اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در بورس؛ اروپا برای سرمایه‌گذاران

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در بورس؛ اروپا برای سرمایه‌گذاران
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اروپا یکی از جذاب‌ترین مقاصد دنیا برای سرمایه‌گذاری است. کشورهای مختلف قاره سبز با ارائه انواع راه‌حل‌های مختلف برای اقامت سعی می‌کنند بهترین نیروهای انسانی و بالاترین سرمایه را جذب کنند. اما آیا از طریق سرمایه گذاری در بورس هم می‌توان اقامت اروپا را به دست آورد؟. در این مقاله از سلسله مقالات راهنمای دریافت اقامت اروپا، به بررسی این نوع از اقامت می‌پردازیم. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید.

چرا اقامت از طریق سرمایه‌گذاری جذاب و مهم است؟

اقامت از طریق سرمایه گذاری در میان انواع اقامت اروپا به ویزای طلایی یا پاسپورت طلایی مشهور است. کشورهای اروپایی با هدف جذب سرمایه گذاری در بخش های خصوصی و دولتی خود به افرادی که سرمایه بالایی را وارد اروپا کنند، اقامت می‌دهند. این سرمایه گذاری می‌تواند در قالب خرید ملک، اوراق قرضه، سهام شرکت‌های خصوصی و دولتی اتفاق بیفتد.

چگونه اقامت اروپا را از طریق سرمایه گذاری به دست آوریم

آیا از طریق خرید سهام بورس اروپا هم می‌توان اقامت گرفت؟

پاسخ این سوال کاملا بسته به شرایط شما دارد. اگر بخواهیم ساده توضیح بدهیم باید بگوییم که به سختی می‌توان از طریق خرید سهام بورس اقامت اروپا را به دست آورد. در حقیقت برای دریافت اقامت از این طریق به پول زیادی نیاز داریم. باید مبلغ بالایی از پول خود را به خرید سهام اختصاص دهیم و عملا این مورد یعنی باید قید خرید سهام بورس اروپا را زد. اگر به دنبال خرید سهام از بورس اروپا هستید و می‌خواهید از این طریق اقامت قاره سبز را اخذ کنید، حتما با یک وکیل و یک مشاور مالی صحبت کنید.

پیش از ادامه این مقاله و برای آشنایی با راه‌های مختلف اقامت اروپا پیشنهاد می‌کنیم مقاله اقامت اروپا از طریق کار را در سایت سایرس مطالعه کنید.

از چه طرقی می‌توان اقامت سرمایه گذاری اروپا را به دست آورد؟

اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در کشورهای مختلف متفاوت است. در حقیقت سیاست رسمی کشورها در خصوص اعطای اقامت سرمایه‌گذاری متفاوت از دیگران است. برای مثال در کشوری مثل یونان از طریق خرید ملک می‌توان اقامت سرمایه‌گذاری را به دست آورد. اما در سایر کشورها خرید ملک راه مناسبی برای اقامت سرمایه گذاری نیست. در ادامه مهم‌ترین راه‌ها و کشورهای مناسب اقامت سرمایه گذاری در اروپا را به شما معرفی می‌کنیم.

۱-      خرید ملک، راحت‌ترین و ساده‌ترین راه دریافت اقامت اروپا

اگر کشور مد نظر شما پروژه خرید ملک را جز راه‌های سرمایه‌گذاری در نظر گرفته، در خرید ملک شک نکنید. خرید ملک به نسبت سایر روش‌های اخذ اقامت، راهی راحت‌تر و ساده‌تر نسبت به روش‌های دیگر است. در حال حاضر کشورهای پرتقال، اسپانیا و یونان اقامت از طریق خرید ملک را در دستور کار خود قرار داده‌اند. مبلغ خرید و شرایط دریافت اقامت در این کشورها با یکدیگر متفاوت است. اما به طور معمول بین ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد که بتوانید از طریق خرید ملک، اقامت اروپا را به دست آورید.

راه های مختلف کسب اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری

۲-      سرمایه گذاری در شرکت‌های خصوصی و دولتی

هرچقدر که شرایط سرمایه گذاری و خرید سهام و اخذ اقامت اروپا از این طریق دشوار است، شرکت‌های خصوصی شرایط جذابی برای سرمایه‌گذاری دارند. در حقیقت سرمایه‌گذاری از طریق خرید سهام شرکت یا تزریق سرمایه نقدی به شرکت ها یکی از راه‌های رایج سرمایه گذاری و اخذ اقامت اروپا است. اکثر کشورهای اروپایی و در راس آن‌های اقتصادهای توسعه یافته‌ای مثل آلمان و فرانسه به شدت به این سرمایه گذاران علاقه مند هستند. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با شیوه‌های مختلف دریافت اقامت اروپا، حتما مقاله بلوکارت آلمان را در وبلاگ سایرس مطالعه کنید.

۳-      اقامت کارآفرینی، سرمایه‌گذاری از نوع جسورانه‌اش

کارآفرینی در همه کشورها اما و اگرهای زیادی دارد. بسیاری از کشورهای اروپایی برای رونق اقتصاد دانش بنیان خود و جذب ایده‌ها و کارآفرین‌های جسور امکان دریافت اقامت اروپا از طریق کارآفرینی را فراهم کرده‌اند. در این طرح‌ها کارآفرین می‌تواند طرح توجیهی خود را به سفارت خانه کشور مقصد ارائه کند. طرح او بررسی و در صورت مناسب بودن، ویزای کارآفرینی به فرد اعطاء می‌شود. با توجه به جذابیت‌های اقتصادی اروپا، اقامت کارآفرینی یکی از جذاب‌ترین شیوه‌های اقامت سرمایه گذاری در اروپا است.

کدام شیوه را برای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری مناسب تر است؟

دریافت اقامت اروپا به صورت مستقیم به هدف شما برمی‌گردد. البته در کنار هدف منابع مالی شما نیز اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. در حقیقت نمی‌توان یک یا چند راه را برای اقامت کارآفرینی و سرمایه‌گذاری اروپا به همه معرفی کرد. برای مثال کسانی که هیچ سرمایه یا تخصصی ندارند، می‌توانند از طریق شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ در آلمان اقامت اروپا را به دست آورند. در بین روش‌های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه‌گذاری نیز باید بهترین راه حل را متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. برای مثال کسانی که سرمایه مادی زیادی دارند از طریق کارآفرینی یا خرید سهام می‌توانند برای دریافت اقامت اروپا اقدام کنند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری در بورس

 اقامت سرمایه گذاری اروپا را با سایرس تجربه کنید

این مقاله را با موضوع اقامت از طریق سرمایه گذاری در بورس شروع کردیم. اما همان طور که در آغاز گفتیم، بحث اقامت سرمایه گذاری در اروپا از طریق سهام بورس چندان عملی نیست. به همین دلیل بهترین راه های اخذ اقامت اروپا مثل خرید ملک، اقامت کارآفرینی اروپا و خرید سهام شرکت‌های اروپایی را به شما معرفی کردیم.

در انتهای مقاله یک پیشنهاد ویژه داریم. برای اخذ اقامت سرمایه گذاری اروپا روی کمک سایرس حساب کنید. سایرس در طول ۱۵ سال همکاری موفقیت‌آمیز با بسیاری از مشتریان خود امکان دریافت اقامت اروپا را از طریق تمکن مالی اروپا، اقامت سرمایه‌گذاری اروپا، ویزای کارآفرینی، ثبت شرکت و همچنین اقامت از طریق مجوز کار فراهم کرده است. با شماره تلفن ۲۵۷۴۱ – ۰۲۱ تماس بگیرید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۱۰ خرداد ۱۴۰۰

چه کشورهایی لاین اقامت سرمایه گذاری دارن؟

    ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

    اقامت سرمایه گذاری چند زیرمجموعه داره ولی اگر منظورتون لاین خرید ملک یا گلدن ویزا هست، چند کشور در اروپا هستند که از این طریق به متقاضیان اقامت می دهند. یونان، اسپانیا، پرتغال و … در لیست کشورهایی که از طریق خرید ملک، اقامت می دهند، قرار دارن. از بین این کشورها یکی از مقرون به صرفه ترین و مناسب ترین پکیج ها، خرید ملک یونان هست.

۱۰ خرداد ۱۴۰۰

سلام
اگر در المان هم ملک بخرم، اقامت می گیرم؟

    ۱۰ خرداد ۱۴۰۰

    بین کشورهای اروپایی تنها چند کشور هستند که برنامه اقامت سرمایه گذاری دارند. آلمان در این لیست نیست و این بدان معناست که خرید ملک در آلمان به تنهایی منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود.