شرایط و هزینه‌های زندگی در یونان و اسپانیا چه تفاوتی با یکدیگر دارد؟

بررسی تفاوت شرایط و هزینه‌های زندگی در یونان و اسپانیا
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که رویای زندگی در اروپا را در سر می‌پرورانید؟ یونان و اسپانیا از گزینه‌های پرطرفدار برای مهاجرت افراد به اروپا محسوب می‌شوند. برای بیشتر متقاضیان این سوال مطرح می‌شود که زندگی در یونان بهتر است یا اسپانیا؟ پاسخ این سوال بستگی به هدف شما از مهاجرت دارد. به‌همین دلیل باید شرایطی از جمله هزینه زندگی، شرایط کار، سرمایه‌گذاری و شرایط اقتصادی هر کشور را بسنجید و متناسب با هدف خود بهترین گزینه را انتخاب کنید؛ برای داشتن انتخابی بهتر، ما در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد.

بررسی تفاوت شرایط اقتصادی کشور اسپانیا و یونان

یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی که در مطالعه یک کشور، مورد بررسی قرار می‌گیرد و تأثیر بسیاری بر کیفیت زندگی دارد، بخش اقتصادی است. درصورتی‌که کشور مورد‌نظر، از اقتصادی پویا و جایگاه مطلوبی در جهان برخوردار باشد، تأثیرات آن بر کیفیت زندگی به‌راحتی قابل مشاهده خواهد بود. هم‌چنین متناسب با شرایط اقتصادی هر کشور، قوانین به‌خصوصی برای اخذ اقامت آن نیز در نظر گفته می‌شود. اقتصاد کشور اسپانیا نیز نسبت‌به وضعیت اقتصاد کلی جهانی، در وضعیت مناسبی قرار دارد و به‌راحتی می‌توان در آن کاریابی کرد و مشغول شد.

کشور اسپانیا در مقابل یونان، شرایط اقتصادی بهتری دارد. از این رو در پاسخ به این سوال که  زندگی در یونان بهتر است یا اسپانیا، از نظر اقتصادی می‌توان گفت اسپانیا کشور مناسب‌تری است. با‌ وجود اینکه اقتصاد یونان در دوره پس از جنگ جهانی دوم رشد سریعی داشت، اما هم‌چنان یکی از کم‌توسعه‌ترین کشورها در بین کشورهای اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. حمل‌و‌نقل، گردشگری، کشتیرانی و حواله‌های کارگران خارج از کشور، جزو اصلی‌ترین محورهای اقتصاد این کشور به حساب می‌آیند.

بررسی تفاوت شرایط اقتصادی کشور اسپانیا و یونان

بازار کار؛ دغدغه اصلی افراد برای مهاجرت به اسپانیا و یونان

در  پاسخ به این سوال که «زندگی در یونان بهتر است یا اسپانیا» باید شرایط کاری را نیز بررسی کرد. در مورد شرایط کاری کشور اسپانیا می‌توان گفت که نرخ بیکاری در این کشور نسبت‌به برخی کشورهای اروپایی بالا است. از این رو اسپانیا کشوری عالی برای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار یا بیزینس محسوب می‌شود. زیرا تعداد اندکی صنایع فعال در این کشور وجود دارد؛ در نتیجه رقابت کمی برای استارتاپ‌های کوچک وجود دارد. اگر ایده و طرح بیزینسی خوبی دارید، راه اندازی کسب و کار در اسپانیا یکی از ساده‌ترین راه‌های موفقیت در اروپا است.

طبق آمار ۲۰۲۰، نرخ بیکاری در یونان حدود ۱۵٫۴۷% بوده است. در حال حاضر نیز یونان بالاترین نرخ بیکاری را در همه کشورهای اتحادیه اروپا گزارش می‌کند و این مسئله یک فرصت برای کارآفرینان محسوب می‌شود. در صورتی که تمایل به ایجاد کسب‌وکار ندارید، بهتر است از روش‌هایی هم‌چون اقامت تمکن مالی برای ورود به این کشور استفاده کنید.

بازار کار؛ دغدغه اصلی افراد برای مهاجرت به اسپانیا و یونان

نگران میزان درآمد با زندگی در یونان و اسپانیا نباشید!

میزان درآمد در هر کشوری به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ از این رو، نمی‌توان گفت زندگی در یونان بهتر است یا اسپانیا. اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که کشور یونان یکی از بهترین کشورهایی است که دستمزد برای افراد را به‌صورت مقطعی در نظر می‌گیرد. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد در کشور یونان شما می‌توانید ورود به کار سختی داشته باشید اما پس از یک دوره کارآموزی، می‌توانید کار در کشور یونان با حقوق بالا را تجربه کنید و از زندگی در این کشور لذت ببرید.

