به دیگر زبانهای نزدیک به زبان لاتین مانند فرانسوی، اسپانیایی، رومانیایی و پرتغالی شباهت های بسیاری دارد. در میان زبان های لاتین، زبان ایتالیایی نزدیک‌ترین زبان به زبان لاتین است، زیرا بیشترین واژگان مشترک با آن را دارد.

موقعیت جغرافیایی ایتالیا

کشور ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است که با اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد.  جزایر ساردنی و سیسیل در دریای مدیترانه نیز جزو ایتالیا است. این کشور که بر روی نقشه همانند یک چکمه است حدود ۷۶۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد. تعدادی فلات در ایتالیا وجود دارد ولی اکثر مناطق ان کوهستانی است. مرتفع ترین نقطه با ارتفاع ۴۸۰۸ متر از سطح دریا،  کوه مونته بیانکو است. از نظر جغرافیایی کشور ایتالیا به ۲۰ ناحیه، ۱۱۰ استان و ۸ هزار شهرداری تقسیم می‌شود.

آب و هوای ایتالیا چگونه است؟

آب و هوای ایتالیا در مناطق مختلف آن متفاوت است. تابستان ها، آفتابی و ملایم و زمستان ها به خصوص در ارتفاعات سرد و پر از بارش است. دریاچه های زیبایی که در بخش شمالی ایتالیا قرار دارند با آب و هوای معتدلی گزینه مناسبی برای گذراندن اوقاتی خوش برای مسافران است. بهترین زمان سفر به این منطقه آوریل تا ژوئن است.

شهرهای جنوبی در تابستان گرم و خشک است و دمای هوا به ۳۰ درجه نیز می رسد. در طول تابستان نیز بارش بسیار کم است.

نگاهی به طبیعت ایتالیا

ایتالیا زیباترین مناظر زمین را در خود جای داده است. در بخش شمالی رشته کوه های آلپ را می بینید.  درست در نقطه مقابل آن توسکانی در جنوب، با مناظر زیبا و مزارع گل آفتابگردان محبوب توریست هاست. از رشته کوه های آلپ مرکزی به سمت پایین که برویم، رشته کوه های آپنه را خواهید دید که در نزدیکی رم گسترده می شوند تا کل عرض این کشور را بپوشانند. در جنوب رم این کوه ها باریک می شوند. در این بخش دو دشت یکی مقابل دریای تیریرنی و دیگری دریای آدریاتیک قرار گرفته استاین کوه میزبان طیف وسیعی از حیوانات که در غرب اروپا کمتر دیده می شوند مانند گرازهای وحشی، گرگ، خرس و حشرات مختلف است. در بخش جنوبی، کوه های آتشفشان فعال وجود دارند که گاهی اوقات خاکستر و بخار آنها را می توانید ببینید.

از دیرباز فرانسه یکی از مقاصد ایرانیان ترقی‌خواه بوده است. کشوری با نظام توسعه یافته اجتماعی و سیاسی و بالاترین استانداردهای دموکراسی که از هر نظر جزو ابرقدرت‌های جهان امروز شناخته می‌شود. فرانسوی‌ها به غنای فرهنگی خود مشهور هستند و سهم بسزایی در پیشرفت جهان کنونی ایفا داشته‌اند. اقتصاد پیش‌رو، شهرهای مدرن و تسهیلات و خدمات اجتماعی بالا از جمله دلایلی است که فرانسه را به یکی از محبوب‌ترین اقتصادهای حال حاضر جهان بدل کرده است. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس به عنوان معتبرترین موسسه در ارائه اقامت اروپا همراه باشید.

نقش فعال فرانسه در حوزه بین‌الملل

جمهوری فرانسه به مرکزیت پاریس دارای زبان رسمی فرانسوی است. واحد پول رایج در این کشور یورو است. فرانسه از بالاترین سطح مناسبات اقتصادی برخوردار است. این کشور در سازمان ملل متحد، جامعه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه اروپای غربی، گروه ۷، سازمان همکاری اقتصادی و شورای عالی اروپا نقش فعالی دارد. لیون، مارسی، لیل، بوردو، تولوز، نانت، نانتس، گرونوبل، نیس، استراسبورگ، نانسی، مونپلیه، والنسین و تولون از جمله مشهورترین شهرهای فرانسه و جهان هستند.

بالاترین خدمات اجتماعی اروپا در فرانسه

بزرگترین سرزمین اتحادیه شنگن و همسایه ۸ کشور اروپایی

فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است و دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. فرانسه سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، از شمال با کانال مانش و در غرب با خلیج بیسکای دارد. به علت شکل آن روی نقشه به آن لقب شش ضلعی را داده اند. این کشور سومین کشور در اتحادیه اروپا از نظر وسعت است. پایتخت فرانسه، بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ آن؛ پاریس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های اخذ اقامت فرانسه پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله اقامت تمکن مالی فرانسه داشته باشید.

حمل و نقل ارزان و نامحدود برای جوانان

سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه گسترده، مدرن،  با بازدهی بالا و مقرون به صرفه است. برای سفر به شهرهای مختلف می توانید از قطار یا هواپیما استفاده کنید. سیستم ریلی این کشور نسبتا گسترده است و جایگزین مناسبی برای سفر با خودرو شخصی است. کلیه شهرهای فرانسه به سیستم حمل و نقل عمومی مجهز هستند. لیل، لیون، مارسی، رنه و تولوز همگی به مترو مجهز هستند. می توانید از بلیطی که خریداری می کنید برای وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

معرفی کشور فرانسه

از سال ۲۰۱۷ این کشور قوانینی را به نفع جوانان وضع کرد. افرادی که بین ۱۶- ۲۷ سال سن دارند می توانند از بلیط ماهیانه نامحدود به قیمت ۷۹ یورو استفاده کنند.  می توانید از این بلیط در اکثر مسیرهاغ با قطار سریع السیر سفر کنید. در کلیه سطح شهر ایستگاه های تاکسی را خواهید دید.

چرا فرانسه؟

فرانسه به عنوان قدرت اقتصادی در بازار اروپا درهایش را به روی مهارت ها، ایده های جدید و کسب و کارها گشوده است. از آنجایی که فرانسه رتبه هفتم در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است، فرصت های متعددی برای سرمایه گذاری و تجارت را برای صاحبان کسب و کار فراهم کرده است و افرادی بسیاری نیز با اخذ اقامت تمکن مالی اروپا از طریق فرانسه اقدام می کنند. فرانسه بر سیستم آموزشی، به روز بودن متدهای آموزشی و کارآمدی آن تمرکز کرده است.

فرانسه در زمینه خلاقیت در کسب و کار و استارت آپ عملکرد فوق العاده ای داشته است.فرانسه با کشورهای مختلف مانند اروپا، آفریقا و کشورهای خاورمیانه رابطه خوبی دارد در نتیجه کارآفرینان می توانند از این روابط تجاری گسترده بهترین استفاده را بکنند.

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری واقع در قاره اروپا است. آلمان با جمعیت غالب بر ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا می باشد. زبان رسمی این کشور آلمانی و پایتخت آن برلین میباشد همچنین نوع حکومت در آلمان جمهوری فدرال است. در ادامه با بررسی کامل و معرفی کشور آلمان با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

معرفی کشور آلمان

پایتخت کشور آلمان شهر برلین، بزرگ‌ترین شهر از لحاظ جمعیت و مساحت در این کشور است و در تمام اتحادیه اروپا مقام دوم را دارد و به همین دلیل هر ساله افراد بسیاری برای اخذ اقامت اروپا در آلمان اقدام می کنند. برلین جزء شهرهای ایالتی نیز محسوب می شود، یعنی یکی از ایالت‌های شانزده‌گانه آلمان است. همسایگان آلمان در شمال دانمارک، در غرب بلژیک و هلند، در جنوب لوگزامبورگ، سوئیس، اتریش، فرانسه و در شرق لهستان و جمهوری چک هستند. از دیگر اطلاعات مفید در مورد آلمان می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پایتخت: برلین
 • زبان رسمی: آلمانی
 • تعداد استان ها: ۱۶ ایالت یا استان
 • شهرهای مهم: برلین، هامبورگ، مونیخ، فرانکفورت، دوسلدورف، مونخ
 • عضویت ها: سازمان مل متحد، ناتو، گروه هشت و گروه پنج
 • واحد پول: یورو
 • پیش شماره تلفن: ۴۹+
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نظام جمهوری فدرال دموکراتیک
 • جمعیت: جدود ۸۲ میلیون نفر
 • منطقه زمانی: -۲:۳۰ GMT
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: ۱۸۹
 • قدرت پاسپورت: ۲
زندگی در آلمان

دریای شمال و دریای بالتیک راه‌های آلمان به آب‌های آزاد هستند. طولانی‌ترین رودهای آلمان راین با ۸۵۶ کیلومتر، الب ۷۰۰ کیلومتر و دانوب ۶۴۷ کیلومتر هستند. از نظر وضعیت جغرافیایی آلمان از دریای شمال و بالتیک تا رشته‌کوه‌های آلپ در جنوب به پنج ناحیه بزرگ تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 • سرزمین‌های پست در شمال
 • رشته‌کوه‌های میانه
 • دامنه‌های کم‌ارتفاع کوه‌های میانه در جنوب غربی
 • دامنه‌های کوه‌های آلپ
 • کوه‌های آلپ

فاصله ایران تا آلمان، از شهر تهران تا شهر برلین برابر با ۳۵۲۳٫۶ کیلومتر و طول پرواز از تهران تا برلین حدود چهار ساعت و نیم است.

موقعیت جغرافیایی آلمان

این کشور در اروپای غربی و مرکزی قرار دارد. آلمان از شمال دانمارک، شرق لهستان و جمهومری چک، جنوب با اتریش و سوئیس، جنوب غرب با فرانسه و لوکزامبورگ و از شمال غرب با بلژیک و هلند مرز مشترک دارد.

آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده که ایالت بایرن یا باواریا در جنوب بزرگترین ایالت آلمان و ایالت برمن در شمال غربی کوچکترین ایالت های المان هستند. شمال و جنوب المان توسط رشته کوه ها از هم جدا شده اند. دشت ها، جنگل و دریاچه های متعددی در سراسر المان وجود دارند. از طریق دریای بالتیک که در شمال قرار گرفته می توانید به اب های ازاد دسترسی داشته باشید.

آب و هوای آلمان

آلمان دارای آب و هوایی نسبتا معتدل است. زمستان ها نسبتا سرد و تابستان ها معتدل است.  تفاوت دما در مناطق مختلف تقریبا یکسان است. دمای هوا در ماه دی به سه درجه سانتی گراد و در تیر ماه به ۲۲ درجه سانتی گراد می رسد.  اگر به زندگی در یکی از مهمترین قطب های اقتصادی اروپا علاقمندید ولی آب و هوا نیز برایتان اهمیت دارد، شهرهای استوتگارت و هایلدبرگ گزینه مناسبی برای شما خواهد بود زیرا گرمترین شهرهای آلمان هستند.

چرا زندگی در آلمان برای ایرانیان محبوبیت دارد؟

در زمینه جهانی، آلمان یكی از اصلی‏ترین کشورهای صنعتی جهان به شمار می‏رود. آلمان در زمینه صنعتی به رشد قابل توجهی دست یافته كه سبب شده است در عرصه‏ های رقابتی و بازارهای بین المللی به پیشرفتی قابل ملاحظه دست یابد. در طی سال‏ها صنایع آلمان حضور قدرتمندی را در اروپا نیز به دست آورده است.

در همین راستا یکی از بهترین کشور های قاره اروپا است که می توان در آن برای اخذ اقامت اروپا از طریق کار اقدام کرد. نگاهی واقع‏ گرایانه به زندگی اجتماعی در آلمان نشان می‏دهد كه كشور آلمان، از زندگی اقتصادی پیشرفته‏تری در مقایسه با سایر كشورهای صنعتی جهان برخوردار است.

این درحالی است كه كشور آلمان به عنوان یكی از سه كشور اصلی در فرآوری صادراتی به شمار می‏رود زیرا، از مجموع هر چهار شغل، یك شغل وابسته به فرآوری صادراتی است . قدرت بالای كشور آلمان در زمینه رقابت جهانی این كشور را تبدیل به یكی از نیرومندترین مناطق صادراتی كالاهای جهان تبدیل ساخته است.

انواع روش های اخذ اقامت آلمان چیست؟

مسلما مشابه با بسیاری از کشور های قاره اروپا روش های متنوعی برای اخذ اقامت آلمان وجود دارد، اما در موسسه حقوقی سایرس به عنوان معتبرترین شرکت حقوقی در زمینه ارائه اقامت اروپا، سرویس بلوکارت آلمان را به شما معرفی می کنیم. اقامت بلوکارت آلمان به عنوان بالاترین سطح اقامت کاری در دنیا شناخته می شود و یکی از بهترین راه های اخذ اقامت آلمان است.

اقامت بلوکارت آلمان: یکی از سریع ترین روش ها برای دسترسی به اقامت دائم اقامت بلوکارت المان است. این روش یکی از  بالاترین سطوح اقامتی نیز بشمار می رود. اگر در شغل خود تخصص کافی، مدرک تحصیلی مرتبط با شغل خود، سابقه کاری  ح داقل ۳ سال، قرارداد کاری از طرف شرکت المانی با حقوق ۵۰ هزار یورو  را دارید شرایط لازم برای اقامت بلوکارت المان را دارا هستید. اگر در سطح B1 به زبان المانی تسلط داشته باشید پس از ۲۱ ماه می توانید برای اقامت دائم درخواست داده و در پایان سال پنجم برای اخذ پاسپورت اقدام کنید.

اقامت کارآفرینی: اگر به راه اندازی کسب و کار در آلمان علاقمندید، با اثبات سابقه کار مرتبط و ارائه بیزنس پلن دقیق بدون نیاز به زبان المانی می توانید در مسیر اقامت کارآفرینی آلمان گام بردارید. این اقامت ابتدا ۳ ساله و سپس ۲ ساله تمدید می شود. ۲ سال پس از اخذ اقامت دائم می توانید برای پاسپورت درخواست بدهید.

ویزای جستجوی کار: دراین روش با رائه مدارک لازم به سفارت آلمان برای اخذ ویزای کار اقدام می کنید. پس ا صدور ویزا و ورد به المان ۶ ماه فرصت دارید تا در شرکتی معتبر در المان استخدام شوید. چنانچه در این مدت موفق به استخدام شد نشدید می توانید ویزای خود را تمدید کنید.

ویزای پیشنهاد شغلی: در این روش با کمک شرکت های کاریابی و یا شخصا برای پیدا کردن کار اقدام می کنید در صورتی که شغلی بیابید، کارفرما برای اخذ ویزای شما اقدام می کند.

ازدواج: اگر با تبعخ المانی ازدواج کنید به شرطی که حداقل زبان A1 را بلد باشید و همسرتان تمکن مالی کافی داشته و ازدواجتان صوری نباشد پس از ۳ سال می توانید برای تابعیت آلمان اقدام کنید. در طول این مدت اقامت موقت یک ساله برایتان صادر می شود که هر سال باید تمدید شود.

چرا آلمان؟

آلمان لوکومتیو اقتصاد اروپاست. موقعیت جغرافیایی این کشور امکان دسترسی به بیش از ۵۰۰ میلیون مشتری در اتحادیه اروپا را می دهد. امروزه آلمان امروز ابرقدرت اقتصادی پیشرو در بسیاری از صنایع مانند محصولات شیمیایی، خودرو، مکانیک و .. است. وجود اقتصاد قوی و پایدار، عضویت در اتحادیه اروپا، نیروی کار تحصیلکرده،  قوانین مالیاتی یکپارچه و سیاست که منطبق با کسب و کار است از جمله دلایل مهمی هستند که توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.

میزان رضایت مهاجران از اقامت در آلمان

ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی بالا  باعث افزایش تعداد مهاجران به کشور آلمان شده است. این موضوع در رابطه با ایرانیان نیز صدق می کند. در سال ۲۰۱۷ تعداد افرادی که از طریق اقامت کارآفرینی و ثبت شرکت وارد کشور شده اند، ۲۲% افزایش داشته است. ایرانیان در زمینه های مختلفی اقدام به اخذ اقامت کارآفرینی و شرکت کرده اند که برخی از آنها عبارتند از:

شرکت های خدمات در زمینه بهداشت و درمان، حمل و نقل، فضای امنیتی کودکان و …. کشور آلمان بستر مناسبی را برای کارآفرینان فراهم کرده تا جایی که توانسته رتبه نهم در زمینه درآمدزایی را به خود اختصاص دهد.

شهرهای مهاجرپذیر آلمان

در ادامه به بررسی برخی از مهاجرپذیرترین  شهرهای آلمان می پردازیم:

 1. برلین، پایتخت آلمان تلفیق مدرنیته و تاریخ، پایتخت استارت آپ ها و شرکت های بزرگ است. این شهر جاذبه های دیدینی بسیاری دارد از بناهای تاریخی گرفته تا فستیوال های موسیقی، جشن ها و … این شهر رتبه ۹۰ در زمینه بازار کار و رتبه ۳۶ در زمینه نوآوری و خلاقیت را به خود اختصاص داده است.
 2. مونیخ نیز یکی دیگر از شهرهای مهاجر پذیر آلمان است که محیط مناسبی برای استارتآپ هاست زیرا از نظر نوآوری در جایگاه اول فهرست قرار گرفته و در زمینه بازار کار رتبه ۱۶ را به خود اختصاص داده است.
 3. یکی دیگر از محبوب ترین شهرهای آلمان برای کار، شهر فرانکفورت است که در زمینه بازار کار رتبه ۲۳ را کسب کرده است. فرانکفورت شهری زیبا است که از مهمترین مراکز آموزش، تجارت و فرهنگ المان به حساب می آید.
 4. یکی از بهترین گزینه ها برای علاقمند به زندگی در آلمان، شهر هامبورگ است. این شهر از نظر بازار کار رتبه ۳۲ را به خود اختصاص داده است. سیستم حمل و نقل هامبورگ گسترده و منظم است. هم چنین این شهر دارای مراکز صنعتی و ارتباطی مهمی است.
 5. این شهر به خاط صنعت مد و هنر شهرت دارد یکی دیگر از شهرهای مهاجر پذیر آلمان ست که در زمینه بازار کار رتبه ۲۱ را به خود اختصاص داده است.

با توجه به اینکه المان از نظر صنعتی، اقتصادی، رفاه اجتماعی، بازار کار و … در شرایط مطلوبی قرار دارد، مهاجران در سراسر این کشور زندگی می کنند. لیست بالا تنها به ۵ شهر اول فهرست اشاره کرده است.

پایتخت کشور آلمان کجاست؟

برلین پایتخت کشور آلمان و بزرگ‌ترین شهر هم از لحاظ جمعیت و هم از لحاظ مساحت در این کشور است و در کل اتحادیه اروپا پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مقام نخست را دارد.

کشور آلمان در کدام قاره است؟

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان و نام بین‌المللی و روی نقشه “Germany” کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است.

کشور آلمان برای زندگی چگونه است؟

کشور آلمان به واسطه اقتصاد تجاری پویا و صنعت روبه رشد یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای زندگی است و در صورت توانایی مالی و اخذ اقامت یکی از بهترین گزینه های ممکن برای شروع زندگی در کشوری دیگر است.

انتخاب کشور