اقامت تمکن مالی

موسسه حقوقی سایرس

یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش های اخذ اقامت اروپا، اخذ اقامت از طریق اثبات تمکن مالی است. این روش در برخی کشورها از جمله فرانسه، یونان و اسپانیا قابل اخذ و دستیابی است. در این روش، متقاضی می‌تواند تنها با ارائه مدارک مبتنی بر داشتن درآمد ثابت در کشور خود و بدون نیاز به کارآفرینی، ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری این اقامت را دریافت کند.

اقامت تمکن مالی چیست؟

اقامت تمکن مالی اروپا که با نام اقامت خودحمایتی نیز شناخته می‌شود روشی است که در آن فرد متقاضی برای دریافت اقامت اروپا با ارائه مدارک و مستندات لازم توانایی مالی خود برای زندگی در اروپا را به اثبات می‌رساند.

شرایط اخذ اقامت از طریق تمکن مالی چیست؟

همانطور که در ابتدا اشاره شد، شرط اصلی اخذ اقامت تمکن مالی، اثبات درآمد ثابت ماهیانه توسط متقاضی می‌باشد. این درآمد با توجه به قوانین هر کشور متفاوت بوده و با توجه به این قوانین، میزان درآمد مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی برآورد می‌شود.

در عین حال با توجه به اینکه به طور کلی اخذ اقامت نیازمند به حضور شخص در کشور هدف است ،می‌بایست اثبات منابع درآمدی شخص از منابعی صورت گیرد که وابسته به حضور وی در ایران نباشد. به عنوان مثال؛ اجاره ماهیانه دریافتی، سود سپرده بانکی و حقوق بازنشستگی از جمله راه‌های اخذ اقامت تمکن مالی اروپا هستند.

اقامت اروپا از طریق تمکن مالی

برای اخذ اقامت اروپا از طریق تمکن مالی، باید درخواست خود را به همراه مدارک لازم به سفارت کشور مورد نظر ارائه دهید. در صورتی که با در خواست شما موافقت شود، مجور اقامت موقت که قابل تمدید است به شما ارائه می شود. برای تمدید اقامت تمکن مالی نیز باید به چند فاکتور توجه داشته باشید که عبارتند از:

  • حفظ درآمد ثابت ماهیانه که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید اثبات شود
  • ارائه آدرس محل سکونت و بیمه پزشکی معتبر

در نظر داشته باشید که در صورت تمایل شما، موسسه حقوقی در تمامی مراحل اخذ اقامت و مراحل بعد از اخذ اقامت مثل تمدید و … در کنارتان خواهد بود.

اقامت اروپا با تمکن مالی چه مزایایی دارد؟

با اخذ اقامت اروپا، امکان سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن را دارید. چنانچه بخواهید برای اخذ ویزای کشورهایی مانند آمریکا و کانادا اقدام کنید، شانس بیشتری برای اخذ ویزا خواهید داشت. همچنین، همسر و تمامی فرزندان شما مجاز به زندگی و تحصیل در آن کشور هستند. تعدادی از مزایای اقامت خودحمایتی اروپا با اقامت سرمایه گذاری اروپا مشترک هستند.

به علاوه، امکان افتتاح حساب بانکی و استفاده از امکانات شهروندی برای دارندگان اقامت وجود دارد. در پکیج‌های تمکن مالی متقاضی امکان استخدام شدن در شرکتی در کشور مورد نظر را ندارد در نتیجه معاف از پرداخت مالیات هستید. البته به یاد داشته باشید که متقاضی می تواند کار خود را راه اندازی کند.

موسسه حقوقی سایرس اقامت تمکن مالی اروپا را در چه کشورهایی ارائه می‌دهد؟

در موسسه حقوقی سایرس به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین موسسه‌های حقوقی کشور که در زمینه اخذ و ارائه اقامت اروپا فعالیت دارد، خدمات مورد نیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان، فرانسه و اسپانیا را برای شما فراهم کرده است.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره 25741-021 در ارتباط باشید تا کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما باشند.

بهترین مزیت اقامت تمکن مالی اروپا چیست؟

یکی از بهترین و مهمترین مزایای اقامت تمکن مالی اروپا امکان سفر آزادانه در تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا است. در عین حال امکان تحصیل فرزندان در بهترین مدارس دنیا، و بهره‌مندی از امکانات رفاهی زندگی در اروپا، از جمله مزایای اقامت تمکن مالی اروپا به حساب می‌آیند.

حداقل درآمد مورد نیاز در ایران برای اثبات تمکن مالی چقدر است؟

همانطور که قبل‌تر اشاره شد، این درآمد با توجه به قوانین هر کشور متفاوت بوده و با توجه به این قوانین، میزان درآمد مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی برآورد می‌شود.

 

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان 02125741