اقامت کارآفرینی آلمان

Germany Entrepreneur

کشور آلمان یکی از کشورهای پیشرو در زمینه جذب کارآفرین است. این کشور قطب اقتصادی اروپا است و به ایده‌های خلاق و کارآفرین بیشتر از تزریق پول به چرخه صنعتی خود اهمیت می‌دهد. در راستای همین مساله، این کشور امکان اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی را میسر ساخته است. البته، آشنا نبودن با مراحل و شرایط این روش، ریسک دریافت اقامت و اجازه فعالیت به‌عنوان کارآفرین در این کشور را بسیار پایین می‌آورد. به‌همین دلیل، متقاضیان برای انجام همه مراحل اقامت کارآفرینی آلمان، از کمک‌های وکلای متخصص بهره‌مند می‌شوند.

اقامت آلمان از طریق کارآفرینی

براساس ماده ۲۱ قانون مهاجرت این کشور، در صورتی که شخصی تمایل به راه‌اندازی کسب‌و‌کار و فعالیت اقتصادی در آلمان داشته باشد، با اثبات سابقه کار مرتبط در ایران و ارائه طرح توجیهی (بیزینس پلان) مورد تایید دولت آلمان، می‌تواند بدون نیاز به داشتن دانش زبان آلمانی، وارد پروسه اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی شود. در این پروسه فعالیت شرکت و سودآوری آن باید واقعی باشد و شرکت مستلزم پرداخت مالیات طبق قوانین دولت به کشور آلمان می‌باشد.

قوانین کارآفرینی برای دریافت اقامت کشورهای اروپایی متفاوت است. از‌این‌رو، قبل از هر اقدامی باید با شرایط کشور مورد‌نظر خود آشنا شوید.

ویزای کارآفرینی آلمان

ایده های کارآفرینی در آلمان؛ استارتاپ در همه حوزه‌ها

بر اساس تعریف دولت آلمان افرادی که در یکی از گروه‌های تعریف‌شده قرار بگیرند، کارآفرین شناخته می‌شوند و امکان دریافت اقامت این کشور را دارند. صاحب تجارت مستقل، شریک تجاری یک کسب و کار و یا مدیر اجرایی یا کارمندان مدیریتی که مسئولیت کامل در آن شرکت داشته باشند، امکان دریافت اقامت کارآفرینی آلمان را خواهند داشت. توجه داشته باشید که برای دریافت اقامت کارآفرینی آلمان هیچ محدودیت شغلی وجود ندارد. پس اگر کسب و کار شما در حوزه صنایع، تجارت و یا خدمات است، فقط باید خلاقیت سودآوری داشته باشید و با ارائه یک بیزینس پلن، اقامت اروپا را دریافت کنید. ارائه بیزینس پلن طولانی مدت در اقامت کارآفرینی یونان نیز وجود دارد.

شرایط اخذ اقامت کارآفرینی آلمان

اقامت کارآفرینی با هدف ایجاد انگیزه سرمایه‌گذاری در آلمان توسط این کشور معرفی شد. با توجه به اصلاحات انجام شده در سال ۲۰۱۲، مبلغ مشخصی برای سرمایه‌گذاری پیش‌بینی نشده است. شرایط اقامت کارآفرینی آلمان در ادامه بررسی شده است:

 • راه‌اندازی کسب‌وکار و فعالیت اقتصادی شرکت در آلمان
 • داشتن سابقه کار مرتبط در ایران
 • پرداخت مالیات سالیانه به دولت آلمان
 • اجاره دفتر فیزیکی
 • استخدام حسابدار مورد‌تایید دولت

کارآفرینی با ثبت شرکت، سرمایه‌گذاری یا بلو‌کارت متفاوت است. جذب کارآفرین در همه کشور‌های اروپایی پیشنهاد نمی‌شود. برای مثال، اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی یا سرمایه‌گذاری، به‌جای کارآفرینی در این کشور مناسب‌تر است.

آلمان بهشت اقامت کارآفرینی

مدارک لازم برای دریافت اقامت کارآفرینی آلمان چیست؟

مهم‌ترین نکته برای اخذ اقامت آلمان به عنوان خویش‌فرما یا کارآفرین این است که ثابت کنید کسب‌و‌کار شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان می‌گذارد. یعنی زمینه فعالیت تجاری یا نیاز منطقه‌ای برای اجرای ایده کسب‌و‌کار با منابع مالی معتبر وجود دارد. همچنین لازم است طرح توجیهی و یا بیزینس پلن خود را منطبق بر استانداردهای این کشور آماده کنید. توصیه می‌شود برای تهیه بیزینس پلان حتما از مشاوران تخصصی این حوزه بهره ببرید. برای دریافت اقامت کارآفرینی آلمان و اروپا متقاضی باید مدارک زیر را به سازمان‌های مربوطه ارائه دهد:

 • فرم درخواست ویزای کارآفرینی
 • بیزینس پلن
 • خلاصه طرح توجیهی به زبان آلمانی
 • ایده تامین مالی شرکت به همراه ارائه جزئیات
 • بیمه
 • رزومه متقاضی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت با اعتبار حداقل یک سال

پس از ارائه این مدارک چند موضوع توسط کشور میزبان بررسی می‌شود. برای مثال اینکه آیا علاقه تجاری یا نیاز منطقه‌ای برای ایده کسب و کار وجود دارد؟ آیا تاثیر کسب و کار بر اقتصاد منطقه مثبت است؟ و اینکه آیا پروژه دارای پشتیبانی مالی است یا خیر.

اقامت اروپا با ویزای کارآفرینی آلمان

مزایای اقامت کارآفرینی آلمان چیست؟

با دریافت اقامت کارآفرینی کشور آلمان می‌توانید در یکی از بهترین کشورهای جهان زندگی کرده و با بهره‌مندی از حقوق شهروندی اروپا زندگی راحتی را در یک کشور صنعتی تجربه کنید. سایر مزایای اقامت کارآفرینی آلمان به شرح زیر است:

 • دریافت اقامت اروپای شنگن برای سرپرست، همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه پزشکی، حساب بانکی شخصی و تحصیل رایگان فرزندان
 • بهره‌مندی از یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی دنیا به صورت رایگان
 • تردد به کشورهای حوزه اروپای شنگن بدون نیاز به اخذ ویزا
 • امکان فعالیت اقتصادی زیر نظر مرکز اقتصاد آلمان
 • ورود به بازارهای اروپا با اقامت کارآفرینی آلمان

یکی دیگر از مزایای دریافت اقامت کارآفرینی، امکان افتتاح حساب شرکتی است. حساب شرکتی با شخصی تفاوت دارد. بزرگ‌ترین تفاوت آن، حق امتیاز صادرات و واردات برای مالک حساب است.

هزینه اقامت کارآفرینی آلمان

هزینه اقامت کارآفرینی آلمان با سایر روش‌هایی مثل سرمایه‌گذاری متفاوت است. در‌واقع در روش کارآفرینی شما به‌عنوان یک کارآفرین باید بیزینس پلنی مطمئن به اتاق بازرگانی این کشور ارائه دهید. سپس، با بررسی‌های انجام‌شده و اثبات سود‌آوری بیزینس پیشنهادی، چندین سرمایه‌گذار برای فعالیت در کسب‌و‌کار معرفی می‌شوند. پس از طی مراحل مشخص، موفق به راه‌اندازی بیزینس مورد‌نظر خود خواهید شد.

البته، تضمین بازگردان سود به سرمایه‌گذاران، پرداخت مالیات به‌صورت ماهانه، پرداخت اجاره و حقوق کارمندان بر‌عهده صاحب کسب‌و‌کار خواهد بود. سایر هزینه‌ها در مراحل دریافت اقامت و برای بررسی پرونده است که در همه روش‌ها وجود دارد.

اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی به کمک موسسه حقوقی سایرس

کارآفرینی جزو روش‌های پر‌ریسک اخذ اقامت در اروپا محسوب می‌شود. به‌همین دلیل است که بسیاری از افراد برای تضمین موفقیت خود از وکلای با‌تجربه کمک می‌گیرند. در موسسه حقوقی سایرس، تهیه بیزینس‌پلان توسط وکلای آلمانی و زیر نظر شما انجام خواهد شد. در‌واقع بیزینس پلن مهم‌ترین مدرکی است که شانس متقاضی را برای قبولی در این روش افزایش می‌دهد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان، همین حالا با شماره ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید.

سوالات متداول

در بیزینس پلن برای دریافت اقامت کارآفرینی آلمان چه مواردی باید ذکر شود؟

در بیزینس پلن باید هدف از کار و مسئولیت کلی کسب‌و‌کار، میزان سرمایه مورد‌نیاز، نوع محصول و خدمات ارائه‌شده در کسب‌و‌کار، بازار هدف، میزان درآمد، هزینه‌ها، سودها و زیان‌ها و سایر موارد در طولانی‌مدت بررسی شود.

آیا امکان دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی آلمان وجود دارد؟

دریافت اقامت دائم از طریق کارآفرینی آلمان، شرایط و ضوابطی دارد. مادامی که شرکت مطابق با بیزینس پلن فعالیت خود را ادامه دهد، امکان تمدید اقامت وجود خواهد داشت.

چرا آلمان کشوری مناسب افراد کارآفرین محسوب می‌شود؟

آلمان کشوری صنعتی و پیشرفته در اروپا است که به‌دلیل امنیت بالا و ریسک سرمایه‌گذاری پایین، تعداد بالای نیروی متخصص و امکان دریافت وام‌های مختلف، بهترین کشور برای کارآفرینی تعیین شده.

در صورتی که متقاضی تمایل داشته باشد برای مدت زمان طولانی تر در آلمان حضور بیابد یا در این کشور اشتغال داشته باشد بر اساس قانون 21 ملزم به اخذ اقامت آلمان می باشد. لازم به ذکر است که کارآفرینان استارت آپ، بازرگانان، مدیران اجرایی و مدیرانی که نقش کارآفرین دارند ملزم به اخذ ویزای بلند مدت آلمان می باشند. مهمترین نکته برای اخذ اقامت آلمان به عنوان خویش فرما یا کارآفرین نشان دادن این نکته است که کسب و کار شما تاثیر مثبتی بر اقتصاد آلمان دارد یعنی علاقه تجاری یا نیاز منطقه ای برای ایده کسب و کار و منایع مالی معتبر وجود دارد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

28 اکتبر 2019

هزینه اخذ اقامت از طریق کار آفرینی چقدر است؟

  27 جولای 2022

  جناب کلاهی سلام
  امیدواریم خوب باشید
  هزینه اخذ اقامت کارآفرینی آلمان و سایر روش‌های اقامتی خیلی به جزییات پرونده بستگی داره و خب شرایط برای هر خانواده متفاوت هست. برای همین برآورد هزینه و جزییات رو ما به جلسات مشاوره موکول می‌کنیم تا بتوینم دقیق و کامل راهنماییتون کنیم.

28 اکتبر 2019

در روش اخذ اقامت اروپا از طریق کار آفرینی آلمان آیا بیزینس پلان نیاز است؟ اگر نیاز است آیا شما بیزینس پلان هم تهیه می کنید؟

  3 نوامبر 2019

  در صورتی که برای اخذ اقامت یکی از کشورهای حوزه شنگن اقدام کنید، ابتدا اقامت موقت آن کشور را اخذ می کنید با رعایت شروط لازم می توانند برای اخذ اقامت دائم درخواست بدهید و در نهایت پاسپورت بگیرید.

27 جولای 2022

شما هنوز هم این سرویس رو ارائه میدید؟

  27 جولای 2022

  سلام جناب ملک محمدیان
  بله، در صورت تماس به دریافت مشاوره می‌تونید با شماره تماس ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید یا از طریق بخش درخواست مشاوره، درخواست خودتون رو برای ما ارسال کنید تا کارشناسان در زمان مد نظرتون با شما تماس بگیرن.

20 ژانویه 2023

من حداقل با چقدر پول میتوانم زندگی کنم در آلمان در ضمن فوق دیپلم عمرا ن و سازنده سرویس های ام دی اف و چوبی هستم دوست دارم هزینه ام کم باشد حداقل هشتاد میلیون دارم آیا می‌شود بروی

  22 ژانویه 2023

  محمد عزیز سلام
  بسته به شهری که برای زندگی انتخاب می‌کنید، هزینه زندگی متفاوت خواهد بود، با وجود این به صورت تقریبی می‌تونید مبلغ ۹۰۰ تا ۱۵۰۰ یورو در ماه رو برای کم‌ترین هزینه زندگی در آلمان در نظر بگیرید.

22 ژانویه 2023

جناب خرمیان عزیز سلام
با توجه به جزئیاتی که فرمودید پیشنهاد ما این هست که با موسسات معتبر اقامت تحصیلی و کاریابی مشاوره داشته باشید.
با وجود این اگر تمایل دارید که در خصوص اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در اروپا بدونید، می‌تونید از طریق در لینک مربوطه نوشته‌ها و مقالات رو مطالعه بفرمایید.