اقامت تمکن مالی اتریش

اتریش یکی از کشورهای بسیار مناسب برای سرمایه گذاری، زندگی تحصیل در اروپا است. کشوری پر از جاذبه های دیدنی و محصور در خشکی که میزبانی کوه های آلپ را به عهده دارد. زبان رسمی مردم اتریس همان زبان آلمانی است و در طی سال هایی طولانی همواره به عنوان بهترین کشور دنیا برای زندگی بوده است. امنیت و رفاه قابل توجهی که در کشور اتریش در اختیار افراد قرار می گیرد باعث شده است تا مهاجران زیادی اتریش را برای اخذ اقامت اروپا انتخاب کنند. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از اقامت خودحمایتی اتریش در اختیار شما بگذاریم.

اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی

با اخذ اقامت تمکن مالی اتریش، دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست. متقاضیان می توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ این اقامت نمایند. این درآمد می تواند از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود. باید در نظر داشت که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد نیست.

اقامت خودحمایتی اتریش

این درآمد با توجه به قوانین کشور اتریش، برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۲۰۰۰ یورو، همسر ۵۰۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۵۰۰ یورو میباشد. به طور مثال؛ یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۳۰۰۰ یورو را به صورت ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهد.

پیش از ادامه مقاله اگر به دنبال اطلاعا بیشتری در زمینه راه های اخذ اقامت اروپا هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله اقامت اسلواکی از راه کارآفرینی نیز داشته باشید.

اقامت خودحمایتی اتریش

این نوع اقامت تا ۵ سال به صورت  دو دوره ۱ ساله  و سپس ۱ دوره ۳ ساله تمدید می شود، با این نوع اقامت ابتدا نوع اقامت شما موقت خواهد بود و شرط تمدید اقامت وابسته به ۳ فاکتور حفظ درآمد ثابت ماهیانه که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید اثبات شود یعنی سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال، سالانه ۲۴ هزار یورو همسر ۶ هزار یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال هرکدام ۶ هزار یورو.

به طور واضح تر یک خانواده ۳ نفره با فرزندان زیر ۱۸ سال در زمان تمدید ملزم به نشان دادن درامد سالانه ۳۶ هزار یورو هستند. علاوه بر آن داشتن آدرس واقعی در کشور اتریش و داشتن بیمه پزشکی معتبر در آن کشور نیز از موارد ضروری جهت تمدید اقامت های موقت می باشد. باید در نظر داشت که شرط حضور در پروسه تمکن مالی اتریش بسیار پررنگ است و  تحصیل فرزندان در اتریش اجباری است.

شرایط اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی چیست؟

در ادامه مهمترین شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت تمکن مالی اتریس را به اختصار برای شما آورده ایم. خوشبختانه اقامت خودحمایتی اتریس یکی از ارزان ترین و سریعترین راه های اخذ اقامت اروپلا است و به همین دلیل متقاضیان بسیاری در بین تمام مردم دنیا دارد. این شرایط عبارتند از:

 • اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان (آلمانی، انگلیسی و…) در آغاز پروسه
 • بدون نیاز به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار
 • نیاز به حضور و زندگی در کشور اتریش به جهت تمدید اقامت اروپای شنگن
 • ثبت درخواست اقامت تنها در ابتدای ژانویه هر سال با سهمیه محدود
 • نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی در سال دوم اقامتاقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت خود حمایتی اتریش چه مزایایی دارد؟

در این روش که از بهترین راه های مهاجرت به اتریش و دریافت اقامت دائم است، ملزم به پرداخت هزینه بسیار کمتری هستید. بر خلاف بسیاری دیگر از شیوه های اقامتی که امکان به همراه بردن خانواده برای شما وجود ندارد، با دریافت اقامت تمکن مالی اتریش می توانید اعضای خحانواده را هم با خود به همراه ببرید. در ادامه مهمترین مزایای اقامت خودحمایتی اتریش را برای شما آورده ایم:

 • اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • استفاده از این اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال به همراه خانواده
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • صدور اقامت ۱ ساله در ابتدای پروسه
 • اخذ اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا از نظر سطح و کیفیت زندگی
 • امکان اخذ پاسپورت اتریشی دو سال بعد از دریافت اقامت دائم اروپای شنگن
 • تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا

در این بخش توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر نگاهی به مقاله معرفی انواع ویزای شینگن برای ایرانیان داشته باشید.

اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا

مراحل پیش رو برای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش یا اقامت خودحمایتی اتریش

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، اقامت از طریق تمکن مالی یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه های اخذ اقامت اروپا است. به همین دلیل در مقایسه با دیگر شیوه های دریافت ویزای اروپا مراحل قانونی آسان تری پیش رو دارید. این مراحل عبارتند از:

 1. بررسی مدارک و شرایط خانواده
 2. عقد قرارداد با موسسه حقوقی سایرس
 3. تکمیل مدارک
 4. ترجمه و تایید مدارک
 5. تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از طرف وکیل اتریشی
 6. مراجعه به سفارت و ارائه درخواست
 7. صدور و دریافت ویزای تایپ D
 8. سفر به کشور اتریش و دریافت کارت اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده

مهمترین نکات در اقدام برای اقامت خودحمایتی اتریش

در مراحل اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا همان ویزای خود حمایتی، در یکسال اول پس از دریافت ویزا به صورت دوره های ۲ ساله ویزای شما تمدید می شود. بعد از گذشت این بازه ویزای شما به صورت ۳ ساله تمدید می شود. در نهایت نیز بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا آرتیکل ۴، بعد از گذشت ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپای شنگن و در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم مجود دارد.

اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

به منظور کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم زمانی را برای برای مطالعه شرایط اخذ ویزای تمکن مالی یونان نیز اختصاص دهید.

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي ميماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد.

اقامت تمکن مالی اتریش یا ویزای خودحمایتی اتریش یکی از روش های اخذ اقامت اتریش است که دارندگان آن امکان سفر آزادانه و راحت را در کشورهای حوزه شنگن داراند. در این روش فرد می تواند با ارائه مدارک قانونی توانایی مالی خود را اثبات کرده و اقامت این کشور را اخذ نماید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۲۵ مهر ۱۳۹۸

با سلام
آیا اقامت اتریش تمکن مالی اتریش شرط حضور در کشور اتریش را دارد و آیا می شود با داشتن اقامت اتریش در یکی دیگری از کشور های اروپای شنگن زندگی کرد؟

  ۲۹ مهر ۱۳۹۸

  شرط حضور در اقامت تمکن مالی اتریش پررنگ است یعنی یکی از شروط مهم برای افرادی که می خواهند درخواست اقامت دائم بدهند زندگی در این کشور است.

۱ آبان ۱۳۹۸

سلام خسته نباشید من یک جوان ۳۱ ساله هستم با درآمد ماهیانه ۱۵ میلیون تومان بیمه خود اشتغالی رد میکنم آیا می تونم برای دریافت اقامت تمکن مالی اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید

  ۱ آبان ۱۳۹۸

  سلام دوست عزیز

  برای اخذ اقامت تمکن مالی، از درآمد ماهیانه استفاده نمی شود چون به درآمدی نیاز دارد که به حضور شما وابسته نباشد مانند اجاره ملک، سود سپرده و …