اقامت اتریش

معرفی کشور اتریش

آیا می‌دانید پایتخت هنر، عکاسی و موسیقی جهان کجاست؟ اتریش با کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین کشورها برای کار و زندگی است. پایتخت این کشور وین است که در دهه گذشته در فهرست ۱۰ شهر برتر برای زندگی بوده است. زندگ در این کشور مزایای زیادی را برای شهروندانش به همراه دارد. سیستم بانکداری امن، معاملات ملکی پایدار و چشم انداز زیبای کوهستان و محیطی با امنیت مالی بالا باعث افزایش زضایتمندی شهروندان این کشور شده است. عکاسی از مناظر بکر و طبیعت چشم‌نواز اتریش همیشه طرفداران بسیاری در جهان داشته است. در ادامه با معرفی کامل کشور اتریش با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید

کشور اتریش را چقدر می شناسید؟

اتریش در قلب اروپا از نظر زمانی ۲ ساعت و نیم از تهران عقب تر است. زبان رسمی این کشور آلمانی است ولی زبان های کروات، مجارستانی و اسلوونیایی نیز در برخی مناطق صحبت می شود. واحد پول آن نیز مثل تمام اتحادیه اروپا یورو است. رتبه پاسپورت در سال ۲۰۱۹ عدد  ۳ بوده است.  اتریش کشوری بسیار زیبا در اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. اتریش از شمال با آلمان و چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان و از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس هم مرز است و به واسطه اقتصادی پویا و شرایطی بی نظیر در زندگی همواره از جمله مقاصد محبوب دنیا برای اخذ اقامت اروپا است.

طبیعت بکر و جامعه مدرن اتریش

این کشور به دریا یا اقیانوس دسترسی ندارد و کشوری کوهستانی به حساب می آید. بخشی از رشته کوه های آلپ در این کشور قرار گرفته است. همکاری های اقتصادی با کشورهایی مانند آلمان باعث شده تا قوانین صادرات این دو کشور شباهت های بسیاری داشته باشد. همچنین یکی از چهار مقر سازمان ملل متحد در وین قلب اتریش قرار دارد و از جمله کشور هایی است که امکان اخذ اقامت تمکن مالی اروپا را در اختیار افراد قرار داده است.

طبیعت بکر اتریش در دامنه کوه‌های آلپ

تلفیق کوه ها با دره های عمیق چنان چشم انداز زیبایی را ایجاد کرده که فراموش نشدنی است. معماری خاص ساختمان ها به سبک های باروک و گوتیک نیز به زیبایی شهرها افزوده. اگر به ورزش علاقمند هستید گزینه های متنوعی پیش روی شماست می‌توانید از دوچرخه سواری یا پیاده روی در کوهستان و طبیعت منحصر به فرد این کشور لذت ببرید و یا در زمستان در پیست‌های مجهز اتریش که شهرت جهانی دارند، اسکی کنید.

اتریش قلب صلح و سازمان ملل

آب و هوای اتریش

اگر از زندگی در  کشوری با آب و هوای معتدل اقیانوسی لذت می برید اتریش گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. تابستان از اوایل ماه ژوئن آغاز و تا اواسط ماه سپتامبر ادامه پیدا می کند. تابستان ها معمولا گرم بوده و گاهی به ۳۵ درجه سانتی گراد نیز می رسد.  با توجه به اینکه این کشور کوهستانی است، زمستان های سرد و پربرفی را پیش رو خواید داشت. زمستان از دسامبر آغاز و تا ماه مارچ ادامه دارد. مناطق کوهستانی، زمستان ها طولانی تر ی دارند.

مناطق آلپی با نوسانات شدید آب و هوایی روبه رو هستند. اگر به برف و سرما و  اسکی علاقمند هستید مناطق شمالی اتریش و اگر به دنبال آب و هوایی خشک تر و آفتاب هستید مناطق جنوب شرقی را انتخاب کنید.

انواع روش های اخذ اقامت اتریش

از روش های مختلفی می توانید برای اخذ اقامت اتریش اقدام کنید. به یاد داشته باشید که پس از ۵ سال اقامت موقت می توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهید بعد از ۱۰ سال می توانید برای اخذ پاسپورت و تابعیت اقدام کنید. اخذ اقامت اتریش مانند کشورهای دیگر به روش های مختلفی امکان پذیر است که از آن میان می تواند به روش های زیر اشاره کرد:

 • ویزای تحصیلی
 • اقامت سرمایه گذاری
 • اقامت تمکن مالی اتریش یا ویزای خود حمایتی
 • اقامت اتریش از طریق کارآفرینی
 • ثبت شرکت با استخدام کارمند (قرمز- سفید- قرمز)
 • اقامت اتریش از طریق ازدواج
 • ویزای کاری

پیش از اقدام برای دریافت اقامت در کشور اتریش حتما با وکلا و کارشناسان حوزه اخذ اقامت سایرس تماس بگیرید.

حتما تاکنون به زندگی در اسپانیا فکر کردید. البته مهاجرت به کشوری دیگر قدمی بزرگ در زندگی است و شک داشتن در مورد اقامت اسپانیا و زندگی در این کشور مسئله ای کاملا طبیعی است. اگر قصد دارید دوران بازنشستگی خود را در این کشور بگذرانید و از آب و هوا و سبک زندگی عالی اسپانیایی‌ها لذت ببرید، مطمئن باشید این کشور بهشت شما خواهد بود. اگر جوان تر هستید تصمیم گیریتان به شغل، تخصص، تسلط به زبان اسپانیایی، شخصیت و انعطاف پذیری شما بستگی دارد. در نهایت انتخاب مقصد دوم برای زندگی کاملا به شما بستگی دارد. در این مقاله با ما در موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات کاملی راجع به زندگی در کشور زیبای اسپانیا کسب کنید.

سواحل رویایی مدیترانه در شرق اطلس

پایتخت کشور اسپانیا مادرید است و مردم آن به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و همواره از جمله مقاصد پر طرفدار در بین مردم برای اخذ اقامت اروپا است. واحد پول رایج در آن هم مثل تمام اروپا یورو است. بارسلون، مادرید، والنسیا، سویا، مالاگا و ساراگوسا از شهرهای مهم و مشهور اسپانیا هستند و کد تلفن این کشور میز ۰۰۳۴ است. اسپانیا که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته، یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپاست. فرانسه و پرتغال با این کشورهم مرز هستند. سواحل رویایی دریای مدیترانه در شرق و اقیانوس اطلس در شمال گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

چرا در اسپانیا همیشه خوش‌ می‌گذره؟

با وجود خط ساحلی طولانی، چشم انداز زیبا و آب های کریستالی می توانید از زندگی در این کشور لذت ببرید. خوشبختانه روش های متنوعی برای اخذ اقامت اسپانیا نیز در اختیار افراد قرار دارد و اسپانیا از جمله کشور هایی است که امکان اخذ اقامت تمکن مالی اروپا را در اختیار افراد قرار می دهد.

آب‌و هوای بارانی در شمال و ۳۲۰ روز آفتابی در جنوب، زیبایی زندگی در اسپانیا

اگر دوست دارید هر روز خورشید را در آسمان ببینید، اسپانیا قطعا مقصد محبوب شما خواهد بود. می‌توانید از ۳۲۰ روز آفتابی در این کشور لذت ببرید مثلا در ماه اکتبر هوا در اسپانیا همچنان گرم است در حالیکه بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال خرید کاپشن و پلیور هستند.

شمال اسپانیا با بارش های زیاد،  آب و هوای معتدل و بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی با تابستان های گرم و زمستان های معتدل دارای آب و هوای مدیترانه ای است. در بخش های مرکزی، با وجود تابستان های گرم و زمستان های سرد می توانید تجربه کاملا متفاوتی داشته باشید. در این بخش از مقاله توصیه می کنیم اگر به دنبال اطلاعات کاملی در مورد اقامت اسپانیا هستید، به بررسی نوشتار اقامت تمکن مالی اسپانیا بپردازید.

در‌های باز اسپانیا به سوی مهاجران

با مطالعه این مقاله شما را تا حدودی با زندگی در اسپانیا آشنا کردیم. در ادامه به چند روش اخذ اقامت این کشور اشاره خواهیم کرد. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که عبارتند از:

 • ویزای تحصیلی
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت تمکن مالی
 • گلدن ویزا

در ادامه نیز معرفی های کوتاهی از موارد عنوان شده در اختیار شما می گذاریم.

