اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

بررسی قوانین اقامت سرمایه گذاری اسپانیا در سایرس

یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های دریافت اقامت، از طریق سرمایه‌گذاری محقق خواهد شد. برخی از کشور‌های اروپایی از جمله اسپانیا، روش اقامت سرمایه‌گذاری را برای غیر‌اروپاییان فراهم کرده‌ است تا به رشد اقتصادی کشور منجر شود. اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری قوانین و مراحلی را شامل خواهد شد که آشنایی با آن اولین قدم برای رسیدن به هدف نهایی خواهد بود. معمولاً در روش‌های سرمایه‌گذاری باید از کمک یک وکیل بهره‌مند شد تا متقاضی در دام سودجویان نیفتد و با‌اطمینان خاطر اقامت اسپانیا را به‌دست آورد.

انواع سرمایه گذاری در اسپانیا؛ اقامت اسپانیا با خرید ملک

کشور اسپانیا در اروپای غربی، تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستانی معتدل دارد. کشوری که مردم آن به زبان‌های اسپانیایی و کاتالان صحبت می‌کنند. یکی از بهترین روش‌های دریافت اقامت اروپا، اقامت سرمایه گذاری اسپانیا است. با سرمایه گذاری به میزان حداقل ۵۰۰ هزار یورو به صورت نقدی، امکان درخواست اقامت اسپانیا (GOLDEN VISA) وجود دارد.

در‌واقع، اقامت اسپانیا با ۲۵۰۰۰۰ یورو امکان‌پذیر نیست و حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری که از سوی دولت تعیین شده، معادل ۵۰۰ هزار یورو است. مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری بر‌خلاف سرمایه‌گذاری یونان، فقط می‌تواند در قالب خرید ملک مسکونی باشد. به‌طور‌کل می‌توان گفت قوانین اقامت سرمایه گذاری اروپا برای هر کشوری متفاوت است. با این سرمایه‌گذاری امکان دریافت اقامت سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وجود دارد.

خرید ملک؛ بهترین راه دریافت اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا

تمدید اقامت سرمایه گذاری در اسپانیا

اقامت سرمایه گذاری اسپانیا یک اقامت موقت است که در اولین مرحله مدت آن دو سال تعیین می‌شود. بعد از گذشت هر دوره نیز باید با طی کردن مراحل قانونی برای تمدید این نوع اقامت اقدام کنید. اقامت و حضور در اسپانیا، تحصیل فرزندان محصل در این کشور و داشتن آدرس و خانه خریداری‌شده در این کشور سه شرط مهم تمدید اقامت سرمایه‌گذاری در اسپانیا است. البته موارد دیگری نیز هست که وکلای مهاجرتی در طی پروسه اخذ اقامت اروپا به متقاضیان اعلام می‌کنند.

مراحل و شرایط اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

در اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری مراحل دشواری پیش‌رو نخواهد بود. خوشبختانه در این نوع اقامت با طی کردن مراحلی ساده می‌توانید برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام کنید. ابتدا باید خانه‌ای مناسب با ارزش حداقل ۵۰۰٬۰۰۰ یورو خریداری کنید. برای این‌کار بسیاری از افراد ابتدا یک ویزای توریستی سه ماهه دریافت و به این کشور سفر می‌کنند تا از طریق املاک معتبر، خانه‌ای مناسب پیدا کنند.

با‌این‌وجود، موسسه حقوقی سایرس، در کشور‌های اسپانیا و یونان نمایندگانی دارد که شما می‌توانید در شعبه تهران سایرس حضور داشته و از طریق نماینده حاضر در کشور مقصد، خانه‌ها را به‌صورت ویدئو بررسی کنید. به‌همین دلیل، دریافت اقامت سرمایه گذاری در کشور یونان و اسپانیا به‌سرعت و بدون اتلاف وقت انجام می‌شود.

پس از خریداری ملک از طریق نماینده قانونی سایرس، مدارک مربوطه را به وکیل خود تحویل داده تا سایر مراحل اقامت برای شما و خانواده‌تان انجام شود. اگر فرآیند حضور متقاضی در اسپانیا برای خرید ملک را در‌نظر نداشته باشیم، این روش به‌عنوان سریع‌ترین راه دریافت اقامت شناخته می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری

در اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری مراحل سخت و دشواری پیش‌روی شما نیست. اگر ملک خود را بفروشید دیگر نمی‌توانید برای اخذ یا تمدید اقامت خود اقدام کنید. مدارک مورد‌نیاز برای این روش اقامتی شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت
 • گواهی سوء‌پیشینه
 • کد شناسایی NIE
 • سند ملک خریداری‌شده

کد شناسایی NIE را باید پس از عقد قرارداد خانه، از پلیس مهاجرت اسپانیا دریافت کنید. اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری حتما باید طبق نظر وکیل مهاجرتی انجام شود تا متقاضی هدف سودجویان قرار نگیرد.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری چه مزایایی دارد؟

پس از مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می‌توانید برای همسر و یا فرزندان خود اقدام به اخذ اقامت اسپانیا کنید. پس از گذشت یک سال از دریافت اقامت، متقاضی اصلی می‌تواند برای پدر و مادر تحت تکلف خود نیز اقامت دریافت کند. از جمله دیگر مزیت‌های اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال
 • امکان اخذ پاسپورت اسپانیایی بعد از ۱۰ سال از آغاز پروسه
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا
 • بدون شرط حضور
 • امکان سرمایه‌گذاری در ساختمان مسکونی، ویلا، دفتر کار، هتل، رستوران

اگر به دنبال راه دیگری برای اخذ اقامت اسپانیا هستید می توانید نگاهی به نحوه دریافت اقامت خود حمایتی اسپانیا نیز داشته باشید. این نوع اقامت دقیقا همان اقامت تمکن مالی اسپانیا است که شرایط متفاوتی با اقامت سرمایه‌گذاری دارد.

کسب درآمد؛ مهم‌ترین مزیت اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

اما از طریق اجاره دادن ملک خریداری شده می توانید کسب درآمد داشته باشید. از طریق اجاره دادن ملک امکان کسب درآمد سالانه حدودا ۴% بر ارزش سرمایه گذاری وجود دارد که یکی از مزیت های اقامت اسپانیا با سرمایه گذاری است.

کسب درآمد با اجاره ملک؛ مهم‌ترین مزیت سرمایه‌گذاری در اسپانیا

راهی مطمئن برای اقامت سرمایه گذاری اسپانیا در موسسه حقوقی سایرس

موسسه حقوقی سایرس به‌صورت قانونی، در همه مراحل دریافت اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری کنار متقاضیان خواهد بود. شما می‌توانید برای جلوگیری از اتلاف زمان با حضور در موسسه حقوقی سایرس، با نماینده فارسی‌ زبان در اسپانیا ارتباط داشته و ملک مورد‌نظر خود را برای سرمایه‌گذاری خریداری کنید. برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا با اقامت سرمایه گذاری اسپانیا می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟

پروسه تبدیل اقامت سرمایه گذاری اسپانیا به اقامت دائم بستگی به شرایط متقاضی دارد. پیشنهاد می‌شود برای اطمینان از وضعیت پرونده اقامتی خود با کارشناسان سایرس در تماس باشید.

آیا ملک خریداری‌شده در اسپانیا باید ویژگی‌های مشخصی داشته باشد؟

قیمت ملک برای دریافت اقامت اسپانیا تنها ویژگی حائز اهمیت در برنامه دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری اسپانیا محسوب می‌شود. شما می‌توانید دو خانه به ارزش مجموعاً ۵۰۰ هزار یورو یا یک خانه به مبلغ پانصد هزار یورو خریداری شود.

آیا با اقامت سرمایه‌گذاری اسپانیا، اجازه کار و تحصیل برای متقاضی وجود دارد؟

فرصت تحصیل و برای همه اعضای خانواده متقاضی وجود دارد. ولی برای اخذ اجازه کار، نوع اقامت باید از اقامت سرمایه‌گذاری به اقامت کاری تغییر کند. با وجود این، امکان کارآفرینی برای تمامی اعضای خانواده فراهم است.

ویزای طلایی اسپانیا نام مستعار اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک است که یکی از سریع ترین و راحت ترین راه های اخذ اقامت اروپا است. این برنامه در سال 2013 با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی معرفی شد. در این روش فرد می تواند با خرید یک یا چند ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو اقامت اسپانیا را دریافت نماید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

30 جولای 2020

سلام وقت بخیر
حدودا هزینه اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟ این موضوع را در مقاله مطرح نشده،ممنون میشم پاسخ بدید

  4 آگوست 2020

  سلام وقت بخیر
  برای اطلاع دقیق از هزینه های اقامت از طریق سرمایه گذاری با ما تماس حاصل کنید. همکاران ما در سایرس می توانند با بررسی شرایط شما، هزینه دقیق اقامت اسپانیا را برآورد و به شما اطلاع دهند.

5 آگوست 2020

سلام وقت بخیر
حداقل میزان سرمایه گذاری چقدر است؟

  6 آگوست 2020

  سلام وقت بخیر
  حداقل میزان سرمایه گذاری برای دریافت اقامت اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید.

11 آگوست 2020

سلام وقت بخیر، ممنون از مقاله خوبتون
آیا پس از خرید ملک امکان کسب درآمد از ملک وجود داره؟ یعنی حتما باید از ملک استفاده کنیم یا می تونیم اجاره اش بدیم؟

  11 آگوست 2020

  سلام وقت بخیر
  امکان اجاره دادن ملک و کسب درآمد از خانه وجود دارد.

11 آگوست 2020

سلام وقت بخیر
ممنون از مقاله خوبتون. یک سوال داشتم چقدر طول میکشه بتونیم اقامت اسپانیا را به دست بیاریم؟ و اینکه از چه طریقی می تونم بیشتر با شما صحبت کنم درباره شرایط خودم برای اقامت؟

  11 آگوست 2020

  سلام دوست عزیز
  به طور معمول می توان در مدت ۶ ماه اقامت اسپانیا را به دست آورد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید.

11 آگوست 2020

سلام وقت بخیر
آیا برای دریافت این نوع اقامت نیازی به وثیقه داریم یا خیر؟

  11 آگوست 2020

  سلام دوست عزیز
  خیز نیازی به گذاشتن وثیقه در دریافت اقامت سرمایه گذاری اسپانیا نداریم.