آوسبیلدونگ در آلمان، اقامت آلمان با شرکت در دوره کارآموزی

آوسبیلدونگ در آلمان
دسته بندی : اقامت آلمان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دولت های اروپایی توجه ویژه ای به نیروی انسانی دارند. یکی از مهم ترین سرمایه گذاری ها در اروپا آموزش و مهارت آموزی نیروهای کار است. این دوره ها فرصتی را فراهم می کند تا علاوه بر توسعه مهارت های کاری، امکان دریافت اقامت اروپا را نیز داشته باشیم. یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین این دوره ها آوسبیلدونگ در آلمان است. در ادامه نگاهی دقیق تر به دوره آوسبیلدونگ داریم.

آوسبیلدونگ در آلمان چیست؟ معرفی مفهوم آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ نوعی دوره مهارت آموزی است. در دوره های آوسبیلدونگ مهارت های فنی و حرفه ای هر رشته به متقاضی آموزش داده می شود. البته اگرچه این دوره ها کاملا عملی نیستند اما تا حدی نیز می توان آن ها را شبیه کار آموزی در نظر گرفت. کسانی که در دوره های آوسبیلدونگ شرکت می کنند بعد ها می توانند به راحتی ویزای کاری دریافت کرده و اقامت اروپا را به دست آورند.

همه چیز درباره دوره آوسبیلدونگ در آلمان

آوسبیلدونگ در آلمان، تمرین کار کردن

آلمانی ها برای اینکه بهترین و متخصص ترین نیروهای کاری در حوزه های مختلف را پرورش دهند، اقدام به برگزاری دوره های آوسبیلدونگ کرده اند. در حال حاضر در بیش از ۵۰۰ رشته، دوره های آوسبیلدونگ ارائه می شود. طول دوره های نیز بسته به رشته بین ۱ تا ۳ سال متغیر است. دوره های آوسبیلدونگ انواع متفاوتی دارند.

آوسبیلدونگ چیست؟ آموزش حرفه ای دوگانه برای کسانی که مدرک حرفه ای ندارند

دوره های آموزش حرفه ای دوگانه بیشتر مناسب کسانی است که مدرک تحصیلی یا تجربه کاری چندانی ندارند. در این نوع دوره داوطلبان معمولا یک یا دو روز در هفته را صرف مطالعه در مدرسه می کنند. بقیه روزهای هفته نیز داوطلب در یک شرکت یا کارگاه رشته را به صورت عملی تجربه می کند. رشته های فنی و حرفه ای بیشتر به این شکل برگزار می شوند. برای مثال می توان به رشته آرایشگری اشاره کرد.

آموزش حرفه ای مدرسه، بهترین آوسبیلدونگ در آلمان

زمانی که صحبت از بهترین رشته های تحصیلی در اروپا می شود، بیشتر افراد به مشاغلی مثل بانکداری فکر می کنند. اما صرفا مطالعه یا حضور در مدرسه نمی تواند فرد را برای چنین شغلی آماده کند. آلمانی ها برای مشاغل اداری نیز اقدام به برگزاری دوره آوسبیلدونگ می کنند. این دوره ها بیشتر به نام آموزش حرفه ای مدرسه شناخته می شود. این دوره ها بیشتر در یک کالج حرفه ای یا دانشکده تخصصی برگزار می شود. طول مدت دوره بین ۱ تا ۳ سال و بیشتر در رشته های پرستاری، بانکداری، فروشندگی، طراحی، صنعت و تجاری برگزار می شود.

دوره آوسبیلدونگ

چگونه می توانیم در دوره های آوسبیلدونگ شرکت کنیم؟

دور های آوسبیلدونگ بیشتر برای آلمانی ها طراحی شده است. تا چند سال پیش مهاجران کمتر می توانستند در چنین دوره هایی شرکت کنند. شرط حضور در دوره داشتن اقامت دائم آلمان بود. اما از سال ۲۰۲۰ امکان حضور مهاجران و متقاضیان خارجی نیز در دروه ها فراهم شده است. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با روش های اخذ اقامت در سایر کشور ها از جمله استرالیا مقاله بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا را مطالعه بفرمایید.

برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان چه مدارکی باید داشته باشیم؟

رزومه، مدرک زبان آلمانی، شرایط مناسب سنی و مدرک تحصیلی از جمله فاکتورهایی است که هنگام درخواست شرکت در دوره مورد بررسی قرار می گیرد.

رزومه، سندی ورود به دوره آوسبیلدونگ

رزومه مهمترین مدرکی است که هنگام ورود به دوره آوسبیلدونگ باید ارائه کنیم. روزمه به ما کمک می کند تا در هنگام ارسال مدارک به سفارت از شانس بیشتری برای پذیرش برخودار باشیم. از طرف دیگر می توانیم با یک روزمه حرفه ای در مدارس و شرکت های بهتری مشغول به کار شویم.

مدرک زبان آلمانی، شرط ضروری ورود به دوره های آوسبیلدونگ المان

برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ نیاز به مدرک زبان کاغذی و رسمی نداریم. اما متقاضی بایستی بتواند آلمانی را در سطح بسیار خوبی صحبت کند. به عبارت دیگر از آنجا که کل محتوای دوره به زبان آلمانی ارائه می شود، بدون درک درست از این زبان امکان شرکت در دوره وجود ندارد. پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با سایر روش های اخذ اقامت قاره سبز به صفحه خرید ملک در اروپا مراجعه بفرمایید.

آوسبیلدونگ دوره کارآموزی در آلمان

شرایط سنی دوره آوسبیلدونگ، قانون مشخصی وجود ندارد

دوره های آوسبیلدونگ مانند زبان برای سن نیز محدودیت خاصی را در نظر نگرفته است. اما به دلیل اینکه این دوره ها داوطلب را برای بازار کار آماده می کند، پیشنهاد می شود با سن کم در دوره شرکت کنیم.

 مدرک تحصیلی و سابقه شغلی، رشته های آوسبیلدونگ المان

مدرک تحصیلی یا سابقه شغلی بیشتر جنبه پررنگ تر کردن سوابق و افزایش شانس پذیرش را دارد. به عبارت بهتر با داشتن مدرک مرتبط با رشته و همچنین سابقه کار می توانیم راحت تر در دوره پذیرفته شویم. سایر مدارک مانند جوایز یا اختراعات مرتبط با رشته نیز می تواند شانس پذیرش ما را افزایش دهد.

دور های آوسبیلدونگ چه زمانی برگزار می شوند؟

معمولا شرکت های آلمانی ۶ ماه یا بعضا ۱ سال قبل از شروع دوره، فراخوان جذب نیرو در دوره آوسبیلدونگ را ارائه می دهند. دوره ها نیز ۲ بار در سال و در ترم تابستان و زمستان برگزار می شود.

از کجا می توانم از برگزاری دوره های آوسبیلدونگ با خبر شویم؟

راه های مختلفی برای اطلاع از دوره های آوسبیلدونگ دارد. تجربه کارآموزی در شرکت های آلمانی می تواند شما در لیست فهرست آن ها برای آوسبیلدونگ قرار دهد. از طرف دیگر اداره کار آلمان و اتاق بازرگانی نیز می تواند اطلاعات جامعی را در خصوص زمان برگزاری آوسبیلدونگ به متقاضی ارائه دهد. همچنین برخی شرکت ها برای جذب نیروهای مستعد اقدام به برگزاری جشنواره ها و همایش های آوسبیلدونگ می کنند. در این نمایشگاه ها متقاضی می تواند رزومه و شایستگی های خودش را به شرکت نشان دهد. همچنین جستجو در سایت های کاریابی آلمان نیز می تواند ما را در جریان دوره ها جدید آوسبیلدونگ قرار دهد.

آوسبیلدونگ ، راهی برای مهاجرت به آلمان

آیا با شرکت در دوره آوسبیلدونگ، حقوق دریافت می کنیم؟

بله، تمامی کسانی که موفق شوند در دوره آوسبیلدونگ شرکت کنند، در طول دوره حقوق دریافت می کنند. با توجه به اینکه این دوره ها ۳ ساله است، هر سال نیز افزایش حقوق اعمال می شود.

رشته های آوسبیلدونگ در آلمان، تعدد رشته ها و انتخاب بر اساس علاقه

پیشنهاد می کنیم اگر قصد شرکت در دوره آوسبیلدونگ را دارید رشته مورد نظر خود را بر اساس استعداد و علاقه انتخاب کنید. از رشته های آوسبیلدونگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستیار پزشک
 • فروشندگی
 • آرایشگر
 • مکانیک
 • برقکار
 • متخصص IT
 • دندان ساز
 • داروسازی
 • صنایع غذایی
 • پرستار
 • بینایی سنج
 • برنامه نویسی

دوره آوسبیلدونگ چه مزیتی دارد؟

آوسبیلدونگ در آلمان دوره بسیار مهم و با اهمیتی است. کسانی که مدرک آوسبیلدونگ را به دست آورند، به راحتی می توانند در اکثر شرکت های آلمانی مشغول به کار شوند. همچنین این مدرک راه را برای ادامه تحصیل در آلمان فراهم می کند.

آوسبیلدونگ، راه ورود به بازار کار آلمان

آوسبیلدونگ، به آلمان خوش آمدید

در این مقاله سعی کردیم نگاهی جامع به دوره آوسبیلدونگ آلمان داشته باشیم. آوسبیلدونگ به متقاضیان کمک می کند تا سطح مهارت خود را افزایش دهند و با اعتماد به نفس بیشتری وارد بازار کار شوند. همچنین این دوره می تواند راه اخذ اقامت آلمان را برای افراد هموارتر کند. موسسه حقوقی سایرس امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های اعلام شده در سایت، با کارشناسان ما در ارتباط باشید. همکاران ما می توانند تمام اطلاعات لازم درباره اقامت آلمان را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۲ تیر ۱۳۹۹

حداقل مدرک تحصیلی برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ چیست؟

  ۲ تیر ۱۳۹۹

  این سوال نیز به دوره ای که در آن شرکت می کنید دارد ولی معمولا حداقل مدرک تحصیلی برای شرکت در دوره آوسبیلدونگ، مدرک دیپلم کافی است. مدرک شما باید مورد تایید کشور المان نیز باشد.

   ۲۹ تیر ۱۳۹۹

   سلام ايا اين دوره هم نيازمند اثبات تمکن مالي هست يا خير؟ اگر هست چقدر؟

    ۲۲ مهر ۱۳۹۹

    برای کسب اطلاعات دقیق در رابطه با شرایط و مدارک لازم به سایت مرکزی که قصد شرکت در دوره های آن را دارید مراجعه کنید.

  ۲۸ مرداد ۱۳۹۹

  سلام ، من همه شرایطش رو دارم .
  فقط تمکن مالی ندارم ، آیا لازمه ؟

   ۲۲ مهر ۱۳۹۹

   برخی مراکز برای پذیرش شما علاوه بر مدارک مذکو.ر، مدارکی دیگری مانند مدرک کامپیوتر، زبان انگلیسی و … را درخواست می کنند. بنابراین بهترین منبع برای شما، سایتی است که برای درخواست دوره های آموزش اسبیلدونگ به آن مراجعه کرده اید.

۲ تیر ۱۳۹۹

میزان حقوق دریافتی از آوسبیلدونگ چقدر است؟

  ۲ تیر ۱۳۹۹

  میزان حقوق دریافتی شما از آوسبیلدونگ به رشته و شرکت طرف قرارداتان بستگی دارد.

۲۶ تیر ۱۳۹۹

ایا با مدرک زیر دیپلم هم میتوان اقدام کرد

  ۲۲ مهر ۱۳۹۹

  حداقل مدرک لازم دیپلم است که معادل کلاس دهم در آلمان می باشد. اگر مدرک پیش دانشگاهی هم داشته باشید یک سال به آن اضافه می شود.

۲۹ مرداد ۱۳۹۹

سلام و خسته نباشید..من ۱۷ سالمه و یک سال دیگ دیپلم میگیرم..برنامه نویسی میکنم و همینطور در حال آموزش هستم…میخواستم ببینم اگر با مدرک مناسب (c1) بخوام اقدام کنم شانسی دارم برای قبول شدن یا نه

  ۲۲ مهر ۱۳۹۹

  برخی مراکز برای پذیرش شما علاوه بر مدارکی که در مقاله ذکر شد، مدارک دیگری مانند مدرک کامپیوتر، زبان انگلیسی و … را درخواست می کنند. بنابراین بهترین منبع برای شما، سایتی است که برای درخواست دوره های آموزش اسبیلدونگ به آن مراجعه کرده اید.

۱۴ شهریور ۱۳۹۹

بیشتر سایتهای مهاجرتی حداکثر سن برای درخواست ویزای اوسبیلدونگ رو ۲۴ سال نیگن. این درسته؟

  ۲۲ مهر ۱۳۹۹

  دوره های آوسبیلدونگ محدودیت سنس خاصی را در نظر نگرفته است. اما با توجه به اینکه این دوره ها داوطلب را برای بازار کار آماده می کند، بهتر سن شما کم باشد. اینگونه احتمال پذیرش شما نیز بالاتر می رود.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹

ایا ارائه ی گواهی تمکن مالی برای اسبیلدونگ لازم هیت؟

  ۲۲ مهر ۱۳۹۹

  مراکز مختلف علاوه بر مدارک ذکر شده در مقاله، ممکن است مدارک بیشتری را از شما درخواست کنند بنابراین بهتر است که به سایت مرکز مورد نظر مراجعه کنید.

۲۴ شهریور ۱۳۹۹

برای شروع باید از کجا اقدام کنیم و درخواست بدیم؟

  ۲۲ مهر ۱۳۹۹

  باید با مراکزی که ویزای کاری دریافت می کنند در تماس باشید.