اقامت تمکن مالی اتریش

اتریش یکی از کشورهای بسیار مناسب برای سرمایه گذاری، زندگی تحصیل در اروپا است. کشوری پر از جاذبه های دیدنی و محصور در خشکی که میزبانی کوه های آلپ را به عهده دارد. زبان رسمی مردم اتریس همان زبان آلمانی است و در طی سال هایی طولانی همواره به عنوان بهترین کشور دنیا برای زندگی بوده است. امنیت و رفاه قابل توجهی که در کشور اتریش در اختیار افراد قرار می گیرد باعث شده است تا مهاجران زیادی اتریش را برای اخذ اقامت اروپا انتخاب کنند. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از اقامت خودحمایتی اتریش در اختیار شما بگذاریم.

اخذ اقامت اتریش از طریق خود حمایتی اتریش

اقامت خودحمایتی اتریش روشی است که در آن فرد با ارائه مدارک و مستندات لازم توانایی مالی خود برای زندگی در کشور اتریش را به مقامات و دولتمردان این کشور نشان می دهد و یکی از انواع اقامت اروپا است. با اخذ اقامت تمکن مالی اتریش، دیگر نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست. متقاضیان خود حمایتی اتریش می توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ اقامت اروپا نمایند.

این درآمد می تواند از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود. باید در نظر داشت که ارائه یکی از این مدارک در صورتی که درآمد مورد نیاز برای تمکن مالی را اثبات کند کافی است و نیازی به ارائه هر سه مورد نیست.

اقامت خودحمایتی اتریش

هزینه تمکن مالی اتریش چقدر است؟

به عنوان یک مثال و در ارائه بررسی کامل تر اقامت تمکن مالی اروپا برای بررسی خودحمایتی اتریش به بررسی اعداد و ارقام واقعی نیز پرداخته ایم. در کشور اتریش حداقل هزینه مورد نیاز با توجه به قوانین و برای زندگی در این کشور برای سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال معادل ماهانه ۲۰۰۰ یورو، همسر ۵۰۰ یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز هرکدام ۵۰۰ یورو میباشد. به طور مثال؛ یک خانواده ۳ نفره با فرزند ۱۴ ساله، باید درآمد ۳۰۰۰ یورو را به صورت ریالی در ایران از روش های ذکر شده نشان دهد.

شرایط تمدید اقامت اتریش از طریق خودحمایتی

این نوع اقامت اتریش تا ۵ سال به صورت  دو دوره ۱ ساله  و سپس ۱ دوره ۳ ساله تمدید می شود، با این نوع اقامت اتریش ابتدا نوع اقامت شما موقت خواهد بود و شرط تمدید اقامت وابسته به ۳ فاکتور اصلی است. یکی از این فاکتورها حفظ درآمد ثابت ماهیانه که در زمان تمدید جمع سالانه آن باید اثبات شود، بدین معنا که سرپرست و فرزندان بالای ۱۸ سال، سالانه ۲۴ هزار یورو همسر ۶ هزار یورو و فرزندان زیر ۱۸ سال هرکدام ۶ هزار یورو درآمد داشته باشند.

به طور واضح تر یک خانواده ۳ نفره با فرزندان زیر ۱۸ سال در زمان تمدید ملزم به نشان دادن درامد سالانه ۳۶ هزار یورو هستند. دو عامل مهم دیگر در شرایط تمدید اقامت تمکن مالی اتریش داشتن آدرس واقعی در کشور اتریش و داشتن بیمه پزشکی معتبر در آن کشور است که  از موارد ضروری جهت تمدید اقامت های موقت می باشد و دارای شباهت های بسیاری با اقامت تمکن مالی یونان است. باید در نظر داشت که شرط حضور در پروسه اقامت اتریش از طریق تمکن مالی بسیار پررنگ است و  تحصیل فرزندان در اتریش اجباری است.

شرایط اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی چیست؟

در ادامه مهمترین شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی را به اختصار برای شما آورده ایم. خوشبختانه اقامت خودحمایتی اتریس یکی از ارزان ترین و سریعترین راه های اخذ اقامت اروپا است و به همین دلیل متقاضیان بسیاری در بین تمام مردم دنیا دارد. این شرایط عبارتند از:

 • اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان (آلمانی، انگلیسی و…) در آغاز پروسه
 • بدون نیاز به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار
 • نیاز به حضور و زندگی در کشور اتریش به جهت تمدید اقامت اروپای شنگن
 • ثبت درخواست اقامت تنها در ابتدای ژانویه هر سال با سهمیه محدود
 • نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی در سال دوم اقامتاقامت تمکن مالی اسپانیا

اقامت خود حمایتی اتریش چه مزایایی دارد؟

در روش اقامت خود حمایتی اتریش که از بهترین راه های مهاجرت به اتریش و دریافت اقامت دائم است، ملزم به پرداخت هزینه بسیار کمتری هستید خصوصا اگر به مفایسه آن با اقامت سرمایه گذاری اروپا بپردازیم. بر خلاف بسیاری دیگر از شیوه های اقامتی که امکان به همراه بردن خانواده برای شما وجود ندارد، با دریافت اقامت تمکن مالی اتریش می توانید اعضای خحانواده را هم با خود به همراه ببرید. در ادامه مهمترین مزایای ویزای خود حمایتی اتریش را برای شما آورده ایم:

 • اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • استفاده از این اقامت برای فرزندان بالای ۱۸ سال به همراه خانواده
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • صدور اقامت ۱ ساله در ابتدای پروسه
 • اخذ اقامت یکی از بهترین کشورهای دنیا از نظر سطح و کیفیت زندگی
 • امکان اخذ پاسپورت اتریشی دو سال بعد از دریافت اقامت دائم اروپای شنگن
 • تردد به کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا
اقامت از طریق تمکن مالی اسپانیا

مراحل پیش رو برای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش یا اقامت اتریش از طریق خودحمایتی

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، اقامت از طریق تمکن مالی یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه های اخذ اقامت اروپا است. به همین دلیل در مقایسه با دیگر شیوه های دریافت ویزای اروپا مراحل قانونی آسان تری پیش رو دارید. این مراحل عبارتند از:

 1. بررسی مدارک و شرایط خانواده
 2. عقد قرارداد با موسسه حقوقی سایرس
 3. تکمیل مدارک
 4. ترجمه و تایید مدارک
 5. تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از طرف وکیل اتریشی
 6. مراجعه به سفارت و ارائه درخواست
 7. صدور و دریافت ویزای تایپ D
 8. سفر به کشور اتریش و دریافت کارت اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده

مهمترین نکات در اقدام برای خود حمایتی اتریش

در مراحل اخذ اقامت اتریش از طریق تمکن مالی یا همان خود حمایتی اتریش، در یکسال اول پس از دریافت ویزا به صورت دوره های ۲ ساله ویزای شما تمدید می شود. بعد از گذشت این بازه ویزای شما به صورت ۳ ساله تمدید می شود. در نهایت نیز بر اساس اعلام سایت رسمی اتحادیه اروپا آرتیکل ۴، بعد از گذشت ۵ سال از صدور مجوز اقامت اروپای شنگن و در صورت رعایت شرایط لازم، امکان دریافت اقامت دائم مجود دارد.

اقامت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ تمکن مالی اتریش به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه ميشود و اصل آنها نزد متقاضي باقي ميماند. در پروسه هاي اقامت چون هدف شما زندگي بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه هاي ويزاي توريستي چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر میشود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت میکنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی میباشد.

منظور از اقامت تمکن مالی اتریش چیست؟

اقامت تمکن مالی بدین معناست که فرد با ارائه مدارک و مستندات لازم به دولت کشور اتریش اثبات می کند که در صورت دریافت اقامت اتریش نیازی به کار و یا کسب درآمد در این کشور ندارد. این نوع اقامت به نام اقامت خودحمایتی اتریش نیز شناخته می شود.

فرایند تبدیل اقامت خودحمایتی اتریش از موقت به دائم چگونه است؟

این نوع اقامت تا ۵ سال به صورت دو دوره ۱ ساله و سپس ۱ دوره ۳ ساله تمدید می شود، با این نوع اقامت ابتدا نوع اقامت شما موقت خواهد بود و در ادامه به اقامت دائم تبدیل می شود.

مهمترین شرایط برای دریافت اقامت تمکن مالی اتریش چست؟

برای دریافت اقامت خودحمایتی اتریش مهمترین شرایطی که باید دارا باشید عبارتند از:
اثبات وجود درآمد ثابت ماهیانه در ایران
بدون نیاز به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار
نیاز به حضور و زندگی در کشور اتریش به جهت تمدید اقامت شینگن
ثبت درخواست اقامت تنها در ابتدای ژانویه هر سال با سهمیه محدود
ارائه مدرک زبان آلمانی در سال دوم اقامت

اقامت تمکن مالی اتریش یا ویزای خودحمایتی اتریش یکی از روش های اخذ اقامت اتریش است که دارندگان آن امکان سفر آزادانه و راحت را در کشورهای حوزه شنگن داراند. در این روش فرد می تواند با ارائه مدارک قانونی توانایی مالی خود را اثبات کرده و اقامت این کشور را اخذ نماید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

17 اکتبر 2019

با سلام
آیا اقامت اتریش تمکن مالی اتریش شرط حضور در کشور اتریش را دارد و آیا می شود با داشتن اقامت اتریش در یکی دیگری از کشور های اروپای شنگن زندگی کرد؟

  21 اکتبر 2019

  شرط حضور در اقامت تمکن مالی اتریش پررنگ است یعنی یکی از شروط مهم برای افرادی که می خواهند درخواست اقامت دائم بدهند زندگی در این کشور است.

23 اکتبر 2019

سلام خسته نباشید من یک جوان ۳۱ ساله هستم با درآمد ماهیانه ۱۵ میلیون تومان بیمه خود اشتغالی رد میکنم آیا می تونم برای دریافت اقامت تمکن مالی اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید

  23 اکتبر 2019

  سلام دوست عزیز

  برای اخذ اقامت تمکن مالی، از درآمد ماهیانه استفاده نمی شود چون به درآمدی نیاز دارد که به حضور شما وابسته نباشد مانند اجاره ملک، سود سپرده و …

10 ژانویه 2020

سلام
با اقامت اتریش میتونیم حساب بانکی به نام خودمون باز کنیم و از ایران هم واریزی داشته باشیم؟

  7 آوریل 2020

  برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه با شرایط افتتاح حساب بانکی در اتریش با مشاورین ما در تماس باشید.

19 آوریل 2020

با سلام و عرض ادب
ایا میتوان با دریافت سود بانکی ماهانه حدودا ۱۵ میلیونم تومان میتوان اقامت خود حمایتی اتریش یا کشور دیگری را دریافت کرد؟
ممنون

  21 آوریل 2020

  سلام و وقت بخیر

  با توجه به اینکه اقامت خود حمایتی هر یک از کشورهای اروپا با هم متفاوت هستند، برای بررسی شرایط شما با سایرس تماس بگیرید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
با اقامت تمکن مالی اتریش پس از چند سال میشه اقامت دائمی اروپا را به دست اورد؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  در اکثر کشورها مانند اتریش می تواند پس از گذشت ۵ سال از اخد اقامت، ویزای دائم اروپا را به دست آورد. اما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات دقیق تر با موسسه سایرس تماس حاصل کنید.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
منظور از درآمد و تمکن مالی در ویزای اتریش چیه؟ یعنی باید درآمد ماهانه و کاری مون در ایران بالا باشه؟

  10 جولای 2020

  سلام دوست گزامی
  منظور از درآمد، درآمد کاری یا ماهانه نیست. بلکه درآمد ثابتی است که در شرایط مختلف ثابت باشد. سود حساب بانکی، اجاره بها زمین یا آپارتمان را می توان از انواع درآمد های مستقل و ثابت به حساب آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با شماره های سایرس تماس بگیرید.

10 جولای 2020

سلام
هزینه اخذ ویزای تمکن مالی اتریش از طریق موسسه حقوقی سایرس چقدر هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  برای کسب اطلاعات دقیق درباره خدمات سایرس و هزینه اخذ ویزای اتریش می توانید با شماره اعلام شده در سایت تماس بگیرید. همکاران ما اطلاعات کامل تری را در اختیار شما قرار می دهند.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
من حدود یک سال پیش و پس از کلی تردید بالاخره و با وکالت موسسه حقوقی سایری موفق شدم ویزای تمکن مالی اتریش رو دریافت کنم. این کامنت برای تشکر از موسسه است. همچنین دوستانی که شرایط گرفتن این نوع ویزا رو دارند شک نکنند. یکی از راحت ترین و ساده ترین راه های اخذ اقامت اروپا است و قطعا سایرس هم می تونه بهتون خیلی کمک کنه در این مسیر.

  10 جولای 2020

  سلام دوست عزیز
  خوشحالیم که توانسته ایم رضایت شما را جلب کنیم. از اینکه در کنار سایرس به هدف خود رسیده اید، بسیار خشنود هستیم. همان طور که شما هم به درستی اشاره کردید، اخذ ویزای تمکن مالی اتریش یکی از ساده ترین و آسان ترین راه ها برای اخذ اقامت اروپا است. روزهای خوبی را برای شما همراه گرامی سایرس آرزومندیم.

10 جولای 2020

سلام وقت بخیر
برای اخذ ویزای تمکن مالی اتریش نیاز به تسلط بر زبان اتریش هم داریم یا خیر. ممنون میشم پاسخ بدید.

  10 جولای 2020

  سلام سجاد عزیز
  خیر برای اخذ ویزای تمکن مالی اتریش نیازی به تسلط بر زبان آلمانی یا انگلیسی نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره تلفن اعلام شده در سایت با سایرس در ارتباط باشید.

1 سپتامبر 2020

سلام. من در ایران زندگی می کنم. درآمد من از فارکس است که ماهیانه حدود ۷۰۰۰ دلار است. درآمد ماهیانه برای چند ماه باید ثابت باشد که بتوان برای اقامت تمکن مالی اتریش اقدام کرد؟

  2 سپتامبر 2020

  سلام و وقت بخیر

  اقامت تمکن مالی اتریش شرایط و قوانین خاصی دارد. لطف برای اگاهی از اطلاعات دقیق تر و مراحل اخذ ویزای اتریش با سایرس تماس بگیرید.

25 ژوئن 2022

سلام وقت بخیر
برای یک خانواده ی ۴ نفره برای اقامت تمکن مالی باید سالانه حدود ۴۲ هراریورو به کشور اتریش بپردازیم؟و اینکه به غیر از اون باید هزینه های دیگه ی زندگی رو هم تامین کنیم؟ آیا میشه که بعداز گرفتن اقامت تمکن مالی در اتریش کار کنیم و کسب درآمد کنیم؟
تا بتونیم در کشور انریش زندگی کنیم؟
یعنی همسر من اقدام کنه خانواده اش رو ببره.بعد من و همسرم بتونیم درکشور اتریش کارکنیم تا هزینه های زندگی خودمون و بچه هامون رو تامین کنیم؟

  31 جولای 2022

  خانم مریزائی عزیز سلام
  در خصوص اقامت تمکن مالی، مبلغی رو شما باید به دولت اتریش نشون بدید یعنی اون مبلغ رو باید داخل حساب بانکی خودتون داشته باشید، نه اینکه به دولت پرداخت کنید.
  در خصوص اجازه کار که فرمودید، راه‌کارهای متفاوتی وجود داره، اگر تمایل داشته باشید که در خصوص جزئیات راهنماییتون کنیم، می‌تونید در ساعات کاری با شماره ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید یا شماره تماس خودتون رو از طریق اینستاگرام موسسه برای ما ارسال کنید تا همکاران ما با شما تماس بگیرن.