مشکلات زندگی در فرانسه برای ایرانیان

مشکلات زندگی در فرانسه برای ایرانیان
دسته بندی : اقامت فرانسه
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

فرانسه یکی از قدیمی ترین و جذاب ترین کشورهای اروپایی است. محال است با فرهنگ مردم فرانسه آشنا شویم اما شیفته جذابیت های فرهنگی و طبیعی این کشور نشویم. کشوری که در ادبیات دنیا به سرزمین عاشقان معروف است. اما این تمامی فرانسه نیست. فرانسه برای تازه واردان معایب و مشکلاتی هم دارد. به دلیل تقضای زیاد عزیزانی که قصد دریافت اقامت فرانسه را دارند، در این مقاله قصد داریم مشکلات زندگی در فرانسه برای ایرانیان را بررسی کنیم. در ادامه همراه موسسه حقوقی سایرس باشید.

فرانسه، نگاهی دیگر به سرزمین عشاق اروپا

فرانسه همشه اولویت کسانی است که قصد دریافت اقامت اروپا را دارند. این کشور به دلیل اقتصاد پویا، صنایع مختلف رو به رشد، جذابیت های طبیعی و تاریخ درخشان فرهنگی همیشه یکی از جذاب ترین کشورها است. اما همه این مزایا نباید باعث شود معایب و سختی های زندگی در فرانسه را فراموش کنیم. اما زندگی در فرانسه برای ایرانیان از چه نظر دشوار است؟

معایب زندگی در پاریس و فرانسه

مشکلات زندگی در پاریس و فرانسه، معایبی که دیده نمی شوند

فرانسه در سال های اخیر سعی کرده با روش های گوناگونی مانند اقامت تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری و کارآفرینی مستعدترین افراد تمام دنیا را به سمت خود جلب کند. اما پیش از اقدام برای دریافت اقامت این کشور بهتر است با معایب زندگی در فرانسه آشنا شویم:

زبان فرانسوی، چالش اول زندگی در پاریس

اولین چالش به مهاجرت به فرانسه، یادگیری زبان این کشور است. اگرچه در روش هایی مانند تمکن مالی فرانسه الزما نیازی به تسلط بر فرانسوی نیست. اما به هر حال وقتی قصد اقامت طولانی مدت در یک کشور خارجی را داریم، بایستی بتوانیم به راحتی با مردم این کشور ارتباط برقرار کنیم. زبان فرانسوی علی رغم همه جذابیت ها و شیوایی بی نظیرش اما برای بسیاری از افراد دشوار است. خصوصا آشنایی با لهجه های مختلف فرانسوی و اصطلاحات رایج این کشور کار را برای تازه واردان سخت تر نیز می کند. بنابراین افرادی که قصد مهاجرت و دریافت اقامت فرانسه را دارند، باید حتما پیش از رفتن فکری به حال یادگیری زبان فرانسوی کنند.

هزینه های بالای زندگی، شب های پاریس گران است

پاریس به عنوان قلب فرهنگی اروپا یکی از توریستی ترین نقاط فرانسه است. زندگی در پاریس و تمامی شهرهای فرانسه هزینه نسبتا بالایی دارد. به گونه ای که هزینه زندگی در فرانسه به نسبت کشوری مثل آلمان گاه به یک و نیم برابر نیز می رسد. در مقاله کار در فرانسه برای ایرانیان توضیحاتی درباره هزینه زندگی در فرانسه ارائه کرده بودیم. در حقیقت باید بدانیم هزینه غذا، پوشاک و اجاره خانه در فرانسه بسیار بالا است و افرادی که قصد اقامت در این کشور زیبا را دارند بایستی خود را برای این شرایط آماده کنند. جدای از هزینه های بالا، بخش عمده ای درآمد افراد در فرانسه نیز باید به عنوان مالیات به دولت پرداخت شود. اگرچه دولت نیز در ازای دریافت مالیات، امکان تحصیل و خدمات درمانی را به طور رایگان فراهم کرده است. اما پرداخت مالیات بالا باید مورد توجه کسانی که قصد اقامت در این کشور را دارند، قرار بگیرد.

زبان فرانسوی، از معایب زندگی در فرانسه

فرهنگ فرانسه، علایقی که ممکن است آزار دهنده باشد

مردم فرانسه فرهنگ خاصی خود را دارند. نمی توان انتظار داشت یک تازه وارد و مهاجر به فرانسه در همان ابتدا با همه علایق فرهنگی این کشور انطباق پیدا کند. در حقیقت در برخی شهرهای فرانسه، فرد ممکن است دچار چالش های مهاجرتی و فرهنگی شود. بنابراین حتما لازم است پیش از عزیمت به فرانسه با فرهنگ و علایق مردم این کشور آشنا شویم.

آیا فرانسه کشوری مناسبی برای زندگی است؟

تا اینجا مهم ترین مشکلات زندگی در فرانسه برای ایرانیان را بررسی کردیم. حال سوالی که وجود دارد این است که این کشور واقعا برای ادامه زندگی مناسب است؟ در پاسخ باید بگوییم همه کشورهای دنیا معایب و سختی های خاص خودشان را دارند. برای انتخاب مقصد زندگی، باید مزایا و معایب را در کنار هم ببینیم. پس از تحلیل و با توجه به شرایط متقاضی می توانیم دید بهتری داشته باشیم و تصمیم دقیق تری بگیریم. به همین دلیل نباید از مزایای زندگی در فرانسه غافل شویم. مزایایی که برخی از آن ها را در ادامه مشاهده می کنید:

  • امکان سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن
  • تسهیل در دریافت ویزای نقاط مختلف جهان از جمله آمریکا و کانادا و انگلیس
  • افتتاح حساب بانکی
  • اخذ اقامت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
  • بهره مندی از مزایای شهروندی مانند تحصیل رایگان و استفاده از خدمات درمانی گسترده و مناسب
اقامت فرانسه در موسسه حقوقی سایرس

بهترین راه دریافت اقامت فرانسه چیست؟

تا اینجا معایب زندگی در فرانسه و تعدادی از مزایای زندگی در قلب فرهنگی اروپا را بررسی کردیم. به همین دلیل بد نیست درباره شیوه های اخذ اقامت فرانسه نیز توضیحاتی ارائه کنیم.  ، اقامت تمکن مالی، اقامت سرمایه گذاری، ویزای تحصلی و اقامت از طریق کارآفرینی از جمله راه های اخذ اقامت فرانسه است. در این میان نیز باید بر اساس شرایط موجود و توانایی های متقاضی بهترین راه را انتخاب کنیم.

سایرس مشاور شما در دریافت ویزای فرانسه

در این مقاله به بررسی مشکلات زندگی در فرانسه برای ایرانیان پرداختیم. فرانسه یکی از جذاب ترین مقاصد زندگی در اروپا است که البته مشکلات خاص خودش را دارد. اما اگر تصمیم به دریافت اقامت فرانسه گرفته اید، حتما به یک مشاور نیاز دارید. موسسه حقوقی سایرس با سال ها تجربه و تخصص در امور اخذ ویزای اروپا ،امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و اخذ اقامت فرانسه می توانید با شماره های اعلام شده در سایت تماس حاصل کنید. همکاران ما در سایرس پاسخگوی تمامی سوالات شما هستند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید