منظور از اقامت بدون سرمایه گذاری چیست؟

بدون سرمایه‌گذاری اقامت اروپا بگیرید
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

درهای اروپا به روی شما باز است. مهاجرت به اروپا از روش‌های مختلفی مانند سرمایه‌گذاری، تمکن مالی، ثبت شرکت، ازدواج و یا تحصیل امکان‌پذیر است. یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌های اخذ اقامت اروپا، اقامت از طریق سرمایه‌گذاری است اما در صورتی که سرمایه لازم برای این کار را ندارید می‌توانید از روش‌های دیگر استفاده کنید. در این مقاله شما را برای اخذ اقامت بدون سرمایه‌گذاری راهنمایی می‌کنیم، با ما در موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

اقامت تمکن مالی اروپا بدون نیاز به سرمایه‌گذاری

شهروندان کشورهای ثالث که از لحاظ اقتصادی مستقل هستند شرایط لازم برای دریافت اقامت تمکن مالی اروپا را دارند. این افراد با ارائه مدارک لازم باید نشان دهند که درآمدی به میزان مشخص دارند. این درآمد باید از طریق سود سهام، سود سپرده، حقوق بازنشستگی و اجاره ملک نشان داده شود. برای اثبات درآمد کافی می‌توانید از یک یا دو روش فوق استفاده کنید. در این نوع اقامت متقاضی نیازی به خارج کردن کل سرمایه خود از کشور ندارد و تنها باید نشان دهد که در کشور خودش فردی متمول است. کشورهای که پکیج های تمکن مالی اروپا ارائه می‌دهند عبارتند از اقامت خودحمایتی یونان، فرانسه، اسپانیا، اتریش، ایتالیا و اتریش.

مهاجرت بدون سرمایه امکان پذیر است؟

به یاد داشته باشید که متقاضیانی که از طریق تمکن مالی اقامت اروپا را دریافت می کنند، امکان استخدام شدن در شرکتی را ندارند ولی می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند. پکیج‌های تمکن مالی جزو مطمئن‌ترین و راحت‌ترین پکیج‌های اخذ اقامت هستند که مزایای بسیاری را در اختیار متقاضیان اخذ اقات قرار می‌دهند. در ادامه تنها به برخی از معمول ترین آنها  اشاره خواهیم کرد.

 • سریع ترین و آسان ترین روش اخذ اقامت اروپا
 • سهولت در دریافت ویزای کشورهایی مانند آمریکا و کانادا
 • نداشتن محدودیت سنی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • شرایط نگهداری و تمدید آسان
 • امکان سفر آزادانه به کلیه کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • اخذ اقامت برای همسر و فرزندان
 • امکان افتتاح حساب بانکی جهت سهولت در انجام تراکنش های بانکی
 • معافیت از پرداخت مالیات
 • امکان بهره مندی از کلیه حقوق شهروندی مانند بیمه و تحصیل رایگان فرزندان
 • عدم نیاز به خارج کردن سرمایه ایران
 • عدم نیاز به سرمایه گذاری یا ثبت شرکت
برای مهاجرت به اروپا همیشه سرمایه لازم نیست

اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری را با ثبت شرکت انجام دهید

یکی از مناسب‌ترین روش‌های اخذ اقامت اروپا، ثبت شرکت است. با ثبت شرکت متقاضی اجازه کار، تحصیل و زندگی در کشور مقصد را پیدا می کند. با ثبت شرکت در اروپا می‌توانید کسب و کار خود را در محیطی با ثبات اقتصادی آغاز کرده و به بازارهای جهانی دسترسی پیدا کنید.

در ثبت شرکت اروپا متقاضی باید بیزنس پلنی دقیق، واقع گرایانه و با پشتوانه مالی خوب ارائه دهد. پس از تایید بیزنس‌پلن (برنامه کسب و کار) و طی بقیه مراحل کارت اقامت موقت شما صادر می‌شود که در صورتی که شرکت سودآوری داشته و مطابق با بیزنس پلن پیش رفته و بیمه و مالیات پرداخت شود اقامت متقاضی تمدید خواهد شد.

اقامت کاری، اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری

می‌توانید از  دو طریق برای اخذ اقامت کاری  اروپا اقدام کنید. ویزای جستجوی کار  اروپا (job seeker) و ویزای نیروی کار متخصص ( Blue Card) هر دو در این زمینه ارائه می‌شوند که با آگاهی از شرایط و ضوابط هر کدام می‌توانید بهترین مسیر را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. اقامت بلوکارت آلمان یکی از بهترین مثال هایی است که در این زمینه میتوانیم به آن اشاره کنیم.

ویزای جستجوی کار اروپا، بهترین راه مهاجرت بدون سرمایه

در این روش متقاضی شش ماه فرصت دارد تا شغلی بیابد در پایان شش ماه در صورتی که در شرکتی استخدام شده باشید ویزای کاری می گیرد. شما با این ویزا امکان کار و زندگی در کشور مورد نظر را خواهید داشت. به یاد داشته باشید که اخذ اقامت کار اروپا بدان معنی نیست که اجازه کار برای شما صادر شده است بلکه در ابتدا فقط می توانید از این کشور دیدن کنید و به دنبال کار بگردید. برای اخذ ویزای جستجوی کار حتما باید شرایط لازم برای اشتغال درکشور مورد نظر را داشته باشید. باید گواهی سابقه کاری لازم، نامه تمکن مالی و بیمه پزشکی با سقف پوشش معین شده را ارائه دهید.

اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری

در همین زمینه پیشنهاد می کنیم نگاهی نوشتار اقامت کارآفرینی آلمان نیز داشته باشید. در این مقاله تمام اطلاعات مورد نیاز شما برای رسیدن به اقامت آلمان را شرح داده ایم.

ویزای نیروی کار متخصص

این ویزا برای نیروی متخصص و مختص شهروندان کشورهای ثالث است. تصمیم صدور یا عدم صدور این ویزا به عهده اداره اتباع خارجی و آژانس کار است. متقاضیان کارت آبی باید مدرک دانشگاهی معتبر از دانشگاه های کشور مقصد یا دانشگاه هایی که مورد تایید آن کشور هستند را ارائه دهند. کارت آبی اروپا به افرادی اعطا می‌شود که از طرف کارفرمایی در کشور مورد نظر پیشنهاد و قرارداد شغلی داشته باشند. درآمد سالیانه فرد باید معادل ۴۶ هزار یورو در سال باشد. کارفرما نیاز خود به استخدام چنین فردی به اداره امور مهاجرت اعلام می کند. متقاضی پس از سفر به کشورمقصد مراحل اداری را طی کرده و مشغول به کار می شود. مدت اعتبار بلوکارت به قرارداد شما بستگی دارد و می تواند از شش ماه تا چهار سال اعتبار داشته باشد.

اقامت بدون سرمایه گذاری

متقاضیانی که در اتحادیه اروپا ساکن نیستند باید در سایت این کشور ثبت نام کنند. ثبت نام به صورت رایگان انجام می‌شود. کارفرمایان اروپایی به کلیه رزومه ها درسترسی دارند و در صورت نیاز برای فرد درخواست بلوکارت می‌کنند. متقاضی می تواند برای اخذ اقامت همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقدام کند. فرزندان زیر ۱۸ سال امکان تحصیل در مدارس را دارند. افرادی که از طریق کاری وارد اتحادیه اروپا می شوند در صورتی که به زبان آن کشور تسلط داشته و شرایط دیگر را رعایت کنند، می توانند برای اخذ اقامت درخواست بدهند.

با ویزای تحصیلی بدون سرمایه اقامت اروپا بگیرید

امکان تحصیل در دانشگاه‌هایی منطبق با استانداردهای جهانی، بهره‌مندی از روش‌های به روز تحصیلی و استفاده از امکانات آموزشی متنوع توجه بسیاری از دانشجویان را از سراسر دنیا به خود جلب کرده است. دانشجویان نه تنها می‌توانند با فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف آشنا شوند، بلکه می‌توانند از بهترین تسهیلات نیز استفاده کنند.

اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری

در حال حاضر یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرت، اخذ ویزای تحصیلی یک کشور است. برای اخذ ویزای تحصیلی ابتدا باید به سایت دانشگاه مراجعه کرده و شرایط پذیرش را بررسی کنید. سپس مدارک خود را به دانشگاه ارائه دهید. در زمانی مشخص سفارت لیستی از اسامی پذیرفته شدگان اعلام می کند. روز مصاحبه باید مدارک لازم با دقت تهیه کرده و ارائه دهید. مدارک بررسی شده و ویزای شما صادر می شود. مدت زمان اعتبار ویزا به طول دوره آموزشی شما بستگی دارد. پس از اتمام ویزا در صورتی که تمایل داشته باشید در کشور مقصد بمانید می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

برای اقامت از طریق ازدواج سرمایه‌گذاری لازم نیست

اخذ اقامت اروپا از طریق ازدواج گزینه‌ای است که برای کلیه کشورهای اروپایی وجود دارد. برای اخذ اقامت اروپا از این طریق، ازدواج متقاضی باید به صورت رسمی ثبت شده باشد. روز مصاحبه از هر دو فرد سوالاتی پرسیده می‌شود و پس از اینکه رابطه بین آنها اثبات شد، ویزایی با اعتبار یکسال صادر می شود  با رعایت قوانین و در صورتی که فرد هنوز ازدواج خود را حفظ کرده باشدف می‌تواند برای تمدید اقامت و در نهایت تابعیت اقدام کند. همه راه‌های اقامت به اروپا بدون سرمایه‌گذاری

در روز مصاحبه سوالاتی راجع به وضعیت زندگیتان از ابتدای تولد، دوران تحصیل، سطح درآمد، زمان آشنایی با همسر و … پرسیده می شود. همچنین متقاضی باید خانه ای با اندازه مناسب و منطبق با  استاندارد‌های مشخص شده برای زندگی ۲ نفر تامین کرده و اثبات کند که توانایی پرداخت هزینه های زندگی را دارد. خالی از لطف نیست اگر در این بخش نگاهی به مقاله ویزای طلایی یونان نیز داشته باشید.

آیا اخذ تابعیت اروپا بدون سرمایه‌گذاری ممکن است؟

پس از اینکه اقامت اروپا را اخذ کردید و با رعایت قوانین برای اخذ اقامت دائم درخواست دادید، می‌توانید پس از مدتی با آگاهی از زبان و فرهنگ آن کشور برای اخذ تابعیت اقدام کنید. به یاد داشته باشید که مدت زمانی برای تبدیل اقامت موقت به تابعیت و پاسپورت باید طی شود، بسته به قوانین کشورها با یکدیگر متفاوت است به عنوان مثال برای اخذ پاسپورت کشور اسپانیا پس از ۱۰ سال می توانید برای اخذ پاسپورت درخواست بدهید.

امروزه کشورها به دلایل مختلف مانند جذب نیروی متخصص و سرمایه خارجی برنامه‌های اقامتی متعددی را معرفی کرده‌اند. کشورهای بسیاری مانند یونان، فرانسه، ایتالیا و اتریش برنامه‌های اقامتی جذابی را ارائه می‌دهند. برای انتخابی آگاهانه با مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

بهترین راه اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری چیست؟

یکی از بهترین راه های اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری اقدام به ثبت شرکت است. البته فرد باید بیزنس پلنی دقیق، واقع گرایانه و با پشتوانه مالی خوب ارائه دهد.

اقامت کاری بدون سرمایه گذاری است؟

بله، یکی دیگر از راه های اخذ اقامت اروپا بدون سرمایه گذاری، اقدام به اخذ اقامت کاری در اروپا است.

ویزای تحصیلی از روش های اقامت بدون سرمایه گذاری است؟

بله. یکی دیگر از روش های اخذ اقاکت اروپا بدون سرمایه گذاری اقدام به اخذ اقامت تحصیلی است.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۲۱ آذر ۱۳۹۸

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اروپا فقط از تمکن مالی و ثبت شرکت در اروپا امکان پذیر است؟

  ۲۳ آذر ۱۳۹۸

  اقامت سرمایه گذاری انواع مختلفی دارد مثلا خرید اوراق قرضه دولتی، مشارکت در پروژه های دولتی، خرید ملک و … محبوب ترین نوع اقامت سرمایه گذاری خرید ملک یا ویزای طلایی است که تنها توسط برخی از کشورهای اروپایی مانند یونان، اسپانیا، پرتغال و … معرفی شده اند.

۸ دی ۱۳۹۸

آیا می توان با سرمایه گذاری در شرکت اقامت سرمایه گذاری یونان رو گرفت و سپس بعد از چند سال می تونیم اقامت دائم اروپا و پاسپورت اروپایی بگیریم؟

  ۱۱ دی ۱۳۹۸

  یکی از راه های اخذ اقامت یونان، اقامت کارآفرینی این کشور است. در این روش شما شعبه شرکت خود را در یونان به ثبت می رسانید. بعد از ۵ سال اقامت دائم و پس از ۷ سال پاسپورت خود را دریافت می کنید.

۸ دی ۱۳۹۸

سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت یونان از طریق کار آفرینی چقدر است؟

  ۱۱ دی ۱۳۹۸

  برای اخذ اقامت کارآفرینی یونان سرمایه ثبتی خاصی مشخص نشده است ولی پیشنهاد می کنیم که با حداقل ۲۰ هزار یورو اقدام به ثبت شعبه کنید. لطفا به این نکته توجه کنید که الزامی به پرداخت این مبلغ وجود ندارد. برای آگاهی از قوانین به روز اقامت کارآفرینی یونان با مشاورین سایرس در تماس باشید.

۹ مرداد ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر
من ۱۰ سال سابقه کار در زمینه آی تی دارم. آیا می تونم با این رزومه به اروپا مهاجرت کنم؟ پیشنهاد شما چیه؟

  ۱۴ مرداد ۱۳۹۹

  سلام مصطفی عزیز
  در بسیاری از رشته ها مانند آی تی امکان اپلای وجود دارد. اگر قصد مهاجرت کاری یا سرمایه گذاری را دارید با موسسه تماس حاصل کنید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

۱۵ مرداد ۱۳۹۹

سلام وقت بخیر
بهترین کشور برای ثبت شرکت و مهاجرت به اروپا، چه کشوریه؟ من درباره المان و فرانسه زیاد شندیم. آیا درسته که بهترین کشورها هستند؟

  ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

  سلام بهروز عزیز
  نمی توان یک کشور را به عنوان بهترین کشور به همگان معرفی کرد. پیشنهاد می کنیم برای مشورت بهتر و انتخاب کشور با توجه به شرایط خود با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید. همکاران ما اطلاعات بیشتری در اختیار شما می گذارند.

   ۶ فروردین ۱۴۰۰

   من معلولیت دارم و نقاشم میخوام به یکی از کشورهای اروپایی مهاجرت کنم کدام بهتره و راه مهاجرت بهم بگو

    ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

    اگر قصد داشته باشید از طریق ویزای هنرمندان مهاجرت کنید باید مدارکی مبنی بر اینکه در این زمینه فعالیت دارید و از این طریق درآمد کسب می کنید، نشان دهید. اگر قصد داشته باشید از سایر مسیر های اقامتی، اقدام کنید باید شرایط شما بررسی شود. اگر کمی بیشتر توضیح بدهید، می توانید دقیق تر راهنمایی تان کنیم.