اقامت کشور اسلواکی

اقامت کشور اسلواکی

اسلواکی از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شمال با لهستان، از شرق با اوکراین و از جنوب با مجارستان هم‌مرز است. بیشتر سطح اسلواکی کوهستانی است. دشت‌های پست اسلواکی تنها در جنوب غربی و منتهی‌الیه جنوب شرقی کشور قرار گرفته‌اند. کوه‌های تاترا با ۲۰ قله بلندتر از ۲۵۰۰ متر مرتفع‌ترین بخش از کوهستان کارپات را تشکیل می‌دهند؛ بیشتر مساحت تاترا در خاک اسلواکی قرار گرفته است.

اقامت کشور موناکو

طبیعت زیبا، امکانات تفریحی، محیطی لوکس، آب و هوای مساعد و غذای فرانسوی؛ موناکو را به مقصدی رویایی برای ثروتمندان سراسر جهان تبدیل کرده است. موناکو دومین کشور مستقل دنیا بعد از واتیکان است که به هیچ کشوری وابسته نیست. این کشور در سال ۱۲۹۷ میلادی مستقل شد و هر سال روز ۲۷ ژوئیه این روز را به عنوان روز ملی شدن کشور موناکو جشن می گیرند. از سه ناحیه فرانسه همسایه موناکو است و از سوی دیگر هم دریای مدیترانه در جوار این کشور قرار گرفته است. موناکو بعد از واتیکان، کوچکترین کشور دنیاست. شبه جزیره موناکو که مردم آن به زبان فرانسوی صحبت می کنند، دارای تعداد زیادی مرکز تفریحی، قایق و قوانین آزاد مالیاتی می باشد که ازین رو به آن “بهشت گردشگران” لقب داده اند.

آیا می‌دانید پایتخت هنر، عکاسی و موسیقی جهان کجاست؟ اتریش با کیفیت بالای زندگی یکی از بهترین کشورها برای کار و زندگی است. پایتخت این کشور وین است که در دهه گذشته در فهرست ۱۰ شهر برتر برای زندگی بوده است. زندگ در این کشور مزایای زیادی را برای شهروندانش به همراه دارد. سیستم بانکداری امن، معاملات ملکی پایدار و چشم انداز زیبای کوهستان و محیطی با امنیت مالی بالا باعث افزایش زضایتمندی شهروندان این کشور شده است. عکاسی از مناظر بکر و طبیعت چشم‌نواز اتریش همیشه طرفداران بسیاری در جهان داشته است. اگر قصد کار و زندگی در این کشور را دارید با ما در این مقاله با ما در موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در زمینه زندگی در اتریش به دست بیاورید.

طبیعت بکر و جامعه مدرن اتریش

زندگی در کنار مقر سازمان ملل در قلب اروپا

اتریش در قلب اروپا از نظر زمانی ۲ ساعت و نیم از تهران عقب تر است. زبان رسمی این کشور آلمانی است ولی زبان های کروات، مجارستانی و اسلوونیایی نیز در برخی مناطق صحبت می شود. واحد پول آن نیز مثل تمام اتحادیه اروپا یورو است. رتبه پاسپورت در سال ۲۰۱۹ عدد  ۳ بوده است.  اتریش کشوری بسیار زیبا در اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. اتریش از شمال با آلمان و چک، از شرق با اسلواکی و مجارستان و از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس هم مرز است.

این کشور به دریا یا اقیانوس دسترسی ندارد و کشوری کوهستانی به حساب می آید. بخشی از رشته کوه های آلپ در این کشور قرار گرفته است. همکاری های اقتصادی با کشورهایی مانند آلمان باعث شده تا قوانین صادرات این دو کشور شباهت های بسیاری داشته باشد. همچنین یکی از چهار مقر سازمان ملل متحد در وین قلب اتریش قرار دارد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ اقامت اروپا دارید، پیشنهاد می کنیم به بررسی اقامت تمکن مالی اتریش بپردازید.

طبیعت بکر اتریش در دامنه کوه‌های آلپ

تلفیق کوه ها با دره های عمیق چنان چشم انداز زیبایی را ایجاد کرده که فراموش نشدنی است. معماری خاص ساختمان ها به سبک های باروک و گوتیک نیز به زیبایی شهرها افزوده. اگر به ورزش علاقمند هستید گزینه های متنوعی پیش روی شماست می‌توانید از دوچرخه سواری یا پیاده روی در کوهستان و طبیعت منحصر به فرد این کشور لذت ببرید و یا در زمستان در پیست‌های مجهز اتریش که شهرت جهانی دارند، اسکی کنید.

اتریش قلب صلح و سازمان ملل

آب و هوای اتریش

اگر از زندگی در  کشوری با آب و هوای معتدل اقیانوسی لذت می برید اتریش گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. تابستان از اوایل ماه ژوئن آغاز و تا اواسط ماه سپتامبر ادامه پیدا می کند. تابستان ها معمولا گرم بوده و گاهی به ۳۵ درجه سانتی گراد نیز می رسد.  با توجه به اینکه این کشور کوهستانی است، زمستان های سرد و پربرفی را پیش رو خواید داشت. زمستان از دسامبر آغاز و تا ماه مارچ ادامه دارد. مناطق کوهستانی، زمستان ها طولانی تر ی دارند.

مناطق آلپی با نوسانات شدید آب و هوایی روبه رو هستند. اگر به برف و سرما و  اسکی علاقمند هستید مناطق شمالی اتریش و اگر به دنبال آب و هوایی خشک تر و آفتاب هستید مناطق جنوب شرقی را انتخاب کنید.

آرام، محترم و خوش‌رو مثل اتریشی‌ها

در برخورد اول شاید به نظر برسد که مردم اتریش رسمی، خشک و قانونمند هستند ولی بعد از مدتی کوتاه متوجه مهربانی آنها خواهید شد. اتریش ها آرام و میانه رو هستند. آنها آرام صحبت می کنند و با احترام، روی باز و محترمانه با دیگران برخورد می‌کنند. خانواده برای آنها ارزش بسیاری دارد بنابراین تمام تلاش خود را می کنند تا اوقات خوشی را در کنار خانواده بگذرانند از پیک‌نیک و دور همی های خانوادگی گرفته تا سفرهای بلند مدت.  اتریشی ها در مقایسه با کشورهایی مانند یونان و اسپانیا در برقراری ارتباط آرام تر هستند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله اقامت خودحمایتی یونان نیز داشته باشید.

کیفیت بالای زندگی در اتریش

با توریست ها رسمی رفتار می‌کنند ولی ادب و احترام را رعایت می کنند. اگر همسایه شما اتریشی باشد بدانید که آرامش در آپارتمانتان برقرار خواهد بود زیرا آنها آرام هستند و قوانین همسایگی را رعایت می کنند. سبک لباس پوشیدن در این کشور اهمیت دارد. لباستان را طوری انتخاب کنید هم ظاهری ساده و آراسته داشته باشید هم احساس خودنمایی را ایجاد نکنید. در برخورد اولیه فقط دست بدهید

رتبه اول بهداشت و درمان در جهان

اتریش با در نظر گرفتن شاخص کیفیت زندگی، توانسته از میان ۶۷ کشور رتبه دوم را به خود اختصاص دهد. این رتبه بالا به دلیل وجود سیستم بهداشت و درمان عالی است. سیستم بهداشت و درمان این کشور توانسته رتبه اول در سطح جهان را به خود اختصاص دهد. این کشور در زمینه گردشگری و حمل نیز عملکرد فوق العاده ای داشته و رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

از جمله مواردی که در کسب رتبه بالا در این کشور تاثیرگذار بوده اند می توان به امنیت اجتماعی بالا، آرامش و ثبات سیاسی اشاره کرد. در زمینه حس خوشحالی فردی این کشور رتبه سی و یکم را به خود اختصاص داده است. زمانی که در مورد کیفیت خدمات بهداشت و درمان صحبت به میان می آید ۸۲ درصد دارندگان اقامت از کیفیت خدمات و ۷۹ درصد از هزینه ها رضایت کامل داشته اند. اکثر مردم نیز از محیط زیست مانند آب و هوا تازه، تفریحات و سرگرمی های مفرح کاملا راضی بوده اند.

رضایت ۸۰ درصدی مردم از اقتصاد اتریش

در زمینه اشتغال و راحتی پروسه کاریابی اتریش رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است. ۸ نفر از ۱۰ نفر از اقتصاد این کشور رضایت دارند. همچنین قوانین این کشور به گونه ای است که کارمندان امنیت شغلی بالایی دارند. اتریشی ها حدودا ۴۰ ساعت در هفته کار می کنند که این میزان در مقایسه با سایر کشورها پایین تر است.

هزینه‌های معقول زندگی بویژه در گراتز و سالزبورگ

هزینه زندگی برای خانواده ای ۴ نفره حدودا ۳ هزار و سیصد یورو و برای یک نفر هزار و هفتصد یورو است. هزینه های زندگی در گراتز و سالزبورگ پایین تر است. بیش از ۷۳ درصد مردم و دارندگان اقامت اتریش توانایی پرداخت هزینه های زندگی را دارند. یکی از نقاط منفی در این کشور نرخ مالیات است. در رابطه با هزینه های مراقبت از کودکان و آموزش این کشور به ترتیب رتبه چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده است. در زمینه امنیت کودکان نیز رتبه خوبی را کسب کرده است. سیستم آموزشی در اتریش آسان و مقرون به صرفه است.

با ثبات در اقتصاد حوزه شنگن

اقتصاد اتریش بر پایه بازار آزاد است. به عنوان یکی از موفق ترین و با ثبات ترین کشورهای عضو حوزه شینگن، اتریش شرایط ایده‌آلی را برای سرمایه گذاران فراهم کرده است. چهار بخش مهم در اقتصاد اتریش انرژی، گردشگری، کشاورزی و صادرات هستند. بخش صنعتی اتریش یکی از برترین ها در جهان است. خدمات یکی از بخش های اصلی در اقتصاد  این کشور فوق پیشرفته صنعتی است. مهمترین صنایع این کشور مواد غذایی، کالای لوکس، مهندسی مکانیک، فولاد سازی، محصولات شیمیایی و تولید خودرو است. در زمینه کشاورزی نیز اتریش شهرت زیادی در تولید محصولات ارگانیک دارد.

شرکت های متوسط بخش صنعتی و تجاری این کشور را تشکیل می دهند. صنعت این کشور کلیه بخش های تولیدی را پوشش می دهد از کالاهای اساسی گرفته تا محصولات فرآوری شده. جالب اینجاست که بدانید نیروی کار متخصص، با انگیزه و حرفه ای در موفقیت اقتصادی این کشور تاثیر بسزایی داشته اند. روحیه حرفه ای داشتن در محیط کار بدان معناست که نیروی کار روند و سرعت کار خود را با اهداف کارفرما منطبق کند. نتیجه این عملکرد را می توان به خوبی در محصولات با کیفیت اتریش مشاهده کرد. در این بخش از مقاله پیشنهاد می کنیم زمانی را برای بررسی ویزای طلایی چیست نیز اختصاص دهید.

پکیج‌های اقامتی اتریش متناسب با شرایط شما

دانشگاه‌های وین در بین برترین‌های جهان

تحصیل از سن ۶ تا ۱۵ سالگی در این کشور اجباری است. سیستم آموزشی اتریش از سه بخش تشکیل شده است: مهدکودک، دبستان، راهنمایی و دبیرستان. کلیه دانش آموزان تا ۱۰ سالگی در یک سیستم واحد تحصیل می کنند ولی از ۱۰ سالگی با توجه به استعداد و توانایی خود و برنامه تحصیلی که در نظر دارند به یکی از شاخه های Gymnasium, Hauptschule, mittelschule وارد می شوند.

در زمینه تحصیلات دانشگاهی نیز این دانشگاه عملکرد خوبی داشته است. هفت دانشگاه اتریش در فهرست ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند به عنوان مثال دانشگاه وین رتبه ۱۵۴، دانشگاه تکنولوژی وین رتبه ۱۸۲، دانشگاه اینسبورگ رتبه ۲۸۶ را در سال ۲۰۱۹ کسب کرده اند.

هرگز بدون بلیط سوار اتوبوس‌های اتریش نشوید!

زیرساخت‌های سیستم حمل و نقل عمومی در اتریش فوق العاده، ارزان و ایمن است.  به همین سبب بسیاری از مردم ترجیح می‌دهد تا به جای استفاده از خودرو شخصی از این وسایل برای رفت و آمد استفاده کنند. عرضه بلیت های یکبار مصرف و مدت‌دار امکان استفاده از شبکه تسهیلات و تخفیف ها را در حمل و نقل عمومی اتریش پدید آورده است.

اتوبوس و مترو: اتوبوس در اکثر شهرها به موقع بوده و خدمات خوبی را ارائه می دهند شب ها نیز تعداد کمی از اتوبوس ها خدمات ارائه می دهند. اتوبوس و تراموا در اکثر مناطق از ۵ صبح تا نیمه شب فعالیت می کنند. برای اینکه در ایستگاهی توقف کنید باید دکمه توقف را فشار دهید.

 • مترو: مترو وین جمعه شب ها و شنبه ها طبق برنامه کار می کند. از یکشنبه تا پنجشنبه تا نیمه شب کار می کند. شهرهای دیگر به مترو مجهز نیستند.
 • تاکسی: تاکسی در اکثر منطق شهر در دسترس است. می توانید در ایستگاه تاکسی سوار شوید یا تلفنی تاکسی بگیرید. معمولا راننده ها انتظار دارند ۱۰ درصد انعام بگیرند.
 • بلیط: سیستم خرید بلیط در مناطق مختلف با هم متفاوت هستند. معمولا می توانید از دستگاه هایی که در هر ایستگاه وجود دارند بلیط خریداری کنید.

در صورتی که بدون خرید بلیط سوار شوید باید ۶۰ تا ۱۰۰ یورو جریمه بدهید.

پوشش ۹۹ درصدی بیمه در اتریش

اتریش جزو کشورهایی است که خدمات درمانی با کیفیت و گسترده ای ارائه می دهد. ۹۹ در صد مردم تحت پوشش بیمه هستند. این کشور در زمینه خدمات درمانی رتبه نهم در جهان را به خود اختصاص داده است. هر منطقه خدمات خوبی را ارائه می دهد. بیمه تامین اجتماعی شامل بیمه سلامت، بازنشستگی و تصادف است. ۲۸ شرکت بیمه تامین اجتماعی در این کشور وجود دارند. کلیه افرادی که در این کشور زندگی می کنند باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرند. به محض اینکه در شرکتی مشغول به کار بشوید، باید بیمه شوید. این مسئله شامل دانش آموزان و دانشجویان نیز می شود.

تا بی‌نهایت در پایتخت موسیقی و خوشگذرانی جهان

در سفر به اتریش از هر لحظه لذت می برید.بناهای تاریخی اتریش با سبک گوتیک و باروک در نوع خود منحصر به فرد هستند. بناهای تاریخی در کنار بناهای لوکس معماری جالب و به یاد ماندنی را ایجاد کرده است. تلفیق معماری قدیمی و مدرن فضای خاصی را ایجاد کرده است.

فستیوال‌های موسیقی و تالارهای برگزاری کنسرت و اپرا، از جذابیت‌های اتریش هستند. اتریش در زمینه موسیقی نیز عملکرد بسیار خوبی داشته است. فستیوال های مختلفی در طول سال در اتریش برگزار می شوند. رفتن به کنسرت و اپرا نیز جذابیت های خاص خود را دارد. اگر به شیرینی علاقمندیددسرها و شیرینی های اتریشی با طعمی را امتحان کنید.

دوستداران طبیعت می توانند در کوه ها و مراتع اتریش دوچرخه سوری یا پیاده روی کنند. اگر به ورزش علاقمندید به پیست هخای اسکی مجهز این کشور بروید و از اسکی در دامنه کوه های آلپ لذت ببرید. اوج هیجان را می توانید در دره نوری، رفتینگ یا قایق سواری تجربه کنید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع روش های اخذ اقامت اروپا، می توانید زمانی را برای مطالعه انواع ویزای شینگن برای ایرانیان نیز اختصاص دهید.

اتریش با هر شرایطی پذیرای شماست

پس از مطالعه این مقاله به زندگی در اتریش علاقمند شدید؟ آیا به دنبال اخذ اقامت اتریش هستید؟ از روش های مختلفی می توانید برای اخذ اقامت اتریش اقدام کنید. به یاد داشته باشید که پس از ۵ سال اقامت موقت می توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهید بعد از ۱۰ سال می توانید برای اخذ پاسپورت و تابعیت اقدام کنید. اخذ اقامت اتریش مانند کشورهای دیگر به روش های مختلفی امکان پذیر است که از آن میان می تواند به روش های زیر اشاره کرد:

 • ویزای تحصیلی
 • اقامت سرمایه گذاری
 • اقامت تمکن مالی یا ویزای خود حمایتی
 • اقامت اتریش از طریق کارآفرینی
 • ثبت شرکت با استخدام کارمند (قرمز- سفید- قرمز)
 • اقامت اتریش از طریق ازدواج
 • ویزای کاری

پیش از اقدام برای دریافت اقامت در کشور اتریش حتما با وکلا و کارشناسان حوزه اخذ اقامت تماس بگیرید.

حتما تاکنون به زندگی در اسپانیا فکر کردید. البته مهاجرت به کشوری دیگر قدمی بزرگ در زندگی است و شک داشتن در مورد اقامت اسپانیا و زندگی در این کشور مسئله ای کاملا طبیعی است. اگر قصد دارید دوران بازنشستگی خود را در این کشور بگذرانید و از آب و هوا و سبک زندگی عالی اسپانیایی‌ها لذت ببرید، مطمئن باشید این کشور بهشت شما خواهد بود. اگر جوان تر هستید تصمیم گیریتان به شغل، تخصص، تسلط به زبان اسپانیایی، شخصیت و انعطاف پذیری شما بستگی دارد. در نهایت انتخاب مقصد دوم برای زندگی کاملا به شما بستگی دارد. در این مقاله با ما در موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات کاملی راجع به زندگی در کشور زیبای اسپانیا کسب کنید.

سواحل رویایی مدیترانه در شرق اطلس

پایتخت کشور اسپانیا مادرید است و مردم آن به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند. واحد پول رایج در آن هم مثل تمام اروپا یورو است. بارسلون، مادرید، والنسیا، سویا، مالاگا و ساراگوسا از شهرهای مهم و مشهور اسپانیا هستند و کد تلفن این کشور میز ۰۰۳۴ است.

اسپانیا که در جنوب غربی اروپا قرار گرفته، یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپاست. فرانسه و پرتغال با این کشورهم مرز هستند. سواحل رویایی دریای مدیترانه در شرق و اقیانوس اطلس در شمال گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. با وجود خط ساحلی طولانی، چشم انداز زیبا و آب های کریستالی می توانید از زندگی در این کشور لذت ببرید.

چرا در اسپانیا همیشه خوش‌ می‌گذره؟

آب‌و هوای بارانی در شمال و ۳۲۰ روز آفتابی در جنوب

اگر دوست دارید هر روز خورشید را در آسمان ببینید، اسپانیا قطعا مقصد محبوب شما خواهد بود. می‌توانید از ۳۲۰ روز آفتابی در این کشور لذت ببرید مثلا در ماه اکتبر هوا در اسپانیا همچنان گرم است در حالیکه بسیاری از کشورهای اروپایی به دنبال خرید کاپشن و پلیور هستند.

شمال اسپانیا با بارش های زیاد،  آب و هوای معتدل و بخش های مرکزی، جنوبی و شرقی با تابستان های گرم و زمستان های معتدل دارای آب و هوای مدیترانه ای است. در بخش های مرکزی، با وجود تابستان های گرم و زمستان های سرد می توانید تجربه کاملا متفاوتی داشته باشید. در این بخش از مقاله توصیه می کنیم اگر به دنبال اطلاعات کاملی در مورد اقامت اسپانیا هستید، به بررسی نوشتار اقامت تمکن مالی اسپانیا بپردازید.

رشد ۲۹ درصدی اقتصاد اسپانیا در ۲۰۲۰

اسپانیا کشوری توسعه یافته با اقتصادی پویا است. کشاورزی، صنایع تولیدی، بانکداری و توریسم در اقتصاد این کشور نقش مهمی دارند. ۱۵% مردم در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. یکی از مهمترین محصولات کشاورزی زیتون و روغن زیتون است. حدود ۴۰% روغن زیتون جهان توسط این کشور تولید می شود. کشتی سازی، اتومبیل، نساجی، کاغذ سازی، صنایع فلزی مانند آهن، مس، نقره و … از بخش های اصلی در صنایع تولیدی این کشور هستند که در سال های اخیر توسعه پیدا کرده اند. با معرفی برنامه های اقامت سرمایه گذاری مانند ویزای طلایی، این کشور توانسته در بخش ساخت و ساز و عمران نیز از بسیاری از کشورها پیشی بگیرد. با وجود ۷ میلیون و پانصد گردشگر در ماه این کشور در صنعت توریسم نیز عملکرد قابل توجهی داشته است. پیش بینی ها نشان دهنده رشد ۲۹ درصدی اقتصاد این کشور در سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

اسپانیا، یازدهمین کشور در زمینه رفاه اجتماعی

کشور اسپانیا در زمینه خدمات رتبه دوم در جهان را به خود اختصاص داده است. سهم بزرگی از درآمدزایی این کشور بر خدمات استوار است.  این کشور توانسته در بخش های مختلف رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد به عنوان مثال در بخش تحصیلات عالی موفق شده تا با استانداردهای جهانی پیش برود و دانشگاه های این کشور توانسته اند در رتبه بندی جهانی جایگاه نسبتا خوبی را به خود اختصاص دهند به عنوان مثال در سال ۲۰۱۹ دانشگاه خودمختار مادرید رتبه جهانی ۱۵۹، دانشگاه بارسلون رتبه جهانی ۱۶۶ و دانشگاه مادرید رتبه ۲۰۶ را به خود اختصاص داده اند.

خدمات درمانی و بیمه نیز در این کشور از رتبه خوبی برخوردار هستند به طوری که رشد ۱۵ درصدی را دراین بخش می توانیم ببینیم. این کشور توانسته با سیاست هایی که در پیش گرفته سیستم قدرتمند و فراگیری را پایه ریزی نماید. بیمارستان ها در این کشور لوکس و مدرن هستند. می توان گفت که بیمارستان های دولتی و خصوصی هر دو استانداردهای لازم را رعایت کرده و خدمات خوبی به مردم ارائه می دهند. در نهایت اسپانیا توانسته رتبه یازدهم را در زمینه رفاه اجتماعی به خود اختصاص دهد و در مقایسه با ۵ سال گذشته رشدی ۶۰ درصدی داشته باشد.

بالاترین استانداردهای بیمه اروپا در اسپانیا

اگر اسپانیا را برای زندگی انتخاب کرده اید باید بدانید که این کشور یکی از بهترین خدمات درمانی دولتی در جهان را ارائه می دهد. سیستم خدمات درمانی این کشور منطبق با استانداردهای جهانی بوده و خدمات با کیفیتی را ارائه می دهد.  اکثر اسپانیایی ها و حتی افرادی که از هر طریقی، اقامت این کشور را اخذ کرده اند تحت پوشش بیمه دولتی هستند. البته این بیمه کلیه هزینه ها را پوشش نمی دهد. اگر می خواهید بیمه هزینه های دندانپزشکی، دارو، آمبولانس و … را پرداخت کند،  باید تحت پوشش بیمه خصوصی قرار بگیرید.

بیمه خصوصی جایگزین مناسبی برای پرداخت هزینه هایی از این قبیل است. کشور اسپانیا در زمینه ارائه خدمات برای درمان بیماری های خاص و مراقبت های ویژه از شهرت خاصی در دنیا برخوردار است.

ارزان‌ترین کشور اروپای غربی

از فوتبال تا فستیوال در بارسلونا و مادرید

فوتبال یکی از محبوب‌ترین ورزش ها در اسپانیا است. تیم های باشگاهی فوتبال اسپانیا نظیر بارسلونا و رئال مادرید هم از محبوب‌ترین تیم‌های حال حاضر جهان هستند. کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نظیر انگلستان دارای رفاه اجتماعی بالاتر و میزان جرم و جنایت کمتر است. اسپانیا یکی از امن ترین کشورها است. البته باید توجه داشته باشید که مانند همه کشورها باید از کیف خود در مترو و مناطق شلوغ محافظت کنید. مردم اسپانیا بسیار پر انرژی، شاداب، خونگرم و مهربان هستند. در اسپانیا همه چیز به آرامی انجام می شود و در کل سرعت زندگی در مقایسه با کشورهای پیشرفته مانند آلمان کندتر است.  در طول سال جشن ها و مراسم مختلفی برگزار می شود که اسپانیایی ها در آن به شادی و پایکوبی می پردازند. امید به زندگی در اسپانیا در سال ۲۰۱۹، ۸۳ سال اعلام شده است.

زندگی در اسپانیا ارزان‌‌تر از اروپا

هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با کشورهای دیگر اروپا ۲۰ درصد کمتر است به عنوان مثال هزینه زندگی برای خانواده ۴ نفره حدودا ۳ هزار یورو و برای خانواده یک نفره هزار و پانصد یورو است که این مقدار با توجه به شهر مورد نظر متغیر است. بارسلون، مادرید، والنسیا ، مالاگا، سویا، گرانادا شهرهایی هستند که هزینه زندگی در آنها مناسب تر است.

پرواز‌های بین‌المللی از فرودگاه‌های محلی

سیستم حمل و نقل عمومی اسپانیا گسترده و متنوع است و شامل مترو، قطارهای سریع السیر، اتوبوس و تاکسی است. شهرهای بزرگ مانند بارسلون، مادرید، بیلبائو، سویا، مالاگا و اسپانیا به مترو مجهز هستند. با بلیط برای یکی از وسایل حمل و نقل عمومی می توانید از وسایل دیگر نیز استفاده کنید. سریع ترین راه برای دسترسی به قسمت های مختلف شهر مترو است. خدمات اتوبوس رانی بسیار خوبی در شهرهای بزرگ ارائه می شود. ارزان ترین راه برای سفرهای بین شهری و درون شهری، اتوبوس است.

سیستم حمل‌ و نقل زمینی اسپانیا منعطف، ارزان قیمت و منظم می‌ باشد و جایگزین مناسبی برای سفر با هواپیما یا خودرو شخصی است. اسپانیا دارای فرودگاه‌ های مجهز، پیشرفته و بزرگ است. حتی پروازهای بین المللی در بسیاری از شهرهای کوچک نیز انجام می شود.

آرامش در سواحل جنوب اسپانیا

آموزش رایگان برای ۶ تا ۱۶ ساله‌های اسپانیا

استانداردهای آموزشی طی ۲۵ سال گذشته تغییر کرده است. با توجه به آمار ارائه شده این کشور در فهرست کشورهایی که دانش آموزان به وقت گذراندن در مدرسه علاقمند هستند. تعداد دانش آموزان با توجه به منطقه وسطح آموزش متفاوت است. رابطه معلم با دانش آموزان دوستانه و مهربان است.

مدارس دولتی رایگان هستند و خدمات نسبتا خوبی را ارائه می دهند در برخی شهرها والدین هزینه کتب درسی را پرداخت می کنند.  بهترین و سریع ترین راه برای یادگیری زبان اسپانیایی برای متقاضیان اخذ اقامت ثبت نام فرزندانشان در این مدارس است. اسپانیایی ها و دارندگان اقامت اسپانیا که ۱۶ تا ۶ ساله هستند باید در مدارس این کشور ثبت نام کنند. مقامات برنامه هایی را برای آموزش زبان اسپانیایی به دانش آموزان خارجی در نظر گرفته اند.

ساختار سیستم آموزشی اسپانیا به شرح ذیل است:

 • مهدکودک و پیش دبستانی- اختیاری
 • ابتدایی- اجباری
 • متوسطه مقدماتی- اجباری
 • متوسطه پیشرفته- اختیاری

اسپانیا در زمینه کیفیت آموزش عالی توانسته رتبه یازدهم جهانی را به خود اختصاص دهد. این کشور در زمینه هایی مانند انرژی تجدیدپذیر و زیرساخت های مدیریتی رتبه بالایی را به خود اختصاص داده است.

کشور گاوبازی و جشنواره گوجه‌فرنگی

یکی از جالبترین و هیجان انگیزترین بخش های سفر به ایپانیا، شرکت در فستیوال های مختلفی است که در طول سال برگزار می شود. یکی از فستیوال های پرهیجان این کشور که در کل دنیا شهرت دارد، فستیوال گوچه فرنگی است. در تاین فستیوال که در آخرین چهارشنبه آگوست برگزار می شود مردم چندید تن گوجه را به سمت یکدیگرپرتاب می کنند و از لحظات خود لذت می برند.

همچنین با وجود ۳۲۰ روز آفتابی، می توانید از سپری کردن اوقات خود در کنار دریا با طبیعت خارق العاده لذت ببرید. اگر به دنبال هیجان و تفریحات آبی هستید قطعا اسپانیا مقصد محبوب شما خواهد شد. اما اگر به دنبال هیاهوی شهری، بازدید از مراکز خرید زیبا، خوردن غذاهای دریایی، آشنایی با فرهنگ اسپانیایی و تفریحات هیجان انگیز هستید حتما به بارسلون و مادرید سر بزنید. در اینجا برای هر سلیقه و سنی چیزی وجود دارد.

مناسب‌ترین راه مهاجرت به اسپانیا

در‌های باز اسپانیا به سوی مهاجران

با مطالعه این مقاله شما را تا حدودی با زندگی در اسپانیا آشنا کردیم. در ادامه به چند روش اخذ اقامت این کشور اشاره خواهیم کرد. روش های مختلفی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد که عبارتند از ویزای تحصیلی، اقامت از طریق ازدواج، اقامت تمکن مالی و گلدن ویزا.

اقامت تمکن مالی اسپانیا

در این روش دیگر نیازی به سرمایه گذاری و یا کارآرفرینی نخواهید داشت. متقاضی با نشان دادن درآمد ماهیانه ثابت از طریق اجاره ملک، سود سپرده و یا حقوق بازنشستگی در ایران میتوانید این اقامت را دریافت کند. این اقامت پس از سال اول، به صورت ۲ ساله تمدید می‌شود و بعد از گذشت ۵ سال در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم وجود دارد.

گلدن ویزای اسپانیا

این نوع اقامت که یکی از روش های اقامت سرمایه گذاری اسپانیا است به ویزای طلایی یا اقامت طلایی نیز معروف است. در  این روش متقاضی با خرید یک یا چند مسکونی یا تجاری به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو  می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. این اقامت در ابتدا به صورت ۲ ساله و سپس به صورت ۵ ساله تمدید می‌شود که پس از ۱۰ سال به پاسپورت ختم می شود.

ویزای تحصیلی

در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کنید. دانشگاه های دولتی رایگان هستند ولی اکثر دوره های خود را به زبان اسپانیایی برگزار می کنند. بهتر برای پیشرفت کار، مدرک زبان اسپانیایی خود را در ایران بگیرید. دوره کارشناسی ۴ ساله است و دانشجومی تواند ۱۰ ساعت در هفته کار کند.

مقطع کارشناسی ارشد ۲ ساله و دکترا ۵ ساله است. دانشجویان این مقطع می توانند ۲۰ ساعت در هفته کار کنند. ویزای تحصیلی به این گونه است که پس از اتمام دوره دانشجو باید به کشورش ابزگردد. در صورتی که بتواند در شرکتی استخدام شود می تواند درخواست ویزای کاری مرده و در این کشور زندگی کند.

اقامت از طریق ازدواج

در صورتی که با یک اسپانیایی ازدواج کنید، می توانید اقامت این کشور را اخذ کنید. این اقامت در ابتدا موقت می باشد که پس از ۵ سال می توان برای اقامت دائم اقدام کرد. برای تابعیت فرد باید تمکن مالی داشته و بتواند از هزینه های دو نفر را پرداخت کند، سوء سابقه نداشته باشد و اثبات کند که ازدواجی کند که ازدواج حقیقی داشته است. برای آگاهی از اطلاعات دقیق تر در رابطه با مهاجرت به اسپانیا با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

اقامت کشور یونان

پایتخت : آتن / زبان رسمی : یونانی / امید طول عمر : ۷۶ سال / پول رایج : یورو کشور یونان با مساحت ۱۳۱۹۴۰ کیلومتر مربع از یک شبه جزیره و چندین هزار جزیره تشکیل شده است. یونان که در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است از قسمت شمالی با آلبانی، مقدونیه و بلغارستان و در بخش شرقی با ترکیه دارای مرز مشترک زمینی می باشد. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیله دریای اژه احاطه گردیده و ازبخش غربی به دریای یونان محدود می شود. یونان حدود سه هزار جزیره دارد که تنها سیصد جزیره آن مسکونی است.

اقامت کشور ایتالیا

پایتخت : رم / زبان رسمی : ایتالیایی / پول رایج : یورو ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد , و با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان، سان مارینو، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. بلندترین نقطه ایتالیا کوه مونته بیانکو با ارتفاع ۷۴۸،۴ متر از سطح دریا و کمترین ارتفاع آن دریای مدیترانه ‌است. کوههای آلپ مرزی طبیعی میان ایتالیا و کشور های همسایه غرب و شمال را تشکیل می دهد. دو جزیره بزرگ ایتالیا، ساردینا و سیسیل هر دو غالباً کوهستانی است.

از دیرباز فرانسه یکی از مقاصد ایرانیان ترقی‌خواه بوده است. کشوری با نظام توسعه یافته اجتماعی و سیاسی و بالاترین استانداردهای دموکراسی که از هر نظر جزو ابرقدرت‌های جهان امروز شناخته می‌شود. فرانسوی‌ها به غنای فرهنگی خود مشهور هستند و سهم بسزایی در پیشرفت جهان کنونی ایفا داشته‌اند. اقتصاد پیش‌رو، شهرهای مدرن و تسهیلات و خدمات اجتماعی بالا از جمله دلایلی است که فرانسه را به یکی از محبوب‌ترین اقتصادهای حال حاضر جهان بدل کرده است. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس به عنوان معتبرترین موسسه در ارائه اقامت اروپا همراه باشید.

نقش فعال فرانسه در حوزه بین‌الملل

جمهوری فرانسه به مرکزیت پاریس دارای زبان رسمی فرانسوی است. واحد پول رایج در این کشور یورو است. فرانسه از بالاترین سطح مناسبات اقتصادی برخوردار است. این کشور در سازمان ملل متحد، جامعه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه اروپای غربی، گروه ۷، سازمان همکاری اقتصادی و شورای عالی اروپا نقش فعالی دارد. لیون، مارسی، لیل، بوردو، تولوز، نانت، نانتس، گرونوبل، نیس، استراسبورگ، نانسی، مونپلیه، والنسین و تولون از جمله مشهورترین شهرهای فرانسه و جهان هستند.

بالاترین خدمات اجتماعی اروپا در فرانسه

بزرگترین سرزمین اتحادیه شنگن و همسایه ۸ کشور اروپایی

فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است و دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. فرانسه سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، از شمال با کانال مانش و در غرب با خلیج بیسکای دارد. به علت شکل آن روی نقشه به آن لقب شش ضلعی را داده اند. این کشور سومین کشور در اتحادیه اروپا از نظر وسعت است. پایتخت فرانسه، بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ آن؛ پاریس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های اخذ اقامت فرانسه پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله اقامت تمکن مالی فرانسه داشته باشید.

خوشگذرانی ویژگی همیشگی فرانسوی‌ها

چهارفصل را در فرانسه می توانید مشاهده کنید. هر ناحیه آب و هوای مخصوص به خود را دارد. در بخش‌های شمال و شمال شرقی فرانسه آب و هوای معتدل و مناطق جنوبی آب و هوای مدیترانه‌ای را می بینید. اگر از زندگی در آب و هوای مدیترانه ای لذت می برید، بخش های غربی بهترین مقصد برای شما بحساب می آیند.

فرانسوی ها بسیار پرانرژی و شاداب هستند در تعطیلات به شهرهای ساحل یا کوهستانی  سفر می کنند و از تک تک لحظات خود لذت می‌برند در این مواقع به علت هجوم توریست ها، قیمت هتل ها نیز بالا می رود بنابراین سفر خود را طوری برنامه ریزی کنید که دچار مشکل نشوید. بهار نیز فرصت مناسبی برای سفر به این کشور است.

عضویت فرانسه در اتحادیه شنگن و پیمان آتلانتیک

دومین صادرکننده بزرگ اروپا پس از آلمان

فرانسه اقتصادی پیشرفته و بازار محور دارد که در کنار آمریکا، ژاپن، آلمان و چین یکی از مهمترین قدرت‌های اقتصادی دنیا به حساب می‌آید. اقتصاد فرانسه، سومین اقتصاد اروپا است. سیستم اقتصاد فرانسه از دو بخش دولتی و خصوصی تشکیل شده است. سه بخش یعنی خدمات (حمل و نقل، گردشگری، انرژی و ارتباطات) ، کشاورزی و صنعت در اقتصاد این کشور مهم هستند.

بعد از آلمان، فرانسه دومین صادرکننده بزرگ اروپاست. مهم‌ترین صادرات فرانسه عبارتند از ماشین‌آلات، تجهیزات حمل‌ونقل و هوایی و پلاستیک. در رابطه با ایجاد اشتغال، دولت فرانسه توانسته درسال ۲۰۱۸ حدودا ۱۸۲ هزار شغل ایجاد کند که ۹۲ هزار شغل به حوزه تجارت مرتبط است. یکی دیگر از فاکتورهای مهم در این زمینه، نیروی کار تحصیلکرده است. میزان تحصیلات نیروی کار فرانسه بالاست به طوری که فرانسه جزو کشورهایی است که بالاترین نسبت نیروی کار تحصیلکرده را در هر هزار نفر دارد. در این بخش با توجه به اینکه به آلمان اشاره داشتیم، خالی از لطف نیست اگر زمانی را برای مطالعه مقاله اقامت بلوکارت آلمان نیز اختصاص دهید.

گردشگری در طبیعت زیبای فرانسه

حمل و نقل ارزان و نامحدود برای جوانان

سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه گسترده، مدرن،  با بازدهی بالا و مقرون به صرفه است. برای سفر به شهرهای مختلف می توانید از قطار یا هواپیما استفاده کنید. سیستم ریلی این کشور نسبتا گسترده است و جایگزین مناسبی برای سفر با خودرو شخصی است. کلیه شهرهای فرانسه به سیستم حمل و نقل عمومی مجهز هستند. لیل، لیون، مارسی، رنه و تولوز همگی به مترو مجهز هستند. می توانید از بلیطی که خریداری می کنید برای وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

از سال ۲۰۱۷ این کشور قوانینی را به نفع جوانان وضع کرد. افرادی که بین ۱۶- ۲۷ سال سن دارند می توانند از بلیط ماهیانه نامحدود به قیمت ۷۹ یورو استفاده کنند.  می توانید از این بلیط در اکثر مسیرهاغ با قطار سریع السیر سفر کنید. در کلیه سطح شهر ایستگاه های تاکسی را خواهید دید. در این بخش از نوشتار اگر قصد گرفتن اقامت فرانسه را دارید، بررسی راه های افتتاح حساب بین المللی نیز خالی از لطف نیست.

پرداخت ۱۰۰درصدی هزینه‌های درمانی در فرانسه

هزینه های زندگی برای خانواده ۴ نفره ۴٫۱۸۳ یورو و برای یک نفر ۲٫۴۲۲ یورو است. بازار بیمه در فرانسه توسعه یافته و پیشرفته است و رتبه پنجم جهان و رتبه دوم اروپا را به خود اختصاص داده است. فرانسوی ها معمولا خدمات بیمه (بیمه درمانی، خانه، خودرو و آتش سوزی) را از چند شرکت مختلف دریافت می کنند. کلیه افرادی که بیش از ۳ ماه در این کشور زندگی کنند می توانند از بیمه دولتی استفاده کنند.

فرانسه توسعه یاقته‌ترین دموکراسی جهان

هزینه های درمانی بر عهده دولت و بیمار است. بخش اعظم آن توسط دولت و بخش کمی توسط بیمار پرداخت می شود. بیمه دولتی ۷۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه هایی مانند ویزیت پزشک و بیمارستان را پرداخت می کند. بیمه ۱۰۰ درصد هزینه بیمارانی که درآمد کمتری دارند و یا باید تحت معالجات طولانی مدت قرار بگیرندرا پرداخت می کند. بر اساس آمار ارائه شده، دولت فرانسه در مقایسه با کشورهای دیگر بیشترین هزینه را در زمینه ارائه خدمات درمانی و سیستم بهداشت و درمان می کند. پیش از اتمام مقاله توصیه می کنیم اطلاعات خود در زمینه اقامت اروپا از طریق trp را هم کامل تر کنید.

چرا فرانسه؟

فرانسه به عنوان قدرت اقتصادی در بازار اروپا درهایش را به روی مهارت ها، ایده های جدید و کسب و کارها گشوده است. از آنجایی که فرانسه رتبه هفتم در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است، فرصت های متعددی برای سرمایه گذاری و تجارت را برای صاحبان کسب و کار فراهم کرده است. فرانسه بر سیستم آموزشی، به روز بودن متدهای آموزشی و کارآمدی آن تمرکز کرده است.

فرانسه در زمینه خلاقیت در کسب و کار و استارت آپ عملکرد فوق العاده ای داشته است.فرانسه با کشورهای مختلف مانند اروپا، آفریقا و کشورهای خاورمیانه رابطه خوبی دارد در نتیجه کارآفرینان می توانند از این روابط تجاری گسترده بهترین استفاده را بکنند.

اقامت کشور آلمان

نام رسمی : جمهوری فدرال آلمان / پایتخت : برلین / زبان رسمی : آلمانی / پول رایج : یورو جمهوری فدرال آلمان با ۳۵۷۱۲۱.۴۱ کیلومتر مربع وسعت، در مرکز قارهٔ اروپا قرار دارد. همسایگان آلمان در شمال دانمارک، در غرب بلژیک و هلند، در جنوب لوگزامبورگ، سوئیس، اتریش، فرانسه و در شرق لهستان و جمهوری چک هستند. دریای شمال و دریای بالتیک راه‌های آلمان به آب‌های آزاد هستند. طولانی‌ترین رودهای آلمان راین با ۸۵۶ کیلومتر، الب ۷۰۰ کیلومتر و دانوب ۶۴۷ کیلومتر هستند. از نظر وضعیت جغرافیایی آلمان از دریای شمال و بالتیک تا رشته‌کوه‌های آلپ در جنوب به پنج ناحیه بزرگ تقسیم می‌شوند، سرزمین‌های پست در شمال، رشته‌کوه‌های میانه، دامنه‌های کم‌ارتفاع کوه‌های میانه در جنوب غربی، دامنه‌های کوه‌های آلپ , کوه‌های آلپ.

آب و هوا

آلمان در منطقهٔ بادهای معتدل و خنک غربی میان اقیانوس اطلس و آب و هوای قاره‌ای در شرق قرار گرفته‌است. دامنه تغییر دما در آن اندک است. ریزش باران در تمام فصول ادامه دارد. میانگین درجه حرارت در زمستان بین ۵/۱ درجه سانتی‌گراد در مناطق پست و منهای شش درجه در مناطق کوهستانی در نوسان است. میانگین دما در ماه ژوئیه بین ۱۸ درجه سانتی‌گراد در مناطق پست و ۲۰ درجه سانتی‌گراد در دره‌های محفوظ جنوب است. دشت‌های پست اطراف راین با آب و هوایی ملایم، بایرن با گاه‌ گداری بادهای خشک و گرم از سمت جنوب، کوه‌های آلپ و منطقهٔ هارتس با بادهای تند، تابستان‌هایی خنک و زمستان‌هایی پر برف از این قاعده پیروی نمی‌کنند.

 

اقتصاد

آلمان قطب اقتصادی

آلمان در سال ۲۰۱۴ سومین صادرکننده بزرگ در دنیا از لحاظ کالا و خدمات بوده است. ۷۰٪ تولید ناخالص داخلی آلمان به بخش خدمات، ۲۹٫۱٪ درصد به صنعت و ۰٫۹٪ به کشاورزی اختصاص دارد. صادرات این کشور ۴۱٪ از تولید ملی را شامل می‌شود. ده محصول اول صادراتی آلمان عبارتند از:‌ خودرو، ماشین‌آلات، محصولات شیمیایی، محصولات الکترونیک، تجهیزات الکتریکی، مواد دارویی، تجهیزات حمل و نقل، فلزات، محصولات خوراکی و پلاستیک. ۵۰٪ انرژی آلمان از سوخت‌های فسیلی بدست می‌آید. انرژی هسته‌ای، گاز، انرژی باد، سوخت‌های بیو، انرژی خورشیدی و نیروگاه‌های آبی در مرتبه‌های بعدی قرار دارند. آلمان اولین کشور صنعتی‌است که متعهد به جایگزین کردن انرژی‌های تجدیدپذیر با سوخت‌های فسیلی برای تامین انرژی مورد نیاز خود شد. در حال حاضر ۲۷٪ نیروی برق مصرفی در آلمان از انرژی‌های تجدیدپذیر تولید می‌شود. در میان ۵۰۰ ابرشرکت بزرگ‌ دنیا از لحاظ درآمد، دفتر مرکزی ۵۳ شرکت در آلمان قرار دارد که از میان آن‌ها می‌‌‌توان از فولکس‌واگن، آلیانتس، دایملر، بی‌ام‌و، زیمنس، BASF، میونیک ره، ا.آن، بایر و ار.وه.ئه نام برد. اکثر افراد شاغل (۷۳٫۵۳ درصد) در بخش خدمات در آلمان به کار گرفته شده‌اند از جمله در حمل و نقل، خدمات اجتماعی و بهداشت و درمان، مسکن و بخش مالی. بخش تولید ۲۴٫۴ درصد از نیروی کار را در خود دارد که در حوزه‌هایی نظیر شیلات، کشاورزی و جنگلداری مشغول هستند.

هدایت صادرات جهانی

نگاهی واقع‏گرایانه به زندگی اجتماعی در آلمان نشان می‏دهد كه كشور آلمان، از زندگی اقتصادی پیشرفته‏تری در مقایسه با سایر كشورهای صنعتی جهان برخوردار است. این درحالی است كه كشور آلمان به عنوان یكی از سه كشور اصلی در فرآوری صادراتی به شمار می‏رود زیرا، از مجموع هر چهار شغل، یك شغل وابسته به فرآوری صادراتی است . قدرت بالای كشور آلمان در زمینه رقابت جهانی این كشور را تبدیل به یكی از نیرومندترین مناطق صادراتی كالاهای جهان تبدیل ساخته است.

موقعیت برتر بین‏ المللی

در زمینه جهانی، آلمان یكی از اصلی‏ترین کشورهای صنعتی جهان به شمار می‏رود. آلمان در زمینه صنعتی به رشد قابل توجهی دست یافته كه سبب شده است در عرصه‏های رقابتی و بازارهای بین المللی به پیشرفتی قابل ملاحظه دست یابد.در طی سال‏ها صنایع آلمان حضور قدرتمندی را در اروپا نیز به دست آورده است.

صنایع و اجزاء

مهمترین بعد فعالیت‏های اقتصادی آلمان به صورت سنتی همواره صنعت بوده است كه بیشترین سهم در تولید اقتصادی این كشور را به خود اختصاص داده است. چهل و نه هزار كارخانه در این كشور نزدیك به ۶/۴ میلیون كارگر و كارمند در اختیار دارند و منجر به تولید بیش از ۱/۳ تریلیارد یورو می‏شود. ۹۸ درصد از كارخانجات آلمانی متكی به كارخانجات كوچك و متوسط هستند كه تعداد پرسنل آنها کمتر از ۵۰۰ نفر می باشد. گفتنی است كارخانجات كوچك و متوسط (SME) ۳۳ درصد از تولید اقتصادی این كشور را به خود اختصاص می‏دهند. در كنار توسعه صنعتی، ارائه‏دهندگان بخش‏های خدماتی نیز نقش مهمی را بر عهده دارند و همین امر سبب شده كه این بخش‏ها به جزیی از صنعت تبدیل شوند. قدیمی‏ترین و اختصاصی‏ترین هسته زندگی اقتصادی كشور آلمان را می‏توان تجارت صنایع دستی دانست، كشور آلمان با دارا بودن بیش از ۸۶۳ هزار حرفه، به عنوان یكی از متنوع‏ترین بخش‏های اقتصادی شناخته شده است و از این مقدار ۱۴ درصد به تجارت صنایع دستی می‏پردازند وتنوع در زمینه های صنعت به همراه نکته ای که در بالا ذکر شد از جمله دلایلی هستند که این كشور را تبدیل به کشوری پیشرو در صنعت ساخته است. همچنین آلمان با تولید بیش از ۷۰% وسایل نقلیه دنیا رتبه سومین تولیدكننده اتومبیل جهان را به خود اختصاص داده است. این در حالی است كه تولید گیاهی و ماشین‏آلات گوناگون آلمان یكی از فرآوری‏های صنعتی این كشور به شمار می‏رود كه از اهمیت بالایی در سطح جهانی برخوردار است. به علاوه كشور آلمان به عنوان یكی از سردمداران صنعت شیمیایی دنیا نیز به شمار می‏رود، این كشور با نوآوری انرژی‏های مختلفی چون اطلاعات تكنولوژی و بیوتكنولوژی در بین كشورهای صنعتی جهان سرآمد است. آلمان به عنوان منطقه‏ای برای برگزاری نمایشگاه‏های تجاری و ارائه سرویس‏های خدماتی درجهان به شمار می‏رود. در حدود دو سوم نمایشگاه‏های بخش‏های تجاری خصوصی در كشور آلمان برگزار می‏شود كه در میان آنها می‏توان از نمایشگاه كتاب فرانكفورت، نمایشگاه صنعتی هانور (بزرگترین نمایشگاه صنعتی جهان)، نمایشگاه كتاب سی بیت و نمایشگاه بین‏المللی موتور در فرانكفورت نام برد. بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های سالانه و کنگره‌های اقتصادی در این کشور در شهرهایی همانند هانوفر، مونیخ، فرانکفورت و برلین برگزار می‌شوند. به علاوه از بین ۱۰ سازمان‏دهنده نمایشگاه‏ها در سطح جهان ۵ سهم از این نمایشگاه‏ها در كشور آلمان برگزار می‏شود.

سرمایه‏ گذاری در آلمان

جام جهانی سال ۲۰۰۶ كه در آلمان برگزار شد فرصتی مناسب را در اختیار این کشور قرار داد تا شایستگی خود را به عنوان منطقه‏ای تجاری نشان دهد. دولت مركزی آلمان، كشورش را برای تشكیل پایگاهی به منظور ایجاد زمینه‏ های تجاری آماده ساخت.

 

سبک زندگی

فرهنگ آلمانی

کیفیت زندگی بالا، استقبال از نوآوری و ایده های جدید، رویکرد مدرن، شناخته شدن به عنوان قطب اقتصادی اروپا از جمله دلایلی هستند که آلمان را به دومین مقصد محبوب دنیا تبدیل کرده است. فستیوالهای مختلفی در سراسر سال در آلمان برگزار می شود که مردم در آنها شرکت می کنند و به شادی و پایکوبی می پردازند. سبک زندگی مردم آلمان، توریستهای متعددی را به خود جذب می کند. در آلمان مردم با فرهنگهای مختلفی زندگی می کنند ولی به یکدیگر و فرهنگ های مختلف احترام می گذارند. آلمانی ها حریم خصوصی، وقت شناسی، صداقت و سختکوشی را در اولویت قرار داده اند. مدیریت زمان، برنامه ریزی و دقت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آنها به روابط اجتماعی بسیار اهمیت می دهند.

رژیم غذایی مردم آلمان در ایالتهای مختلف

سبک خوراکی های آلمان وغذاهای رایج مردم این کشور از ایالت به ایالت تا حدی فرق می‌کند. غذای رایج ایالت ها به نحوی از آشپزی کشورهای همسایه هم تاثیر گرفته است. بایرن: آشپزی ایالت بایرن تحت تاثیر آشپزی اتریش است. از غذاهای ویژه بایرن شنیسل سرخ شده گوشت که به همراه کوفته سیب زمینی و سالاد برگ یا کلم سرو می شود است. از عادتهای غذایی مردم بایرن صرف نوعی میان وعده سبک است که متشکل از سوسیس و خردل شیرین به همراه نان برتسل است. ایالتهای شمالی: منظور از آنها ایالتهای هامبورگ، نیدرزاکسن، برمن و شلسویگ‌هولشتاین است که به دلیل نزدیکی به دریا غذاهای دریایی و ماهیهای پرورشی را زیاد مصرف می کنند. در کنار اکثر غذاهایشان سیب زمینی، کلم و یا شلغم هم می خورند و رایج ترین نوع نان در این ایالت، نان چاودار است. گوشت و ماهی در این منطقه معمولا به صورت دودی به همراه سس و کلم سرو می شود. راینلند فالتز: این ایالت از طرفی غذاهای محلی و سنتی خود را دارد و آشپزی آن از از طرف دیگر تحت تاثیر کشورهای همسایه؛ بلژیک و هلند قرار گرفته است. در کلن گوشت قرمز بیشتر از گوشت سفید مصرف می شود به عنوان مثال غذای مورد علاقه بسیاری از آنها گوشت گاو است که در سرکه و ادویه های مخصوص طبخ می شود. نکاتی مهم درباره کسب و کار در آلمان :

 • در آلمان، صداقت و روراستی نشانه اي از احترام و يک اصل اساسي در جست وجوي راهکار صحيح مشکلات مشخص، به شمار مي رود. آنها اعتقاد دارند مساله اساسي واقعيت است و احساسات شخص نبايد مانع از طرح واقعيات شود.
 • آلمانی ها مایلند پیش از اتخاذ هر تصمیمی، مساله را به دقت موشکافی کنند. آنها می کوشند از دخالت دادن احساسات و گمانه زنی ها در تصمیمات کاری پرهیز کنند.
 • برنامه ریزی ریشه ای و بلند مدت ، مقبول و ارزشمند است .
 • جایگاه ارزشی هر فرد، مستقیما بر سطح دانش و صلاحیت فنی وی ارتباط دارد . بنابراین آلمانی ها به تحصیلات بسیار بها می دهند .
 • آلمانی ها عموما با آمادگی قبلی کامل در جلسات حاضر می شوند و همه آمار و ارقام لازم را در پرونده های همراه خود دارند.
 • ارتباطات مکتوب، بر فرم شفاهی ارتباط تاثیر دارند . از این رو حائز اهمیت است که اطلاعات، تصمیمات،‌ و … به شکل مکتوب ارائه شوند .
 • شاید آلمانی ها حتی در بین خودشان رسمی به نظر برسند ؛ این رسمیت نشانه احترام است.
 • توجه به زمان بسیار حائز اهمیت است.
انتخاب کشور