اقامت فرانسه

زندگی در فرانسه

از دیرباز فرانسه یکی از مقاصد ایرانیان ترقی‌خواه بوده است. کشوری با نظام توسعه یافته اجتماعی و سیاسی و بالاترین استانداردهای دموکراسی که از هر نظر جزو ابرقدرت‌های جهان امروز شناخته می‌شود. فرانسوی‌ها به غنای فرهنگی خود مشهور هستند و سهم بسزایی در پیشرفت جهان کنونی ایفا داشته‌اند. اقتصاد پیش‌رو، شهرهای مدرن و تسهیلات و خدمات اجتماعی بالا از جمله دلایلی است که فرانسه را به یکی از محبوب‌ترین اقتصادهای حال حاضر جهان بدل کرده است. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس به عنوان معتبرترین موسسه در ارائه اقامت اروپا همراه باشید.

نقش فعال فرانسه در حوزه بین‌الملل

جمهوری فرانسه به مرکزیت پاریس دارای زبان رسمی فرانسوی است. واحد پول رایج در این کشور یورو است. فرانسه از بالاترین سطح مناسبات اقتصادی برخوردار است. این کشور در سازمان ملل متحد، جامعه اروپا، پیمان آتلانتیک شمالی، اتحادیه اروپای غربی، گروه 7، سازمان همکاری اقتصادی و شورای عالی اروپا نقش فعالی دارد. لیون، مارسی، لیل، بوردو، تولوز، نانت، نانتس، گرونوبل، نیس، استراسبورگ، نانسی، مونپلیه، والنسین و تولون از جمله مشهورترین شهرهای فرانسه و جهان هستند.

بالاترین خدمات اجتماعی اروپا در فرانسه

بزرگترین سرزمین اتحادیه شنگن و همسایه 8 کشور اروپایی

فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است و دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. فرانسه سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس، از شمال با کانال مانش و در غرب با خلیج بیسکای دارد. به علت شکل آن روی نقشه به آن لقب شش ضلعی را داده اند. این کشور سومین کشور در اتحادیه اروپا از نظر وسعت است. پایتخت فرانسه، بزرگترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ آن؛ پاریس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه راه های اخذ اقامت فرانسه پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله اقامت تمکن مالی فرانسه داشته باشید.

حمل و نقل ارزان و نامحدود برای جوانان

سیستم حمل و نقل عمومی فرانسه گسترده، مدرن،  با بازدهی بالا و مقرون به صرفه است. برای سفر به شهرهای مختلف می توانید از قطار یا هواپیما استفاده کنید. سیستم ریلی این کشور نسبتا گسترده است و جایگزین مناسبی برای سفر با خودرو شخصی است. کلیه شهرهای فرانسه به سیستم حمل و نقل عمومی مجهز هستند. لیل، لیون، مارسی، رنه و تولوز همگی به مترو مجهز هستند. می توانید از بلیطی که خریداری می کنید برای وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

معرفی کشور فرانسه

از سال 2017 این کشور قوانینی را به نفع جوانان وضع کرد. افرادی که بین 16- 27 سال سن دارند می توانند از بلیط ماهیانه نامحدود به قیمت 79 یورو استفاده کنند.  می توانید از این بلیط در اکثر مسیرهاغ با قطار سریع السیر سفر کنید. در کلیه سطح شهر ایستگاه های تاکسی را خواهید دید.

چرا فرانسه؟

فرانسه به عنوان قدرت اقتصادی در بازار اروپا درهایش را به روی مهارت ها، ایده های جدید و کسب و کارها گشوده است. از آنجایی که فرانسه رتبه هفتم در زمینه سرمایه‌گذاری خارجی را به خود اختصاص داده است، فرصت های متعددی برای سرمایه گذاری و تجارت را برای صاحبان کسب و کار فراهم کرده است و افرادی بسیاری نیز با اخذ اقامت تمکن مالی اروپا از طریق فرانسه اقدام می کنند. فرانسه بر سیستم آموزشی، به روز بودن متدهای آموزشی و کارآمدی آن تمرکز کرده است.

فرانسه در زمینه خلاقیت در کسب و کار و استارت آپ عملکرد فوق العاده ای داشته است.فرانسه با کشورهای مختلف مانند اروپا، آفریقا و کشورهای خاورمیانه رابطه خوبی دارد در نتیجه کارآفرینان می توانند از این روابط تجاری گسترده بهترین استفاده را بکنند.

فرانسه نهمین اقتصاد جهان بر اساس برابری قدرت خرید است. حدود یک پنجم تولید ناخالص داخلی حوزه اروپا متعلق به این کشور است. بخش خدمات با بیش از 70 درصد سهم، مهمترین بخش اقتصاد این کشور است. این کشور در حوزه های مختلف اعم از انرژی (Total Alstom و Areva) سـاخت و سـاز (Vinci و Bouygues ) ارتباطات (Orange و -Alcatel Lucent ) خودروسازی ( شرکتهای رنو، نیسان و گروه خودروسازی پژو سیتروئن ) داروسـازی (Aventis-Sanofi )آرایشی و بهداشتی و ( Hermès، Yves Rocher، LancômeClinique ) محصولات شیمیایی (Liquide Air )و بسیاری حوزه های دیگر از جمله کشورهای صنعتی و پیشرو در جهان است.

میزان تحصیات نیروی کار در این کشور بالاست؛ به طوریکه فرانسه دارای بالاترین نسبت نیروی کار دارای تحصیلات دانشگاهی در هر هزار نفر نیروی کار در اروپا است و در دهه ی اخیر، بطور مستمر دارای بالاترین رتبه ها در زمینه ی بهره وری کاری در میان تمامی کشورها بوده است.

گردشگری در طبیعت زیبای فرانسه

دومین صادرکننده بزرگ اروپا پس از آلمان

فرانسه اقتصادی پیشرفته و بازار محور دارد که در کنار آمریکا، ژاپن، آلمان و چین یکی از مهمترین قدرت‌های اقتصادی دنیا به حساب می‌آید. اقتصاد فرانسه، سومین اقتصاد اروپا است. سیستم اقتصاد فرانسه از دو بخش دولتی و خصوصی تشکیل شده است. سه بخش یعنی خدمات (حمل و نقل، گردشگری، انرژی و ارتباطات) ، کشاورزی و صنعت در اقتصاد این کشور مهم هستند.

بعد از آلمان، فرانسه دومین صادرکننده بزرگ اروپاست. مهم‌ترین صادرات فرانسه عبارتند از ماشین‌آلات، تجهیزات حمل‌ونقل و هوایی و پلاستیک. در رابطه با ایجاد اشتغال، دولت فرانسه توانسته درسال 2018 حدودا 182 هزار شغل ایجاد کند که 92 هزار شغل به حوزه تجارت مرتبط است. یکی دیگر از فاکتورهای مهم در این زمینه، نیروی کار تحصیلکرده است. میزان تحصیلات نیروی کار فرانسه بالاست به طوری که فرانسه جزو کشورهایی است که بالاترین نسبت نیروی کار تحصیلکرده را در هر هزار نفر دارد.

پرداخت 100درصدی هزینه‌های درمانی در فرانسه

هزینه های زندگی برای خانواده 4 نفره 4.183 یورو و برای یک نفر 2.422 یورو است. بازار بیمه در فرانسه توسعه یافته و پیشرفته است و رتبه پنجم جهان و رتبه دوم اروپا را به خود اختصاص داده است. فرانسوی ها معمولا خدمات بیمه (بیمه درمانی، خانه، خودرو و آتش سوزی) را از چند شرکت مختلف دریافت می کنند. کلیه افرادی که بیش از 3 ماه در این کشور زندگی کنند می توانند از بیمه دولتی استفاده کنند.

فرانسه توسعه یاقته‌ترین دموکراسی جهان

هزینه های درمانی بر عهده دولت و بیمار است. بخش اعظم آن توسط دولت و بخش کمی توسط بیمار پرداخت می شود. بیمه دولتی 70 تا 100 درصد هزینه هایی مانند ویزیت پزشک و بیمارستان را پرداخت می کند. بیمه 100 درصد هزینه بیمارانی که درآمد کمتری دارند و یا باید تحت معالجات طولانی مدت قرار بگیرندرا پرداخت می کند. بر اساس آمار ارائه شده، دولت فرانسه در مقایسه با کشورهای دیگر بیشترین هزینه را در زمینه ارائه خدمات درمانی و سیستم بهداشت و درمان می کند.

فرانسه کشوری است با زیبایی منحصر به فرد ، پر زرق و برق و یک پارچگی مطلق به طوری که سبک زندگی، مردم، فرهنگ و رژیم غذایی آن ها همگی مانند زندگی در رویا است. در این کشور رویاها به تحقق میپیوندند. کشور فرانسه به علت بالا بودن سطح سواد مردم، فرهنگ غنی، برخورداری از وضع مطلوب اقتصادی و بهداشتی و گسترده بودن بیمه های اجتماعی برای تامین امنیت و رفاه اجتماعی و حدود 75 %هزینه ها، در وضعیت خوبی به سر می برد.

عضویت فرانسه در اتحادیه شنگن و پیمان آتلانتیک

مردم فرانسه به دلیل سبک زندگی شان معروف هستند. سبک زندگی آنها معمولا بهتر از سایر مردم جهان است. این کشور برای ۵ سال متوالی از سوی مجله ی بین المللی زندگی عنوان بهترین مکان جهان را برای زندگی کسب کرد. نکات خاصی که میتوانیم در مورد فرانسه نام ببریم عبارتند از قطار TGV ،سواحل زیبا، غذاهای مدیترانه ای سالم، پیست های اسکی، امکانات بهداشت و درمان عالی و تختهای بیمارستانی زیاد و در آخر و مهمتر از همه آب وهوای گرم و متعادل. عاوه بر پاریس؛ نیس، لیون، مارسی، نانت، استراسبورگ و تولوز از جمله شهرهایی هستند که مهاجران بیشتری می پذیرد.

خوشگذرانی ویژگی همیشگی فرانسوی‌ها

چهارفصل را در فرانسه می توانید مشاهده کنید. هر ناحیه آب و هوای مخصوص به خود را دارد. در بخش‌های شمال و شمال شرقی فرانسه آب و هوای معتدل و مناطق جنوبی آب و هوای مدیترانه‌ای را می بینید. اگر از زندگی در آب و هوای مدیترانه ای لذت می برید، بخش های غربی بهترین مقصد برای شما بحساب می آیند.

فرانسوی ها بسیار پرانرژی و شاداب هستند در تعطیلات به شهرهای ساحل یا کوهستانی  سفر می کنند و از تک تک لحظات خود لذت می‌برند در این مواقع به علت هجوم توریست ها، قیمت هتل ها نیز بالا می رود بنابراین سفر خود را طوری برنامه ریزی کنید که دچار مشکل نشوید. بهار نیز فرصت مناسبی برای سفر به این کشور است.

این کشور در دسته کشورهایی قرار دارد که تحصیل در آنها به صورت رایگان می باشد و دارای 84 دانشگاه و موسسه آموزش عالی است. سیستم آموزش فرانسه یکی از موفق ترین سیستمهای آموزشی است. والدین ملزم به ثبت نام کودکان 2-6 ساله خود در مهد کودک میباشند. در این مهد کودک ها کودکان آمادگی های لازم جهت ورود به دبستان را پیدا می کنند. 80 % مدارس دولتی و 20 % بقیه خصوصی هستند که برخی از آنها مدارس بین المللی معروف هستند.

تحصیل در فرانسه

دانش آموزان معمولا 24- 28 ساعت را در 4-5 روز با توجه به ناحیهای که در آن تحصیل میکنند، در مدرسه میگذرانند. فرانسویان به تغذیه دانش آموزان اهمیت خاصی می دهند و آموزش سالم غذا خوردن به دانش آموزان از اولویت ویژه ای برخوردار است که این نکته باعث شده تا کودکان فرانسوی اضافه وزن نداشته باشند و به دیابت و انواع گوناگون بیماریها مبتلا نشوند. ناهار معمولا از پیش غذا ( سوپ و یا انواع گوناگون سالاد )، غذای اصلی ( گوشت و یا غذای دریایی تازه ) ، دسر و پنیر تشکیل شده است.

بررسی سیستم آموزشی فرانسه

در فرانسه، آموزش تا سن 16 سالگی اجباری و البته رایگان است. بر اساس آمار منتشر شده در سال 2012 هزینه‌های مربوط به آموزش در سراسر این کشور به مرز 136.9 میلیارد یورو رسید که حدود 7درصد از تولید ناخالص ملی را شامل می‌شود. در این کشور بیش از 650هزار مرکز آموزشی وجود دارد که اکثر آن‌ها زیر نظر وزارت آموزش و پرورش هستند. در کل حدود 15میلیون دانش‌آموز و دانشجو در فرانسه تحصیل می‌کنند که این رقم یک‌چهارم از جمعیت کل این کشور را تشکیل می‌دهد.

همچنین در فرانسه شهرهایی داریم که به واسطه تعداد زیاد مراکز آموزشی به نام شهرهای دانشگاهی این کشور شناخته می شوند و عبارتند از:

 • بوردو: این شهر مرکز استان آکی‌آتن است که به عنوان یکی از 11 قطب دانشگاهی اروپایی فرانسه شهرت دارد. بوردو زادگاه بسیاری از هنرمندان و نویسندگان مشهور هم‌چون رِنه کلمنت، ژان آنوئی، ژاک پیِر رود و فیلیپ سولرس است.
 • گرونوبل: این شهر با 59.200 دانشجو، قطب بزرگ علم و تکنولوژی به‌شمار می‌رود و مراکز آموزشی بزرگی در زمینه ریاضی، کامپیوتر، الکترونیک، فیزیک، مهندسی فرآیند و … را خود جای داده است.
 • لیل: این شهر از نظر تعداد دانشجو دومین شهر کشور محسوب می‌شود و میزبان 7 درصد از جمعیت دانشجویی فرانسه است.
 • لیون: پیشینه پرفرازونشیب و موقعیت جغرافیاییِ استثنایی، نام این شهر را خارج از مرزهای فرانسه با عنوان پایتخت منطقه دون-آلپ پرآوازه کرده است. در این شهر مراکز آموزش بسیاری در زمینه پژوهش کلینیکی، زیست‌شناسی انسانی و … دایر است.
 • مارسِی: این شهر سومین منطقه تحصیلی و نخستین قطب صنعتی و خدماتی در جنوب فرانسه است که میاندار اروپا و منطقه مدیترانه محسوب می‌شود. هم‌چنین کلان‌شهر چندفرهنگی مارسی، دومین قطب پژوهش دولتی این کشور به حساب می‌آید.
 • پاریس: پرجمعیت‌ترین شهر فرانسه در کرانه‌های رود سن جا خوش کرده و قرن‌هاست که به‌عنوان پایتخت کشور فرانسه به جهان معرفی شده است. گلچین بی‌همتایی از موسسات و شبکه آموزش عالیِ ممتاز، هم‌چون مدرسه عالی پلی‌تکنیک، دانشگاه پی‌یر و ماری کوری و 61 موسسه آموزشیِ رده اول جهان در این شهر مستقر شده‌اند.

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس

تحصیل در فرانسه در مقطع لیسانس مستلزم یک سری شرایط است که از جمله ی آن داشتن مدرک زبان فرانسوی است. تدریس در دانشگاههای فرانسه در مقطع لیسانس اکثرا به زبان فرانسوی است و شما برای تحصیل در فرانسه الزاما باید زبان فرانسوی را مسلط بوده و مدرک آن را داشته باشید.

شهرهای دانشگاهی فرانسه

از دیگر شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارائه ی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به صورت ترجمه شده به زبان فرانسوی، ارائه ی فرم پر شده ی درخواست برای دانشگاه مورد نظر، ارائه ی پاسپورت و فیش بانکی که نشان دهنده ی تمکن مالی شما برای یک سال تحصیلی باشد.

دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در خلال تحصیل حدود ۱۰ ساعت در هفته کار کنند و برای هر ساعت کار در هفته حدود ۷ یورو الی ۱۰ یورو یعنی در مجموع ۷۰ الی ۱۰۰ یورو به ازای یک هفته کار دریافت می کنند. این مبلغ می تواند هزینه های زیادی از زندگی تحصیل دانشجویان را ساپورت کند. طول دوره ی کارشناسی در فرانسه حدودا سه سال می باشد.

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع فوق لیسانس

اگر قصد ادامه ی تحصیل در فرانسه در مقطع بالاتر یعنی فوق لیسانس را دارید از شرایط آن این است که خود فرد متقاضی با دانشگاه مورد نظر در فرانسه مکاتبه و شخصا درخواست پذیرش نماید و پس از آن در صورت قبول شدن و گرفتن اپلای با مسئولین تحصیلی در سفارت مصاحبه ای انجام خواهد داد و پس از گذشتن از این مرحله نیز باید مدارک لازم را برای دانشگاه مورد نظر تهیه و ارسال فرماید و برای گرفتن ویزای تحصیلی فرانسه اقدام کند.

یک نکته ی جالب در مورد گرفتن مدرک فوق لیسانس در فرانسه این است که بنا به هدفی که فرد دانشجو دارد نوع مدرک نیز متفاوت خواهد بود مثلا اگر فرد دانشجو قصد کار بعد از تحصیل را داشته باشد به او مدرک DESS اهدا می شود و اگر قصد ادامه ی تحصیل برای مقاطع بالاتر یعنی دکترا را داشته باشد به او مدرک DEA اعطا خواهد شد.

شرایط تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

طول دوره ی دکتری در دانشگاههای فرانسه ۳ سال است که در طول این دوره بیشترین چیزی که اهمیت دارد پژوهش فرد دانشجو می باشد.

دانشجویان فارغ التحصیل از مقطع کارشناسی ارشد می توانند برای این مقطع در فرانسه در زمینه ای رشته ای که تحصیل کرده اند و یا رشته ای مرتبط با آن اقدام نمایند. تسلط داشتن به زبان فرانسوی در گرفتن پذیرش در این مقطع از اهمیت بالایی برخوردار است فرد متقاضی باید در امتحان TCF شرکت کرده که معمولا در سفارت برگزار می شود و برای مشخص شدن سطح زبان فرد متقاضی است. حداقل نمره ی قبولی در این آزمون باید تا سطح ۲ باشد.

فرانسه با برخورداری از یک اقتصاد توسعه یافته، کشور نسبتا گرانی به حساب می آید. در حقیقت در کنار آلمان و انگلیس می توان فرانسه را گران ترین کشور اروپایی دانست. برای بررسی دقیق تر هزینه های زندگی در فرانسه، هزینه زندگی در این کشور را با هم مرور می کنیم:

هزینه های زندگی در در فرانسه هزینه ماهانه (دلار‌ آمریکا)
هزینه اجاره ماهانه 800$ تا 1200$
هزینه برق 48$
تهیه مواد غذایی 600$
هزینه گاز 59$
هزینه اینترنت 32$
هزینه تلفن همراه 20$
هزینه بلیط فیلم 19$
هزینه حمل و نقل 175$
هزینه بیمه درمانی 29$

جدول بالا البته بخشی از هزینه های زندگی در فرانسه را نشان می دهد. اما آمارها نشان می دهد هزینه متوسط زندگی یک فرد در پاریس برابر با نزدیک به 1200 یورو است. در شهرهایی دیگر فرانسه مانند لیون و نیس نیز هزینه زندگی برابر با 700 تا 900 یورو است.

مسکن، گران ترین خانه ها در فرانسه

هزینه مسکن بیشترین هزینه زندگی یک فرد در کشور فرانسه را تشکیل می دهد. به طور میانگین اجاره هر مترمربع در پاریس نزدیک به 10 یورو در ماه است. در حقیقت برای اجاره یک آپارتمان 60 متری ، باید 600 یورو خرج کنیم. معمولا در شهرهای مهمی مثل پاریس این هزینه بیشتر هم می شود.

هزینه حمل و نقل در فرانسه

حمل و نقل در فرانسه قیمت بالایی دارد. مردم فرانسه معمولا از تاکسی استفاده می کنند و بیشتر ترجیح می دهند با مترو این کشور سفر کنند. قیمت هر بلیط یک طرفه مترو نزدیک به 2 یورو است. به طور متوسط یک فرد در فرانسه ماهانه بین 20 تا 50 یورو بابت استفاده از سیستم حمل و نقل این کشور هزینه می کند.

فرانسه در سال های اخیر پذیرای مهاجران زیادی بوده است. کشور متمول اروپا انواع روش های اقامتی را در دسترس علاقه مندان قرار داده است. اقامت تمکن مالی، اقامت سرمایه گذاری و اقامت کارآفرینی از جمله راه های اخذ اقامت فرانسه است. در ادامه هر کدام از روش ها را بررسی می کنیم:

اقامت تمکن مالی فرانسه، پرواز مستقیم به پاریس

در بین روش های دریافت ویزای فرانسه، اقامت تمکن مالی بهترین شرایط را برای داوطلبین فراهم می کند. در این شیوه متقاضی با اثبات درآمد بالا در کشور خودش می تواند اقامت فرانسه را کسب کند. منظور از تمکن مالی، اثبات دریافت درآمد بالا مانند سود حساب بانکی یا درآمد املاک و مستغلات است. این شیوه را می توان سریع ترین و راحت ترین دریافت بلیط پاریس دانست. از مزایای تمکن مالی فرانسه می توانیم به عدم نیاز به مدرک تحصیلی خاص یا تسلط بر زبان فرانسوی دانست.

اقامت سرمایه گذاری، فرانسه بهشت سرمایه گذاران

سرمایه گذاری در اروپا جذابیت های زیادی دارد. فضای باز اقتصادی، فرصت های سودآوری زیادی را در اختیار علاقه مندان قرار می دهد. فرانسه را می توان بهشت سرمایه گذاران دانست. این کشور به منظور جذب حداکثری سرمایه امکان دریافت اقامت سرمایه گذاری را فراهم کرده است. به این ترتیب علاقه مندان می توانند علاوه بر کسب سود مناسب، اقامت کشور جذاب فرانسه را نیز به دست آورند.

اقامت کارآفرینی، به سرزمین بزرگان خوش آمدید

فرانسه را باید سرزمین فرصت ها دانست. جایی که بیشترین فرصت رشد را در اختیار افراد قرار می دهد. اقامت کارآفرینی فرانسه یکی از انواع اقامت در این کشور زیباست. فرانسه امکان دریافت ویزای کارآفرینی را برای کسانی که به دنبال ایجاد کسب و کار با ایده های جدید هستند، فراهم کرده است.

سایرس همراه شما در کسب اقامت فرانسه

موسسه حقوقی سایرس با بیش از 15 سال تجربه در زمینه دریافت ویزا، امکان اخذ ویزای فرانسه از طریق تمکن مالی،سرمایه گذاری و کارآفرینی فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقامت فرانسه می توانید با شماره 25741-021 تماس حاصل کنید. همکاران ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

کشور فرانسه همیشه با بنای مشهورش یعنی برج ایفل شناخته می شود. اما فرانسه سابقه تاریخی و فرهنگی درخشانی دارد. سابقه ای که باعث شده این کشور پر از آثار تاریخی و فرهنگی باشد. در ادامه نگاهی به مهم ترین آثار تاریخی و فرهنگی کشور فرانسه داریم:

قلعه چنانسی، یادگار قرن 16 فرانسه 

قلعه چنانسی یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری فرانسه است. این قلعه زیبا در قرن شانزده میلادی بر روی رودخانه چر ساخته شده است. در اطراف این قلعه، باغ های زیبایی وجود دارد که توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. این قلعه در جنگ جهانی دوم آسیب هایی دید که پس از جنگ و با هزینه دولت فرانسه برطرف شد.

میلائو ، طولانی ترین پل دنیا 

پل میلائو در سال 2004 ساخته شد. طول این پل برابر با 343 متر است و لقب طولانی ترین پل دنیا را به دنبال خود می کشد. این پل به لحاظ معماری و مهندسی در جهان بی نظیر است و توانسته گردشگران زیادی را به سمت خود جلب کند.

کلیسای جامع ریمز، کلیسای سلطنتی فرانسه 

کلیسای جامع ریمز تا قبل از انقلاب کبیر فرانسه، محل تاجگذاری تمامی پادشاهان سرزمین فرانسه بود. این بنای با شکوه که ساختن آن 200 سال طول کشیده است، سالانه پذیرای یک میلیون بازدید کننده است. داخل این بنا با تابلوهای نقاشی و لوازم تاریخی تزئیین شده است.

کارکازون ، پایتخت قدیمی نساجی دنیا 

کارکازون یکی از قدیمی ترین شهرهای فرانسه است که قدمتی نزدیک به 2500 سال دارد. این شهر جذاب و دیدنی در قرن نوزدهم و با تشکیل یک شهر جدید خالی از سکنه شد. اما به دلیل معماری بسیار جذاب و جاذبه های توریستی به عنوان یکی از مناطق مهم گردشگری فرانسه درآمده است. این منطقه نیز سالانه پذیرای گردشگران زیادی است.

قلعه چمبورد، عظمت هنر رنسانس در فرانسه 

فرانسه قلعه های تاریخی زیادی دارد. یکی از جذاب ترین و با شکوه ترین قلعه های فرانسه، چمبورد است که در سال 1519 میلادی ساخته شده است. این قلعه عظیم 441 اتاق دارد. البته کمتر پادشاه فرانسوی در این قلعه زندگی کرده است و از همان زمان ساخت بیشتر اوقات متروکه بوده است. این قلعه نیز مقصد جذاب مساقران سرزمین فرانسه به شمار می رود.

کاخ ورسای، مهم ترین کاخ سیاسی دنیا

ورسای یکی از مهم ترین کاخ های سیاسی و تاریخی دنیا است. این مجموعه با شکوه در خارج از شهر پاریس قرار گرفته و محل برگزاری دیدارهای مهم سیاسی و فرهنگی مقامات دولت فرانسه است. قدمت این کاخ به قرن 16 میلادی برمی گردد و همیشه به عنوان یکی از مهم ترین بناهای سیاسی کشور فرانسه شناخته می شده است.

سوالات متداول

هزینه زندگی در فرانسه چقدر است؟

بررسی میزان هزینه‌های زندگی در یک کشور کاملا وابسته به شخصیت و سبک زندگی افراد می‌باشد. به طور متوسط برای زندگی در شهر پاریس ماهانه 1200 تا 1800 یورو پول لازم است، این مبلغ برای سایر شهرها از جمله نیس، لیون و نانت می‌تواند بین 800 تا 1200 یورو متغیر باشد.

از چه راه‌هایی میتوان اقامت فرانسه را به دست آورد؟

اقامت از طریق تمکن‌مالی

اقامت از طریق تحصیل

اقامت از طریق ازدواج

مقرون به صرفه‌ترین روش اخذ اقامت فرانسه کدام است؟

بسته به شرایط هر فرد/خانواده، پاسخ به این سوال متفاوت خواهد بود، معمولا برای خانواده‌هایی که قصد زندگی در فرانسه دارند، اقامت تمکن مالی و افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند، اقامت تحصیلی به این کشور از کم‌هزینه‌ترین روش‌های اخذ اقامت فرانسه می‌باشد.

آیا با خرید ملک، امکان اخذ اقامت این کشور وجود دارد؟

خیر، با خرید ملک امکان اخذ اقامت کشور فرانسه وجود ندارد و بايد به اين نکته توجه داشت كه صرف خرید ملک هیچوقت به تنهایی منجر به اخذ مجوز اقامت فرانسه نخواهد شد، با خرید ملک و داشتن شرایط لازم اقامت تمکن مالی، امکان اخذ اقامت یکساله را خواهید داشت.

هزینه تحصیل در دانشگاه‌های فرانسه چقدر است؟

شهریه دانشگاهی در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های دولتی فرانسه حدود ۱۷۰ یورو در هر سال تحصیلی است. میانگین هزینه برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های دولتی فرانسه حدود ۲۶۰ یورو و‌ در مقطع دکتری حدود ۳۹۶ یورو در هر سال تحصیلی‌ است. البته باید به این نکته توجه داشت که ممکن است برای تحصیل در برخی از رشته‌ها هزینه‌ی بیشتر یا کمتری را پرداخت کنید.

آیا از طریق دوره‌های زبان می‌توان اقامت کشور فرانسه را دریافت کرد؟

دوره زبان فرانسه از متداول‌ترین روش‌های اخذ اقامت فرانسه بدون مدرک زبان است. با اخذ ویزای زبان فرانسه، متقاضیان می‌توانند در فرانسه زبان یاد بگیرند و پس از دریافت مدرک وارد دانشگاه شوند. همچنین تحصیل در مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس به زبان فرانسه در این کشور رایگان است، اما جهت ادامه تحصیل در این کشور نیاز به ارائه مدرک معتبر زبان فرانسه می‌باشد.

آیا برای اخذ اقامت در این کشور داشتن مدرک زبان انگلیسی ضروری است؟

خیر، روش‌هایی مثل اخذ اقامت تمکن مالی، نیازمند داشتن دانش زبان نیستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

6 اکتبر 2019

آیا امکان استخدام شدن در شرکتی با اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه برای ما وجود دارد؟

  6 اکتبر 2019

  در اقامت تمکن مالی امکان استخدام شدن در شرکت وجود ندارد ولی در این نوع اقامت شما می توانید کسب و کار خود را در کشور فرانسه راه اندازی نموده و از این طریق کسب درآمد کنید.

25 نوامبر 2019

سلام.ممنون از مطالب مفیدتون. سوالی که داشتم این هستش که آیا میتونیم با گرفتن این نوع از اقامت در اونجا تحصیل هم بطور رایگان ادامه بدیم و یا کار کنیم؟؟

  26 نوامبر 2019

  در صورتی که زبان آن کشور را بلد باشید می توانید به صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کنید.

12 دسامبر 2019

ممنون از اطلاعات خوبتون
اگر این اقامت رو بگیریم حتما باید فرانسه زندگی کنیم؟
چون من در طول سال سفر زیاد میرم و نمیتونم در فرانسه زندگی کنم علاوه بر اینکه کار اصلیم و شرکتم ایران هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید

  24 دسامبر 2019

  با تغییراتی که در قوانین تمکن مالی فرانسه ایجاد شده، شرط حضور برای تمدید این اقامت اهمیت پیدا کرده در نتیجه باید در این کشور زندگی کنید و در صورتی که فرزندی داشته باشید فرزندتان باید در مدرسه تحصیل کند.

   25 فوریه 2020

   سلام وقت شما بخیر
   من استاد دانشگاه هستم درآمد من حدود ۱۵۰۰۰۰۰۰ در ماه هست چون نمیتونم در فرانسه حضور داشته باشم میتونم از طریق تمکن مالی فرانسه اقامت بگیرم ممنونم؟

    25 فوریه 2020

    ببخشید سوال ۲
    اگه از طریق تمکن مالی فرانسه نتوانم بهترین و اسانترین راه برای من با توجه به شرایط فعلی من در ایران چی هست؟
    متشکرم

     10 مارس 2020

     سلام و وقت بخیر

     برای داشتن انتخابی آگاهانه و صحیح باید با مشاورین سایرس در تماس باشید تا با توجه به پرونده شما بهترین گزینه ها به شما معرفی شود.

    10 مارس 2020

    سلام و وقت بخیر

    درآمدی که برای پکیج های تمکن مالی باید نشان دهید باید از طریق سود سهام، اجاره ملک، حقوق بازنشستگی و یا سود بانکی باشد. به علاوه شرط حضور برای کشوری مانند فرانسه در این روش پررنگ است. ولی مسیرهای دیگر اقامتی وجود دارند که شرط حضور کم رنگی دارند برای کسب اطلاعات دقیق تر از پکیج های مختلف با سایرس در تماس باشید.

3 مارس 2020

با سلام وعرض ادب
اینجانب بهمراه همسر و دو فرزند پسرم بسنین ۷و۱۲ ساله متقاضی ویزای خود حمایتی فرانسه از طریق اثبات تمکن مالی بوسیله املاک و مستغلات در ایران میباشیم. لطفا چنانچه در این خصوص خدماتی ارائه میفرمایید خوشحال میشویم که از آن بهرمند گردیم.
با تشکر و سپاس فراوان.
وحید زوار
۰۹۱۴۲۲۲۹۵۳۵

23 ژوئن 2020

ببخشید کدوم با این روش اقامت شرط حضور نداره؟ اینطور که من خوندم میگن فقط فرانسه هست که شرط حضور نداره ولی شما اینجا نوشتین که داره؟ و سوال بعدی اینکه این روش به گرفتن پاسپورت منتهی میشه یا نه؟ و آیا برای اون زبان فرانسه لازم هست؟

  21 اکتبر 2020

  برای کسب اطلاعات دقیق و بروز در رابطه با اقامت تمکن مالی فرانسه با سایرس تماس بگیرید.

25 ژوئن 2020

سلام خسته نباشید من ۲۳ سالمه و دانشجوی کارشناسی هستم زبان انگلیسی نسبتا قوی دارم میخواستم این روش اقامت را انتخاب کنم و درامدم تا اندازه ی مورد نظر نیست ولی اسناد ملکی دارم , میخواستم بپرشم منم امکان داره بتونم ازین روش استفاده کنم؟ هزینه ها ی این روش اقامت چقدر است

  21 اکتبر 2020

  برای اقامت تمکن مالی به درآمد دریافتی ماهیانه از شرکت نیازی ندارید بلکه این درآمد را باید از طرق مختلف مانند اجاره ملک، سود سهام و … باید نشان بدهید. پاسخ به این سوال به بررسی شرایط شما نیاز دارد، لطفا با مشاورین ما در تماس باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
با تمکن مالی فرانسه از همه امکانات و تجهیزات رفاهی این کشور برخوردار میشیم؟ یعنی این نوع اقامت محدودیت خاصی نداره؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست گرامی
  پس از اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه ، شما از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار می شوید و می توانید به راحتی به تمامی امکانات رفاهی دسترسی پیدا کنید.

10 جولای 2020

سلام
ممنون برای مقاله خیلی خوب و کاملتون. یک سوال داشتم. در این شیوه اقامتی نیاز به تسلط به زبان فرانسه هست یا نه؟ خیلی سوال مهمیه ممنون میشم پاسخ بدید.

  10 جولای 2020

  سلام دوست گرامی
  در شیوه اقامت تمکن مالی فرانسه نیازی به تسلط بر زبان فرانسوی نیست. در حقیقت این موضوع یکی از مزایای اخذ اقامت تمکن مالی است.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
مقاله بسیار کامل بود. یک سوال داشتم فقط اینکه موسسه سایرس چه مقدار هزینه برای وکالت اقامت تمکن مالی فرانسه دریافت می کند؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  برای اطلاع از هزینه اخذ اقامت تمکن مالی فرانسه با شماره های اعلام شده در سایت سایرس تماس حاصل کنید. همکاران ما اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار می دهند.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
پس از اخذ اقامت حتما باید در فرانسه زندگی کنیم؟ می تونیم اقامت فرانسه را داشته باشیم اما در یک کشور دیگر اروپایی زندگی کنیم؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  معمولا برای اخذ ویزای دائم باید حداقل مدت زمانی را در کشور مورد نظر زندگی کنید. این شرایط در خصوص ویزای تمکن مالی فرانسه نیز وجود دارد. پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره اعلام شده در سایت سایرس تماس حاصل کنید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
من یک سال پیش از طریق موسسه سایرس ویزای تمکن مالی فرانسه را دریافت کردم. می خاستم تشکر کنم از خدمات سایرس و تیم بسیار حرفه ای شون. اگر می تونید ویزای تمکن مالی فرانسه رو دریافت کنید، شک نکنید. یکی از راحت ترین و بهترین راه های اخذ اقامت اروپاست.

  10 جولای 2020

  سلام جواد عزیز
  خوشحالیم که در کنار موسسه حقوقی سایرس توانسته اید به اهداف خود دست پیدا کنید و اقامت تمکن مالی فرانسه را به دست آورید. همان طور که شما هم به درستی اشاره کردید، اخذ ویزای تمکن مالی فرانسه یکی از بهترین راه های دریافت اقامت اروپا است. روزهای خوشی را برای شما همراه گرامی سایرس آرزومند هستم.

6 اکتبر 2020

سلام ، ممكنه لطفا بفرماييد براى خانواده دونفرى شامل زن و شوهرى كه فرزند ندارند، اين تمكن مالى ماهيانه چقدر هست ، وسوال دوم هم اينكه املاكى كه به رهن داده ميشوند ، مبلغ رهن را چطور ميتوان به عنوان تمكن مالى حساب كرد؟ ممنونم

  13 اکتبر 2020

  چنانچه برای دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه اقدام می کنید، برای خانواده ۲ نفری باید مبلغ ۳ هزار یورو برای سرپرست و همسر ۱۵۰۰ یورو نشان بدهید. برای کسب اطلاعات بیشتر با سایرس در تماس باشید.

15 اکتبر 2020

سلام.وقت بخیر
در مورد خود حمایتی فرانسه.ایا باید در آنجا حضور داشته باشیم یا خیر؟

  21 اکتبر 2020

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با اقامت تمکن مالی فرانسه با سایرس در تماس باشید.

1 نوامبر 2020

سلام،ممنون از اطلاعات مفیدتون.من و همسرم به خاطر آینده ی دخترمون که ۱۳ سالشه.میخوایم اقامت تمکن مالی یه کشور اروپایی رو داشته باشیم از طرفی به خاطر کسب و کارم میخوام تو ایران حضور داشته باشم و به کشور مقصد رفت و آمد کنم.شما چه پکیجی رو پیشنهاد می کنین؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  17 نوامبر 2020

  وقت بخیر

  برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید، ابتدا باید شرایط شما توسط همکاران ما بررسی بشه تا بتونیم بهترین گزینه را به شما معرفی کنیم. لطفا با ما در تماس باشید.

20 ژوئن 2021

با سلام احترام سوالي كه در مورد تمكن مالي فرانسه دارم ؟ ايا شرط حضور دارد ؟ يا من كه فرزند ٤ ساله دارم ايا در تمديد بايد حتما مدركي جهت تحصيل فرزندم به اداره مهاجرت بايد داشته باشم ؟

  14 آگوست 2022

  مینا عزیز سلام
  بله، اقامت فرانسه شرط حضور دارد، مخصوصا برای فرزندانی که در سن تحصیل هستند، این مورد بیشتر و حساس‌تر چک میشه.

2 آگوست 2021

با سلام پزشک هستم و سرمایه اصلی بصورت مستغلات می‌باشد و در آمد ماهیانه ۶-۷هزار دلار ماهیانه را دارا می‌باشم آیا مسیر اقامت بعنوان تومن مالی برای اینجانب مناسب می‌باشد آیا مسیر دیگری مناسب اینجانب قابل دسترس می‌باشد با تشکر

  14 آگوست 2022

  جناب سپهری عزیز سلام
  با توجه به شرایط شما هم اقامت تمکن مالی و هم اقامت سرمایه‌گذاری در اروپا رو پیشنهاد می‌کنیم.
  اگر تمایل دارید که در یک جلسه مشاوره در خدمتتون باشیم، می‌تونید هم از طریق اینستاگرام موسسه و هم از طریق فرم درخواست مشاوره، شماره خودتون رو برای ما ارسال بفرمایید.

6 سپتامبر 2022

سلام اگر کسی با سابقه شنگن در سال ۱۴۰۰ و ریجکتی از فرانسه و اسپانیا در سال ۱۴۰۱ بخواهد برای تمکن مالی اقامت بگیرد امکانش هست؟ کدوم کشور و چقدر زمان میبره تا گرفتن اقامت

  7 سپتامبر 2022

  جناب ناصری عزیز سلام
  با توجه به شرایط مطرح شده، جزییات بیشتری برای بررسی مورد نیاز هست.
  در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌تونیم برای مشاوره به صورت رایگان میزبان شما باشیم.

  (فرم درخواست مشاوره به جهت ارسال اطلاعات)