اقامت تمکن مالی یونان

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

تقریبا در بین تمامی افرادی که قصد اخذ اقامت اروپا و آغاز زندگی دز این قاره سرسبز را دارند، یونان یکی از ۵ انتخاب برتر به عنوان مقصد زندگی است. کشور یونان با داشتن فرهنگی غنی، آب و هوایی بسیار عالی و صنعتی رو به رشد در سال های اخیر یکی از محبوب ترین مقاصد اروپا برای اخذ اقامت شده است.همچنین یونان کشوری است که در طی سال های گذشته تبدیل به یکی از مقاصد توریستی دنیا نیز شده است.

در حقیقت صنعت توریسم در کشور یونان یکی از پایه های صنعت و درآمد برای این کشور است. یونان با داشتن چنین شرایطی به زودی تبدیل به یکی از کشورهای مورد توجه دیگر مردم دنیا برای اخذ اقامت در اروپا شد و سیاستمداران این کشور نیز برنامه های جذب مهاجر را به زودی در برنامه های خودر قرار دادند. در بین تمامی روش های موجود برای اخذ اقامت یونان نیز سرویس اقامت تمکن مالی یونان یکی از بهترین راه های ممکن برای دریافت اقامت در کشور یونان است. در ادامه با بررسی اقامت تمکن مالی یونان یا اقامت خودحمایتی یونان با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

اقامت خود حمایتی یونان چیست؟ معرفی اقامت تمکن مالی در کشور یونان

منظور از اقامت تمکن مالی یا اقامت خودحمایتی، ارائه مدارک و اسناد لازم برای نشان دادن توانایی مالی فرد، حتی بدون نیاز به کار در کشور مقصد است. اقامت تمکن مالی یا خود حمایتی که در یونان به اختصار FIP شناخته می شود، نوعی از انواع اقامت اروپا است و که فرد در آن می تواند با ارائه مدارک لازم اقدام به اخذ ویزای اقامت در یونان کند. اقامت تمکن مالی یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت در اروپا است و معمولا در کوتاهترین زمان ممکن نیز به نتیجه می رسد به همین دلیل یکی از بهترین راه های ممکن باری اخذ اقامت یونان نیز هست.

اقامت خودحمایتی یونان چیست؟

مدارک مورد نیاز برای اقامت یونان از طریق تمکن مالی

برای اخذ اقامت تمکن مالی در یونان با شیوه خودحمایتی فرد متقاضی باید مدارک کاملی مبتنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران را ارائه کنند و برای اخذ اقامت خود حمایتی یونان نماید. منبع این درآمد می تواند از طریق ارائه سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود. تنها ارائه مدارکی کامل و دقیق از یکی از روش های معرفی شده برای اثبات توانایی تمکن مالی، برای دریافت اقامت خود حمایتی یونان کافی است و نیازی به ارائه مدارک برای هر سه مورد نیست.

حداقل درآمد مورد نیاز برای اخذ تمکن مالی یونان چقدر است؟

باتوجه به جدیدترین قوانین برای دریافت اقامت دائم در کشور یونان، درآمد مورد نیاز برای اقامت خود حمایتی در یونان برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال مبلغی معادل با ۲۰۰۰ یورو در هر ماه است. همچنین این هزینه برای همسر فرد متقاضی معادل با ۵۰۰ یورو بوده و بطور مشابه برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال نیز مبلغی برابر با ۵۰۰ یورو است.

مبالغ اعلام شده مطابق با جدیدترین شرایط اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی در سال جدید هستند و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس در تماس باشید تا اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار بگیرد.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی، رویایی نزدیک و دست یافتنی!

برای اخذ اقامت یونان از این روش، به طور مثال؛ یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۳۰۰۰ یورو را به صورت ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهند. البته توجه داشته باشید که این مقادیر ممکن است در طی سال های متوالی دستخوش کمی افزایش و تغییر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع روش های اخذ اقامت اروپا پیشنهاد می کنیم مراحل لازم برای دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه را هم مطالعه کنید.

اقامت یونان، اقامت یونان از طریق تمکن مالی

مدت زمان مورد نیاز برای تمدید تمکن مالی یونان چقدر است؟

این نوع اقامت در ابتدا به صورت یک دوره ۲ ساله و بعد از آن به صورت دوره های ۳ ساله تمدید می شود. ابتدا نوع اقامت شما موقت و قانونا بدون شرط حضور خواهد بود که بدون حضورتان تا ۲۶ سال قابل تمدید است و شرط تمدید اقامت در هر سال وابسته به ۳ فاکتور حفظ درآمد ثابت ماهیانه، که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید اثبات شود.

یعنی سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال، سالانه ۲۴ هزار یورو، همسر ۶ هزار یورو و فرزندان نیز هرکدام ۶ هزار یورو، به طور واضح تر یک خانواده ۳ نفره با فرزندان زیر ۱۸ سال در زمان تمدید ملزم به نشان دادن درامد سالانه ۳۶ هزار یورو هستند. علاوه بر آن داشتن آدرس در کشور یونان و داشتن بیمه پزشکی معتبر در آن کشور از شروط لازم جهت تمدید اقامت می باشد.

تمکن مالی یونان

شرایط و قوانین مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مسلما تمکن مالی یونان به عنوان یک فرایند بین المللی دارای قوانین سخت گیرانه ای است. برای دریافت اقامت خود حمایتی یونان باید مدارکی بسیار دقیق و معتبر به سازمان های ذیربط ارائه کنید. از جمله مهترین مواردی که برای اخذ اقامت یونان از طریق تمکن مالی حتما مورد بررسی قرار می گیرند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان (یونانی، انگلیسی و…) در آغاز پروسه
 • بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • بدون نیاز به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار
 • بدون نیاز به پرداخت مالیات به دولت یونان

تمامی این مدارک با دقت و جزئیات بالایی مورد بررسی قرار می گیرند و در صورتی که مشکلی در فرایند کار شما وجود نداشته باشد موفق به دریافت اقامت تمکن مالی یونان می شوید.

مزایای اقامت خودحمایتی یونان چیست؟

به دست آوردن اقامت یونان، مشابه با اقامت سرمایه گذاری اروپا دارای مزایای بسیاری است و با وجود تحریم هایی که درحال حاضر وجود دارد، می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات شما باشد. از جمله بهترین مزایای اخذ ویزای تمکن مالی یونان مواردی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

 • تسهیل در دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا و کانادا و انگلیس
 • امکان برخورداری از بیمه‌ های پزشکی و درمانی بااعتبار در عرصه بین‌ المللی
 • ساده ترین و سریع ترین روش گرفتن مجوز اقامت شنگن در اتحادیه اروپا
 • عدم نیاز به حضور شخص در کشور مقصد
 • عدم نیاز به هیچگونه سرمایه‌ گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
 • آسان بودن تمدید مجوز اقامت
 • عدم نیاز به اجاره ملک در یونان
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
 • امکان تردد آزادانه و زندگی در همه کشورهای حوزه شینگن
 • معاف بودن از پرداخت مالیات سالانه
 • وجود نداشتن محدودیت سنی

البته مسلما موارد مذکور تنها مزایای اخذ اقامت یونان نیست، اما در این موارد تنها به ذکر مهمترین آنها پرداخته ایم.

مراحل دریافت ویزای تمکن مالی یونان

مراحل درخواست و دریافت اقامت یونان از طریق خود حمایتی

پیش از آنکه به مراحل کاری اخذ اقامت یونان اشاره کنیم، خالی از لطف نیست اگر به اشاره کنیم که اقامت یونان تمکن مالی در ابتدا به صورت دو ساله و سپس هر ۳ سال یکبار برای شما تمدید می شود. همچنین بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا آرتیکل ۴، بعد از گذشت ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپای شینگن و در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم مجود دارد.

 1. بررسی مدارک و شرایط خانواده
 2. عقد قرارداد با موسسه حقوقی
 3. تکمیل مدارک
 4. ترجمه و تایید مدارک
 5. تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از طرف وکیل یونانی
 6. مراجعه به سفارت و ارائه درخواست
 7. صدور و دریافت ویزای تایپ D
 8. سفر به کشور یونان و دریافت Bluepaper
 9. دریافت کارت اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده
اقامت یونان از طریق تمکن مالی

مدت زمان لازم برای انجام تمام پروسه کاری مذکور به طور میانگین نیز در حدود ۳ ماه است. در پایان به یکی از مهمترین سوالاتی که در زمینه اخذ ویزای تمکن مالی یونان وجود دارد می پردازیم.

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي مي ماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس در تماس باشید تا تمام اطلاعات مورد نیاز شما در زمینه تمکن مالی یونان را به دست بیاورید.

منظور از اقامت خود حمایتی یونان چیست؟

اقامت خود حمایتی یونان که با نام اقامت تمکن مالی یونان نیز شناخته می شود به معنی ارائه مدارک و مستنداتی است که نشان دهنده توانایی مالی شما باشد حتی بدون نیاز به کار کردن در یونان باشد.

فرایند اخذ و تمدید اقامت یونان از طریق تمکن مالی چگونه است؟

این نوع اقامت اروپا ابتدا به صورت ۲ ساله و بعد از آن به صورت دوره های ۳ ساله تمدید می شود. شرط تمدید اقامت تمکن مالی یونان در هر سال وابسته به ۳ فاکتور حفظ درآمد ثابت ماهیانه، که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید اثبات شود.

اقامت یونان از طریق خودحمایتی چه زمانی تبدیل به اقامت دائم می شود؟

اقامت یونان تمکن مالی در ابتدا به صورت دو ساله و سپس هر ۳ سال یکبار برای شما تمدید می شود. همچنین بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا آرتیکل ۴، بعد از گذشت ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپا و در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم مجود دارد.

اقامت تمکن مالی یونان با نام ویزای خودحمایتی یونان نیز شناخته می شود یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت یونان است. این اقامت به افرادی اعطا می‌شود که توان مالی خوبی داشته و نیاز به اشتغال در کشور مقصد را ندارند. در این روش با ارائه اسنادی که نشان دهنده توانایی مالی شماست بدون نیاز به خارج کردن سرمایه خود از ایران می توانید به اقامت این کشور دست پیدا کنید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

5 آگوست 2019

سلام. آیا برای گرفتن پاسپورت شرط زبان لازم هست؟

  18 آگوست 2019

  سلام، روزتون بخیر
  بله. یکی از مهمترین شروط در اخذ پاسپورت هر کشور، داشتن دانش زبان آن کشور هست. برای اطلاع از سایر شرایط اخذ پاسپورت می توانید بر روی لینک کلیک کنید.
  این شرایط به صورت کلی بر اقامت تمکن مالی یونان نیز حاکم هست.

22 نوامبر 2019

با سلام بنده ۲۱ سالم هست ایا با این روش اونجا میتونم کار کنم یا تحصیل ؟ شرایط کار چگونه هست؟
شرایط تحصیل چگونه هست ؟
میتونم دانشگاه دولتی بصورت رایگان برم ؟
درصورت رایکان نبودن هزینه های تحصیل چقدر هست ؟

  26 نوامبر 2019

  در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید می توانید برای اخذ اقامت اقدام کنید. با اقامت تمکن مالی یونان امکان استخدام شدن در شرکتی را ندارید ولی می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.
  در صورتی که زبان یونانی بلد باشید می توانید در دانشگاه های آنجا رایگان تحصیل کنید.

10 ژانویه 2020

میتونیم از یونان اقامت بگیریم ولی تو کشور دیگه ای زندگی کنیم یا تحصیل؟!
ممنون

  7 آوریل 2020

  در صورتی که در دانشگاهی از کشور دیگر در اروپا پذیرش بگیرید، می توانید در کشور دیگری تحصیل کنید و قانونا می توانید ۳ ماه در کشور دیگری زندگی کنید. برای کسب اطلاعات دقیق تر با سایرس در تماس باشید.

10 مارس 2020

سلام لطفا هزینه اخذ اقامت یونان با تمکن مالی را بفرض کامل بودن مدارک لازمه بفرمایید

  4 آوریل 2020

  سلام
  برای آگاهی از هزینه ها و شرایط اخذ اقامت تمکن مالی با سایرس تماس بگیرید.

29 مارس 2020

سلام ایا برای تمکن مالی یونان نیاز هست این مبلغ تمکن رو از حساب ایرانی خارج کنیم و وقتی میریم یونان اونجا حساب بانکی باز کنیم و اونجا تو اون حساب بزاریم؟

  7 آوریل 2020

  سلام و وقت بخیر
  مبلغ تمکن را باید میزانی در ایران و میزانی در کشور مقصد نشان دهید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر. به نظرم یونان بهترین گزینه برای ایرانی هاست. من نزدیک به یک سال پیش از طریق موسسه سایرس اقامت این کشور رو به دست آوردم. نمی خام بگم بهترین کشور اروپا است. اما به نظرم در دسترس ترین کشوره. خصوصا اقامت سرمایه گذاری در یونان گزینه خیلی خوبیه. ممنون از مقاله و خدمات عالی سایرس

  10 جولای 2020

  سلام دوست گرامی
  خوشحالیم که در کنار سایرس توانسته اید اقامت یونان را به دست آورید. این اقامت یکی از بهترین انواع اقامتی است که موسسه حقوقی سایرس ارائه می دهد. برای شما همراه گرامی سایرس روزهای خوشی را آرزومندیم.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
ممنون از مقاله خوبتون. خیلی کامل و جامع بود. فقط هزینه دریافت اقامت یونان رو هم میشه بفرمایید؟ موسسه سایرس حدودا چه مبلغی را برای خدمات خودش دریافت می کند؟

  10 جولای 2020

  سلام وقت بخیر دوست عزیز
  برای کسب اطلاعات دقیق درباره هزینه و خدمات سایرس با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
با اقامت مالی یونان امکان انتقال اعضای خانواده هم به این کشور هست؟پس از چند وقت میشه خانواده را هم به یونان منتقل کرد؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  بله امکان دریافت ویزا برای سایر افراد خانواده نیز میسر است. برای کسب اطلاعات دقیق تر با شماره های اعلام شده در سایت سایرس تماس بگیرید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
ممنون از توضیحات شما درباره اقامت تمکن مالی یونان. سوالی که داشتم این هست که ما باید کل دارایی مون رو به یونان منتقل کنیم؟ یا صرفا بحث اثبات تمکن مالی مطرح هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  10 جولای 2020

  سلام وقت بخیر
  در این شیوه اقامتی، متقاضی باید از طریق اسناد و مدارک مالی ثابت کند که شرایط اقامت تمکن مالی را دارد و نیازی به انتقال اموال به یونان نیست.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
متشکرم از مقاله بسیار کاملتون. یک سوال داشتم در این شیوه و در هنگام اقامت در یونان چقدر مالیات از فرد اخذ میشه؟ و اینکه موسسه سایرس دقیقا چه خدماتی در زمینه اخذ اقامت یونان ارائه می کند؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  یکی از مزایای شیوه اخذ اقامت تمکن مالی یونان، معافیت از پرداخت سالانه مالیات است. برای اطلاع از هزینه و خدمات موسسه حقوقی سایرس نیز می توانید با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهند.

29 آگوست 2020

سلام وقت بخیر.بعد از گرفتن خودحمایتی یونان ایا امکانش هست بریم در اتریش زندگی کنیم؟ و فقط مثلا سالی دو هفته در یونان زندگی کنیم بقیش در اتریش؟

  13 اکتبر 2020

  برای کسب اطلاعات دقیق و به روز در رابطه با اقامت تمکن مالی یونان با سایرس در تماس باشید.

4 سپتامبر 2020

با سلام. اگر زن خانواده از لحاظ مالی و شغلی بهتر از مرد خانواده باشه می‌تونه اقدام کنه و برای بقیه خانواده نیز اقامت بگیره؟

  13 اکتبر 2020

  بله ایشون می توانند به عنوان سرپرست برای دریافت اقامت اقدام کنند.

4 سپتامبر 2020

سلام مگر در قانون جدید یونان برای اقامت خودحمایتی شرط حضور الزامی نشده؟ ایا راهی برای عدم حضور وجود داره؟ دستمزد وکالت موسسه چه میزان هست برای پرونده خودحمایتی برای هر تفر

  13 اکتبر 2020

  برای کسب اطلاعات بروز در رابطه با اقامت تمکن مالی یونان و … با مشاورین سایرس در تماس باشید.