اقامت دانمارک از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است؟

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری دانمارک دائمی
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

یکی از جذاب ترین راه های اخذ اقامت اروپا سرمایه گذاری و خرید ملک است. اما به یاد داشته باشید که مسیرهای اقامتی دانمارک کمی پیچیده هستند بنابراین باید قبل از تصمیم گری آگاهی کامل داشته باشید تا در وقت و هزینه ها صرفه جویی کنید. کشور دانمارک با برخورداری از بالاترین استانداردهای رفاهی و خدماتی یکی از بهترین نقاط جهان برای کار، زندگی و سرمایه گذاری است. در این مقاله شما را با ابعاد مختلف سرمایه گذاری در کشور دانمارک آشنا خواهیم کرد.

کوتاه‌ترین راه اخذ ویزای دانمارک با سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری در دانمارک از سه طریق

از سه طریق می توانید در دانماک سرمایه گذاری کنید و اقامت اروپا به دست بیاورید. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات که خود به دو صورت خرید ملک مسکونی و تجاری انجام می شود و راه دیگر خرید اوراق رضه دولتی. همانطور که می دانید کشورهایی مانند یونان، اسپانیا، پرتقال و مالتا در ازای سرمایه گذاری و خرید ملک به متقاضی مجوز اقامت اعطا می کنند. در بسیاری از کشورها مانند فرانسه، دانمارک و آلمان امکان خرید ملک برای شهروندان کشورهای ثالث وجود دارد ولی به اخذ اقامت آن کشور منجر نمی شود. البته ممکن است سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در روند اقامت برخی کشورها تاثیر مثبت داشته باشد.

می توانید املاک تجاری مانند مغازه، رستوران و کارخانه  را در کشور دانمارک خریداری کنید. اگر ملک را با هدف مدیریت آن مجموعه خریداری کنید، باید اثبات کنید که فعالیت شرکت یا واقعی است. اگر بتوانید شرایط لازم را برای تمدید اقامت موقت احراز کنید، پس از ۵ سال امکان ارائه درخواست برای اقامت دائم دانمارک را خواهید داشت. یکی دیگر از روش های اقامت نیز اقدام به اخذ اقامت دانمارک از طریق تمکن مالی است.

با خرید قرضه دولتی اقامت سرمایه‌گذاری دانمارک بگیرید

سرمایه گذاری روی اروق قرضه دولتی برای اخذ اقامت دانمارک

مسیر دیگری که به اخذ اقامت دانمارک منتهی می شود خرید اوراق قرضه دولتی است که خود به دو صورت سرمایه گذاری غیر قابل بازگشت و سرمایه گذاری قابل بازگشت انجام می شود. در روش دوم سرمایه شما باید برای مدتی سپرده گذاری شود که پس از سپری شدن مدت لازم می توانید اصل پول را بدون سود برداشت کنید. در این روش از ابتدا اقامت دائم را دریافت می کنید که پس از برداشت اصل پول همچنان معتبر است.

اما در حالت غیر قابل برگشت متقاضی مبلغی را که دولت تعیین کرده در کاری سرمایه گذاری می کند به عنوان مثال کمک مالی به بنیادهای خیریه. در هر دو روش اقامت دانمارک و اروپا را کسب خواهید کرد. البته مبلغی که باید سرمایه گذاری کنید چند میلیون یورو است. برای اخذ تابعیت و پاسپورت دانمارک باید ۹ سال متوالی در این کشور زندگی کنید که از ۹ سال باید ۸ سال و نیم را حتما در دانمارک سپری کرده باشید. پیشنهاد می کنیم پیش از ادامه مطلب به بررسی بلوکارت آلمان نیز بپردازید. در این روش نیز به عنوان یکی از بهترین راه های اخذ اقامت اروپا فرصت خوبی برای اخذ ویزای شینگن پیش روی شماست.

تمام راه‌های دریافت ویزای سرمایه‌گذاری دانمارک

مزایای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در دانمارک

اگر از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک برای اخذ اقامت دانمارک اقدام کنید می توانید از نقاط قوت زیادی استفاده کنید که به شرح زیر هستند:

 • روشی آسان برای تأسیس کسب وکار
 • امکان ثبت نام آنلاین برای صرفه جویی در زمان
 • قوانین شرکت ها در دانمارک مطابق با قوانین فعلی اتحادیه ی اروپا می باشد.
 • نرخ مالیات در دانمارک منطقی تر از سایر کشورهای شمال اروپاست.
 • وجود زیرساخت های مناسب
 • بازارهای جهانی بزرگ و متنوع
 • امکان سفر بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای حوزه شینگن
 • امکان سفر به بیش از ۱۴۵ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا
 • وجود قوانین منعطف در زمینه زبان
 • عدم وجود محدودیت سنی
 • امکان تحصیل در سیستم آموزشی به روز و منطبق با استانداردهای جهانی
 • استفاده از امکانات رفاهی، درمانی بهداشتی رایگان
 • زندگی در کشوری امن و با ثبات اقتصادی
معایب اخذ اقامت سرمایه‌گذاری دانمارک

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دانمارک برای اخذ اقامت

دولت دانمارک با داشتن بازارهای تجاری گسترده و داشتن زیر ساخت های عالی، بستر مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده و دانمارک را به مقصدی جذاب برای کارآفرینان تبدیل کرده است. زمینه هایی که می توانید در آنها سرمایه گذاری سودآوری داشته باشید عبارتند از: فناوری اطلاعات و ارتباطات، علوم زیستی، انرژی، دارو سازی و تجارت دریایی.

اگر به دنبال ثبت شرکت در دانمارک هستید می توانید از طریق شرکت هایی که این کار را انجام می دهند اقدام کنید. این شرکت ها تحت نظر وزارت اقتصاد فعهالیت می کنند. برای ثبت شرکت در دانمارک حتما باید شریک دانمارکی داشته باشید که ۵۱% سهام را دارا باشد.

سریع‌ترین راه رسیدن به اروپا با ویزای طلایی دانمارک

اشکال مختلف شرکت در دانمارک برای اخذ اقامت سرمایه گذاری

می توانید از طریق ثبت نام آنلاین در مدت چند ساعت شرکت خود را ثبت کنید. البته تاسیس شعبه فرآیند خاص خود را دارد که زمان بر و پیچیده است. در ثبت شعبه به حضور اولیه فرد نیازی نیست و مراحل مربوطه توسط سازمان کسب و کار انجتم می شود. در مرحله آخر میتوانید به صورت دیجیتالی امضاهای لازم را انجام دهید. اما در غیر اینصورت روش ثبت شرکت حضوری زمان بر بوده و ۲ الی ۳ هفته به طول می انجامد. مراحل مربوطه از طریق مؤسسات ثبت شرکت و آژانس های تجاری در کشور دانمارک انجام می شود.

برای اخذ ثبت شرکت در دانمارک باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت معتبر
 • کپی شناسنامه و ترجمه رسمی تمام صفحات آن
 • گواهی سوابق کاری فرد متقاضی و ترجمه رسمی آن
 • ارائه اساسنامه شرکت
 • افتتاح حساب بانکی شرکتی
 • نامه تمکن مالی
 • گردش حساب

پس از ارائه مدارک به سفارت، پس از ۳ تا ۴ ماه مجوز اقامت فرد صادر می شود. کارآفرین باید حداقل ۲ نفر کارمند دانمارکی استخدام کند و بیمه و مالیات آنها را پرداخت کند. همچنین شرکت باید فعالیت واقعی داشته باشد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید