چگونه از طریق کار، اقامت اروپا را به دست آوریم؟

اقامت اروپا از طریق کار
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

یکی از راه های دریافت اقامت اروپا، پیدا کردن کار در این قاره است. اگرچه این روش چندان ساده نیست. اما در صورت دریافت ویزای کاری می توان علاوه بر کسب درآمد بالا، زندگی خوبی را نیز در قاره سبز تجربه کرد. در این مقاله می خواهیم به چگونگی اخذ اقامت اروپا از طریق ویزای کاری بپردازیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

مهاجرت از طریق کار، فرآیندی طولانی با آینده ای درخشان

معمولا بیشتر افراد اخذ اقامت اروپا را از شیوه هایی معمولی مثل خرید ملک، سرمایه گذاری، ادامه تحصیل و ویزای طلایی دنبال می کنند. اما در این میان کمتر کسی به فکر کسب اقامت اروپا از طریق کار می افتد. مهاجرت به اروپا از طریق کار به نسبت سایر گزینه ها جذابیت ها و انتخاب های بهتری را پیش روی متقاضی قرار می دهد. معمولا این افراد از همان ابتدا تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از طرف دیگر با دریافت حقوق ماهانه مناسب می توانند زندگی خود را در اروپا آغاز کنند. از طرف دیگر شرکت های اروپایی خدمات رفاهی مناسبی نیز برای کارمندان خود در نظر می گیرند. در کنار همه این مزیت ها باید به این نکته اشاره کنیم که اخذ اقامت اروپا از طریق کار چندان راحت نیست.

چگونه از طریق کار اقامت اروپا را به دست آوریم

چگونه می توانیم اقامت کاری اروپا را به دست آوریم؟

در تمامی روش های اخذ اقامت، این متقاضی است که درخواست اقامت خود را ارائه می کند. برای مثال در یونان می توان با اثبات تمکن مالی یونان به راحتی اقامت این کشور را به دست آورد. اما در ویزای کاری همه چیز متفاوت است. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا، شرکتی که به دنبال نیروی کار است ابتدا باید به مدت سه ماه، درخواست خود در کشور خود آگهی کند. در صورت نبود نیروی کار متناسب با ویژگی های مورد نیاز، تقاضا شرکت به مدت سه ماه دیگر در کل قاره اروپا آگهی می شود. اگر در این مرحله متقاضی مورد نظر پیدا نشود، شرکت می تواند نیروی مورد نیاز خود را خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند. با توجه به این فرآیند طولانی، امکان استخدام و دریافت پیشنهاد کاری از یک کشور اروپایی تقریبا کم است.

چه کسانی شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری اروپا دارند؟

بر اساس قوانین اتحادیه اروپا پناهندگان، افراد تبعه کشورهای اروپایی ساکن در خارج این قاره، فارغ التحصیلان در اروپا باید در اولویت جذب شرکت ها باشند. بنابراین شرکت ها حتی در مرحله جذب افراد غیراروپایی معمولا به سراغ این گروه ها می روند. با توجه به نکاتی که تا اینجا گفتیم، امکان جذب مستقیم در یک شرکت اروپایی بسیار کم است. بنابراین معمولا توصیه می شود که افراد برای ادامه تحصیل به اروپا مهاجرت کنند. معمولا در حین و پس از تحصیل، دانشجویان می توانند مدت زمان معینی را کار کنند. در این حالت امکان جذب افراد در شرکت های اروپایی بسیار بیشتر می شود.

ویزای کاری اروپا

فرآیند دریافت ویزای کاری اروپا چگونه است؟

فرآیند اخذ ویزای کاری در بیشتر کشورهای اروپایی یکسان است. پس از دریافت پیشنهاد کاری (Job Offer) فرد برای انجام مراحل اداری به کشور مقصد سفر می کند. معمولا در این مرحله متقاضی باید یک حساب بانکی در کشور مقصد باز کند. همچنین تمامی مدارک تحصیلی و هویتی مورد بررسی قرار می گیرند. روال دریافت اقامت از طریق کار به این صورت است که ابتدا به متقاضی یک ویزای موقت داده می شود. بسته به قوانین هر کشور مدت زمان اقامت موقت متفاوت است. اما معمولا اقامت موقت کوتاه مدت و حداکثر ۵ ساله خواهد بود. در صورت رعایت تمامی قوانین و مقررات متقاضی می تواند به راحتی و پس از گذشت مدت زمان قانونی، اقامت دائم اروپا را به دست آورد.

کدام کشورها برای اخذ اقامت از طریق کار بهتر هستند؟

مقاضیانی که قصد اخذ اقامت اروپا از طریق کار را دارند باید به چند نکته توجه کنند. شرایط اقتصادی کشور یکی از عوامل مهم برای مهاجرت است. طبیعتا کشورهایی که آمار بیکاری داخلی بالایی دارند، به ندرت متقاضان خارجی را استخدام می کنند. همچنین با در اخذ ویزای کار، سوابق تحصیلی و کاری بسیار اهمیت دارد. برخی از کشورها در صنایع خاصی پیش رو هستند و افراد دارای سوابق مرتبط با این صنعت شانس بیشتری برای جذب در شرکت ها دارند. با توجه به این معیارها در ادامه چند کشور مناسب اروپایی برای دریافت ویزای کاری را معرفی می کنیم.

بهترین کشورها برای دریافت ویزای کاری

ویزای کار آلمان، اقامت در بهترین کشور اروپایی

اقتصاد آلمان را می توان با فاصله زیاد، در صدر اقتصادهای اروپایی قرار داد. کشور آلمان در صنایع بزرگی مثل خودروسازی، انرژی و تولیدات ورزشی در گوی سبقت را از بسیاری کشورها ربوده است. معمولا روند دریافت ویزای کاری آلمان کمی طولانی است. اما در صورت قبولی متقاضی می تواند بلافاصله به این کشور مهاجرت کند. معمولا متقاضی می تواند پس از ۵ سال به طور دائمی اقامت آلمان را به دست آورد.

مهاجرت کاری به اتریش، یک زندگی آرام در قلب اروپا

اتریش یکی از مرفه ترین کشورهای اروپایی است. ثروت بالا و اقتصاد رو به رشد فرصت های کاری زیادی را در اتریش فراهم کرده است. اتریش معمولا در ابتدا یک ویزای کاری ۶ ماه به متقاضیان ارائه می کند. این ویزا قابل تمدید است. معمولا پس از گذشت ۴ سال و رعایت تمامی قوانین مالیاتی متقاضی می تواند به راحتی اقامت اقامت اتریش را به دست آورد.

ویزای کاری دانمارک، اقامت با شرایط عالی

دانمارک از دیگر کشورهایی است که امکان اقامت از طریق کار را فراهم کرده است. دانمارک را می توان از نظر مولفه های رفاهی هم سطح اقامت فرانسه، انگلیس و آلمان دانست. وضعیت خوب اقتصادی در کنار حمایت های بالای اجتماعی، دانمارک را به یک کشور ایده آل برای کار و زندگی تبدیل کرده است. از طرف دیگر دانمارک از معدود کشورهایی است که ویزای جستجوی کار را ارائه می کند. با استفاده از ویزای جستجو کار فرد می تواند به طور موقت به دانمارک سفر کند و در طی ۶ ماه کار پیدا کند. در صورت پیدا کردن کار، متقاضی می تواند ویزای خود را تمدید کند. با رعایت قوانین دانمارک هم می توان پس از مدتی اقامت دائمی این کشور را به دست آورد.

اخذ اقامت اروپا از طریق کار در موسسه حقوقی سایرس

اقامت اروپا از طریق کار، احتیاط کنید

در این مقاله به بررسی چگونگی اخذ اقامت اروپا از طریق کار پرداختیم. دریافت اقامت اروپا با ویزای کاری، به هیچ وجه راحت نیست. معمولا فرآیند دریافت ویزا زمان بر است. از طرف دیگر متقاضی باید با تمامی موارد قانونی و اقامتی اتحادیه اروپا آشنا باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای اخذ ویزای کاری اروپا با متخصصان مهاجرت مشورت کنید. همکاران ما در موسسه حقوقی سایرس آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره اخذ ویزای اروپا هستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

چه مشاغلی شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار دانمارک را دارند؟

  ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

  مهندسی مکانیک، عمران، برق، IT، مدرس ایتدایی و راهنمایی، پزشک، پرستار، دندانپزشک، حسابرس، برنامه نویس و … شانس بیشتری برای اخذ ویزای کار دارند.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

آیا ویزای کاری دانمارک به اعضا خانواده تعلق می گیرد؟

  ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

  سرپرست می تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را به همراه خود به دانمارک بیاورد.

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

ایا پرستاران نیز می توانند از طریق ویزای کار اقدام کنند؟

  ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

  با توجه به اینکه دانمارک در زمینه پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری به نیروی کار نیاز دارد، شما می توانید با اخذ ویزایی برای معادل سازی مدرک خود به این کشور وارد شوید. زبان دانمارکی را یادبگیرید. در ازمون زبان سطح ۳ را کسب کنید و در نهایت مراحل انجام ویزای کار را طی کنید.