اقامت طلایی یونان چیست؟مراحل دریافت ویزای طلایی یونان

اقامت طلایی یونان
: امتیاز شما به این مطلب
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

یونان در سال های اخیر یکی از بهترین مقاصد دنیا برای برای اخذ اقامت اروپاست و پرطرفدارترین برنامه اخذ اقامت در آن نیز، برنامه ویزای طلایی یونان است. در برنامه ویزای طلایی یونان یکی از راه های اخذ اقامت خرید ملک و مستغلات بانکی می باشد که ساده ترین راه ممکن است. در ادامه با موسسه حقوقی سایرس همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در زمینه اخذ ویزای طلایی یونان در اختیار شما بگذاریم.

ویزای طلایی یونان، دروازه ای به سوی اخذ اقامت اروپا

برنامه اقامت طلایی یونان که با نام ویزای طلایی نیز شناخته می شود جز پرطرفدارترین نوع از راه های دریافت اقامت اروپا است. در این روش که جز ارزانترین راه های اخذ اقامت اروپاست شما باید به خرید ملک و مستغلات در یونان پردازید و در طی بازه ای ۵ ساله موفق به دریافت اقامت دائم برای خود و خانواده تان می شوید.

در این روش متقاضی باید ملکی به مبلغ حداقل ۲۵۰ هزار یورو خریداری کند و که می تواند از نوع تجاری و یا مکونی باشد. برنامه خرید ملک در یونان در حقیقت یکی از ساده ترین راه های ممکن برای اخذ ویزای شنگن اروپا است. علاوه بر این شخص متقاضی می تواند تعدادی ملک را تلفیق کرده و به خریداری بپردازد تا مجموع مبالغ به ۲۵۰ هزار یورو برسد و در نهایت به ویزای گلدن یونان برسد.

اخذ ویزای طلایی یونان

اقامت طلایی یونان ارزان ترین راه اخذ اقامت اروپا است

یکی از دلایل محبوبیت ویزای طلایی یونان ارزان بودن آن در مقایسه با دیگر روش های اخذ اقامت در اروپا است. در حقیقت مبلغ لازم برای دریافت این نوع اقامت کمترین مقدار سرمایه گذاری ممکن در اروپاست و یک فرد خارجی می تواند با خرید یک یا چند ملک تا رسیدن به سقف مورد نظر، اقدام به دریافت ویزای طلایی کند. خالی از لطف نیست اگر به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که یکی دیگر از راه های دریافت اقامت، اقدام برای اخذ ویزای تمکن مالی یونان است.

اخذ اقامت طلایی یونان از طریق خرید ملک چه قوانینی دارد؟

در سال ۲۰۱۳ دولت یونان تصمیم به جذب مهاجر و سرمایه گذاران خارجی به شرط اعطای اقامت کرد. در همین راستا اعلام داشت که افراد خارجی می توانند با خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو اجازه اقامت در یونان داشته باشند. در طی این فرایند اجازه اقامت از طریق خرید ملک در یونان برای شما به مدتی ۵ ساله صادر می شود و در صورتی که ملک به نام شما باشد، بعدا ویزای دائم به شما تحویل می گردد.

دریافت اقامت یونان با خرید ملک چقدر طول می کشد؟

پس از آنکه اقدام به تشکیل پرونده در این راستا کنید، پس از تقریبا ۴۰ روز بعد از خرید ملک و با طی کردن مراحل قانونی اجازه اقامت شما صادر می گردد. همچنین از این طریق امکان افتتاح حساب بانکی نیز برای شما به وجود می آید. به عنوان توضیحی بیشتر چنین باید افزود که پس از ثبت قرارداد با وکیل، زمان معینی برای حضور در سفارت برای شما در نظر گرفته می شود.

اقامت با خرید ملک در یونان

سپس می توانید با ارائه مدارک لازم و کافی اقدام به دریافت ویزای نوع D کرده، به یونان سفر کنید و حتی به افتتاح حساب بپردازید. با طی کردن این مراحل پس از گذشت تقریبا ۲ ماه می توانید ویزای طلایی یونان را دریافت کرده و اقامت ۵ ساله خود را آغاز کنید.

با دریافت اقامت طلایی یونان از بهترین مزایای اروپا لذت ببرید!

برای حضور در اروپا و کشوری مانند یونان نیازمند دریافت ویزای شنگن هستید. همانطور که میدانید با دریافت ویزای شنگن هم اجازه سفر و اقامت در تمام کشور های اروپایی برای شما فراهم می شود. از دیگر مزایای دریافت اقامت طلایی یونان می توانیم به موارد زیر نیز اشاره کنیم:

 • توسط قانون شهروندی شما تحت حفاظت دولت یونان خواهید بود.
 • امکان دسترسی سریع به ۲۶ کشور بدون ویزا را دارید.
 • امکان دریافت شهروندی و پاسپورت یونان برای شما فراهم می شود.
 • سفر به تمامی کشورهای عضو اتحادیه شینگن و همچنین سفر به انگلستان
 • بهره مندی از سیستم خدمات بهداشتی و درمانی
 • امکان باز کردن حساب های بانکی
 • امکان به همراه داشتن اعضای خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)

علاوه بر موارد عنوان شده به عنوان یک شهروند یونانی حق زندگی و کار در ۳۴ کشور عضو اتحادیه اروپا را هم به دست می آورید. همچنین می توانید همانند دیگر اعضا و شهروندان یونان در دانشگاه ها و مدارس یونان با صرف هزینه های اندک به تحصیل بپردازید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید نگاهی به مقاله ویزای طلایی چیست؟ داشته باشید.

دریافت اقامت طلایی یونان

اقامت تضمیمی یونان با خرید ملک رویا نیست!

همانطور که اشاره شد اقامت طلایی یونان یکی از ساده ترین و سریعترین راه های ممکن برای اخد اقامت اروپا است. همچنین در صورت اقدام به خرید ملک در یونان برای دریافت اقامت به شما یک مجوز دائمی داده می شود که در صورت حفظ سرمایه گذاری بدون تاریخ انقضا است.

در پایان به این نکته اشاره می کنیم که سیاست اخذ اقامت از طریق خرید ملک در یونان یکی از موفقیت آمیزترین راه های ممکن برای ورود به اروپا است و متقاضیان این شیوه می توانند بسیار سریعتر از دیگران موفق به اخذ اقامت در اوپا شوند. اگر به دنبال دریافت ویزای طلایی یونان هستید و نیاز به اطلاعات بیشتری دارید، می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سایرس در ارتباط باشید تا تمام اطلاعات لازم در راستای اقامت اروپا با خرید ملک در یونان در اختیار شما قرار بگیرد.

دیدگاه کاربران

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

۲۲ آبان ۱۳۹۸

اقامت طلایی یونان و ویزای طلایی یونان با هم چه فرقی دارند؟

  ۲۸ آبان ۱۳۹۸

  ویزای طلایی یونان یا اقامت طلایی یونان نام مستعار اقامت یونان از طریق خرید ملک است.

۲۲ آبان ۱۳۹۸

در اقامت طلایی یونان برای چند خانواده می توان اقامت اروپای شینگن گرفت؟

  ۲۸ آبان ۱۳۹۸

  در اقامت طلایی یونان یا همان اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک می توانید برای ۳ خانواده اقامت این کشور را دریافت کنید.

   ۲۵ دی ۱۳۹۸

   یعنی با همان ۲۵۰ هزار یورو میشه برای سه تا خانواده همزمان ویزا گرفت؟؟

    ۵ بهمن ۱۳۹۸

    چنانچه از طریق اقامت طلایی یونان ملکی به ارزش ۲۵۰ هزار یورو خریداری کنید، نه تنها سرپرست، همسر و فرزندان بلکه والدین سرپرست و والدین همسر نیز می توانند اقامت یونان را دریافت کنند.