سرمایه گذاری در یونان بهتر است یا آلمان؟

مقایسه آلمان و یونان از نظر اقامت سرمایه گذاری
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آیا می‌دانید فقط با ۲۵۰ هزار یورو می‌توان صاحب یک ملک در یونان شد؟ در حال حاضر بازار ملک یونان در حال بازیابی ارزش خود بوده و فرصت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاران به وجود آورده است. یونان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی هزینه‌های پایین‌تری دارد، اما به اندازه کشورهایی مانند آلمان پیشرفته نیست. به همین خاطر بسیاری از افراد که قصد مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه‌گذاری را دارند، بین یونان و آلمان مردد هستند. در این مقاله به مقایسه سرمایه گذاری در یونان و آلمان می‌پردازیم. اگر شما هم هنوز نتوانسته‌اید تصمیمی برای سرمایه‌گذاری بگیرید، این مقاله به شما در تصمیم‌گیری کمک خواهد کرد.

سرمایه گذاری در یونان؛ راهی برای دریافت اقامت در اروپا

برای مقایسه سرمایه گذاری در یونان و آلمان بهتر است ابتدا شرایط، محدودیت‌ها و مزایای سرمایه‌گذاری در هرکدام از این کشورها را بررسی کنیم. حقیقت این است که افراد بسیاری وجود دارند که صرفا به‌دنبال اقامت اروپا هستند و کشور مقصد برایشان اهمیت چندانی ندارد. بااین‌حال توصیه می‌کنیم کشور موردنظرتان را حتما با آگاهی کامل و بررسی همه جوانب انتخاب کنید.

روش‌های اقامت در یونان با سرمایه گذاری

روش‌های متعددی برای دریافت اقامت یونان وجود دارد. ثبت شرکت یا کارآفرینی یکی از بهترین روش‌ها برای مهاجرت به یونان محسوب می‌شود. برای این کار به سرمایه اولیه و یک طرح تجاری نیاز دارید. با تایید طرحتان می‌توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سالتان اقامت بگیرید.

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به یونان، اقامت از طریق تمکن مالی است. برای استفاده از این روش باید حداقل ۲ هزار یورو در ماه درآمد داشته باشید. افراد متاهل باید علاوه‌بر این مبلغ، ۲۰ درصد بیشتر درآمد داشته باشند. همچنین به‌ازای هر فرزند، ۱۵ درصد به مبلغ اولیه اضافه می‌شود. در این روش اجازه کار کردن در یونان را نخواهید داشت.

خرید ملک روش سوم دریافت اقامت یونان است که کمک آن می‌توانید برای خود و همه اعضای خانواده و حتی پدر و مادر خود و همسرتان اقامت بگیرید. برای این کار به حداقل ۲۵۰ هزار یورو نیاز خواهید داشت.

آشنایی با روش‌های مختلف اقامت در یونان با سرمایه گذاری

شرایط اقامت در یونان چگونه است؟

با خرید یک ملک به ارزش۲۵۰ هزار یورو می‌توانید اقامت طلایی یونان را دریافت کرده و خود را از شر قوانین دست‌وپاگیر راحت کنید. از مهم‌ترین شرایط اقامت سرمایه‌گذاری در یونان می‎توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • سرمایه‌گذاری نقدی به میزان حداقل ۲۵۰ هزار یورو
 • نیاز نداشتن به مدرک زبان
 • نیاز نداشتن به مدرک تحصیلی
 • نیاز نداشتن به راه‌اندازی کسب‌وکار

به یاد داشته باشید که در کل دوره سرمایه‌گذاری و اقامت باید ملکتان را به‌صورت قانونی حفظ کنید. درصورت فروش ملک، حق اقامت از شما گرفته خواهد شد.

مالیات پرداختی سرمایه گذاری در یونان

هنگام خرید ملک برای سرمایه‌گذاری در یونان باید مالیات را هم در نظر بگیرید. در ابتدای کار و به‌منظور نقل و انتقال سند، حدود ۳ درصد از شما مالیات دریافت خواهد شد. اگر بیش از ۲ ملک به نام خود خریداری کرده باشید، باید برای نگهداری ملک نیز مالیات بپردازید؛ درغیراین‌صورت نیازی به پرداخت مالیات نیست.

امروزه بسیاری از افراد مجرد نیز به مهاجرت فکر می‌کنند. توصیه می‌کنیم قبل از تصمیم‌گیری برای مهاجرت حتما مقاله بهترین کشور برای مهاجرت دختر تنها را مطالعه کنید.

مزایای اقامت یونان با سرمایه گذاری

شخص متقاضی دریافت اقامت یونان با سرمایه‌گذاری می‌تواند برای همسر، فرزندان زیر  ۲۱ سال و همچنین پدر و مادر فرد و همسرش اقامت بگیرد. از مهم‌ترین مزایای اقامت سرمایه‌گذاری در یونان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت دائم برای سه خانواده
 • امکان دریافت پاسپورت یونان بعد از ۷ سال
 • بهره‌مندی از خدمات بیمه، تحصیل رایگان و حساب بانکی
 • رفت‌وآمد به کشورهای حوزه شینگن بدون نیاز به دریافت ویزا
 • دریافت راحت ویزای انگلیس و کانادا

برای سرمایه‌گذاری در یونان نیازی به حضور مستقیم شما نیست و به‌صورت غیرحضوری نیز می‌توانید از این برنامه مهاجرتی استفاده کنید.

بررسی مزایای سرمایه گذاری در یونان

دریافت اقامت با سرمایه گذاری در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان برای برای همه اتباع خارجی آزاد است. با سرمایه گذاری در این کشور می‌توانید بعد از ۳ سال اقامت دائم دریافت کرده و بعد از ۶ سال شهروند آلمان شوید. در این صورت پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد. اگر قصد برقراری تماس با یکی از افراد ساکن در آلمان را دارید، باید کد کشور آلمان را بشناسید. کد تلفن آلمان ۴۹ است.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در آلمان

برای دریافت اقامت آلمان می‌توانید به یکی از روش‌های زیر عمل کنید:

 • راه‌اندازی یک کسب‌وکار بر پایه فعالیت‌های حرفه‌ای و فردی
 • ثبت شرکت مسئولیت محدود در آلمان
 • ثبت شرکت تضامنی
 • تاسیس دفتر نمایندگی یا شعبه

قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت باید بدانید پاسپورت چیست و چه تفاوتی با ویزا دارد. حالا ادامه مسیر را می‌توانید با کمک مشاوران حقوقی سایرس به‌راحتی بپیمایید.

روش‌های مختلف سرمایه گذاری در آلمان

شرایط و هزینه‌های سرمایه گذاری در آلمان

برای سرمایه‌گذاری در آلمان به حداقل ۲۵ هزار یورو نیاز دارید. درصورت اقامت از طریق ثبت شرکت نیز باید غیر از این مبلغ، هزینه‌های زیر را تامین کنید:

 • حقوق ۱۲ ماه خودتان به‌عنوان مدیرعامل شرکت
 • هزینه اجاره یک ساله دفتر
 • حقوق یک سال کارمندان استخدام‌شده
 • هزینه‌های ثابت و غیرثابت مانند خرید تجهیزات و تبلیغات

برای دریافت اقامت آلمان با سرمایه گذاری باید مدارکتان ترجمه رسمی شده باشد و به تایید سفارت آلمان نیز برسد. سپس این مدارک برای وکلای آلمانی ارسال شده تا آن‌ها طرحتان را در ایالت موردنظر آلمان بررسی کرده و به شما اجازه فعالیت دهند.

محدودیت‌ها و معایب دریافت اقامت آلمان با سرمایه گذاری

هرچند آلمان یکی از بهترین و مرفه‌ترین کشورهای جهان است، اما متاسفانه مهاجرت به این کشور با دشواری‌های خاص خود همراه است. از جمله محدودیت‌های دریافت اقامت آلمان با سرمایه گذاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا بودن هزینه مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • بالا بودن مالیات سالیانه و تمدید اقامت موقت
 • الزام به ارائه مدارک مربوط به فعالیت‌های اقتصادی مرتبط در کشور مبدا
 • بالا بودن حداقل میزان سرمایه گذاری در آلمان
 • سخت‌گیری‌های قانونی برای تاسیس شعبه یا نمایندگی

توجه کنید که کل فرایند اخذ اقامت آلمان با سرمایه گذاری ممکن است بین ۷ تا ۱۰ ماه به طول انجامد.

آشنایی با معایب سرمایه گذاری در آلمان

بررسی مزایای اخذ اقامت با سرمایه گذاری در آلمان

مهم‌ترین مزایای اخذ اقامت آلمان با سرمایه گذاری عبارت‌اند از:

 • راه‌اندازی یک کسب‌وکار در یکی از امن‌ترین اقتصادهای جهان
 • امکان همراه کردن خانواده
 • امکان زندگی در آلمان و سفر به کشورهای حوزه شنگن
 • داشتن حقوق شهروندی تا حدودی مشابه شهروندان اتحادیه اروپا

با سرمایه گذاری در آلمان می‌توان در مدت زمان‌های مشخص، اقامت خود را تمدید کنید و پس از مدتی، اگر شرایط مشخصی را داشته باشید، امکان اخذ اقامت دائم نیز وجود خواهد داشت. با‌این‌حال، پیشنهاد می‌شود برای بررسی شرایط تمدید و تبدیل اقامت موقت به دائم، با کارشناسان در تماس باشید.

مقایسه سرمایه گذاری در یونان و آلمان

برای مقایسه سرمایه گذاری در یونان و آلمان، روش‌ها، شرایط، محدودیت‌ها و مزایای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری در این دو کشور را بررسی کردیم. حالا نوبت شماست که باتوجه‌به شرایط و بودجه خودتان بهترین مورد را انتخاب کنید. البته در این راه می‌توانید از مشاوران و وکلای حقوقی سایرس نیز کمک بگیرید.

تبدیل رویای اقامت در اروپا با موسسه حقوقی سایرس

در این مقاله به بررسی مقایسه سرمایه گذاری در یونان و آلمان پرداختیم تا انتخاب بهتری بین این دو کشور داشته باشید. هرکدام از کشورهای آلمان و یونان شرایط خاص خود را دارند و برای دسته‌ای از افراد مناسب هستند. طبیعتا سرمایه گذاری در آلمان هزینه و قوانین سخت‌گیرانه‌تری دارد.

تیم متخصص سایرس با سال‌ها فعالیت در حوزه مهاجرت به شما کمک می‌کند تا بهترین کشور را متناسب با بودجه و اهدافتان انتخاب کنید. اگر سوالی درباره سرمایه گذاری در آلمان و یونان دارید، در قسمت نظرات برایمان بنویسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند. همچنین تجربیاتتان را در این زمینه با ما و سایر مخاطبان به اشتراک بگذارید.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید