معرفی راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی در اروپا

راحت ترین کشور اروپا برای گرفتن شهروندی
دسته بندی : راهنمای مهاجرت
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

اتحادیه اروپا از ۲۷ کشور تشکیل شده است. هر یک از این کشورها شرایط خاصی برای پذیرش مهاجر و دادن حق شهروندی دارند. به‌همین دلیل بیشتر افراد به دنبال کشوری هستند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن و کم‌ترین سخت‌گیری، حق شهروندی را به آن‌ها اعطا کند. با‌توجه‌به شرایط هر فرد، برخی از کشورها جز راحت ترین کشورهای اروپا برای گرفتن شهروندی محسوب می‌شوند. در ادامه به معرفی این کشورها برای گرفتن شهروندی می‌پردازیم‌. شما می‌توانید با‌توجه‌به شرایط خود، به‌راحتی برای برخورداری از بالاترین حقوق شهروندی اقدام کنید.

سوئد؛ راحت ترین کشور اروپایی برای گرفتن اقامت و شهروندی

سوئد برخی از سازگارترین قوانین را برای اخذ شهروندی دارد؛ به‌همین دلیل راحت ترین کشور اروپا برای گرفتن شهروندی محسوب می‌شود. این کشور به‌دلیل رشد اقتصادی بالا و شرایط مطلوب برای زندگی، هر ساله با تعداد بسیاری از درخواست‌های مهاجرتی برای اخذ پاسپورت موافقت می‌کند. راه‌های اخذ پاسپورت و دریافت حقوق شهروندی کشور سوئد بسیار متعدد‌ند؛ اما شرایط مربوط به هر یک از روش‌ها متفاوت بوده و مدارک خاصی را نیاز دارد.

کسانی که موفق به دریافت پاسپورت سوئد شوند، به‌راحتی می‌توانند در یکی از مشاغل دولتی، خصوصی یا آزاد این کشور شروع به کار کنند. هم‌چنین امکان تحصیل در مراکز علمی سوئد نیز برای این افراد فراهم می‌شود. یکی از فواید بی‌نظیری که بسیاری از افراد را برای اخذ اقامت و گرفتن شهروندی سوئد ترغیب می‌کند سفر به کشور‌های حوزه شینگن با استفاده از پاسپورت این کشور است.

اسپانیا؛ راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی در اتحادیه اروپا

یکی از کشورهایی که مراحل ساده‌ای متناسب با شرایط فرد، برای اخذ شهروندی دارد، کشور اسپانیا است. اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی، سرمایه‌گذاری و کارآفرینی امکان‌پذیر است. برای گرفتن شهروندی اسپانیا نیز روش‌هایی وجود دارد که بهترین راه به شرایط خود شما بستگی دارد. اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری، کار، ازدواج و تولد، روش‌های مختلفی برای گرفتن شهروندی این کشور محسوب می‌شوند.

یکی از شرایط مهم برای گرفتن شهروندی کشور اسپانیا، حضور فرد در کشور به مدت ۱۸۳ روز از سال، در طی ۱۰ سال است. هم‌چنین در این مدت باید فرد متقاضی هیچ‌گونه بدهی مالیاتی به دولت نداشته باشد. اخذ شهروندی اسپانیا، به شما این امکان را می‌دهد تا بدون هیچ مشکلی و با در دست داشتن پاسپورت این کشور، به کلیه کشورهای حوزه شینگن سفر کنید. قابلیت اقدام برای تحصیل و کار در کلیه کشورهای عضو حوزه شینگن، یکی دیگر از مزایای شهروندی اسپانیا محسوب می‌شود.

اسپانیا؛ راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی در اتحادیه اروپا

ایرلند؛ راحت ترین کشور اروپا برای گرفتن شهروندی

کشور ایرلند جز شنگن (شینگن) نیست. به‌همین دلیل شاید شرایط اخذ اقامت آن با کشورهای حوزه شنگن متفاوت باشد. اما به‌دلیل بالا بودن کیفیت زندگی و سطح رفاه و امنیت، از برترین گزینه‌های مهاجرت کاری و تحصیلی برای ایرانیان محسوب می‌شود. دولت کشور ایرلند، از کسانی که تبار ایرلندی خود را ثابت کنند نیز بسیار استقبال می‌کند. به‌همین دلیل کسانی که اصل‌ونسب ایرلندی داشته باشند، راحت‌تر می‌توانند حق شهروندی را دریافت کنند.

درغیر‌این‌صورت، هر فرد متقاضی پس از ۵ سال اقامت در این کشور، می‌تواند برای اخذ حقوق شهروندی ایرلند اقدام کند.

هر فرد با دریافت حقوق شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا هم‌چون گرفتن شهروندی ایرلند و یا اخذ اقامت‌های مختلف اروپا مثل اقامت یونان و رسیدن به شهروندی اروپا، می‌تواند در مناطق اقتصادی و اتحادیه اروپا زندگی کرده و مشغول به کار شود.

ایرلند؛ راحت ترین کشور اروپا برای گرفتن شهروندی

آلمان؛ راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و مسلمانان

کشور آلمان به‌عنوان دومین کشور با نرخ پذیرش بالای مهاجران شناخته می‌شود. علاوه‌بر این راحت ترین کشور اروپا برای گرفتن شهروندی و بهترین کشور مسلمان پذیر نیز به‌ شمار می‌رود. هر فردی که در این کشور اروپایی حضور داشته باشد، متناسب با شرایط خود، می‌تواند پس از ۶ تا ۸ سال برای دریافت پاسپورت آلمانی و گرفتن شهروندی اقدامات لازم را انجام دهد. از شرایط شهروندی آلمان شرکت در آزمون شهروندی است. رو‌ش‌هایی که برای اخذ شهروندی آلمان، در نظر گرفته شده است، شامل موارد زیر خواهند شد:

  • شهروندی آلمان از اخذ اقامت و اقدام و رسیدن به شهروندی
  • شهروندی آلمان از طریق تولد
  • شهروندی آلمان از طریق ازدواج

شهروندی در کشور پیشرفته و صنعتی جهان اول آلمان، مزیت‌های فراوانی را برای متقاضیان به ارمغان می‌آورد. از جمله مزیت‌های گرفتن شهروندی این کشور، می‌توان به استفاده از اعتبار پاسپورت آلمان، داشتن بیمه درمانی، رفت‌و‌آمد در کل منطقه اروپا بدون نیاز به ویزا و بازنشستگی اشاره کرد.

آلمان؛ راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

نروژ؛ یکی از کشورهای توسعه‌یافته اروپا با ساده‌ترین روش برای گرفتن شهروندی

دریافت پاسپورت نروژ در سال‌های اخیر به‌دلیل سطح بالای کیفیت زندگی، رفاه اجتماعی و امکان تحصیل رایگان، مورد توجه بسیاری از مردم واقع شده است. به‌همین دلیل زندگی در نروژ برای ایرانیان و مهاجران کشورهای جهان، بسیار جذب به‌نظر می‌رسد. در واقع با داشتن پاسپورت نروژ و حق شهروندی این کشور، می‌توان به ۱۲۳ کشور دنیا بدون نیاز به ویزا سفر کرد. راه‌های اخذ شهروندی کشور نروژ شامل کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری و ازدواج می‌شود.

شما می‌توانید متناسب با شرایط خود از طریق این روش‌ها برای گرفتن حقوق شهروندی و پاسپورت نروژ اقدام کنید. نروژ بر خلاف سایر کشورهای شینگن، محدودیت‌های شهروندی خود را در سال ۲۰۱۵ تغییر داده است. طبق قانون جدید، نروژی‌ها مجاز به حفظ تابعیت دوم هستند اما قبل از درخواست تابعیت و حقوق شهروندی باید حداقل ۷ سال را در این کشور سپری کرده باشند.

نروژ؛ یکی از کشورهای توسعه‌یافته اروپا با ساده‌ترین روش برای گرفتن شهروندی

پرتغال؛ کشوری اروپایی مناسب برای اخذ اقامت سرمایه‌گذاری

با‌توجه‌به شرایط شما، کشور پرتغال نیز یکی از گزینه‌های مناسب برای اخذ راحت حقوق شهروندی است. پس از اقامت به‌مدت ۵ تا ۱۰ سال، بسته به شرایط، می‌توان برای اخذ حقوق شهروندی کشور پرتغال اقدام کرد. از شرایط اصلی گرفتن شهروندی پرتغال می‌توان به حضور به مدت بیش از نیمی از سال در این کشور اشاره کرد.

علاوه‌بر این، دولت پرتغال از یک برنامه اقامت از طریق سرمایه‌گذاری ویژه‌ برخوردار است که فقط نیاز به حضور فیزیکی فرد به مدت ۲ هفته در سال دارد. این طرح یکی از بهترین طرح‌ها برای رسیدن به شهروندی کشور پرتغال محسوب می‌شود.

شما با سرمایه‌گذاری در بخش املاک و مستغلات در پرتغال، می‌توانید به‌سادگی ویزا اقامت این کشور را کسب کنید. بدین‌ترتیب به شما یک ویزای طلایی داده خواهد شد که بعد از گذشت ۵ سال موجب اخذ حقوق شهروندی و دریافت پاسپورت پرتغال می‌شود. با‌توجه‌به این موارد می‌توان به فرق ویزا و پاسپورت کشورهای اروپایی پی برد.

پرتغال؛ کشوری اروپایی مناسب برای اخذ اقامت سرمایه‌گذاری

موسسه حقوقی سایرس؛ مطمئن‌ترین راهنما شما برای اخذ شهروندی در اروپا

در این مقاله به شما عزیزان که به دنبال راحت ترین کشور اروپا برای گرفتن شهروندی بودید، ۶ کشور را معرفی کردیم. اما در نهایت نکته مهم برای انتخاب راحت ترین کشور، توجه به شرایط خودتان است. در واقع راحت ترین کشور برای گرفتن شهروندی در اروپا با‌توجه‌به روش انتخابی شما متفاوت است. به‌عنوان مثال شاید کشوری که برای شرایط شما بهترین گزینه است، برای فرد دیگری انتخاب مناسبی نباشد. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن شهروندی در اروپا، حتما با کارشناسان و متخصصان موسسه سایرس در ارتباط باشید و از مشاوره و راهنمایی آن‌ها بهره‌مند شوید.

برای تماس و ارتباط با موسسه حقوقی سایرس و دریافت مشاوره، با شماره ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید. متخصصان و مشاوران سایرس آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید