اقامت سرمایه گذاری یونان

یونان یکی از بهترین کشور‌های قاره اروپا است که در سال‌های اخیر هدف مهاجرت بسیاری از ایرانیان قرار گرفته. یونان به عنوان کشوری مستقل برای اخذ اقامت اروپا، علاوه‌بر امکان کسب اقامت از طریق تمکن مالی، یکی از بهترین گزینه‌های مناسب برای اقامت با سرمایه گذاری محسوب می‌شود. شرایط و قوانین سرمایه گذاری در یونان با سایر کشور‌های حوزه شینگن تفاوت دارد و همین تفاوت و سادگی شرایط، باعث محبوبیت این کشور به عنوان مقصد مهاجرت ایرانیان شده است.

سرمایه گذاری در یونان، راهی به سوی کسب اقامت اروپاست

کشور یونان، جزو ۳ کشوری است که امکان اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری را در میان کشورهای حوزه شنگن (شینگن) فراهم کرده است. این سرمایه‌گذاری می‌تواند در قالب خرید ملک (مسکونی یا تجاری) و زمین برای ساخت و ساز باشد. میزان هزینه سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۲ حداقل ۲۵۰ هزار یورو به صورت نقدی برآورد شده است؛ که با پرداخت آن امکان درخواست اقامت دائم وجود دارد. به همین دلیل اگر به دنبال رسیدن به اقامت دائم اروپا هستید، یونان یکی از بهترین مقاصد اروپا برای شما محسوب خواهد شد. در حقیقت با سرمایه گذاری در یونان امکان کار، تحصیل و زندگی در اروپا به سادگی برای شما در اروپا فراهم می شود.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

در بین انواع اقامت اروپا و راه‌هایی که برای آن وجود دارد، اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری در یونان به عنوان روشی برای اقامت سریع یونان محسوب می‌شود. حداقل مبلغ در‌نظر گرفته‌شده برای سرمایه گذاری یونان به هدف اخذ اقامت اروپا، برابر ۲۵۰ هزار یورو است. این سرمایه‌گذاری می‌تواند به صورت خرید ملک باشد. فرقی ندارد موقعیت ملک شما در شهر باشد یا جزایر یونان؛ حتی اگر از جزایر یونان هم به خرید ملک بپردازید باز هم در لیست دریافت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری قرار می‌گیرید. البته این تنها راه اخذ اقامت یونان نیست و در صورتیکه به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می تواند نگاهی به مقاله اقامت خود‌حمایتی یونان نیز داشته باشید.

سرمایه گذاری یونان

اقامت سرمایه گذاری یونان چگونه است؟

اقامت یونان با سرمایه گذاری شرایطی دارد که برای حفظ حق اقامت خود باید با آن آشنا باشید. در تمام دوره سرمایه گذاری یونان، مالک باید ملک خود را به صورت قانونی حفظ کرده و ملک را نگهداری کند.  چنانچه سرمایه‌گذار تصمیم بگیرد که ملک خود را به یک تبعه غیر‌اروپایی دیگر بفروشد، خریدار جدید می‌تواند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کند، اما حق اقامت سرمایه‌گذار اولیه از بین می‌رود.

این مسئله به این معنا است که سرمایه‌گذاران خارجی برای حفظ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری باید برای همیشه صاحب ملکی به نام خود باشند. از دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرمایه‌گذاری نقدی حداقل به میزان ۲۵۰ هزار یورو
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان (یونانی، انگلیسی و…)
 • بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی
 • بدون نیاز به راه‌اندازی کسب‌وکار

در این بخش پیشنهاد می کنیم نگاهی به مقاله ویزای طلایی یونان نیز داشته باشید تا اطلاعات خود در زمینه سرمایه گذاری یونان را تکمیل تر کنید.

مالیات پرداختی سرمایه گذاری در یونان

مالیاتی که در ابتدا باید پرداخت شود، حدودا ۳% است که برای نقل و انتقال سند دریافت خواهد شد. اما اگر بیش از ۲ ملک به نام شخص خریداری شود، مالک ملزم به پرداخت مالیات است. در غیر‌این‌صورت نگهداری ملک مالیاتی نخواهد داشت. همچنین از طریق اجاره دادن ملک، امکان کسب درآمد سالانه حداقل ۴% با توجه به ارزش سرمایه‌گذاری وجود دارد.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

مزایای اقامت یونان با طریق سرمایه گذاری

در این روش شخص متقاضی می‌تواند برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز اقامت دائم اروپا را دریافت کند. فرزندان ۱۸ سال به بالا، به شرط محصل و وابسته‌بودن، می توانند تا سن ۲۱ سالگی شامل پرونده شوند. طبق قوانین اقامت سرمایه گذاری یونان، پدر و مادر متقاضی اصلی و همسر او می‌توانند برای مهاجرت اقدام کنند. از دیگر مزایا اقامت سرمایه گذاری یونان می‌توانیم به موارد زیر نیز اشاره کنیم:

 • اخذ اقامت دائم اروپا برای ۳ خانواده با یک سرمایه‌گذاری
 • امکان اخذ پاسپورت یونان بعد از ۷ سال از آغاز پروسه
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی و تحصیل رایگان فرزندان
 • صدور اقامت دائم یونان از ابتدای پروسه
 • تردد به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا
 • امکان سرمایه‌گذاری بر ساختمان مسکونی، زمین برای ساخت‌وساز، ویلا، مغازه، دفتر کار ، هتل، رستوران

یکی دیگر از مزیت‌های اقامت سرمایه گذاری یونان، غیر‌حضوری بودن آن است. برای شرکت در این برنامه مهاجرتی، نیازی به حضور شخص متقاضی در کشور یونان نیست. شما می‌توانید از طریق تماس با وکلای موسسه سایرس، اقدامات لازم برای دریافت اقامت یونان را انجام دهید.

اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری با موسسه حقوقی سایرس

شرایط مناسب و راه‌های مهاجرت به اروپا از طریق یونان، این کشور را به یکی از مقاصد علاقه‌مندان به اقامت دائم در اروپا تبدیل کرده است. البته اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ با افزایش مبلغ سرمایه گذاری همراه خواهد بود. شما می‌توانید برای اطمینان از مراحل و شرایط مهاجرت به اروپا از طریق ویزای سرمایه گذاری یونان، با کارشناسان موسسه حقوقی سایرس تماس بگیرید و از مشاوره رایگان وکیل‌های متخصص سایرس بهره‌مند شوید.

اقامت از طریق سرمای گذاری یونان

سوالات متداول

حداقل هزینه لازم برای اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان چقدر است؟

حداقل مبلغ در نظر گرفته‌شده برای اقامت سرمایه گذاری یونان به هدف اخذ اقامت اروپا، برابر ۲۵۰ هزار یورو است.

در اقامت سرمایه گذاری یونان مالیات هم وجود دارد؟

مالیاتی که در ابتدا باید پرداخت شود، حدودا ۳% است که برای نقل و انتقال سند دریافت می‌شود. اما در آینده در صورتی که بیش از ۲ ملک به نام شخص خریداری شود، مالک ملزم به پرداخت مالیات است.

بهترین مزیت اقامت سرمایه گذاری یونان چیست؟

در نظر داشته باشید با این سرمایه گذاری امکان دریافت اقامت سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال همینطور پدر و مادر سرپرست و پدر و مادر همسر وجود دارد. در این نوع اقامت از نظر قانونی برای هیچ کدام از اعضای خانواده شرط حضور وجود ندارد.

آیا اسناد و حساب های ارائه شده برای اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می‌ماند؟

خير، ترجمه هاي تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه مي شود و اصل آن‌ها نزد متقاضی باقی می‌ماند. در پروسه های اقامت چون هدف شما زندگی بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزی به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه ويزای توريستی چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر می‌شود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت می‌کنند که ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی است. در‌صورتی‌که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، با شماره‌های اعلام‌شده در تماس بوده و از مشاوره رایگان ما در موسسه حقوقی سایرس بهره‌مند شوید.

ویزای طلایی یونان نام دیگر اقامت یونان از طریق خرید ملک است که یکی از رهت ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش ها در میان سایر پکیج های خرید ملک است. این برنامه در سال 2013 با هدف جذب سرمایه گذاران خارجی به کشور معرفی شد. در این روش متقاضی می تواند با خرید یک یا چند ملک به ارزش 250 هزار یورو اقامت یونان را اخذ نمایند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

13 نوامبر 2019

در اقامت طلایی یونان یا اقامت سرمایه گذاری یونان چه مدت طول می کشد تا بتوانیم در حوزه اروپای شنگن تحصیل کنیم؟

  20 نوامبر 2019

  پس از اخذ اقامت می توانید از همان ابتدا در دانشگاه تحصیل کنید.

13 نوامبر 2019

مدت زمان پروسه اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در یونان یا همان اقامت طلایی یونان چقدر است؟

  20 نوامبر 2019

  پروسه اخذ اقامت طلایی یونان حدودا ۴ ماه طول می کشد.

13 نوامبر 2019

در اخذ اقامت اروپای شینگن از روش اقامت طلایی یونان بعد از خرید ملک در یونان می تونیم اون ملک را اجاره بدیم؟

  20 نوامبر 2019

  در اقامت طلایی یونان بعد از خرید ملک می توانید ملک خود را به صورت بلند مدت یا کوتاه مدت اجاره بدهید و درآمد یورویی کسب کنید.

11 ژانویه 2020

در ابتدای پروسه پول به حساب چه کسی برای خرید خونه واریز می گردد؟

  8 فوریه 2020

  در اولین سفر شما به یونان برای شما حساب بانکی باز می شود و مبلغ لازم برای خرید ملک به حساب خودتان واریز می شود.

11 ژانویه 2020

شماره حساب در ابتدای پورسه با حضور خود شخص در یونان باز می شود؟ یا توسط وکیل مهاجرتی برای متقاضی اخذ اقامت اروپا به صهورت غیابی شماره حساب بانکی باز می شود؟

  2 فوریه 2020

  برای افتتاح حساب در یونان باید به این کشور سفر کنید و حساب بانکی افتتاح کنید. همکاران ما در سایرس در کلیه مراحل اخذ اقامت همراه شما خواهند بود و در هر قدم شما را راهنمایی خواهند کرد.

2 آوریل 2023

سلام.در خصوص خرید ملک یونان آیا ارزش گذاری توسط سازمانی انجام میشه؟

  3 آوریل 2023

  فریدون عزیز سلام
  سال نو مبارک
  در خصوص اقامت سرمایه‌گذاری یونان، در حال حاضر ارزش گذاری بر اساس مبلغ تبادل شده در هنگام عقد قرارداد صورت می‌گیره.