آرامش در سواحل جنوب اسپانیا

اقامت تمکن مالی اسپانیا

در این روش دیگر نیازی به سرمایه گذاری و یا کارآرفرینی نخواهید داشت. متقاضی با نشان دادن درآمد ماهیانه ثابت از طریق اجاره ملک، سود سپرده و یا حقوق بازنشستگی در ایران میتوانید این اقامت را دریافت کند. این اقامت پس از سال اول، به صورت ۲ ساله تمدید می‌شود و بعد از گذشت ۵ سال در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.

گلدن ویزای اسپانیا

این نوع اقامت که یکی از روش های اقامت سرمایه گذاری اسپانیا است به ویزای طلایی یا اقامت طلایی نیز معروف است. در  این روش متقاضی با خرید یک یا چند مسکونی یا تجاری به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو  می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. این اقامت در ابتدا به صورت ۲ ساله و سپس به صورت ۵ ساله تمدید می‌شود که پس از ۱۰ سال به پاسپورت ختم می شود.

ویزای تحصیلی

در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید. دانشگاه های دولتی رایگان هستند ولی اکثر دوره های خود را به زبان اسپانیایی برگزار می کنند. بهتر برای پیشرفت کار، مدرک زبان اسپانیایی خود را در ایران بگیرید. دوره کارشناسی ۴ ساله است و دانشجومی تواند ۱۰ ساعت در هفته کار کند.

مقطع کارشناسی ارشد ۲ ساله و دکترا ۵ ساله است. دانشجویان این مقطع می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. ویزای تحصیلی به این گونه است که پس از اتمام دوره دانشجو باید به کشورش ابزگردد. در صورتی که بتواند در شرکتی استخدام شود می تواند درخواست ویزای کاری مرده و در این کشور زندگی کند.

اقامت از طریق ازدواج

در صورتی که با یک اسپانیایی ازدواج کنید، می توانید اقامت این کشور را اخذ کنید. این اقامت در ابتدا موقت می باشد که پس از ۵ سال می توان برای اقامت دائم اقدام کرد. برای تابعیت فرد باید تمکن مالی داشته و بتواند از هزینه های دو نفر را پرداخت کند، سوء سابقه نداشته باشد و اثبات کند که ازدواجی کند که ازدواج حقیقی داشته است. برای آگاهی از اطلاعات دقیق تر در رابطه با مهاجرت به اسپانیا با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

سرزمین یونان از قدیمی‌ترین تمدن های بشر است که در قاره اروپا قرار دارد. آشنایی با فرهنگ، پایتخت و قوانین شهر یونان اولین اقدامی است که افراد متقاضی زندگی در این کشور باید انجام دهند. علاوه‌بر این، دولت یونان روش‌های مختلفی برای ارائه اقامت به غیر‌اروپاییان در نظر گرفته که آشنایی با آن به انتخاب بهترین راه برای زندگی در کشور حوزه شنگن کمک خواهد کرد. موسسه حقوقی سایرس به‌صورت تخصصی به اخذ اقامت تضمینی یونان برای متقاضیان می‌پردازد.

یونان باستان کجاست؟ آشنایی با کشور یونان

کشور یونان در جنوب شرق اروپا و در شبه جزیره بالکان قرار دارد. پایتخت آن شهر تاریخی آتن است. همسایه‌های شمالی این کشور آلبانی، بلغارستان و مقدونیه شمالی و از شرق با ترکیه هم‌مرز است. در سال ۲۰۲۱، طی سرشماری انجام‌شده، جمعیت این کشور ۱۰میلیون نفر اعلام شده. دین رسمی این کشور ارتدکس و زبان رسمی آن‌ها یونانی است. در ادامه، اطلاعات تکمیلی در‌مورد این کشور را مشاهده می‌کنید.

 • زبان رسمی: یونان
 • زبان دوم: انگلیسی
 • واحد پول: یورو
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: جمهوری ‌‌پارلمانی
 • پیش شماره تلفن: ۰۰۳۰
 • تعداد کشورهای بدون نیاز به ویزا: ۱۸۵
 • پایتخت: آتن
 • جمعیت: حدود ۱۱ میلیون نفر
 • منطقه زمانی: GMT+3

این کشور تاریخی، آثار باستانی بسیار متنوعی دارد که باعث رونق صنعت توریسم در این کشور شده است. علاوه‌بر این، یونان اولین کشوری است که مسابقات المپیک را پایه‌گذاری و به دنیا معرفی کرد.

شرایط اقامت و زندگی در یونان

بسیاری از افراد به‌دلیل شرایط آسان دریافت اقامت یونان، این کشور را به‌منظور اخذ اقامت اروپا انتخاب می‌کنند. با‌این‌حال باید شرایط کشور یونان برای زندگی را بررسی کرده تا در آینده متوجه ضرر نشوید. ۸۰ درصد این کشور را کوه ها تشکیل می دهند به علاوه با وجود ۱۶ هزار کیلومتر ساحل، یونان طولانی‌ترین خط ساحلی اروپا را دارد.  این سرزمین با کوه ها، جنگل ها و دریاها فرش شده؛ ولی آنچه این کشور را در نوع خود منحصر به فرد کرده است، وجود جزایر متعدد آن است. کشور یونان با مساحت ۱۳۱۹۴۰ کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و شش هزار جزیره  تشکیل می‌شود.

قانون کشور یونان؛ زندگی در کشور باستانی برای مهاجران

یونان کشوری است که به‌دلیل سیاست‌های اقتصادی به بهترین کشور برای اخذ اقامت سرمایه گذاری اروپا تبدیل شده است. به‌همین دلیل، بسیاری از غیر‌اروپاییان به این کشور مهاجرت کرده‌اند. به‌طور‌کلی، یونان نیز مانند هر کشور اروپایی، قوانین خاص خود را دارد. اگر قصد زندگی در این کشور را دارید باید حتما به زبان یونانی آشنا باشید. زیرا به‌جز مناطق توریستی، در سایر بخش‌ها مردم به زبان یونانی صحبت می‌کنند. به همین دلیل یادگیری زبان یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های افراد مهاجر محسوب می‌شود. علاوه‌بر این بهتر است همیشه پول نقد همراهتان باشد زیرا با وجود کارت‌های بانکی، یونانی‌ها هنوز پول نقد را ترجیح می‌دهند.

شرایط زندگی در یونان برای ایرانیان

آب و هوای یونان چگونه است؟

کشور یونان آب و هوایی مدیترانه‌ای دارد. روزهای تابستان در این کشور گرم و خشک بوده و غالبا بادهایی که در غروب می‌وزند اندکی از گرمای هوا کم می‌کند. در شمال جزیره‌ها و مناطق ساحلی معمولا بادهای بیشتری وزیده می‌شود. پایتخت یونان، شهر آتن، در فصل تابستان و ماه جولای هوا گرم خواهد بود و درجه هوا گاهی تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد. در گذشته بافت کشور بیشتر جنگلی بوده است؛ ولی با گذشت زمان و طی قرن‌ها درخت‌ها بریده شدند و از چوب آن‌ها برای مصارف مختلف استفاده شد. حدود ۱۰ پارک ملی در یونان وجود دارد. خط ساحلی طولانی و آب‌های آبی بسیار تمیز و هزینه‌های پایین، یونان را به مقصد محبوب توریست‌ها تبدیل کرده است. علاوه‌بر این، بسیاری از افراد متمول غیر‌اروپایی از طریق اخذ اقامت تمکن مالی، وارد این کشور شده و از زیبایی‌های طبیعی آن لذت می‌برند.

معایب اقامت یونان؛ سختی‌های زندگی برای ایرانیان

هر کشوری برای زندگی افراد غیر‌بومی، معایبی دارد که شناخت آن و تصمیم‌گیری واقع‌بینانه باعث کاهش ضرر‌ها خواهد شد. به‌طور مثال، بزرگ‌ترین دغدغه افراد غیر‌اروپایی در یونان، پیدا کردن شغل مناسب است. مشکلات زندگی در یونان برای ایرانیان نیز با سایر افراد مهاجر تفاوتی ندارد. البته توجه داشته باشید که به‌طور‌کل منظور از مهاجرین، افرادی است که به‌صورت قانونی، از طریق کار یا تحصیل وارد این کشور شده‌اند. با‌این‌حال، می‌توانید با انتخاب بهترین شهر یونان برای زندگی مانند آتن و تسالونیکی شانس خود بهبود ببخشید.

فرانسه در شمال غربی قاره اروپا، کشوری است که طی سال‌های متمادی در لیست ۱۰ کشور برتر برای مهاجرت قرار می‌گیرد. زیبایی‌های طبیعی و غنای فرهنگی این کشور باعث شده تا سالانه افراد بسیاری از سراسر دنیا به آن سفر کنند. طی آمار به‌دست آمده، حدود ۷۸ درصد از مهاجرین از زندگی در فرانسه راضی هستند. این کشور پس از آلمان، از نظر جمعیت در رتبه دوم قرار دارد. این کشور به‌دلیل موقعیت جغرافیایی، به‌عنوان پل اقتصادی و فرهنگی بین شمال و جنوب اروپا است.

کشور فرانسه چگونه کشوری است؟

پایتخت جمهوری فرانسه پاریس است. فرانسوی‌ها از بالاترین سطح اقتصادی، درمانی و آموزشی برخودار هستند. واحد پول رایج در این کشور یورو است. این کشور در سازمان ملل متحد، جامعه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه اروپای غربی، گروه ۷، سازمان همکاری اقتصادی و شورای عالی اروپا نقش فعالی دارد. سایر اطلاعات مربوط به این کشور در ادامه آورده شده است:

 • مساحت فرانسه: ۵۴۷ هزار کیلومترمربع
 • نژاد مردم فرانسه: ژرمنی
 • معروف‌ترین شهرهای فرانسه: پاریس (Paris)، مارسی (Marseille)، لیون (Lyon)
 • دین رسمی کشور فرانسه: بدون دین رسمی

فرانسه با کشور‌های بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا، آلمان، دریای مدیترانه و آب‌های اقیانوس اطلس شمالی مرز مشترک دارد. برای زندگی در فرانسه باید با آب‌و‌هوای آن نیز آشنا باشید. به‌دلیل مجاورت با آب‌های آزاد، فرانسه آب‌و‌هوایی مدیترانه‌ای دارد. در زمستان‌ها سرد و تابستان‌های گرم و مرطبو دارد.

امکانات زندگی در فرانسه؛ حمل‌و‌نقل ارزان و نامحدود

سیستم حمل‌و‌نقل عمومی فرانسه گسترده، مدرن، با بازدهی بالا و مقرون‌به‌صرفه است. ساکنین کشور فرانسه برای سفر به شهرهای مختلف می‌توانند از قطار یا هواپیما استفاده کنند. سیستم ریلی این کشور نسبتاً گسترده است و جایگزین مناسبی برای سفر با خودرو شخصی محسوب می‌شود.

از سال ۲۰۱۷ این کشور قوانینی را به نفع جوانان وضع کرد. افرادی که بین ۱۶ تا ۲۷ سال سن دارند، امکان استفاده از بلیط ماهیانه به‌صورت نامحدود و فقط با قیمت ۷۹ یورو را دارند. از این بلیط می‌توان در اکثر مسیرها با قطار سریع‌السیر سفر کنید.

بالاترین خدمات اجتماعی اروپا در فرانسه

معرفی کشور آلمان؛ آلمان چگونه کشوری است؟

پایتخت آلمان، شهر برلین، بزرگ‌ترین شهر از لحاظ جمعیت و مساحت در این کشور است. برلین جزء شهرهای ایالتی نیز محسوب می‌شود، یعنی یکی از ایالت‌های شانزده‌گانه آلمان است. همسایه‌های آلمان از شمال دانمارک، در غرب بلژیک و هلند، در جنوب لوکزامبورگ، سوئیس، اتریش، فرانسه و در شرق لهستان و جمهوری چک هستند. سایر اطلاعات مربوط به آلمان، در ادامه گفته شده است:

 • زبان رسمی: آلمانی
 • شهرهای مهم: برلین، هامبورگ، مونیخ، فرانکفورت، دوسلدورف، مونیخ
 • واحد پول: یورو
 • پیش شماره تلفن: ۴۹+
 • نوع حکومت و ساختار سیاسی: نظام جمهوری فدرال دموکراتیک
 • جمعیت: حدود ۸۲ میلیون نفر
 • اعتبار پاسپورت در رتبه ۲ قرار دارد.