با‌توجه‌به اینکه اسپانیا کشور گران‌تری نسبت به یونان است، اما در کنار بالا بودن هزینه‌های زندگی در اسپانیا، میزان درآمد و حقوق در این کشور نیز بالا است. طبق آخرین آمار در سال ۲۰۲۳، متوسط درآمد هر فرد در اسپانیا به‌طور سالانه ۳۶ هزار و ۹۹۱ یورو است. این رقم در کشور یونان برابر با ۳۰ هزار یورو است. درآمد سالانه افراد در کشورهای یونان و اسپانیا، بسیار نزدیک به درآمد سالانه در کشور ایتالیا است. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌شود در‌صورت داشتن شرایط، به اخذ اقامت ایتالیا به ‌عنوان گزینه سوم نیز فکر کنید.

متوسط درآمد هر فرد در اسپانیا به‌طور سالانه 36 هزار و 991 یورو

بررسی شرایط اخذ اقامت؛ یونان مناسب‌ترین کشور برای اقامت سرمایه‌گذاری

پس از سال ۲۰۱۰، دولت یونان برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی، عبور از بحران مالی و شکوفایی اقتصادی این کشور، یک طرح ویزای طلایی ارائه داد. این طرح به این صورت است که افراد خارج از اتحادیه اروپا را تشویق می‌کند تا در ازای سرمایه‌گذاری مالی، از اقامت فوری برخوردار شوند. هم‌چنین به افرادی که واجد شرایط هستند، اجازه اقامت ۵ ساله داده خواهد شد. اخذ اقامت قانونی در یونان از ابتدا تا انتها ممکن است سه ماه طول بکشد.

بر این اساس می‌توان برنامه اقامت سرمایه‌ گذاری یونان را مناسب‌تر اسپانیا دانست. زیرا در ابتدا یونان به متقاضیان اقامت دائم اعطا می‌‌کند. این در حالی است که در کشور اسپانیا در ابتدا یک اقامت موقت به متقاضیان اعطا خواهد شد.

بررسی شرایط اخذ اقامت؛ یونان مناسب‌ترین کشور برای اقامت سرمایه گذاری

از نظر هزینه‌، زندگی در یونان بهتر است یا اسپانیا؟

زندگی در اسپانیا برای ایرانیان با هزینه بالایی همراه است. از این رو کشور اسپانیا را می‌توان یکی از کشورهای گران در قاره اروپا دانست. اما با این حال هزینه کلی زندگی در اسپانیا به‌صورت ماهیانه در شهرهای مختلف متفاوت است. ناگفته نماند که زندگی در شهرهای جنوبی اسپانیا ارزان‌تر از شهرهای شمالی است.

یونان که راحت ترین کشور برای مهاجرت پرستاران نیز محسوب می‌شود، هزینه‌های زندگی کمتری نسبت‌به کشور اسپانیا دارد. به‌طور‌کلی هزینه زندگی در یونان، نسبت‌به بسیاری از کشورهای اروپایی ۳۰ درصد کمتر است. از این‌رو می‌توان گفت که یکی از مناسب‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی، یونان است.

بررسی وضعیت تحصیل در اسپانیا و یونان

هزینه‌های تحصیل در یونان به محل تحصیل و ملیت شما وابسته است. اگر تحصیل در دانشگاه دولتی را انتخاب کنید، هزینه کمتری نسبت به دانشگاه خصوصی خواهید. هم‌چنین هزینه‌ها بسته به سطح تحصیلی شما نیز متفاوت خواهد بود.

اسپانیا سابقه طولانی در آموزش عالی دارد و این موضوع یکی از مزیت‌های زندگی و تحصیل در این کشور است. علاوه‌بر این، مورد دیگری که این کشور را برای مهاجران ایرانی، محبوب‌تر می‌کند؛ رفتار مردم اسپانیا با ایرانیان است. زیرا این کشور مردمی خونگرم و بسیار اجتماعی دارد که رفتار بسیار مناسب و معقولی با افراد مهاجر و خصوصا دانشجوها دارند.

بررسی وضعیت تحصیل در اسپانیا و یونان

سایرس؛ یک راهنمای مطمئن در انتخاب بهترین کشور اروپایی برای مهاجرت

در این مقاله پاسخ سوال شما در مورد اینکه زندگی در یونان بهتر است یا اسپانیا را بررسی کردیم. در واقع باید گفت در این مورد هیچکس نمی‌تواند اظهار نظری داشته باشد. بلکه برای این کار نیاز است که با فردی متخصص مشورت کنید تا به‌طور کامل متناسب با شرایطتان شما را راهنمایی کند.

از این رو چنانچه سوالی در این مورد دارید و تصور می‌کنید مشورت با یک مشاور حقوقی و مهاجرتی روند مهاجرت شما را آسان می‌کند، با شماره ۰۲۱۲۵۷۴۱ تماس بگیرید. کارشناسان و مشاوران ما در سایرس، پاسخ‌گوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید