اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

Colorful Spain

 

اقدام برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری یکی از بهترین انتخاب هایی است که افراد می توانند برای آن اقدام کنند. کشور اسپانیا در حوزه کشورهای شینگن یکی از کشورهایی است که این امکان را دراختیار شما می گذارد. در حقیقت اسپانیا مشابه با برخی دیگر از کشور های اروپایی برای علاقمندان به اقدام اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری این شرایط را برای شما فراهم کرده است. در بررسی اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

کشور اسپانیا در اروپای غربی، یکی از کشورهای اروپایی است که تابستان هایی گرم و مرطوب و زمستانی معتدل دارد. کشوری که مردم آن به زبان های اسپانیایی و کاتالان تکلم می کنند و درحال حاضر یکی از بهترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت سرمایه گذاری اروپا است. با سرمایه گذاری به میزان حداقل ۵۰۰ هزار یورو به صورت نقدی، امکان درخواست اقامت اسپانیا (GOLDEN VISA) وجود دارد.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

بر خلاف  اقامت سرمایه گذاری در کشور یونان، سرمایه گذاری در اسپانیا فقط می تواند در قالب خرید ملک (مسکونی) باشد. با این سرمایه گذاری امکان دریافت اقامت سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وجود دارد. این نوع اقامت به صورت قانونی برای هیچ کدام از اعضای خانواده شرط حضور ندارد. با این وجود، اقامت دریافتی، اقامت موقت اروپا خواهد بود و  به جهت تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم، می بایست پروسه قانونی و طبیعی آن طی شود.

کسب درآمد با اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

در این نوع اقامت، به عنوان یکی از انواع اقامت اروپا، در اولین گام یک اقامت موقت دو ساله دریافت می کنید که به نام ویزای طلایی اسپانیا نیز شناخته می شود. بعد از گذشت هر دوره نیز باید با طی کردن مراحل قانونی برای تمدید این نوع اقامت اقدام نمائید. مهمترین نکته در این نوع اقامت این است که اگر برای مثال ملک خریداری شده را بفروشید اقامت شما نیز از بین می رود.

اما از طریق اجاره دادن ملک خریداری شده می توانید کسب درآمد داشته باشید.  از طریق اجاره دادن ملک امکان کسب درآمد سالانه حدودا  ۴% بر ارزش سرمایه گذاری وجود دارد که یکی از مزیت های اقامت سرمایه گذاری اسپانیا است.

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

شرایط اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

در اقامت اسپانیا ار طریق سرمایه گذاری مراحل دشوار و سختی پیش روی شما نیست. خوشبختانه در این نوع اقامت با طی کردن مراحلی ساده می توانید برای دریافت اقامت اسپانیا اقدام نمائید. این مراحل عبارتند از:

 • سرمایه‌گذاری نقدی حداقل به میزان ۵۰۰ هزار یورو
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان (اسپانیایی، انگلیسی و…) در آغاز پروسه
 • بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • بدون نیاز به راه‌اندازی کسب‌وکار

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری چه مزایایی دارد؟

در این نوع اقامت و پس از رسیدن به ویزای اسپانیا می توانید برای همسر و یا فرزندان بالای ۱۸ سال خود اقدام به اخذ ویزا کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید برای پدر و مادر خود نیز درخواست ویزا دهید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که پدر و مادر فرد متقاضی اصلی امکان استفاده از چنین شرایطی را دارند.

اقامت اسپانیا با 500 هزار یورو

از جمله دیگر مزیت های اققامت اسپانیا با سرمایه گذاری ۵۰۰ هزار یورو می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال
 • امکان اخذ پاسپورت اسپانیایی بعد از ۱۰ سال از آغاز پروسه
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس وکانادا
 • بدون شرط حضور
 • امکان سرمایه‌گذاری در ساختمان مسکونی، ویلا، دفتر کار، هتل، رستوران و …

اگر به دنبال راه دیگری برای اخذ اقامت اسپانیا هستید می توانید نگاهی به نحوه اخذ اقامت خودحمایتی اسپانیا نیز داشته باشید. این نوع اقامت دقیقا همان اقامت تمکن مالی اسپانیا است.

مهمترین نکات در اقامت ۵۰۰ هزار یورویی اسپانیا چیست؟

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، در این نوع اقامت مراحل سخت و دشواری پیش روی شما نیست. تنها باید به این نکته توجه کنید که اگر ملک خود را بفروشید دیگر نمی توانید برای اخذ یا تمدید اقامت خود اقدام نمائید. اگر هم قصد کسب درآمد از طریق اقامت سرمایه گذاری اسپانیا دارید می توانید ملک خود را اجازه دهید. از دیگر نکات اقامت سرمایه گذاری اسپانیا موارد زیر را هم در نظر داشته باشید:

 • این اقامت در ابتدا به صورت ۲ ساله و سپس به صورت ۵ ساله تمدید می‌شود.
 • بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا ارتیکل ۴، بعد از ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپای شنگن، امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم وجود دارد.
 • مدت زمان انجام پروسه ۴ ماه می‌باشد.
اقامت سرمایه گذاری اسپانیا با 500 هزار یورو

مراحل درخواست اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

در صورت تمایل به اقدام برای اخذ اقامت دائم اروپا از طریق سرمایه گذاری تمام راحلی که پیش روی شما می باشد را به صورت خلاصه در ادامه اورده ایم. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با شماره های اعلام شده در تماس باشید و از مشاوره کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس بهره مند شوید. مراحل اقامت اسپانیا سرمایه گذاری عبارتند از:

 1. عقد قرارداد با موسسه حقوقی سایرس
 2. برنامه ریزی سفر و هماهنگی با تیم موسسه در اسپانیا
 3. سفر به اسپانیا به جهت بررسی موقعیت ملک و انتخاب ملک با همراهی کارگزار فارسی زبان
 4. دریافت مشاوره از کارشناسان سایرس به جهت انتخاب بهترین ملک
 5. انتخاب
 6. بررسی و کارشناسی ملک جهت تایید سلامت ملک از نظر حقوقی و قانونی توسط تیم موسسه حقوقی
 7. انتقال سرمایه به حساب وکیل
 8. انجام معامله نقل و انتقال ملک
 9. دریافت کارت اقامت

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت سرمایه گذاری اسپانیا به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي ميماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد.

 

ویزای طلایی اسپانیا نام مستعار اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک است که یکی از سریع ترین و راحت ترین راه های اخذ اقامت اروپا است. این برنامه در سال 2013 با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی معرفی شد. در این روش فرد می تواند با خرید یک یا چند ملک به ارزش حداقل 500 هزار یورو اقامت اسپانیا را دریافت نماید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۹ مرداد ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر
حدودا هزینه اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری چقدر است؟ این موضوع را در مقاله مطرح نشده،ممنون میشم پاسخ بدید

  ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر
  برای اطلاع دقیق از هزینه های اقامت از طریق سرمایه گذاری با ما تماس حاصل کنید. همکاران ما در سایرس می توانند با بررسی شرایط شما، هزینه دقیق اقامت اسپانیا را برآورد و به شما اطلاع دهند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر
حداقل میزان سرمایه گذاری چقدر است؟

  ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر
  حداقل میزان سرمایه گذاری برای دریافت اقامت اسپانیا ۵۰۰ هزار یورو است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید.

۲۱ مرداد ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر، ممنون از مقاله خوبتون
آیا پس از خرید ملک امکان کسب درآمد از ملک وجود داره؟ یعنی حتما باید از ملک استفاده کنیم یا می تونیم اجاره اش بدیم؟

  ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

  سلام وقت بخیر
  امکان اجاره دادن ملک و کسب درآمد از خانه وجود دارد.

۲۱ مرداد ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر
ممنون از مقاله خوبتون. یک سوال داشتم چقدر طول میکشه بتونیم اقامت اسپانیا را به دست بیاریم؟ و اینکه از چه طریقی می تونم بیشتر با شما صحبت کنم درباره شرایط خودم برای اقامت؟

  ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

  سلام دوست عزیز
  به طور معمول می توان در مدت ۶ ماه اقامت اسپانیا را به دست آورد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید.

۲۱ مرداد ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر
آیا برای دریافت این نوع اقامت نیازی به وثیقه داریم یا خیر؟

  ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

  سلام دوست عزیز
  خیز نیازی به گذاشتن وثیقه در دریافت اقامت سرمایه گذاری اسپانیا نداریم.