فاصله ایران تا آلمان، از شهر تهران تا شهر برلین برابر با ۳۵۲۳٫۶ کیلومتر و طول پرواز از تهران تا برلین حدود چهار ساعت و نیم است.

زندگ در آلمان؛ بهره‌مندی از زیبایی‌های کشور تاریخی

پایتخت آلمان کجاست؟

آلمان از ۱۶ ایالت تشکیل شده که ایالت بایرن یا باواریا در جنوب بزرگ‌ترین ایالت آلمان و ایالت برمن در شمال غربی کوچکترین ایالت‌های این کشور هستند؛ ولی پایتخت این کشور، شهر برلین است که مرکز سیاسی آن محسوب می‌شود. 

میزان رضایت مهاجران از اقامت در آلمان

ثبات اقتصادی و رفاه اجتماعی بالا باعث افزایش تعداد مهاجران به کشور آلمان شده است. این موضوع در رابطه با ایرانیان نیز صدق می‌کند. در سال ۲۰۱۷ تعداد افرادی که از طریق اقامت کارآفرینی و ثبت شرکت وارد این کشور شده‌اند، ۲۲% افزایش داشته است. ایرانیان در زمینه‌های مختلفی اقدام به اخذ اقامت کارآفرینی و ثبت شرکت کرده‌اند، از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت‌های خدمات در زمینه بهداشت و درمان، حمل و نقل، فضای امنیتی کودکان و سایر موارد، اشاره کرد. علاوه‌بر این، کشور آلمان بستر مناسبی را برای کارآفرینان فراهم کرده تا جایی که توانسته رتبه نهم در زمینه درآمدزایی را به خود اختصاص دهد.

شهرهای مهاجرپذیر آلمان کدام است؟

برلین، پایتخت آلمان تلفیق مدرنیته و تاریخ، پایتخت استارت آپ‌ها و شرکت‌های بزرگ است. این شهر جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد؛ از بناهای تاریخی گرفته تا فستیوال‌های موسیقی و جشن‌ها. این شهر رتبه ۹۰ در زمینه بازار کار و رتبه ۳۶ در زمینه نوآوری و خلاقیت را به خود اختصاص داده است.

 • مونیخ نیز یکی دیگر از شهرهای مهاجر‌پذیر آلمان است که محیط مناسبی برای استارتاپ‌ها محسوب می‌شود؛ زیرا از نظر نوآوری در جایگاه اول فهرست جهانی قرار گرفته و در زمینه بازار کار نیز رتبه ۱۶ را به خود اختصاص داده است.
 • یکی دیگر از محبوب ترین شهرهای آلمان برای کار، شهر فرانکفورت است که در زمینه بازار کار رتبه ۲۳ را کسب کرده. فرانکفورت شهری زیبا و با اهمیت در زمینه مراکز آموزش، تجارت و فرهنگ آلمان به‌حساب می‌آید.
 • یکی از بهترین گزینه‌ها برای علاقمندان به زندگی در آلمان، شهر هامبورگ است. این شهر از نظر بازار کار رتبه ۳۲ را دارد. همچنین در این شهر مراکز صنعتی و مهمی فعالیت دارند.
 • البته سایر شهر‌های دیگر آلمان نیز ویژگی‌های متفاوتی را شامل می‌شوند. به‌همین دلیل، انتخاب مقصد نهایی برای اقامت در آلمان باید متناسب با شرایط هر فرد صورت بگیرد. 

انتخاب کشور مناسب باید متناسب با هدف شما از مهاجرت انجام شود. برای مثال، اگر قصد مهاجرت از طریق کارآفرینی را داشته باشید، با مراجعه به وکیل مهاجرتی، بهترین شهر آلمان را متناسب با شرایط شما معرفی خواهند کرد. در موسسه حقوقی سایرس، کارشناسان با‌تجربه برای ارسال مدارک یا ارتباط با وکیل آلمانی همراه شما خواهند بود.

فرانکفورت؛ محبوب‌ترین شهر آلمان برای زندگی

انتخاب کشور