اقامت کارآفرینی آلمان

Germany Entrepreneur

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه جذب کارآفرین است. این کشور قطب اقتصادی اروپاست و به ایده‌های خلاق و کارآفرین بیشتر از تزریق پول به چرخه صنعتی خود اهمیت می‌دهد. در راستای همین مساله، این کشور امکان اخذ اقامت اروپا از طریق کارآفرینی را میسر ساخته است. در ادامه با بررسی اقامت کارآفرینی آلمان با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

اقامت از طریق کارآفرینی آلمان

براساس ماده ۲۱ قانون مهاجرت این کشور، در صورتی که شخصی تمایل به راه اندازی کسب و کار و فعالیت اقتصادی در آلمان داشته باشد، می‌تواند با اثبات سابقه کار مرتبط در ایران و ارائه طرح توجیهی (بیزینس پلان) مورد تایید دولت آلمان، بدون نیاز به داشتن دانش زبان آلمانی، وارد پروسه اخذ اقامت اروپا از طریق کارآفرینی شود. یکی از نکاتی که بسیار اهمیت دارد این است که در این پروسه فعالیت شرکت و سودآوری آن باید واقعی باشد و شرکت مستلزم پرداخت مالیات طبق قوانین دولت به کشور آلمان می‌باشد.

ویزای کارآفرینی آلمان

اقامت کارآفرینی آلمان برای چه مشاغلی است؟

بر اساس تعریف دولت آلمان افرادی که در یکی از گروه‌های تعریف شده قرار بگیرند، کارآفرین شناخته می‌شوند و می‌توانند اقامت اروپا را دریافت کنند.  صاحب تجارت مستقل، شریک تجاری یک کسب و کار و یا مدیر اجرایی یا کارمندان مدیریتی که مسئولیت کامل در آن شرکت داشته باشند، امکان دریافت اقامت کارآفرینی آلمان را خواهند داشت. توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت کارآفرینی آلمان هیچ محدودیت شغلی وجود ندارد. پس اگر کسب و کار شما در حوزه صنایع، تجارت و یا خدمات است می‌توانید از این پکیج استفاده کنید.

(شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱)

شرایط تحصیل در آلمان برای فرزندان با داشتن اقامت کارآفرینی آلمان

تحصیل فرزندان در مدارس دولتی رایگان است که این مدارس در آلمان از کیفیت تحصیل بسیار بالایی برخوردار هستند. همینطور امکان استفاده از مدارس بین‌المللی هم وجود دارد که طبعا ملزم به پرداخت شهریه است.

آلمان بهشت اقامت کارآفرینی

یکی دیگر از راه‌های اخذ اقامت آلمان اقدام برای دریافت بلوکارت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به نوشتار اقامت بلوکارت آلمان نیز داشته باشید.

مدارک لازم برای دریافت اقامت کارآفرینی آلمان چیست؟

مهم‌ترین نکته برای اخذ اقامت آلمان به عنوان خویش‌فرما یا کارآفرین این است که ثابت کنید کسب و کار شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان دارد. یعنی علاقه تجاری یا نیاز منطقه‌ای برای ایده کسب و کار و منابع مالی معتبر وجود دارد. همچنین لازم است طرح توجیهی و یا بیزنس پلان خود را منطبق بر استانداردهای این کشور آماده کنید. توصیه می‌شود برای تهیه بیزنس پلان حتما از مشاوران تخصصی این حوزه بهره ببرید. برای دریافت اقامت کارآفرینی آلمان و اروپا متقاضی باید مدارک ذیل را به سازمان مربوطه ارائه دهد:

 • فرم درخواست
 • طرح توجیهی
 • خلاصه طرح توجیهی به زبان آلمانی
 • ایده تامین مالی شرکت به همراه ارائه جزئیات
 • بیمه خدمات درمانی
 • رزومه متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال

پس از ارائه این مدارک چند موضوع توسط کشور میزبان بررسی می‌شود. برای مثال اینکه آیا علاقه تجاری یا نیاز منطقه‌ای برای ایده کسب و کار وجود دارد؟ آیا تاثیر کسب و کار بر اقتصاد منطقه مثبت است؟ و اینکه آیا پروژه دارای پشتیبانی مالی است؟

اقامت اروپا با ویزای کارآفرینی آلمان

شرایط اقامت آلمان از طریق کارآفرینی

اقامت کارآفرینی با هدف ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در آلمان توسط این کشور معرفی شد. با توجه به اصلاحات انجام شده در سال ۲۰۱۲، مبلغ مشخصی برای سرمایه‌گذاری پیش‌بینی نشده است. البته پیشنهاد می‌شود که در ابتدا حداقل مبلغ ۲۵٫۰۰۰ یورو که اجباری نیست را سرمایه گذاری کنید.

برای آغاز کسب و کار در آلمان ملزم به اثبات درآمد کافی هستید. این نوع اقامت سه ساله اعطا می‌شود که منجر به اقامت دائم و در نهایت شهروندی آلمان خواهد شد. از دیگر شرایط اقامت کارآفرینی آلمان می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • راه‌اندازی کسب‌وکار و فعالیت اقتصادی شرکت در آلمان
 • داشتن سابقه کار مرتبط در ایران
 • پرداخت مالیات سالیانه به دولت آلمان
 • واریز حداقل سرمایه ثبتی معادل ۲۵ هزار یورو
 • بدون نیاز به داشتن دانش زبان آلمانی در آغاز پروسه
 • بدون نیاز به ارائه مدرک تحصیلی

مزایای اقامت کارآفرینی آلمان چیست؟

با دریافت اقامت کارآفرینی کشور آلمان (که به اشتباه ویزای کارآفرینی آلمان هم خطاب می‌شود)  می‌توانید در یکی از بهترین کشورهای جهان زندگی کرده و با بهره‌مندی از حقوق شهروندی اروپا از تمام حقوق و مزایای مردم این قاره بهره‌مند شوید. همچنین آزادانه در حوزه شنگن تردد کنید و به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشید.

 • دریافت اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال
 • تهیه بیزینس‌پلان توسط وکلای آلمانی مؤسسه حقوقی سایرس در دفتر آلمان زیر نظر شما
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی شخصی و تحصیل رایگان فرزندان
 • بهره‌مندی از یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا به صورت رایگان
 • امکان اخذ پاسپورت آلمانی ۲ سال بعد از اقامت دائم
 • تردد به کشورهای حوزه اروپای شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان استقرار ۹۰ روزه در دیگر کشورهای حوزه اروپای شنگن
 • امکان فعالیت اقتصادی زیر نظر مرکز اقتصاد آلمان
 • سهولت در اخذ ویزای کشورهای انگلیس و کانادا
ورود به بازارهای اروپا با اقامت کارآفرینی آلمان

مهم‌ترین نکات در اقامت کارآفرینی آلمان

مهم‌ترین نکاتی که در فرایند اخذ اقامت کار آفرینی آلمان باید به آن‌ها توجه داشته باشید، عبارتند از:

 • این اقامت در ابتدا ۳ ساله بوده و سپس به صورت ۲ ساله تمدید می‌شود.
 • بر اساس آئین‌نامه مهاجرتی کشور آلمان، بعد از ۳ سال از صدور مجوز اقامت، به شرط فعالیت شرکت بر اساس بیزینس‌پلان و ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح B1، امکان تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم وجود دارد.
 • مدت زمان انجام پروسه ۸ تا ۱۲ ماه کاری می‌باشد.
 • در این پروسه هیچ الزامی به استخدام نیروی کار نیست و این مورد به بیزینس‌پلان ارائه شده بستگی دارد. امکان اخذ پاسپورت آلمانی در سال ششم با داشتن اقامت دائم وجود دارد.

شرایط اقامت فرزندان زیر ۱۸ سال در اقامت از طریق کارآفرینی آلمان

فرزندان تا ۱۶ سالگی می‌توانند همراه خانواده اقدام کنند. تحصیل آن‌ها نیز در کشور آلمان اجباری است و برای فرزندان بالای ۱۶ سال هم با توجه به عدد دقیق سنشان روش‌هایی چون اخذ اقامت دانشجویی، مجوز کار، استخدام در کسب و کار سرپرست و یا شراکت در شرکت سرپرست با توجه به مدرک تحصیلی، تخصص و سایر شرایط، می‌تواند پیشنهاد شود.

آیا اسناد و حساب‌های ارائه شده برای اخذ اقامت کارآفرینی آلمان به عنوان وثیقه نزد شرکت یا کشور مقصد می‌ماند؟

خير، ترجمه‌های تاييد شده اسناد و حساب ها به سفارت ارائه می‌شود و اصل آنها نزد متقاضی باقي می‌ماند. در پروسه‌های اقامت چون هدف شما زندگی بيش از ٩٠ روز در كشور مقصد است چيزي به اسم ضمانت يا وثيقه وجود ندارد. اما در پروسه‌های ويزاي توريستی چون ویزا حداکثر برای تردد ۹۰ روزه متقاضی صادر می‌شود، کارگزاران مبلغی به عنوان وثیقه دریافت می‌کنند که این ضمانت بازگشت متقاضی از سفر توریستی می‌باشد.

مهم‌ترین شرط اقامت کارآفرینی آلمان چیست؟

مهم‌ترین نکته برای اخذ اقامت آلمان به عنوان خویش‌فرما یا کارآفرین این است که ثابت کنید کسب و کار شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان دارد.

با اقامت آلمان از طریق کارآفرینی می‌توان اقامت دائم گرفت؟

بله. این نوع اقامت در ابتدا سه ساله اعطا می‌شود که منجر به اقامت دائم و در نهایت شهروندی آلمان خواهد شد.

بهترین مزایای اقامت کار آفرینی آلمان چیست؟

با دریافت ویزای کارآفرینی کشور آلمان می‌توانید در یکی از بهترین کشورهای جهان زندگی کرده و با بهره‌مندی از حقوق شهروندی اروپا از تمام حقوق و مزایای مردم این قاره بهره‌مند شوید. همچنین آزادانه در حوزه شنگن تردد کنید و به بازارهای جهانی دسترسی داشته باشید.

 

در صورتی که تمایل به اخذ اقامت اروپا، از روش‌های سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، تمکن مالی و بلوکارت دارید، کارشناسان ما به صورت تخصصی و با ارائه مشاوره رایگان در کنار شما خواهند بود.

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان ۰۲۱۲۵۷۴۱

 

در صورتی که متقاضی تمایل داشته باشد برای مدت زمان طولانی تر در آلمان حضور بیابد یا در این کشور اشتغال داشته باشد بر اساس قانون 21 ملزم به اخذ اقامت آلمان می باشد. لازم به ذکر است که کارآفرینان استارت آپ، بازرگانان، مدیران اجرایی و مدیرانی که نقش کارآفرین دارند ملزم به اخذ ویزای بلند مدت آلمان می باشند. مهمترین نکته برای اخذ اقامت آلمان به عنوان خویش فرما یا کارآفرین نشان دادن این نکته است که کسب و کار شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان دارد یعنی علاقه تجاری یا نیاز منطقه ای برای ایده کسب و کار و منایع مالی معتبر وجود دارد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

28 اکتبر 2019

هزینه اخذ اقامت از طریق کار آفرینی چقدر است؟

  27 جولای 2022

  جناب کلاهی سلام
  امیدواریم خوب باشید
  هزینه اخذ اقامت کارآفرینی آلمان و سایر روش‌های اقامتی خیلی به جزییات پرونده بستگی داره و خب شرایط برای هر خانواده متفاوت هست. برای همین برآورد هزینه و جزییات رو ما به جلسات مشاوره موکول می‌کنیم تا بتوینم دقیق و کامل راهنماییتون کنیم.

28 اکتبر 2019

در روش اخذ اقامت اروپا از طریق کار آفرینی آلمان آیا بیزینس پلان نیاز است؟ اگر نیاز است آیا شما بیزینس پلان هم تهیه می کنید؟

  3 نوامبر 2019

  در صورتی که برای اخذ اقامت یکی از کشورهای حوزه شنگن اقدام کنید، ابتدا اقامت موقت آن کشور را اخذ می کنید با رعایت شروط لازم می توانند برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهید و در نهایت پاسپورت بگیرید.

27 جولای 2022

شما هنوز هم این سرویس رو ارائه میدید؟

  27 جولای 2022

  سلام جناب ملک محمدیان
  بله، در صورت تماس به دریافت مشاوره می‌تونید با شماره تماس ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید یا از طریق بخش درخواست مشاوره، درخواست خودتون رو برای ما ارسال کنید تا کارشناسان در زمان مد نظرتون با شما تماس بگیرن.